Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:15:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: why?  (Pročitano 16523 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Pretpostavka je majka svih zajeba.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Apple iPhone SE 2020
Vidim... stopiras kroz galaksiju...
 Smile Smile

Ja ni jednom nisam pomenuo smisao zivota...
Samo pricam o planiranju i sto vecoj mogucnosti iskoristavanja zivota koji je i onako kratak, uz pomoc pravilnog planiranja kako dnevnih obaveza, tako i zadovoljstava...

Mislis da kroz zivot (posto nista ne treba da se radi planski, i posto je po tebi planiranje cisto gubljenje vremena) treba da idemo kao muve bez glave, pa da vidimo sta ce da nam se dogodi, cisto iz razloga da nebi gubili vrjeme na planiranje.
Znaci tvoj moto bi bio... zasto trositi vrjeme na planiranje, kad je bolje to vrjeme trositi na bezciljno lutanje oslanjajuci se na sudbinu...jesam li blizu?

Hm... znaci izbor mi je robot ili zivot je reka...

Biram ovo drugo... Smiley

Ne kazem ja da ne treba planirati, ali ne treba planirati sve i do detalja... pa makar to obuhvatalo dnevne obaveze i zadovoljstvo...

Iako sam na drugoj temi rekla da sam malo umorna od haoticnosti mog zivota, ipak i dalje cvrsto i duboko verujem u slucaj...

Samo jednu stvar moras da uradis kada si vec rodjen... da umres...

Sve ostalo su zelje i nadanja, koja opet... ne mogu i ne moraju da se ostvare... bez obzira na planiranje, jer kao sto sam vec rekla... a i sam si primetio, postoji previse varijabli, jer svet cinimo mi, 6 i po milijardi ljudi, beskonacno mnogo zivotinjskih vrsti i cudljiva narav Majke prirode... plus ostale zemaljske i vanzemaljske sile...
Bez obzira na inteligenciju, na koju se ti toliko pozivas, niko ne moze da pojmi svu velicinu Univerzuma i njegov uticaj na nas....

Dovoljno je da se jedne noci zadesis na nekoj planini ili u nekoj pustari, gde nema atmosferskih smetnji, da pogledas u nebo i da te udari... velicina Univerzuma i beskonacnost mogucnosti...
Doduse... o ovome sam pisala u sedmom razredu OS... ali i dalje mislim da je cinjenica da svake veceri mozemo da vidimo kako je Univerzum izgledao pre par miliona ili milijardi godina... i to golim okom... nesto sto ozbiljno moze da potrese shvatanje intelekta, kako sopstvenog, tako i generalno ljudskog.

I ovom prilikom cu se osvrnuti na Zilahija i sigurno moj omiljeni odlomak... On na jednom mestu u knjizi "Osveta oruzja" objasnjava kako su u smrti svi isti... i bogatas i siromah...
Ja bih se dovezala i rekla, i onaj ko glamata kroz zivot i onaj ko ga brizljivo planira... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Mrzim rasizam, crnce i kineze!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5559
Zastava U kreditima
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia No kašlje
Citat
Ne kazem ja da ne treba planirati, ali ne treba planirati sve i do detalja... pa makar to obuhvatalo dnevne obaveze i zadovoljstvo...

Ja i nisam rekao da treba sve planirati...
Ja sam rekao da je sve moguce isplanirati, al da je mala mogucnost da ce se sve i ostvariti i ici po planu...


Citat
Samo jednu stvar moras da uradis kada si vec rodjen... da umres...

 Smile Zabrinjavas me, majke mi...
Onda je po tebi smisao zivota... smrt?
Pa sto se onda nisi ubila cim si spoznala ovu tuznu i surovu istinu...
Zasto trosis vrjeme na nesto sto je nebitno... kao recimo zivotno iskustvo...


Citat
Dovoljno je da se jedne noci zadesis na nekoj planini ili u nekoj pustari, gde nema atmosferskih smetnji, da pogledas u nebo i da te udari... velicina Univerzuma i beskonacnost mogucnosti...

Pazi... Nije da nisam svjestan svoje nebitnosti u univerzumu, al sta treba da radim... Jao ovaj zivot je sranje, zemlja se okrece oko sunca, a ne oko mene, idem da se objesim o sljivu...
Da li zbog beskonacnosti univerzuma treba da se prepustim haosu, ili treba da pokusam svoje bivstvovanje na ovom svjetu uciniti sto lagodnijim, interesantnijim, produktivnijim i recimo na kraju, ako nista drugo, umrjeti pokusavajuci da napravim nesto od zivota...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Smisao zivota cine one stvari koje ne moras da uradis, vec one koje volis da radis i zelis da radis.

Ni tebi ne ide ovo analiziranje, nikako...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
Citat
Samo jednu stvar moras da uradis kada si vec rodjen... da umres...

I da plaćaš porez

Meni je odgovor ''42'' smisleniji i logičniji od mnogih koje sam do sad čula na isto pitanje.  Smile

i meni... ono kao... duša teži 21 gram. Dve duše teže 42 grama. Znači smisao života:

Otići sa srodnom dušom...

Kolko sam pametan   Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Eto kako gledanje filmova može da ti odgovori na sva pitanja!  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Ja i nisam rekao da treba sve planirati...
Ja sam rekao da je sve moguce isplanirati, al da je mala mogucnost da ce se sve i ostvariti i ici po planu...

Pa u cemu je onda problem sa mojim stavom da nista nije moguce 100% isplanirati?

Citat
Zabrinjavas me, majke mi...
Onda je po tebi smisao zivota... smrt?
Pa sto se onda nisi ubila cim si spoznala ovu tuznu i surovu istinu...
Zasto trosis vrjeme na nesto sto je nebitno... kao recimo zivotno iskustvo...

To nije smisao zivota. To je jedina stvar koja mora da se uradi.
Sve ostalo je sklono promenama i sve ostalo je stvar izbora. Ponekad cak i nacin smrti.
Ostatale tri recenice su pucanje u praznom pa stoga nije ni vredno pomena.

Citat
Pazi... Nije da nisam svjestan svoje nebitnosti u univerzumu, al sta treba da radim... Jao ovaj zivot je sranje, zemlja se okrece oko sunca, a ne oko mene, idem da se objesim o sljivu...
Da li zbog beskonacnosti univerzuma treba da se prepustim haosu, ili treba da pokusam svoje bivstvovanje na ovom svjetu uciniti sto lagodnijim, interesantnijim, produktivnijim i recimo na kraju, ako nista drugo, umrjeti pokusavajuci da napravim nesto od zivota...

To je vec stvar izbora.
Ti na haos gledas kao nesto negativno, ja kao na nesto pozitivno. Meni je mnogo zanimljivije da se probudim svakog dana i postavim pitanje: "Dobro, sta mi novo ovaj dan nosi.", nego da ustanem i imam vec iscrtan dan...
Opet kazem... stvar izbora...
I ja planiram neke stvari, ali def. one nisu nesto sto moze da utice na dalji tok mog zivota.

Na kraju krajeva, mi smo nastali iz haosa... Pri tome ne mislim na teorije nastanka Univerzuma, vec na cisto oplodjavanje jajne celije. Smiley

Citat
I da plaćaš porez

Zavisi.  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Mrzim rasizam, crnce i kineze!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5559
Zastava U kreditima
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia No kašlje
Citat
Ja i nisam rekao da treba sve planirati...
Ja sam rekao da je sve moguce isplanirati, al da je mala mogucnost da ce se sve i ostvariti i ici po planu...

Pa u cemu je onda problem sa mojim stavom da nista nije moguce 100% isplanirati?



Uh...
Vrtimo se u krug...
Ti pricas o planiranju, ja o sprovodjenu plana u djelo... i tako u nedogled.
Ja kazem da je moguce, ti kazes da nije.
Ja kazem da se sve moze isplanirati, al ne mora da se desi, sto opet ostavlja neku mogucnost da je plan uspjesan, a ti si po tom pitanju iskljuciva jer stojis iz a toga da nista ne moze da se isplanira...
Reci mi... da li si ikada planirala da (lupam!!) kupis nove cipele, tasnu, kola, stan... pa stekala pare i na kraju otisla i kupila. Da li je to plan koji se ostvario...
Znaci ne mozes da budes tako striktna i iskljuciva i da sa 100% tvrdis...


To nije smisao zivota. To je jedina stvar koja mora da se uradi.
Sve ostalo je sklono promenama i sve ostalo je stvar izbora. Ponekad cak i nacin smrti.

Ok.
Al zasto covjek da ne iskoristi maximum iz datog mu vremena?
Mislis li da se vise stvari "uradi" u haoticnom okruzenju ili u lijepo organizovanom?

To je vec stvar izbora.
Ti na haos gledas kao nesto negativno, ja kao na nesto pozitivno. Meni je mnogo zanimljivije da se probudim svakog dana i postavim pitanje: "Dobro, sta mi novo ovaj dan nosi.", nego da ustanem i imam vec iscrtan dan...
Opet kazem... stvar izbora...

Vidis ... al to nije haos o kom ti pricas...
To je samo lezeran nacin zivota...
Haos je... kada se probudis sa lisicama na nogama i izbijenim zubom, vezan za cirkuskog medvjeda, sa torbom u kojoj je novorodjence i pozitivan HIV test... u sred Sahare... a nemas pojma kako si tu dospio... ni ciji je medvjed! Smile

Mozda je moje poimanje haosa lose... Smile

Na kraju krajeva, mi smo nastali iz haosa... Pri tome ne mislim na teorije nastanka Univerzuma, vec na cisto oplodjavanje jajne celije. Smiley

Moze da bude...

Al ja sebe danas ne vidim kao glavatog bjelog nosaca hromozoma... Smile Smile

U svakom slucaju... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Reci mi... da li si ikada planirala da (lupam!!) kupis nove cipele, tasnu, kola, stan... pa stekala pare i na kraju otisla i kupila. Da li je to plan koji se ostvario...

To nije planiranje. To je zelja.

Citat
Mislis li da se vise stvari "uradi" u haoticnom okruzenju ili u lijepo organizovanom?

Opet kazem. Stvar izbora.
Ne zele svi iste stvari.

Citat
Vidis ... al to nije haos o kom ti pricas...
To je samo lezeran nacin zivota...
Haos je... kada se probudis sa lisicama na nogama i izbijenim zubom, vezan za cirkuskog medvjeda, sa torbom u kojoj je novorodjence i pozitivan HIV test... u sred Sahare... a nemas pojma kako si tu dospio... ni ciji je medvjed! Smile

Mozda je moje poimanje haosa lose

Ne, to nije haos... to je samo losa masta.

Citat
Moze da bude...

Al ja sebe danas ne vidim kao glavatog bjelog nosaca hromozoma...

Hm... pa, sad...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Mrzim rasizam, crnce i kineze!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5559
Zastava U kreditima
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia No kašlje
Toliko o tome...

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:15:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.