Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:28:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li verujete u astrologiju?

Glasanje završeno: 15. Jul 2004, 23:58:05

Da, u osobine znaka i podznaka
81.8%  (9)
Ne verujem
18.2%  (2)
Ukupno glasova: 11
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za i Protiv astrologije  (Pročitano 13957 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2355
Primetila sam da astrolozi različito rade lični horoskop, to sigurno znači ne treba verovati potpuno u astorlogiju ili neki nisu dobri astrolozi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
Tacno. Tumacenje dosta zavisi od strucnosti i iskustva astrologa. Dakle, nije astrologija nesavrsena, vec astrolozi. Ako nekoliko astrologa radi isti horoskop, nikada ga nece svi 100% isto protumaciti.
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Evo jednog odgovora zbog kojeg sam bio svojevremeno isprozivan, ali i dalje iza njega stojim.

Ne vjerujem u horoskop. Dovoljno je sjetiti se da se položaj zviježđa promijenio u zadnjih 2000 godina u tolikoj mjeri da ljudi koji se danas rađaju u npr. u razdoblju 22.7.-22.8. kad je "vladavina" lava, zapravo gledano položajem zvijezda nisu lavovi.

Da ne govorim da mi je nelogično vjerovati da sam ja ovakav ili onakav, zbog toga što sam rođen pod jakim djelovanjem nekakve hrpe kamenja u svemiru, a da zbog toga zanemarim genetiku i gene koje sam ponio od svojih roditelja, koji nisu istog znaka kao i ja. Logičnije mi je vjerovati u sličnost s roditeljima, nego u sličnost s nekim tko je rođen u mjesecu kojem i ja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 64
Citat: Laslo
Ne vjerujem u horoskop. Dovoljno je sjetiti se da se položaj zviježđa promijenio u zadnjih 2000 godina u tolikoj mjeri da ljudi koji se danas rađaju u npr. u razdoblju 22.7.-22.8. kad je "vladavina" lava, zapravo gledano položajem zvijezda nisu lavovi.

Ne razumem sta si ovim hteo da kazes? A ti?

Citat: Laslo
Da ne govorim da mi je nelogično vjerovati da sam ja ovakav ili onakav, zbog toga što sam rođen pod jakim djelovanjem nekakve hrpe kamenja u svemiru, a da zbog toga zanemarim genetiku i gene koje sam ponio od svojih roditelja, koji nisu istog znaka kao i ja. Logičnije mi je vjerovati u sličnost s roditeljima, nego u sličnost s nekim tko je rođen u mjesecu kojem i ja.

Da li je astrologija i u kom citatu osporila genetiku? I da si rodjen od roditelja KOJI NISU ISTOG ZNAKA?
Bez uvrede, pls, ali stojim iza toga da su najgori kriticari ljudi koji apsolutno ne poznaju materiju o kojoj se polemise.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1344
Zastava Banja Luka
Zavisi, ima mnogo "astrologa" ....
Vjerujem u neku ruku, mada ima mnogo gluposti...
IP sačuvana
social share
Covjek nije stvoren da bude pobjedjen. Covjeka mogu unistiti, ali ga ne mogu pobjediti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Bez uvrede, pls, ali stojim iza toga da su najgori kriticari ljudi koji apsolutno ne poznaju materiju o kojoj se polemise.

Kako oni mogu onda biti kriticari?  Smile
Oni samo tupe u prazno, to nije kritika  Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
Laslo je u pravu sto se tice kretanja kosmosa. Sazvezdje lava ili bilo koje drugo ce za kojih 1000 godina liciti na ko zna sta, samo ne na lava. Cak je i sazvezdje skorpiona lagano na izlasku iz kruga zodijaka, a na njegovo mesto polako dolazi zmijonosa. No, ljudi rodjeni u znaku lava i dalje imaju generalno slicne osobine (rani gubitak kose, egocentricnost, samouverenost, plemenitost, tastinu, itd...). Prema tome, suvise malo znamo o svemu ovome (ne mislim na burek familiju, vec na ceo svet) da bi se bilo sta konkretno dalo zakljuciti.
Ali, niko nam ne brani da cangrljamo u prazno... Smile
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 64
Samo da podsetim, ni o medicini nisu, pre 1000 godina postojala sva danasnja znanja. Radili, ljudi, istrazivali, zakljucivali... Jasno je da se svaka nauka bavi ISTRAZIVANJEM i usavrsavanjem pa tako i astrologija....
Logicno, o svemu ce neka naredna pokolenja znati mnogo vise nego mi danas, ali da su svi razmisljali poput Lasla.... svet bi se sveo na poznavanje prirode  :|
Ja forum kapiram kao kreativnu razmenu misljenja i stavova, a ne bas belo cangrljanje u prazno.
Ali ljudi su razliciti pa ih treba pustiti da govore sta god im volja kako god to zvucalo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ok, u redu je to, ali sta si htela reci u vezi ovoga konkretno?
Citat
svet bi se sveo na poznavanje prirode

Ima li icega logicnijeg?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 64
Da, ok.
U osnovi svake nauke je po malo poznavanja prirode, nego htedoh reci da ima toliko stvari o kojima premalo znamo, pa da se prvo njima pozabavimo pre nego sto ih odbacimo.
Astrologija nije Dnevni horoskop. Astrologija se bavi proucavanjem polozaja planeta u trenutku rodjenja, one nose ili/ i daju opis karaktera osobe. Karakter stvara sudbinu.
Sta ce vam se desiti-sta cete uraditi, kako cete odreagovati na odredjene dogadjaje u zivotu... sve ce to kreirati vas zivotni tok.  A mi to zovemo "sudbina"... to su samo nase reakcije koje prouzrokuju odredjeni sled. Ako uspemo da ukrotimo ili delimicno modifikujemo karakter (malo odlozimo reakcije kod previse impulsivnog ili malo podstaknemo flegmaticnog) u odredjenoj meri cemo ublaziti " udare zle sudbine..."
Drugim recima, niko se naucen nije rodio ali upravo taj rad na sebi, preuzimanje odgovornosti za svoje postupke, korigovanje nekih nesavrsenosti razlikuje nas od zivotinja i daje nam priliku da svesno menjamo svoje zivote, ili intenzitet dogadjaja. Ne bas u potpunosti ali u odredjenoj meri. Sto opet zavisi od nas samih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:28:25
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.