Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:00:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vvvrrooooommm  (Pročitano 6782 puta)
02. Dec 2008, 09:47:26
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Dobar dan,

Ja sam poceo sa radom na ilustraciji koja ce mozda biti na naslovnoj strani knjige. Nisam siguran da cu uspeti da dobijem to mesto jer su tu veze i tzv. Lobi nenormalno jaki bez obzira kolko kvalitetno uradim ovo.

Sama tema treba da predstavlja jednu akciju Indijskih aviona Hoker Hanter, inace britanske proizvodnje, gde su vrsili napad na zemaljske ciljeve pakistanske vojske. Postoji jedna fotografija gde se vidi grupa Hantera kako bacaju napalm bombe it a fotka je i osnova za ovaj rad. Ne bih da ulazim u eticke osnove takvog rada, u svakom slucaju zao mi je zrtve takvog napada is to kaze nas narod nek im je pokoj dusi i od Boga prosto.

Scena ce prikazivati letelicu od napred a ispod nje se vidi pejzaz kao plamene eksplozije. Na zalost nisam mogao da nadjem neke fotografije nekih pejzaza u Indiji pa na osnovu jedine fotke sto imam, gore pomenuti napad napalm bombama, pa sam nekako probao da docaram izgled prostranstva. Nije to ni tako lako jer zemlja nije iste boje u Indiji, Srbiji i recimo na Sajpanu…. Pa ako nesto nije u redu meni je zao, moje mogucnosti su ispod potrebnog stepena.

Ne bih da ulazim u to kako ilustrovati letelicu koja je prikazana na prvoj slici. To je prica za sebe i moze ladne da se otvori ceo forum samo o tome kako ilustrovati letelice. Stvar nije samo umetnicke prirode vec i tehnicke it u su zahtevi prestrogi i previsoki. Znaci sve mora biti tacno, od oblika, konstruktivnih detalja, boja na samoj letelici id a ne davim mnogo. Zato i krecem sa ovom slikom kao prvim korakom i preskocio sam jedno desetak predhodnih.

Sam stil ilustrovanja koji ja koristim pripada tehnikama kasneg srednjeg veka a po nacinu kako ostavljam tragove cetke, u ovom slucaju digitalne, ocit je uticaj francuskih impresionista. Medjutim kada dodje do dela sencenja u opet dolazi do velikog uticaja Karavadjo i nacin na koji je on radio. Iskren da budem ja nikad ne znam kako ce bilo koja moja ilustracija da ispadne na kraju, jednostavno ponese me nesto i kako ispadne tako i nek bude.

Druga slika prikazuje nebo iza aviona i to sam uradio prosto seljacki, uzeo odgovarajusu boju i razvuko gradijent u posebnom sloju. Sta ima tu da se nesto zezam ionako ce tu biti gomila slojeva. Malo sam izudarao cetkom, jer me nervira tolko pravilno razlacenje boja.

Sledeci soj i naravno slika, proazuje uproscenu podlogu za zemlji po kojoj ce se dodatno slikati. Tu ce biti samo jedan sloj koji ce se doradjivati. Ta dorada se vec vidi na sledecoj slici.

Oblaci su nekako neminovni da vidimo na slikama neba mada ne treba posebno naglasavati da nebo moze biti cisto bez i jednog oblacka. Ipak nekako mi lepse da oblacu budu tu. Uradio sam jedan sloj samo za oblake i koristeci cetke koje su podesena da ostavljaju trag kao akvarel i vostana boja, ja sam uradio u vise navrata nesto oblaka. Dal ce tako id a ostane potanje je. Nista nije sigurno kod mene.

Poslednja slika u nizu predstavlja mali detalj nosa aviona sa nebom iza, cisto da vidite da ja to ne peglam mnogo id a mi to uopste nije bitno. Meni je bitna sama impresija, da posmatrac to dozivi kao scenu, kao objkt i kao dogadjaj.

El vas udavi?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Vvvrrooooommm-01.jpg
(21.79 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-02.jpg
(21.3 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-03.jpg
(23.67 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-04.jpg
(25.37 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-05.jpg
(30.36 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-06.jpg
(20.01 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-07.jpg
(30.38 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-detail.jpg
(12.72 KB, 640x480)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 6120c
Odlicno izgleda... Smiley svidja mi se polozaj, pokret, mozda jos malo da uradis nesto da se oseti brzina... ipak su to brze zveri (mislim na avione)  Smile Cekam da vidimo finalni proizvod... Smiley
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Sam avion deluje jako dobro... polozaj takodje...
Za nebo nisam siguran iskren da budem...
Zaista ne znam kako bi to moglo da se odradi a da bude dobro...
Licno sam vise za uzburkano olujno nebo i kisu... tu je mnogo lakse docarati efekat...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Hvala vam na komentarima. SF- u ravu si al na zalost.... oba dogadjaja koja cu opisati [mozda promenim pa bude obaranje drugog aviona] su se desila po lepom vremenu sa malo oblaka... jebi ga, ovakve ilustracije zahtevaju i istorijsku rekonstrukciju i tacnost Smile

Mora jednom da uvatim da naslikam zmaja kako bljuje vatru- nema brate ogranicenja, mos da slikas kako oces.

Cekaj malo- imam resenje za nebo! Uradicu ipak obaranje jednog Pakistanskog aviona i imace onako trage dima preko neba pa ce razbiti ovo bolecno cisto nebo!

Hvala vam puno- pomogli ste mi da izaberem konacno sta ce biti  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Meni se cini samo da je malo avion prevelik za format p skoro da dodiruje ivicu. Ili da ide preko, pa da bude odsecen ili da se odmakne od nje tj. smanji, ovo je bas ni tam ni vam. Ne znam da li je komplikovano ali pretpostavljam da nije.
Inace sve je prva liga, a i nebo je cool samo sto treba uraditi eksplozije - one cine dinamiku, ali posto si promenio temu, moja prica kasni. Smile
Bice to dobro. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Ipak je bolje da tema bude druga ali da se ipak ova osnovna postaka zadrzi. Znaci nema nista od napalm bombi vec ce scena predstavljati vazdusnu borbu vodjenu iznad Dake 4. decembra 1971, gde je Indijski pilot Haris masand u avionu koji ce biti ovde naslikan ali vec stoji u prvom planu, Hoker Hanter, oborio Pakistanski avion Nort Ameriken Sejbr kojim je pilotirao porucnik Saed Afzal Kan. Pakistanski pilot je uspeo da se katalputira iz aviona ali su ga na njegovu nesrecu na zemlji zarobili pripadnici bande Mukti Bahini i nesrecni pilot je bio mucki ubijen. Indijsi pilot Masand je za svoje zasluge bio odlikovan visokim indijsakim priznanjem “Vir Cakra”.

Ono sto je ovde predstavljeno mene je propisno oznojilo. Dakle majanje oko aviona je posebna prica, sreca moja sto sam od ranije imao nesto vec spremno pa sam sa samo par sati rada uspeo da ga uklopim u pozadinu. Imate na slici jedan sloj sa belim dimom i on prestavlja dim iz probijene kabine koji izlazi nakon pilotovog katalpurtiranja. On je radjen jednom od cetki koje su u standardnoj Fotosopovoj paleti, znaci ne treba da jurite po Internetu neke pa da ih instalirate, i njome moze dosta da se uradi. U stvari sam ovaj dim i plamen i jeste uradjen samo njoj ali naravno uz promenu okrivnosti i boje. Pokrivnost mi je isla od 4 do 8% a nanosenje iskljucivo tapkanjem. Malo oko samog trupa sam razvlacio narandzaste plamenove.

Dakle ovo je nova postavka i imace tu jos dosta da se radi. Hanter, lovac u prvom planu, treba da dobije crnog pantera na nosu al ii male vorteks turbulencije na krajevima krila. Te se turbulencije stvaraju pri nekim envelopama leta i manevara a siguran sam da kad se oni dodaju da ce se stvoriti utisak dinamike na samoj slici.

Odo da zevam u televizor...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Vvvrrooooommm-08.jpg
(26.66 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-09.jpg
(29.42 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-10.jpg
(30.61 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-11.jpg
(30.9 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-12.jpg
(31.32 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-13.jpg
(31.44 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-14.jpg
(39.86 KB, 800x1132)
rough-ink.jpg
(13.25 KB, 640x480)
vatra.jpg
(15.53 KB, 640x480)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Evo ga nastavak ilustracije- dodate oznake, dodat vorteks iza krajeva krila i stabilizatora, dodate senke, panter na nosu...

Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Vvvrrooooommm-15.jpg
(40.46 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-16.jpg
(40.89 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-17.jpg
(41.38 KB, 800x1132)
Vvvrrooooommm-18.jpg
(41.63 KB, 800x1132)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6120
Ova "maca" nekako nije dobro legla. Izgledao kao nalepljena. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
To je osnova, tek treba da se slika po njoj. Isto kao zemlja sa prvih slika, prosta zelena pa onda dodaci Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 6120
Ok, ovo ostalo je super ispalo. Smile
Videcemo finalnu verziju. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:00:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.656 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.