Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 00:49:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Winter Blues  (Pročitano 10074 puta)
15. Okt 2010, 22:29:01
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 

Promjenom klime produbila se razlika između godišnjih doma, pa su zime sve hladnije i oštrije. Sve je manje sunčanih sati tijekom zimskih mjeseci, a to je jedan od glavnih uzroka “winter bluesa”, zimske depresije, navodi dr. Norman Rosenthal, autor istoimene knjige. Pretpostavlja se da je uzrok u smanjenju koncentracije serotonina u mozgu uslijed čega se javlja tuga, bezvoljnost i umor.

 Psihički simptomi
osjećaj žalosti, praznine i besmisla
gubitak interesa za posao, porodicu i prijatelje
otežana koncentracija i sposobnost odlučivanja

Spomenuti psihički simptomi prevladavaju tokom cijelog dana, a povremeno se javljaju i primisli o samoubojstvu, te pojedini pacijenti i pokušaju suicid.
Fizički simptomi
pospanost
debljanje
iscrpljenost
Liječenje

Dr. Norman Rosenthal ističe da je depresija češća u žena, koje su zbog hormonalnih promjena osjetljivije, kao i kod starijih osoba. Iako je poznata već dugo vremena, u medicinskim krugovima se dijagnosticira i liječi od 1982. Računa se da postoji oko 5% populacije koja pati od ovog sezonskog poremećaja raspoloženja, uz još 7% kojima se simptomi depresije zimi pogoršaju. U liječenju preporučuje klasične antidepresive, a od nedavno se prepisuje i melatonin koji se naziva kronobiotikom i produžuje budni dio dnevno/noćnog ciklusa. Ovi lijekovi kombiniraju se sa svjetlosnom terapijom pomoću LED, fluo ili laserske rasvjete.
Savjeti
izađite u prirodu

Možda vam se čini da su temperature ispod ništice prehladne da bi se bavili sportom na otvorenom, ali brza šetnja na svježem zraku osigurati će dovoljno vitamina D vašem organizmu koji jača limbički sustav, emocionalni centar organizma.
započnite rekreaciju


Ne dozvolite hladnim danima da budu izgovor za ljenost. Sportske dvorane svima su dostupne, dovoljno je da pronađete program rekreacije koji odgovara vašoj kondiciji i slobodnom vremenu.   
nosite svjetle boje

Posljednih godina popularna je moda nošenja crne odjeće u zimske mjesece među ženama, prvenstveno zbog estetskog dojma vitkosti. Međutim, dokazana je povezanost između odjeće svjetlih boja i optimizma.
poduzmite projekt

Zimski dani odlični su za projekte, kao što su organiziranje knjiga, fotografija, starih računa. Još bolje je upisati tečaj stranog jezika, slikanje, keramike kako bi održali mentalnu svježinu.

medicus.hr
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Obozavam zimske noci i bezbrizan osecaj sigurnosti na toplom. Uz dobru seriju dok pada sneg ili besni kosava napolju ... nema te negativne misli koja moze da me prene iz uzivanja  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2754
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
I JA obozavam prolece .  Smile
« Poslednja izmena: 16. Okt 2010, 00:41:04 od G-H-O-S-T »
IP sačuvana
social share
“The quick brown fox jumps over the lazy dog.”

Najsladje se smeje onaj koji prvi puca .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Samsung 111111
Obozavam zimske noci i bezbrizan osecaj sigurnosti na toplom. Uz dobru seriju dok pada sneg ili besni kosava napolju ... nema te negativne misli koja moze da me prene iz uzivanja  Smile

I ti si opicena kao ja !

Ja obozavam zimu
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
uh...nikako zimu...ono sivilo , bljuzgavice. gde god krenes dodjes poprskan i prljav . izbegavas "visece nozeve" sa zgrada , kad vozis samo gledas koga ces i ko ce tebe da spuca... klizavo , gledas u zemlju kad hodas. nigde lista ....

fuj ...nikako  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Ne volim zimu, ne volim da mi je hladno...ali pogled s prozora na snegom pokrivene ulice mii prija.
Prosla zima je bila divna..ulice pod snegom koji skripi pod nogama, sve svetluca nocu, bele se krovovi zamkova u okolini, sve je izgledalo kao u bajci.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 65
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
sneg - nikako ! .. posle onog snega od prosle godine , koji je padao 4,5 meseci .. meni je dosta snega za ceo zivot Smiley

a za ovaj winter blues , tacno je sve .. a ovo sto pricaju kao za lecenje .. nista nije tacno -.-
po meni jedni pravi lek za to je uplatiti ,umesto zimovanja na kopaoniku , letovanje tamo gde je suncano ^^ Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Vise bih rekla da je u pitanju ... jesen... u mom slucaju...

A da se radi o svetlosti... svakako...

Ja sam jedna od onih koji zvizde: "Let the sunshine in!"

Mrak i sivilo me ubijaju...
Mogu cak i da spavam pod upaljenim svetlom... ne smeta mi... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Ja volim zimu, posebno sada kada je skracena usled klimatskih promena  Smile

Zima ili Leto, meni dodje na isto. Svako ima svojih prednosti i mana i ne treba dozvoliti da vas ni jedno ni drugo ometaju u aktivnostima Smiley
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Sneg i vedar sunčani dan, posebno na planini, uvek mi prijaju.
Sivilo i nedostatak Sunca koje danima ne proviri iza oblaka me ubijaju.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 00:49:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.