Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Web design (pristupi za kreiranje web dizajna)  (Pročitano 3032 puta)
26. Jan 2011, 15:34:47

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
Postovani korisnici foruma,

Potrebno mi je vase misljenje prilikom kreiranja dizajna web prezentacija, radim jedno malo istrazivanje koje mi je potrebno za fax, pa bih vas molio da napisete vasa iskustva, ideje, vase nacine i metode kreiranja dizajna za razlicite tipove delatnosti, u smislu kakve  boje koristite, kakav je rasporeda elemenata na sajtu i tome slicno.  

Nadam se da ce se ovo pretvoriti u jednu korisnu diskusiju koja ce biti od koristi svakome.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia N8
Znas kako kazu, vezi konja gde ti gazda kaze Smiley
Tako ti je i u ovom slucaju, sve zavisi od zamisli klijenta
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
Slazem se sa tobom zvezdanines, ali kao dizajner ili web developer ne bih se u potpunosti oslanjao na zamisli klijenta, osim ukoliko to nije striktno, pre bih mu dao neki predlog.  

Pratim neke sajtove za dizajn, kao i trendove koji se pojavljuju za svaku godinu, naleteo sam na jedan pristup dizajnu koji se u vecini slucajeva koristi danas, a opravdava takav izgled.  Rec je o Z layout-u



Prednost ovakvog layout-a je u tome jer se bavi sledecim principima bitnih za dizajn:
  - Brendiranje
  - Hijerarhija
  - Struktura
  - Akcija

Korisnici skeniraju sajt kao i knjigu, od vrha ka dnu i s leva na desno.

Ovo dokazuje da je dizajn jedno od bitnijih sredstava kako bismo privukli klijente i naveli ih da reaguju, tj.  da izvrse akciju sto je zapravo i cilj kreiranja web prezentacije.
« Poslednja izmena: 27. Jan 2011, 00:07:43 od Nikola555 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
HTC Sensation XL
To je jedan od super primjera, ali takvih principa ima 100tine...
Ja licno obicno rezultat dobijem sto se pridrzavam klijentovih zelja ali se opet trudim da ispostujem neke norme i da na neki nacin rad bude autentican sto opet polazi od ideja, koje se nakupe citajuci blogove gledajuci masteworks itd...
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6s
Svaki sajt je specifican kao i zelje klijenta...

Moja praksa je da zahtevam barem 5 primera sajtova koji mu se svidjaju, sa razlozima... i 5 primera koji mu se ne svidjaju, sa razlozima...

Nakon toga obicno ne masim Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 4
obicno daju ove koji im se svidjaju ... bar 1 -2 ... a ova ideja sa 5 za i 5 protiv ... super ...

mislim da cu to pokusati da iskoristim i u svom radu ... a hvala Bogu izgleda da je malo krenulo od nove godine  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
@SerbianFighter iz moje prakse izrade dizajna se pokazalo kad klijentu pruzis vise mogucnosti dovedes ga u dilemu za koji da se odluci, te hoce jedan, pa onda drugi, ali kad mu pruzis jedan dizajn ili ce ti reci to je onaj pravi ili da uvedes neke sitne izmene.

Prilikom izrade dizajna obicno se vodim ovim gore navedenim layout-om, ubacim neki slajder, dobar font i primetio sam da to prolazi. Problem na koji cesto nailazim je optimizacija sa IE 6,7 i nisam mogao da verujem koliko ljudi to jos koristi, a nisu ni svesni da je i sam Microsoft objavio da su losi. Sa IE 9 nisam imao problema, s obzirom da je proglasen za najbolji browser za HTML5  Smile. Kako klijentu sada objasniti da to jednostavno ne izgleda isto, jer po nekoj poslovnoj logici klijent je uvek u pravu i on zeli svoj proizvod za koji je dao pare.

Da li ste vi imali takva iskustva?

Dajte vase predloge, sugestije za web dizajn, tehnike koje koristite, kojom logikom se vodite prilikom izrade dizajna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
HTC Sensation XL
To sa IE je oduvijek bio problem ali ne znaci obicnom korisniku nista sto mu kazes da je IE 6,7 pa i 8 los...
Zato je meni dosta kapilara ispucalo citajuci i praveci razne ie hackove...  Smile
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6s
Zelje klijenata nije preterano tesko pogoditi ako covek ima iskustva i trazi u startu dosta informacija... Zaista nisam do sada imao ni jednom zahtev da treci put radim dizajn od nule... a sve ispod toga je u pricipu ok Wink

Kad znas sta mu se svidja i zasto, i sta mu se ne svidja i zasto, lako ces preskociti pravljene fundamentalnih gresaka.... a ako ima sitnih, to nije strasno...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia N8
@SerbianFighter iz moje prakse izrade dizajna se pokazalo kad klijentu pruzis vise mogucnosti dovedes ga u dilemu za koji da se odluci, te hoce jedan, pa onda drugi, ali kad mu pruzis jedan dizajn ili ce ti reci to je onaj pravi ili da uvedes neke sitne izmene.

Prilikom izrade dizajna obicno se vodim ovim gore navedenim layout-om, ubacim neki slajder, dobar font i primetio sam da to prolazi. Problem na koji cesto nailazim je optimizacija sa IE 6,7 i nisam mogao da verujem koliko ljudi to jos koristi, a nisu ni svesni da je i sam Microsoft objavio da su losi. Sa IE 9 nisam imao problema, s obzirom da je proglasen za najbolji browser za HTML5  Smile. Kako klijentu sada objasniti da to jednostavno ne izgleda isto, jer po nekoj poslovnoj logici klijent je uvek u pravu i on zeli svoj proizvod za koji je dao pare.

Da li ste vi imali takva iskustva?

Dajte vase predloge, sugestije za web dizajn, tehnike koje koristite, kojom logikom se vodite prilikom izrade dizajna.

zato klijentu u ugovor stavis da se ne radi podesavanje za IE 6 i zavrsen posao Smiley
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.