Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vuk Karadžić se prevrće u grobu zbog hiperprodukcije vukovaca  (Pročitano 5664 puta)
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
'oce to cesto (podosta prisutno u poslednje vreme u "krugovima bliskim obrazovanju") da se iz drustvenog i svima dostupnog obrazovanja izrodi/e pravi mali kapitalisti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6220
Preko nekih stvari moze da se predje, ali da u istoj godini imas i najbolje ocene i najgori uspeh na prijemnom, pa ko je tu blesav, za to bi ceo sistem osnovnog obrazovanja trebalo debelo da plati.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 29.0.1547.57
'oce to cesto (podosta prisutno u poslednje vreme u "krugovima bliskim obrazovanju") da se iz drustvenog i svima dostupnog obrazovanja izrodi/e pravi mali kapitalisti  Smile
Pa jbg, mi smo navikli na komunisticki "svi jednaki" sistem. A ako hoces da razvojis zito od kukolja i dobijes neki kvalitet moras poci od nekog razdvajanja...

Preko nekih stvari moze da se predje, ali da u istoj godini imas i najbolje ocene i najgori uspeh na prijemnom, pa ko je tu blesav, za to bi ceo sistem osnovnog obrazovanja trebalo debelo da plati.
Pa ja se slazem. Samo sto bi opet tu na neki nacin trebao da utvrdis ko je radio dobro a ko ne po rezultatima tog testa. Pa tek onda isao na neko smanjivanje  onima koji ne rade dobro...

Inace, kada vec pomenuste malu maturu, sada su malo "zakukuljili" sa tim.  Smile

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/403150/Novi-ministar-prosvete-Tomislav-Jovanovic-Pripremicemo-stotine-kombinacija-za-malu-maturu
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
Pa da, najbolje poci od klasnog razdvajanja i uskracivanja obrazovanja odledjenom sloju drustva pa samim tim uskratiti i mogucnost napretka - mmmmm, zasto bismo ostavili ikakvu mogucnost da ljudi misle  Smile

A bas komunisticki sistem obrazovanja, kako ti to zoves, i jeste dao te nase strucne ljude cenjene u svetu i u tom sistemu, Marko, verovao ti ili ne, su oni koji su se pitali birali za one koji ce se pitati i biti odgovorni bas one koji su imali znanje i  osobine da zavrse potreban posao

Kao sto rekoh 'oce to sa nekako uvek i ponajzesce sa onima koji su imali mogucnosti mislim da zagovaraju da se drugima te iste mogucnosti uskrate  Smile
« Poslednja izmena: 19. Sep 2013, 21:39:06 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Kod druga u razredu od  njih 32, 25 odlikasi (od toga 15 vukovaca),  on imao doosta bolji uspeh od mene na prijemnom i u osnovnoj, posle se celu srednju patio sa pitagorinom teoremom, razliku kvadrata nikad nije savladao.

Inace kod mene u razredu smo imali par vukovaca (ali oni su se prosetali korz osnovnu, srednju i faks sa unapred odredjenim rezultatom). Mnogi od njih su glupi kao noc, ali iza njih stoje roditelji sa jakim politickim vezama i rodbinskim vezama sa nastavnicima.
« Poslednja izmena: 19. Sep 2013, 21:45:55 od telep »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.66
давне 1992 сам завршио осми разред...у два одељења било  60 ђака...укупно један вуковац...а и тај није заслужио...поклонили му из техничког петицу Smile  никако није могао да се снађе на миседу 85 Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
mob
Samsung 111111
Osnovna skola odavno nema smisla.I ovo sto pisu cini mi se visse je da se spomene nego sto zaista ima smisla raspravljati..Evo ja cu navesti jos par javnih tajni koje doticu i osnovne skole i obrazovanje uopste.

1.Skole na selima..Osnovne dele ocene sakom i kapom deci kako bi ona prosla dobro na prijemnim ispitima za srednje skole.Tj bese 60 je od skole..Oni u startu imaju maksimalno i to opet je verovatno jako nezasluzeno zbog niskog kriterijuma.Mogu samo da nagadjam kako je na prijemnim ispitima jer ih uglavnom svi guraju da imaju sto vise poena.

2.Romi.Ne zelim da zvucim kao rasista jer i nisam..Ali ovo je jos jedna grupa ljudi koja se gura kroz NE SAMO osnovne skole vec i srednje.Po sistemu dodavanja bodova.Kako to izgleda parafraziracu a i objasnicu prakticno.
Mali romi po kako samo cuo nekom zakonu ili nekom pravili dobijaju naknadno preko poene na poene koje vucu iz skole da bi mogli da upisu zeljenu skolu.Tako na primer..ako od skole imaju 50 poena na prijemnom uzmu 20 i dobijaju jos 20 bonus poena sto ukupno znaci 90.Ti poeni se dobijaju kako sam ja ponavljam cuo .. na osnovu toga jer je ROmska zajednica sto se tice obrazovanja u govnima do guse.Ovo isto vazi i za prijemne ispite za fakultete ja mislim..ILI posoji pravilo koje ga baca direktno na budzet drzave.Necu da spomnjem verovatno jos koliko pogodnosti kao nacionalna manjina pogotovo ugrozena oni imaju u sistemu obrazovanja.

Da ne bih navodio dalje..Da dam misljenje u vezi svega ovoga.

Ja osnovnu skolu nikad nisam smatarao ozbiljnom u bilo kom smislu.Vukova diploma je po meni vise neki podstrek nego priznanje.Ko misli suprotno vara se.
Mozda ta vukova diploma nesto znaci..ali znaci samo dok se skolujes.Ako uopste nesto znaci.
Da daje poene pred prijemni ili neka mala stipendijica..Ili tako nesto.U realnom zivotu to je zajebancija.
E sad neki su to shvatili kao totalnu zajebanciju pa je poklanjaju okolo deci.

Inace..U pitanju su deca.Mozda je osnovna skola vise neka pedagoska institucija nego mesto na kome ces nesto da naucis..Da se ne lazemo.Od osmogodisnjaka i 12-godisnjaka se ne ocekuje da nesto mnogo zna vise je to vaspitanje i ucenje najosnovnijih stvari nego realno znanje.
Citanje,pisanje,crtanje,note,planine i doline,Bitke i ratovi i tako to vise sluze da te upute sta da radis i koju srednju da upises kad malo stasas nego da nesto naucis.
Doduse..Ja i dan danas ne kapiram na primer kako istoricari misle da nauce dete od 12 godina o politickim okolnostima nase zemlje pre 150 godina i tako te stvari..A ima tona stvari koje dete ne shvata u tim godinama.Ili to ili ih ja potcenjujem.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
danasnja deca su genijalci jasare
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4310
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
2.Romi.

Dobro je pa cigani i nisu bas zainteresovani za skolu, inace bi to bio slag na tortu.
« Poslednja izmena: 19. Sep 2013, 23:57:34 od telep »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
Tako je! Po difoltu vukovci su losiji od ostalih djaka iz... proizvoljno.... razloga  Smile

Znanje nema ikakvog smisla!

Svi koji su na vreme i sa dobrim prosekom zavrsili faks su necija deca a ako nisu mora da su imali neku "konekciju" sa profesorima preljubnicima ili skrivenim gej-ovima Smile

Ne, Jasikasi, nisi rasista - a lepo je videti, standard, da diskutant pise nesto o cemu, po sopstvenom priznanju, ne zna "ponajbolje" a ima ipak net i moze da koristi google.com na istom Smile

To je dobra mera - posto oni retko doguraju da zavrse osnovnu a kamoli do upisa na faks - treba ih podsticati sto vise na obrazovanje - jer sutra nece biti samo jos jedan Cigos koji skuplja/pravi djubre po gradu, pravi prestupe a samim tim cini nekome stetu + trosak drzavi (ako nista trosak policije) - sa skolom ce ipak moci da nadje neki posao i da zivi koliko toliko (kao i svi mi ostali u ovakvim okolnostima u drustvu) normalno  Smile


« Poslednja izmena: 19. Sep 2013, 23:06:31 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.