Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:43:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 46
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za ljubitelje izvorno narodne muzike  (Pročitano 115202 puta)
26. Jul 2013, 11:25:03
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 214
Zastava
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Mislim da do sada niko nije otvorio ovu temu,a verovatno ima još njih koji vole našu izvornu muziku. Smiley Stavljajte pesme,tekstove,mišljenja... Smiley
Pa,da počnemo. Smiley
http://youtu.be/vM9U8oyapcc
http://youtu.be/AiObMDJ0k7Q
http://youtu.be/4bWCnT4e6Rk
IP sačuvana
social share
,, Preleti beskonačnost
   i pobedi vreme i maštu,
   ali nikad ne zaboravi
   kako se korača po zemlji. ''
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0




IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


-.- Hello I'm Johnny Cash -.-

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8916
Zastava Sarajevo
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Sve nesto mislim da ce tema ubrzo pod kljuc zbog famoznog sukoba selo-grad, ali eto da malo doprinesem...
Izvorni text na hard rock urbanu melodiju:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Sve nesto mislim da ce tema ubrzo pod kljuc zbog famoznog sukoba selo-grad, ali eto da malo doprinesem...
Izvorni text na hard rock urbanu melodiju:


  Ovo



  ovo i tome slično (uglavnom sarajevska scena) uz malu pomoć Ramba su napravili Grand. Pa ako neko želi da se ova lepa tema zaključa neka slobodno nastavi sa ovim repertoarom.
  Srblji su u neka davna i pametnija vremena kad su uz kombinaciju džebane i diplomatije oslobodili i potom naselili gradove stvorili za sebe ono što se zove starogradska muzika. Posle ovog poslednjeg naseljavanja koje još uvek traje došle su prvo Lepave Lukić. Lepe Brene i Lane a posle i ovi gore okačeni koje je objedinio Rambo.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 214
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Nadam se da neće zaključati temu,samo želim da uživamo u izvornoj muzici.  Smiley
http://youtu.be/On-KEejNU0k
http://youtu.be/mZuDiLx62xI
http://youtu.be/pYNJLN5W-NI
IP sačuvana
social share
,, Preleti beskonačnost
   i pobedi vreme i maštu,
   ali nikad ne zaboravi
   kako se korača po zemlji. ''
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


-.- Hello I'm Johnny Cash -.-

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8916
Zastava Sarajevo
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 26. Jul 2013, 20:17:23
Sve nesto mislim da ce tema ubrzo pod kljuc zbog famoznog sukoba selo-grad, ali eto da malo doprinesem...
Izvorni text na hard rock urbanu melodiju:


  Ovo



  ovo i tome slično (uglavnom sarajevska scena) uz malu pomoć Ramba su napravili Grand. Pa ako neko želi da se ova lepa tema zaključa neka slobodno nastavi sa ovim repertoarom.
  Srblji su u neka davna i pametnija vremena kad su uz kombinaciju džebane i diplomatije oslobodili i potom naselili gradove stvorili za sebe ono što se zove starogradska muzika. Posle ovog poslednjeg naseljavanja koje još uvek traje došle su prvo Lepave Lukić. Lepe Brene i Lane a posle i ovi gore okačeni koje je objedinio Rambo.

Znas li ti o cemu pricas prijatelju moj?? Pjesma "Kad joj pjevam gange" je izasla 2003 godine na albumu "Ima boga", mnooooooogo godina nakon sto je Grand postao najtiraznija izdavacka kuca na Balkanu Smile Lepava Musovic alias Lepa Lukic je na sceni od 1969 godine kada je izdala prvi singl sa Gvozdenom Radicevicem, nikakve veze nema ni sa Grandom ni sa Lepom Brenom  Smile Rambo Amadeus je na sceni od 1988 i od tada pa do danas je uvijek bio na marigini estrade, slusalo ga je mozda 1-2% mahom alternativaca i freakova, a cak ni oni ne znaju nabrojati vise od 5 njegovih pjesama.... Sarajevska rnr skola je ubjedljivo najjaca na Balkanu, sa najvise zlatnih i dijamantnih ploca u istoriji Jugoslovenske diskografije i ni na koji nacin nema veze sa izvornom ni sa narodnom ni sa starogradskom muzikom... Daj se malo informisi za svoje dobro  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
  Naravno da znam kad je Milić izdao ploču, znam šta pišem, znam i da čitam i da ne brkam teme tako da nema zabune.
  Gore lepo stoji da je ono što je slično radu Milića i Poštara u kombinaciji Ramba dovelo do turbo folka i Granda. Iza Ramba je stala (tadšnja) njegova matična kuća PGP RTB koja mu je obezbedila promociju na sva 3 svoja RTV programa koji su jedini polrivali celu Srbiju tako da je provenat konzumenata njegove muzike bio mnogo veći od onog što je dolazilo na koncerte. Uostalom, odakle mu onoliki tiraž, od onih nekoliko posto koje si naveo.
  Spomenui si selo i grad i napisao sam ovde šta o tome mislim. A napisao sam i ovde http://forum.burek.com/zasto-ljudi-vole-turbo-folk-t608422.html pa ako hoćeš pročitaj i odgovori jer mislim da ova tema nije za to predviđena.
  Stojim iza toga da je sarajevska muzička scena (čast Indeksima i izuzecima) bila najljigavija na prostorima bivše SFRJ a te zlatne i ostale ploče u velikom procentu nisu odraz kvaliteta već rezultat prodaje, tačnije, tiraža. Danas najveći tiraž ima upravo grand pa ako misliš da je to kvalitet neka ti bude. Odavno sam zaključio da o ukusima ne treba raspravljati. Sadašnju sarajevsku scenu ne poznajem tako dobro mada sam bio prošlog leta na koncertu dubioza kolektiva u Sarajevu koji su posle onog što sam čuo i video za mene mudžahedin kolektiv.
  Nemam nišra ni protiv onog genijalnog ritma Glamočkog gluvog kola, ni gangi, ojkača, kajkavskih popevki itd ako su u u originalnom izvođenju jer to ova tema zahteva. Možda grešim ali tako mislim.
  Prestajem ovde sa polemikom jer ova tema ne postoji zbog toga i može biti zaključana a to će bti šteta. Imaš link gde možemo da nastavimo konverzaciju jer tamo joj je mesto.
  Hvala na brizi za moje zdravlje, o tom ipak najbolje vodim sam računa.
  Budi mi pozdravljen !

 

 
« Poslednja izmena: 27. Jul 2013, 15:49:25 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


-.- Hello I'm Johnny Cash -.-

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8916
Zastava Sarajevo
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Tesko cu preboljeti ako se ova tema zakljuca... Stvarno je to zadnje sto mi treba u zivotu  Smile Smile Ocigledno si ti neki mrtvi panker ili jos gore satorski izvornjak, pa su ti ljigavi bendovi koji su u to vrijeme (ako si malo stariji onda ces znati sta to znaci) svoje albume snimali daleko od zemlje u kojoj je zivjelo 20 miliona seljaka, po Londonu, New Yorku, Njemackoj i sl... Teska ljigavost. Ali evo da se tema nebi kljucala i moji postovi brisali, da ipak malo doprinesem temi...





BTW sa namjerom da preduhitrim moguce konfuzije, da unaprijed objasnim da je u Londonu u radnjama koje su specijalizovane za prodaju albuma etno muzike iz cijelog svijeta, sa Balkanskih prostora moguce kupiti jedino album Kalesijskih zvuka i Refkinih ahbaba... Provjereno  Smile
« Poslednja izmena: 27. Jul 2013, 16:06:47 od Indiana_Jones »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0


  Tema je odlična i ne bih da kvarim trud. Nisam ništa navedeno, samo se držim pravila, imam neki svoj kriterijum i mišljenje. Takođe poštujem i tuđe.
 Ima i ova zanimljiva tema pa ako ti nije teško...

http://forum.burek.com/koja-je-najgora-pesmavideo-za-vas-t600597.html

« Poslednja izmena: 27. Jul 2013, 17:04:19 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 46
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:43:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.