Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:48:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Wireless USB adapter?  (Pročitano 6207 puta)
25. Nov 2012, 23:15:06
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1463
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Moze li neko da mi kaze nesto vise o ovome ,i sta je to uopste ,cemu sluzi ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
Apple iPhone 12, S21
Moze li neko da mi kaze nesto vise o ovome ,i sta je to uopste ,cemu sluzi ?

Sta te tacno interesuje?
Wireless adapter za racunare koji nemaju svoju wi-fi antenu/karrticu.

Imas desktop racunar i hoces da se kacis na odredjenu vajerles mrezu.
Opcije su ti ili da kupis wireless karticu koja se ugradjuje u jedan os slotova na ploci, ili da uzmes jedan ovaj adapter.

Ovo j klasicna wirelles kartica koja ide na plocu:


A ovo je jedan od tih adaptera koji se ubode u prvi slobodan USB slot, instaliras drajver, nakacis se na mrezu i vozi:

IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1463
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Interesuje me konkretno ovako nesto ,http://www.gigatronshop.com/mrezna_oprema/tp-link_150mbps_wireless_n_usb_adapter_tl-wn721n-8808  ,hocu da se konektujem telefonom na wireless ali ga nemam nigde u blizini,pa me interesuje jel mi ovo moze pomoci i koliko ?
« Poslednja izmena: 26. Nov 2012, 00:01:39 od PavleCutura »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 965
Zastava Kalinovik
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.91
mob
Samsung s21+
Interesuje me konkretno ovako nesto ,http://www.gigatronshop.com/mrezna_oprema/tp-link_150mbps_wireless_n_usb_adapter_tl-wn721n-8808  ,hocu da se konektujem telefonom na wireless ali ga nemam nigde u blizini,pa me interesuje jel mi ovo moze pomoci i koliko ?

Bolje uzmi sa izmenljivom antenicom,jer ovaj sto hoces ti da uzmes slabije je malo posto ima integrisanu antenicu,preporuka neki od ova dva adaptera
http://www.emmi.rs/wireless-kartice-be%C5%BEi%C4%8Dni-adapter-usb-tp-link-tl-wn722n-lite-n-150mb.11.html?productId=15742
http://www.emmi.rs/wireless-kartice-be%C5%BEicni-adapter-usb-tp-link-tl-wn722nc.11.html?productId=11840
IP sačuvana
social share
Stevaniđa91_FK Crvena Zvezda
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.95
Molim vas neko. .  Imam problem sa wireless-om: preko ovog adaptera na lap topu ne mogu ništa slobodno da uhvatim, pa sam kupio gore pokazani Tp-Link TL-WN722N i pored toga kupio sam i Tp-Link antenu od 8 dB.  E sad, rekli su mi da je domet te antene čak 18 km, međutim, ja ne hvatam čak ni mreže koje su udaljene 150 metara od mene, a znam da su otljucane. .  Pored toga, postoji jedna mreža koju očitava, signal je Exellent, nema enkripciju, ali ne može da se konektuje na nju. .  Tako da sam i dalje bez interneta. .  Šta da radim? Hvala unapred. .   :wave:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 111
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.95
Molim vas neko. .  Imam problem sa wireless-om: preko ovog adaptera na lap topu ne mogu ništa slobodno da uhvatim, pa sam kupio gore pokazani Tp-Link TL-WN722N i pored toga kupio sam i Tp-Link antenu od 8 dB.  E sad, rekli su mi da je domet te antene čak 18 km, međutim, ja ne hvatam čak ni mreže koje su udaljene 150 metara od mene, a znam da su otljucane. .  Pored toga, postoji jedna mreža koju očitava, signal je Exellent, nema enkripciju, ali ne može da se konektuje na nju. .  Tako da sam i dalje bez interneta. .  Šta da radim? Hvala unapred. .   :wave:
Slagali su te da je toliko pojacanje, pokusaj staviti na neki prozor i menjaj polozaj te dodatne antene..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 965
Zastava Kalinovik
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.95
mob
Samsung s21+
Posto je to omni antene,ako znas gde se nalaze modemi,ruteri sta vec,napravi od kartona,lima usmerenu antenu,jer omni antena non stop trazi signal u krug,i izbaci je negde na prozor,ili na viisnu
IP sačuvana
social share
Stevaniđa91_FK Crvena Zvezda
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:48:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.