Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Xenical tablete - vasa iskustva  (Pročitano 14558 puta)
15. Avg 2006, 16:03:34

Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Zanima me kakva su vasa iskustva sa xenical tabletama. Da li je istina da su one stvarno jedine tablete koje skidaju kilograme ? Ja sada imam 59-60 kg i 162 cm i ne znam da li bi tablete pomogle u mom slucaju, jer sam cula da su za jako gojazne osobe. Htela bi da skinem nekih 5 kg. Da li da ih kupim ???? Pomagajte  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung e730
Мој савет, избегавај их у широком луку. Поента Xenical-a, тј орлистата је да он инхибира липазу, ензим који је веома битан у варењу масти. То у пракси значи да, када се орлистат узме са неком храном која у себи има маст, услед недостатка липазе, маст само пролази кроз систем за варење "неокрњена", и тако је и избацујемо. Звучи супер, а?

Е, сад, друга страна медаље. Прво, пропратни ефекти. Поред тога што орлистат може да смањи апсорбцију витамина који су раствориви у масти, као што су бета каротен, витамин Д, витамин К, главни пропратни ефекти су везани за твој гастро-интестинални систем. Грчеви у стомаку се некако и могу поднети, али ако се већ одлучиш да користиш орлистат (што никако не препоручујем), рачунај на то да не мрдаш од куће током терапије. Пролив је неминовност, као и... хммм... како да кажем... "масна столица". Рачунај на одвратне масне флеке тамо где им није место.  Smile Оно што забрињава, то су ретки случајеви екстремне рекације организма на орлистат, која се манифестује рашевима, осипима, потпуним поремећајем варења.

Орлистат, тј Xenical је на црној листи лекова у неким земљама, због неразјашњених случајева смрти особа које су га конзумирале. Истини за вољу ништа није доказано, Рош га и даље продаје и добро зарађује на њему.

Крајња оцена би ипак била ова: у питању је релативно нов начин смањења тежине, који јесте ефикасан, али који има прилично незгодне и тешко подношљиве споредне ефекте. Ако имаш проблема са жучном кесом, дефинитивно би морала да га избегаваш. Прати га доста контроверзе и буке.

На крају крајева, за скидање тих 5 килограма ти није потребна тако рискантна и тешка терапија. Довољна су минимална одрицања уз пар проверених суплемената, као што су зелени чај, гуарана, омега-3 и омега-6 и хром пиколинат. Уз смањен унос хране, повећан унос течности (минумим 2 литра дневно) и избегавање простих шећера и термички обрађене масти, циљ ћеш постићи релативно брзо, и што је најбитније, без ризика по здравље.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 21
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Orlistat
Orlistat je predstavnik potpuno nove terapijske skupine inhibitora pankreasne lipaze. Blokirajući lipazu sprječava apsorpciju 30% masti iz hrane i tako omogućuje dugoročnu kontrolu i regulaciju tjelesne težine. Povećano izlučivanje masti stolicom nastavlja se do isteka 24 do 48 sati od prve doze i vraća se na normalu najkasnije po isteku 72 sata od posljednje doze. Pri tome se iz hrane apsorbira dovoljna količina masti i u mastima topljivih tvari (70%).
Orlistat je aktivan jedino u želucu i tankom crijevu, jer se apsorbira u zanemarivom postotku te ne izaziva nikakve sistemske učinke.
Orlistat se koristi uz istovremenu blagu hipokaloričnu dijetu u terapiji pretilosti kod osoba čiji je indeks tjelesne mase (BMI) 30 kg/m ili 28 kg/m uz prisutne faktore rizika (povišeni tlak, lipidi, šećer).
Liječenje orlistatom treba prekinuti nakon 12 tjedana, ako ne dođe do gubitka barem 5% tjelesne težine izmjerene na početku terapije. Nuspojave su gastrointestinalne prirode: učestale, hitne, proljevaste, masne stolice, masne mrlje iz rektuma, vjetrovi. Javljaju se kad je unos masti hranom viši od preporučenog, a vezane su uz početak terapije te se smanjuju s dužinom terapije.
Registrirani u RH za 2006: Xenical (F. HOFFMAN LA ROCHE)

Opasni i štetni pripravci za mršavljenje
Ispod navedeni sastojci su učinkoviti, ali je njihova primjena trajno zabranjena zbog vrlo opasnih nuspojava. Njihovo korištenje za mršavljenje smatra se zloporabom i igranjem s vlastitim životom!

PAZNJA !!! NIPOSTO NE KORISTITI
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Hvala puno !!!
Sada sigurno necu kupiti te tablete. Resila sam da samo smanjim ishranu, i nadam se da cu vrlo brzo skinuti tih 5 kg.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 6s
Ako je to ono sto mislim da je... .. ne ... ne ne... niposto ne.. nikad...
1. Nema efekta.
2. Ne mozes mrdnuti ni na jedno mesto vise od 10m udaljeno od tvog wc-a.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.