Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:59:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vuk Kostić  (Pročitano 16500 puta)
03. Feb 2009, 23:51:33
Hronicar svakodnevice


Bet big, win big. That's the only way to play.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 513
Zastava 45° 14' 24"
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 6310i


Rođen  u Beogradu 22. novembra 1979. godine.

Sin poznatog pozorišnog i filmskog glumca i trendmaker-a 70-tih i 80-tih, Mihajla-Pljake Kostića.  Unuk Nestora-Nege Kostića, jednog od osnivača i glumaca prvog pozorišta u Prokuplju,  pre drugog svetskog rata.

Odrastao na Vračaru. Pohađao je 11. Beogradsku Gimnaziju na Lekinom Brdu. Posle 3. razreda gimnazije primljen je na FDU, u klasi profesora Biljane Mašić. Diplomirao je juna 2001. godine predstavom “Mušica“ (Rucante-a).

Sa 6 godina postao je clan Dečijeg i omladinskog dramskog studija RTS-a (DODS-a), kojim je rukovodio Miroslav Mika Aleksić. U studiju ostaje do polaska na fakultet. Za to vreme igrao je u brojnim televizijskim emisijama i serijama za decu.

Sa 6 godina igrao je i u Ateljeu 212 u komadu Dušana Kovačevića „Sveti Georgije ubiva aždahu“ u režiji Ljubomira Mucija Draškića, uloga Vane siroče. Istovremeno igra glavnu ulogu u dečijem komadu Kristine Nestlinger „Konrad“ u režiji Zorana Ratkovića sa Oljom Grašić.

Na televiziji snima drame “Vrenje“, “Dom Bergmanovih“ i brojne dečije obrazovne emisije i serije za decu: “Knjiga je da se čita“, “Jezički zabavnik“, “Ogledi iz stila“, “Strašna Priča“, itd...

Pre završetka studija, u vreme bombardovanja Beograda, cela klasa prof. Biljane Mašić: Bojana Stefanović, Sonja Kolačarić, Ana Maljević, Ivana Jovanović, Nenad Stojmenović, Radivoje Bukvić i Goran Jeftić igraju na večernjoj sceni pozorišta Duško Radović predstave: “Viktor - ili deca na vlasti“, “Srpska drama“, “Hajduci“, “Neodoljivi gospodin Solimar“ i „Ljubav na prvi pogled“. Premijera „Srpske drame“ održana je pred prepunim gledalištem, samo nekoliko dana posle rušenja zgrade RTS-a u veoma oštećenom pozorištu. Preko dana klasa igra na otvorenom u Tašmajdanskom parku besplatne  predstave za decu.

Pre završetka studija na 3. godini studija, Vuk počinje snimanje filma „Apsolutnih 100“, Srđana Golubovića, kojim hrabri režiser – kome je to prvi film i njegov glavni glumac kome je to takodje prvi igrani film postižu izuzetan uspeh u zemlji i inostranstvu. Vuk igra ulogu omladinskog šampiona u streljaštvu - Sašu Gordića.

Pre završetka studija Vuk takođe počinje da igra komad Dušana Cvetića, “Damin Gambit“ u režiji Jovice Pavića, u pozorištu Slavija. Uloga Miljan Mehmed - Dragović o Haškom procesu.

Po završenim studijama Vuk upisuje post - diplomske studije iz istorije filma.

Posle „Apsolutnih 100“ slede filmovi:

  - Mala Noćna Muzika; Dejana Zečevića 2001, komedija, uloga Spasoje

  - Život je čudo, Emira Kusturice; 2002-2003; drama; uloga Miloš Djukić

  - Stvar Srca; Miroslava aleksića; 2004; Uloga Aleksa

  - Klopka; Srđana Golubovića; 2006

  - SOS; Slobodana Šijana; uloga Pilot

Posle Daminog Gambita slede:

  - Velika drama, Siniše kovačevića; Narodno pozorište; 2002; uloga Milorad Vučić

  - Vila Sašino; Gorana Markovića; BDP; 2004;režija Milan Karadžić;uloga Kralj Aleksandar Obrenović

  - Zečiji Nasip;Siniše Kvačevića,Narodno pozorište;2005;uloga Stojan Ćelović

  - Jastučko;Martina McDone;2005;BDP;uloga pisac Katurijan

  - Transilvanija;Dragana Nikolića;u režiji Milana Karadžića;2006;BDP

Vuk Kostić je dobitnik brojnih nagrada za filmska ostvarenja i pozorišne uloge.

Stalni je član ansambla Narodnog Pozorišta.

Hobi: Lov, ribolov, ronjenje, podvodni ribolov, jedrenje, karate (braon pojas)

Govori Engleski jezik i sve dijalekte ExYu, obožava starijeg brata Nestora koji živi u inostranstvu i ne voli publicitet.
IP sačuvana
social share
razlika izmedju @tnenada i svih ostalih je to sto se decko potrudio.

Pravilnik  |  Google  |  Prijava zloupotrebe  |  Burek Toolbar


   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Vuk Kostić: Zbog Ristovskog sam skakao i u hladni bazen usred zime

Jednog od glavnih glumaca filma „Beli Lavovi” reditelja Lazara Ristovskog je i Vuk Kostić. Film će premijeru imati 27. aprila u Sava centru, a Vuk u razgovoru za „Blic” otkriva kako se snašao u ulozi kriminalca koji sve sa zlatnim pištoljem pokušava da se probije u životu.



„Bele lavove” je režirao Lazar Ristovski, a filmom je želeo da pokaže kako se ljudi teško snalaze u vremenu tranzicije koja već godinama pogađa naše krajeve. Tako u filmu operska pevačica peva operske arije starijim osobama po kućama za novac, filmski reditelj umesto igranih filmova snima svadbe i sahrane, filozof postaje noćni čuvar, profesorka ruskog pokazuje grudi muškarcima, a jedini lik kome „ide u životu” je Amonijak, kojeg glumi Vuk Kostić.

– Film je priča o grupi ljudi od kojih niko nije uspeo osim Amonijaka. On je kriminalac, bavi se mutnim radnjama, uspeo je u životu i dobro zarađuje. On se druži s ostalima, ali sve vreme se zeza sa njima i ponižava ih. Ne bih više otkrivao, sve ćete videti na premijeri – kaže Vuk Kostić.



Ovaj popularni glumac poznat po ulogama u filmovima „Apsolutnih sto”, „Mala noćna muzika” i „Šišanje” ponovo se našao u ulozi negativca, ali kaže da se sa svim izazovima na snimanju odlično suočio pre svega zahvaljujući reditelju.

– Sa Lazom sam imao odličnu saradnju. On je svemoguć i nemoguć, lud je u pozitivnom smislu. Na početku snimanja sam mu obećao da ću da skačem u bazen, a ta scena je došla na red da se snima tek u novembru. Bilo je hladno, a onda, kada je trebalo da skačem u bazen, došao je Laza i pitao da li ja to mogu, i pitao me da li želim da on prvo skoči da mi pokaže kako to nije ništa strašno. Ja sam bio u ronilačkom odelu, pa mi nije bilo mnogo hladno, ali Laza je hteo da skoči bez odela. Ma bilo nam je sjajno, i zabavno – priseća se Vuk dogodovština sa snimanja.

– Svašta smo radili na snimanju „Belih lavova”. Laza je, naravno, učestvovao u radu na kostimima, pa je eto insistirao da ja imam zlatni pištolj, zlatne naočare, da vozim Hamera... Nismo imali baš nikakvih problema, ni nepredviđenih situacija. Lazi je čak bio rođendan tokom snimanja pa smo imali malu žurku, jeli smo pečenje, zezali se.

Pored njega, u filmu glume Gordan Kičić, Mira Banjac, Slavko Simić, Hristina Popović i drugi, a Vuk se najbolje slagao s Kičićem, sa kojim se zna od malih nogu.



– Sa Gordanom se znam od svoje šeste godine, igrali smo zajedno u filmu „Mala noćna muzika”, on je odličan glumac – opisuje Vuk Gordana, koji u filmu ima ulogu filmskog reditelja koji je trenutno bez angažmana, a umesto da pravi filmove, mora da režira sahrane i svadbe, da bi zaradio novac, a između ostalog da se bavi i striptizom.

Vuk Kostić je nedavno imao i premijeru filma „Neprijatelj” Dejana Zečevića, u kom takođe ima jednu od glavnih uloga. Film ima ratnu tematiku, a takve uloge mu očigledno i stoje i leže, s obzirom na to da je poznat kao ljubitelj svega što ima veze s akcijom i ekstremnim stvarima. Imajući to u vidu, bilo je normalno da snimi nešto poput autorske emisije „Zadrži dah”, koja govori o ekstremnim sportovima, ronjenju, pecanju, ribolovu, lovu, jedrenju... U jednoj epizodi je išao s Viktorom Savićem u lov na divlje svinje, pecao je na Kubi, ronio na Karibima, i plivao sa kit-ajkulom, dugačkom petnaest metara. Ipak, i da nije bilo svih tih kamera, ništa se ne bi promenilo, jer Vuk sve to radi i privatno.

– Ja se bavim zanimljivim stvarima, pa sam na nagovor prijatelja bio u fazonu da pokažem ljudima šta radim privatno. I da nije bilo kamera, isto tako bih se zezao – izjavio je Vuk.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:59:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.