Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Avg 2025, 23:53:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Read-only arhiva vesti:

Sveze vesti i informacije mozete citati u forumu Internet ~ Novosti ~ Provideri!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Microsoft vesti  (Pročitano 133 puta)
27. Apr 2006, 19:33:43
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Microsoft pooštrava kontrolisanje pirata

Piraterija je i dalje rastući problem softverske industrije sa skoro 35% softverskih pirata prema Business Software Alliance. Istraživačka firma IDC navodi da je piraterija opala za 25% kao i to da će biti stvoreno 2.4 miliona novih poslova i 400 milijardi dolara ekonomskog rasta širom sveta. Dok se većina korisnika neće suočiti sa optužbama koje će biti rezultat WGA širenja, oni koji ne koriste originalni Windows primiće obaveštenje direktno na desktop računar. Ovaj pilot program prvobitno je pokrenut u Novreškoj i Švedskoj i proširen je na još pet zemalja. Uskoro bi trebalo da pokrije SAD, Veliku Britaniju, Maleziju, Australiju i Novi Zeland.



Microsoft planira da kupi Massive

Microsoft planira da sklopi posao vredan između 200 i 400 miliona dolara kupovinom Massive-a, navodi Wall Street Journal. Massive, zajedno sa izraelskim DoubleFusion dominira na tržištu postavljanja oglasa u igricama. Zajedno, kompanije su pioniri u umetnosti postavljanja dinamičkih oglasa na velikom broju mesta u igricama, uključujući bilborde, na automobilima, na aparatima za prodaju, itd. Kupovinom Massive-a, Microsoft ima mogućnost da zaradi od prodaje igrica kao i od postavljanja oglasa u igricama. Ovo takođe dozvoljava Microsoft-u da održava veću kontrolu na to kako se reklame postavljaju kao i da sagleda nove poslovne modele.



Windows-ov PowerShell nazvan „Monad“

Microsoftova nova komandna linija poznata pod kodiranim imenom Monad, dobila je službeni naziv: Windows PowerShell. Upotreba je dizajnirana tako da administratorima omogući automatizaciju i kontrolu na Windows desktop računarima i serverima. PowerShell je nastojanje Microsoft-a koje je prvobitno fokusiralo svoju pažnju na grafički interfejs dok softver suparničkog servera ostaje primarna komandna linija. Nakon objavljivanja, korisnici Exchange Servera 2007 i MOM korisnici biće u mogućnosti da urade preko komandne linije sve što može biti urađeno iz grafičkog interfejsa.



Microsoft o budućim alatima upravljanja

Microsoft će objaviti SMS 2003 R2 do kraja juna kao System Center Configuration Manager 2007 za isporuku sledeće godine. Potpredsednik Microsoft Server&Tools Senior Bob Muglia demonstrirao je novu osobinu drag and drop za novu primenu, Task-based GUI interfejs za pojednostavljivanje upotrebe i blisku integraciju sa Windows Vista klijentom i Network Access Protection karakteristikom u sledećem Windows Longhorn Serveru. Muglia je naveo da Windows Visa neće ostati zaboravljen. On je veoma važan deo rešenja, ali mora raditi sa Microsoft-ovim alatom upravljanja i to je ono što smo mi radili sa MOM i SMS.



Microsoft nabavio AssetMetrix

Microsoft je nabavio AssetMetrix, kanadski hardver i softver koji služi za praćenje prodavaca, koji je poznat po svojim detaljnim izveštajima o proboju različitih verzija Windows-a. Finansijski detalji posla nisu obelodanjeni ni od strane Microsoft-a niti od strane AssetMetrix-a. Nabavka će biti predmet odobrenja Kanadskog suda. AssetMetrix tehnologija će biti integrisana u Redmond, Wash-based postojeći alat, uključujući Systems Management Server (SMS) 2003, kako je navedeno od strane Microsoft-a. Jedan od osnivača AssetMetrixa, Steve O'Halloran naveo je da je čitav posao bio više nabavka tehnologije nego posao kompanije.



Zaključajte hard diskove pomoću Viste

Microsoft je uložio mnogo vremena i napora na sigurnost svog novog hard diska. Vista uključuje Bitlocker tehnologiju. Koristi Trusted Platform Module – hardver koji je ugrađen u matičnu ploču – za šifrovanje i dešifrovanje podataka koji dolaze sa hard diska. Ukoliko uklonite hard disk izgubićete ključ za dešifrovanje na matičnoj ploči i podaci su u celosti sigurni i na taj način je omogućeno sigurno odlaganje hard diska. Podaci su osigurani sa AES (Advanced Encryption Standard) koji se obično koristi u kompjuterskim aplikacijama uključujući i e-trgovinu.



Izvor: IT Svet




« Poslednja izmena: 29. Apr 2006, 06:28:21 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Avg 2025, 23:53:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.