Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:31:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Kada cemo uci u Evropsku Uniju?
2012
17.6%  (3)
2015
11.8%  (2)
2020
23.5%  (4)
Nikad...pa ni tad!
47.1%  (8)
Ukupno glasova: 17
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Welcome to Europe....ali kad?  (Pročitano 1278 puta)
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia ispo iz modu
Mi smo prokockali svoju šansu za ulazak u EU. Sada, kada se uvodi referendum o proširenju za svaku novu zemlju (potencijalnog kandidata), teško da će Srbija ikada uspeti da privuče 50% plus jedan glas na referendumu u Finskoj ili Mađarskoj, npr. Kada bi se danas raspisao referendum o Srbiji, jedino bi pozitivno prošli u Grčkoj (60%), Slovačkoj (53%) i Portugalu (50%). Još u par zemalja EU imamo više pozitivnih nego negativnih glasova (Španija, Danska, Poljska), ali smo zato apsolutno nepoželjni u Mađarskoj (65% protiv ulaska Srbije), Finskoj (63% protiv), Italiji (58% protiv) pa čak i u Estoniji (52% protiv). Tako kaže zvanična evropska statistika EUROSTAT. Sve u svemu, imamo 3 sigurna glasa od potrebnih 27.
Znači, moj odgovor na ovo pitanje je nikad, pa ni tad.

Pa ako je vec takva situacija, pa jos imamo Jozefa Kasu koji hoce u EU, mislim da bi bilo odlichno da spakujemo ove madjare i posaljemo ih u EU  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


tra la la

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson K310i
Mi smo prokockali svoju šansu za ulazak u EU. Sada, kada se uvodi referendum o proširenju za svaku novu zemlju (potencijalnog kandidata), teško da će Srbija ikada uspeti da privuče 50% plus jedan glas na referendumu...

Odakle ti to, stvarno?! To oko referenduma se priča samo za Tursku.

Sigurno je da EU nema volje da se proširuje po Aziji i Africi, pa će jednom stati sa proširivanjem. Mislim da je realno 2014. Za ulazak u EU, Srbiji i regiji je potrebna, najvažnije, tržišna ekonomija. Srbija i Bosna je pokazala da se jedva mogu prilagoditi slobodnoj trgovini sa Hrvatskom i CEFTOM, a kamoli da se otvore granice sa EEAom i proizvode od 450 miliona stanovnika. btw, to je i jedina prednost Rumunije i Bugarske.

EU će još da primi nas, zemlje zapadnog Balakana i možda Zelenogradska Ostrva i Moldaviju. Jedina zemlja koji bi mogla 2009 da uleti u EU je Hrvatska, pošto su njihovi pregovori u ponom toku, dok za razliku, Makedonija, iako je pridružena članica još nije počela pregovore. Ali nas će primiti kada Unija sredi ustav, što će biti do 2009/2010, da male i siromašne države unije ne mogu upravljati unijom, i da nemaju puno glasova. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
2014 godina najranije...

Prilagodjavanje EU standardima izmedju ostalog znaci da ce Vlada Srbija morati napokon da zabrani proizvodnju Juga-45, super benzina, obicnog dizela i ostalih praistorijskih zagadjivaca zbog kojih smo prepuni otrovnih materija i trujemo se 24h dnevno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ustav koji se kuva Uniji nece ni biti usvojen,a to je preduslov svih buducih uslova za prijem potencijalnih clanica.Francuska vec rekla NE...

P.S.Koje su to zemlje "zapadnog Balkana"?
Ja sam ucio da je Balkansko poluostrvo istocno(jugo-istosco) od centralne,odnosno zapadne Evrope.
Ali,ako se ono "zapadnog" odnosi na titulara svojine,onda dobro...onda sam ubedjen.
IP sačuvana
social share
Usliši molitve,anđele,dabogda pocrkali dusmani,pa budi andjeo osvete,neka na svojoj koži osete šta znači beda,strah i bol.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Mi smo prokockali svoju šansu za ulazak u EU. Sada, kada se uvodi referendum o proširenju za svaku novu zemlju (potencijalnog kandidata), teško da će Srbija ikada uspeti da privuče 50% plus jedan glas na referendumu...

Odakle ti to, stvarno?! To oko referenduma se priča samo za Tursku.

Sigurno je da EU nema volje da se proširuje po Aziji i Africi, pa će jednom stati sa proširivanjem. Mislim da je realno 2014. Za ulazak u EU, Srbiji i regiji je potrebna, najvažnije, tržišna ekonomija. Srbija i Bosna je pokazala da se jedva mogu prilagoditi slobodnoj trgovini sa Hrvatskom i CEFTOM, a kamoli da se otvore granice sa EEAom i proizvode od 450 miliona stanovnika. btw, to je i jedina prednost Rumunije i Bugarske.

EU će još da primi nas, zemlje zapadnog Balakana i možda Zelenogradska Ostrva i Moldaviju. Jedina zemlja koji bi mogla 2009 da uleti u EU je Hrvatska, pošto su njihovi pregovori u ponom toku, dok za razliku, Makedonija, iako je pridružena članica još nije počela pregovore. Ali nas će primiti kada Unija sredi ustav, što će biti do 2009/2010, da male i siromašne države unije ne mogu upravljati unijom, i da nemaju puno glasova. Smile


Po trenutno važećem ustavu EU, za proširenje (kao i za sve druge odluke donete na nivou EU) je potreban konsenzus svih 27 država članica. Neke države takve odluke donose u svojim parlamentima, a neke su i do sada održavale referendum o proširenju. Rep. Irska je imala referendum o "velikom" proširenju 1.1.2004. godine, gde su 10 novoprimljenih članica jedva prošle (52%  ZA, 48%  PROTIV). Da su Irci rekli tada NE, danas bi Češka, Poljska, Slovenija itd. bile zemlje kandidati, a ne članice EU.Tako trenutno stoje stvari, dok se ne donese novi ustav, koji nije prošao na referendumima u Francuskoj i Holandiji upravo zbog proširivanja EU. Francuski ministar Nikolas Sarkozi (predsednički kandidat na sledećim izborima u Francuskoj) je doslovno rekao da Turska i zapadno - balkanske zemlje nemaju šta da traže u EU. Čak ni Hrvatska nije sigurna, dovoljno je da samo Slovenci ulože veto, i kraj zabave za Hrvate. Što se tiče ovih podataka koje sam izneo, to su zvanični statistički podaci EU statističkog biroa, koji se zove EUROSTAT. Ovi podaci su malo bajati, pošto se odnose na 2005. godinu, mada nisam siguran da se imidž Srbije drastično popravio na bolje, u odnosu na vreme kada je vršeno ovo istraživanje.Verovao ili ne, ali u par zemalja članica Srbija ima manje pozitivnih poena čak i od Turske (npr. u Belgiji, Turska ima podršku 31% belgijskih građana ZA ulazak u EU, a Srbija 29%).
« Poslednja izmena: 25. Feb 2007, 16:10:49 od zemunac2 »
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:31:26
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Welcome Europe

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.