Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Wireless hot spots - free, koliko su bezbedni?  (Pročitano 3516 puta)
26. Jul 2008, 14:34:43
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia N82
Otvorio sam novu temu jer nema ni jedne koja se generalno bavi wireless-om ili je ja bar nisam nasao, a i ovo ne spada u ni jednu od postojecih, opet koje sam uspeo da nadjem. Dakle skoro je mom caletu neki priajtejl koji je kao neka velika faca za racunare, rekao kako velika vecina besplatnih hotspot-ova, ustvari hakeri koriste kako bi pokupili neke podatke i navukli ljude. E sad po Beogradu ja gde god stanem sa kolima ili ako nesto cekam proverim preko telefona da li ima neka wireless mreza u okolini i da li je mozda neka od njih besplatna. Na moje veliko iznenadjenje ima vrlo mnogo besplatnih hotspot-ova, ili bolje da kazem nezasticenih mreza. E sada interesuje me koliko je sigurno surfovati preko tih hot spot-ova i da li bar kada se sa telefona surfuje postoji neka opasnost da osoba ciji hot spot koritim pokupi neke od mojih podataka, recimo sifre za mail account, ako skidam mail, ili recimo brojeve i lozinke za messengere ako koristim slick, neke sifre ako se loguem preko browsera? Desava se dsota puta sto mi je takodje zanimljivo da telefon recimo pronadje mrezu sa nekim solidnim signalom, a onda ili ne uspe da se konektuje, ili se konektuje pa se vrlo brzo prekine veza i posle toga telefon vise ne moze da pronadje nikakvu mrezu. Sta vi mislite o svemu ovom? Da li je moguce da ljudi jednostavno ne umeju da zastte svoju mrezu, ili je namerno ostavljaju nezasticenom kako bi se ljudi na to pecali?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC One X
A ko kaže da haker ne može da snifuje tvoj kućni web saobraćaj?  Smile Besplatni hot spotovi najčešće nastaju:
1) Namerno, obično na javnim mestima, ne sa ciljem "špijunaže"
2) Neznanjem nekih ljudi

Dakle, surfaj i opusti se. Ako neki haker želi tvoju šifru za mail, dobiće je na ovaj ili onaj način Smiley. Pitanje je - za šta će mu i zašto bi to radio? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia N82
Ne mislim ja da sam previze vazan da bi neko hteo bas moju sifru, ali ipak trudim se da budem sto je moguce vise pazljiviji kako ne bi nudio nekome nesto na tanjiru. Znaci mislis da je bezbedno? Cudno mi jedino sto toliko ljudi ne ume da podesi sifru za svoju mrezu, jer gotovo na svakom mestu u Beogradu postoji nekoliko mreza, od kojih je obicno jedna ili dve slobodna, a po nazivu bi se reklo da je necija privatna mreza. Zato mi je i bilo sumnjivo, pa sam pomislio da je u pitanju neka zamka. A ovako generalno, odnosno teoretski, da li neko preko cijeg se ap kacim ima moje podatke na tanjiru ili ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
HTC Bravo
Deplasirano je uopšte pričati o bezbednosti na internetu u vremenu kada crne slutnje Džordža Orvela(roman "1984") postaju stvarnost. Smile "Veliki brat te posmatra"... Smile Više o odluci Ratela(već je stupila na snagu) koja nas uvodi u doba u kojem će celokupan internet saobraćaj biti kontrolisan pročitajte ovde: http://www.ratel.org.rs/editor_files/File/dozvole/uputstva/Tehnicki_uslovi_za_internet.pdf
Inače, o ovoj odluci postoji i posebna tema na Bureku, pa necemo ovde raspravljati o tome, već na Internet podforumu: http://forum.burek.com/index.php/topic,367304.0.html - ovde sam samo hteo da naglasim da je tajnost ličnih podataka prošlost.
« Poslednja izmena: 27. Jul 2008, 13:26:21 od wayfaringpilgrim »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC One X
Ne mislim ja da sam previze vazan da bi neko hteo bas moju sifru, ali ipak trudim se da budem sto je moguce vise pazljiviji kako ne bi nudio nekome nesto na tanjiru. Znaci mislis da je bezbedno? Cudno mi jedino sto toliko ljudi ne ume da podesi sifru za svoju mrezu, jer gotovo na svakom mestu u Beogradu postoji nekoliko mreza, od kojih je obicno jedna ili dve slobodna, a po nazivu bi se reklo da je necija privatna mreza. Zato mi je i bilo sumnjivo, pa sam pomislio da je u pitanju neka zamka. A ovako generalno, odnosno teoretski, da li neko preko cijeg se ap kacim ima moje podatke na tanjiru ili ne?

Kad god se, na bilo koji način, konektuješ na net, ako neko želi tvoje podatke - imaće ih na tanjiru Wink. Nisu svi besplatni hot spotovi podešeni greškom tako. Čak štaviše, veliki je broj javnih (namerno ostavljenih besplatnih) hot spotova ovih dana. Ako baš hoćeš da budeš pažljiv - nemoj da se konektuješ na nešto što lični na privatnu mrežu. Ja ne oklevam nikad  Smile.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia N82
SUmnjivo mi je bilo to sto recimo pronadjem neki hotspot free, pun signal i kao da se konektujem i telefon kao pokusava i onda izbaci neku gresku, ne znam sada tacno sta ispise. Nesto tipa no gateway ili tako nesto. Znaci mislis da ne oklevam kad naletim na tako nesto? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC One X
Ne moraš baš da proveravaš svoju @interpol.com poštu  Smile, ali za surf je svakako ok Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia N82
ok Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Here I am, on the road again...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3818
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Touch Pro
ma daj koga intersuju podaci obicnih surfera
neko ako zeli da te prati ubacice to tracker virus na ovaj ili onaj nacin
tako da
no frks Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 47
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Motorola MPx 200 i A925
to ti pise "no gateway replay" sto znaci da nisi podesio parametre mreze, koji su na serveru namesteni na manuelno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.