Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: За и против профи армије  (Pročitano 15890 puta)
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
"strucnaci" za vojsku pogledajte emisiju o vojsci naparadi na TV Pinku-vec je dosta proslo ali je zanimljivo i sve je zanimljivije.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zeljko

I ti spadas u onu grupu "patriJote", ne bas kao stami, ali ste tu negde. Sta je za mene patriotizam? Za mene je patriotizam kada kritikujes svoju zemlju (konstruktivno), za mene je patriotizam postovanje istorije, ali ne zaboravljanje buducnosti zbog istorije, za mene je patriotizam kada svoju zemlju gledas sa distance, sa neke "razdaljine" i trezveno donosis zakljucke...to sto stami i co. rade je najblaze receno-neozbiljno.... i zato su pogubni, malo znaju, ali ih je najvise...

Ti spadas u onu grupu koja bi "fizicki zalegla"...to objasnjava tvoj nivo svesti...jos uvek si na "juuuriiiss" Smile Smile Smile

Zeljko
Mislim da ne znas o cemu pricas Smile Kakvu smo mi podrsku dobijali od Rusije i Kine? Moralnu? O da...u izobilju Smile Smile Ratovao si sa najvecom vojnom silom ikad....i to je za mene dovoljno da kazem "ceo svet" Smile

Kazes, kad udjemo u NATO, legalno bi nam otimali terotorije Smile . A sta sad rade? Ilegalno nam otimaju? Smile
Imas puno supljina u "znanju"....
SFRJ je bila drzava gradjena na stranim kreditima, samim tim i vojska i to nije imalo neku svetlu buducnost...

Sto se tice ostalog dela tvog posta: "kratak izvod iz istorije, na Zeljkov nacin" Smile Smile

Uh, dobro je barem spadam u neku grupu. A sad ozbiljno ako mislis da postujes svoju istoriju, onda znas sta su nasi predaci radili i koliko su se borili da bi ti i mi danas ziveli u Srbiji. Ako pogledas unatrag moras videti da smo se stalno borili kako bi uopste opstali i bas zbog toga nam je potrebna jaka vojska jer nam i nadalje preti slicna stvar. Oduvek smo koristili oruzje u samoodbrani, navedi mi jedana rat u kojem je Srbija ucestvovala a da nije branila svoj narod i svoju vekovnu zaostavstinu? E kad to pogledas onda ce ti biti jasno koliko ti znaci vojska. Vi "demoskrate" se samo zamlacujete da je Balkan mirno mesto, treba jos barem 100 godina da prodje da bi se svi pozari ugasili...
I jos znati istoriju i mentalitet svog i okolnjih naroda kao i borba za odbranu svoje drzave ne znaci da znas malo vec naprotiv...

Pa fizicki bi zalegao ako mora da dodje do toga, u tome je razlika iako ja ne zelim tj. nisam agresor ali normalno je da se moras braniti... ti ako se ne branis ti onda ni nisi drzava... to nije juris vec samoodbrana...

E i za Rimsko carstvo su svojevremeno rekli da je najveca sila pa gde je sad? Salio sam se za Rusiju i Kinu ali svakako oni predstavljaju veci deo sveta tako da nije "ceo svet" kao sto ti mislis, a i nemoj ni njih da potcenjujes obe drzave su ojacale ekonomski a uskoro ce hteti svoje mesto i na politicko-vojnoj sceni. U tome mozda i lezi nas trenutak...

Pa naravno ilegalno nam otimaju ali barem ce tako biti i zapisano i videce se najveca nepravda. Evo vidis da vec za Kosovo stalno odugovlace jer ne znaju sta ce, ipak kritike njihovih medija ce biti velike ako dodje do presedana. Dok si izolovan mogu da izmisljaju i da si opasan po okolinu itd... ali sad vise nemaju sta da izmisle.

Pa nek je bila na stranim kreditima ali tako velika drzava bi je sigurno kasnije i vratila. Nevazno sta bi bilo kad bi bilo, ali opet to je tacan argument da smo bili 5. u evropi a nismo daleko ni u svetu bili jer sem amerike i Kine nije ni bilo neke jace vojne drzave.

To ti je deo iz istorije koje znaju da bole strance a i nase domace "proevropske" ljude sirokih shvatanja. Sta ces kad "proevropljani" uzimaju samo neke delove nase istorije koji im odgovaraju a vecinu odbacuju...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Mozete da cujete na Pinku od svakog sagovornika da je teza o potpunoj profesionalizaciji vojske potpuno nemoguca.
Cak se slaze i ovaj Radic(samozvani "vojni analiticar"),DS-ov kadar.
« Poslednja izmena: 20. Sep 2007, 23:35:05 od gupman »
IP sačuvana
social share
Usliši molitve,anđele,dabogda pocrkali dusmani,pa budi andjeo osvete,neka na svojoj koži osete šta znači beda,strah i bol.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1826
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple k750i
Radic  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Slusajte lazanskom. Nikako nemojte da mu verujete u sve ovo. Smile Smile Smile Smile
Samo budala ce preci preko svih njegovih komentara ili bar vecine.
Samo mi nije jasan ovaj penzionisani general sada clan SRS-a.
Na kraju je Lazanski lepo rekao-bolje je da NATO generali setaju ulicama Beograda - da ih imamo na oku nego da su na Kosovu da poducavaju sipce.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2007, 00:10:45 od stami4 »
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Nokia 6120
Ja koliko se secam Lazanski je takodje rekao da je dobro sto je Ren izjavio da se Nato nece odreci Srbije. Nemojte selektivno da tumacite Lazanskog kako vam odgovara. To stvrano nekako treba iskoristiti da ne kazem zloupotrebiti u nasu korist.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2007, 11:52:25 od boki282 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Da, ali to je rekao u kontekstu da mi onda njima postavimo, "ako nas toliko zelite i ako smo vam stvarno potrebni nemojte da nam rasturate drzavu !!!". Van svake pameti biti clan organizacije koja radi protiv tvojih elementarnih interesa.

Sto se tice vojske, to moze da ozbiljno dodje na red tek kada ekonomski ojacamo. Kada budemo mogli, onda ce nam i apetiti da porastu, imacemo i vise vojnika i bolju tehniku i mozda onda ponovo uvedemo obavezno sluzenje ako ga ukinemo. Ekonomija i nauka, tako se vode danasnji ratovi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Nokia 6120
Citat
Ekonomija i nauka, tako se vode danasnji ratovi.

 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Никша пар пута сам се сложио са тобом око тог питања...

Ми сада треба да научимо да стварамо новац, па тек онда да научимо како се употребљава, а на крају да га искористимо за националне пројекте...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Citat
Francuzi su odavno profesionalizovali vojsku.
је ли то оно Легија и слично  Smile Французи одавно дису добили ни једну битку ни један рат,још од Наполеона,али им то није сметало да направе А-бомбу.
Citat
Batali priče o Kini i dalekom istoku
то је онај део Кине који је посебно прирастао за Америци за срце.Поред К.Тајван ту су и Ј.Кореја и Израел,народи који нису луди да своју безбедност и будућност повере неком другом,ђаво дође и оде,како му одговара,а они ту остају па им је једина шанса савремено наоружана војска и војни рок који траје од 2 до 3 године.Израелцима је потребно 12 сати за општу мобилизацију у било које доба дана и ноћи,а ми имамо неке ликове који су толико били храбри да са скривеним лицима поруче:''ма боли ме к***ц за ову земљу за Косово''...Ето такве п***е налазе своје место на телевизијама са националном покривеношћу. Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.