Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vuk Drašković- Milošević je polomio srpsku istoriju  (Pročitano 4585 puta)
24. Dec 2006, 12:13:03
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
intervju : Vuk Drašković- ministar spoljnih poslova Srbije

Milošević je polomio srpsku istoriju

Najveća greška napravljena je na početku pregovora o budućem statusu Kosmeta i grešku nije napravio Marti Ahtisari nego međunarodna Kontakt grupa i to jednoglasno kada je zaključila da će budući status biti u skladu sa voljom naroda Kosmeta

Sa prepoznatljiva uzdignuta tri prsta, Vuk Drašković, ministar spoljnih poslova Srbije, počeo je razgovor za Glas aludirajući simbolično na izlazak trihiljaditog broja našeg lista. I odmah potom, bez ustezanja, započeo otvorenu priču o sudbini Kosmeta, što je bila naša prva tema. Drašković kaže da se bije bitka za državnu granicu i da "Srbija ne može i neće prihvatiti da se njene državne granice protivno njenoj volji pomere s Prokletija na Pančićev vrh na Kopaoniku i da nam državna granica bude na kapijama Vranja".

- To nećemo prihvatiti. Sve ostalo neka bude ulog u veliki istorijski kompromis radi pomirenja Srba i Albanaca i stabilnosti u ovom regionu.

Stavovi srpske i albanske strane su u dijametralnoj suprotnosti, što znači da kompromisnog rešenja ne može biti. Ako se budemo oslanjali na Ahtisarijev predlog, znači li to da će Albanci biti u prednosti?
- Bez potrebe krivicu svaljujemo na jednog čoveka. Najveća greška napravljena je na početku pregovora o budućem statusu Kosova i Metohije i grešku nije napravio Marti Ahtisari, nego međunarodna Kontakt grupa i to jednoglasno. Na svom prvom sastanku u Londonu ove godine Kontakt grupa je, između ostalog, zaključila da će budući status Kosmeta biti u skladu s voljom naroda Kosmeta. Diplomatskim rečnikom je to saopšteno, ali je bilo jasno ko je većina u tom "narodu Kosova" (Albanci) i da oni traže nezavisnost. Pregovori su tim stavom Kontakt grupe blokirani. Posle referenduma u Srbiji odmah sam pokrenuo inicijativu da se taj zaključak Kontakt grupe o poštovanju volje naroda Kosmeta dopuni i poštovanjem volje naroda Srbije koji se, u međuvremenu, na referendumu izjasnio za Kosmet unutar državnih granica Srbije.
      

SRBIJA JE SPREMNA ZA KRALJA

Govorili ste i da se vredi boriti za kraljevinu. Podržavanje referenduma za izglasavanje Ustava Srbije u suprotnosti je s vašim programskim, monarhističkim stavom.
- Zato što je volja naroda Srbije iskazana u preambuli tog ustava nešto što nam je sada oružje u bici za očuvanje Kosmeta u državnim granicama Srbije. Istovremeno kazali smo da se tamo mogla volja iskazati i u preambuli ustava koji bi usvojila ustavotvorna skupština. U svakom slučaju, ne prihvatamo da je republikansko uređenje države zakovano. Smatramo da se vredi boriti za harmoniju između himne "Bože pravde", što je državna himna, bila je i himna Kraljevine Srbije, i novog državnog uređenja. Vredi se boriti za to da se ta kraljevstva himna "Bože pravde" i svira i peva u kraljevini Srbije. Najrazvijenije zemlje EU danas su kraljevine, pa i sama prestonica EU nalazi se u jednoj kraljevini.
Hoćete li preduzeti neku inicijativu u tom pravcu?
- Naravno da hoćemo! Čim uđemo u Skupštinu, razmahnućemo i tom bakljom.

Da li je Srbija spremna za kralja?
- U ovom trenutku je većina protiv, ali zar nije bila većina protiv i 1990. godine kada smo mi iz SPO zatražili da se makne petokraka sa nacionalne trobojke i da se vrati dvoglavi beli orao Nemanjića i kad smo prvi u ovoj zemlji zapevali "Bože pravde" i prvi podigli tri prsta. Danas svi dižu tri prsta, danas je to državna zastava, himna. Ako se ne borite, ne možete se ni izboriti.
      
   
   

Gde je onda rešenje?
- Rešenje je između volje naroda Kosmeta koji hoće nezavisnost i volje naroda Srbije koji hoće da Kosmet ostane u okviru državnih granica. Ja ga sažimam u dve formule: Albancima vlast, Srbiji granice, ili jedna Srbija dva sistema. Kada kažem Albancima vlast, onda to apsolutno znači i njihovu obavezu da primene u potpunosti sporazum o decentralizaciji, punoj zaštiti Srba, crkava, manastira i to znači obavezu međunarodne zajednice da pruži pune garancije za sve ovo. Većina su, žele da upravljaju Kosovom, nek upravljaju pod ovim uslovima i bez pomeranja i preimenovanja sadašnjih državnih granica Srbije. To je kompromis.

Ali šta dobijaju oni Srbi koji tamo ostaju da žive?
- Sigurno je već u ovom trenutku da je pod pritiscima Međunarodne zajednice, a pre svega SAD, albanska strana već prihvatila da u opštinama sa srpskom većinom, nije bitno da li će ih biti osam, 10, ili 12, živi oko 93 odsto srpskog naroda koji je sada na Kosovu i Metohiji. Te opštine imaće naročita ovlašćenja kakva neće imati albanske opštine i kakva nemaju opštine u Srbiji. Tu vidim vlast u zdravstvu, kulturi, prosveti, obrazovanju, komunalnim službama, policiji, svoje sudstvo na prvom stepenu, direktne ekonomske i kulturne veze sa Srbijom. Mi smo na početku pregovora tražili 39 zaštićenih zona oko crkava i manastira, a Albanci su pristajali na pet-šest. Sada prihvataju 35. U te zone oko crkava i manastira, koje će biti pod specijalnim nadzorom međunarodnih snaga, Albanci neće moći ulaziti, neće se moći naseljavati, isključivo će se moći naseljavati Srbi s Kosova i Metohije ili Srbi koji su prognani s Kosmeta. Date su garancije da će za godinu-dve biti doneti zakoni o instituciji i da će biti vraćena oteta imovina i Srbima i crkvi i srpskoj državi u granicama realnog.

Da li ćemo taj, konačni ishod bitke za Kosovo znati odmah posle izbora?
- Obaveza Ahtisarija jeste da Kontakt grupi ponudi opširan predlog rešenja, da sačeka stavove Kontakt grupe, primedbe, sugestije i da se posle toga vrati ovamo i pokuša da se pronađe kompromisno rešenje kao najbolje rešenje, a rekao bih, i jedino održivo. Dakle, da se nastave pregovori. Ne u nedogled, i to je jedan od zaključaka Kontakt grupe, nego da se u jednom razumnom roku pokušaju približiti stavovi dve strane.

Predsednik Tadić je nedavno rekao "da je nezavisnost jedno od mogućih rešenja", a vi kažete da to nikada ne biste potpisali. Da li je moguće da bi Tadić to mogao da potpiše?
- Ne verujem da postoji ijedan političar u Srbiji koji bi mogao da potpiše komadanje državne teritorije svoje zemlje. Ocena predsednika Tadića da je većinsko raspoloženje u samoj Kontakt grupi bliže nekoj vrsti nezavisnosti nije netačna. Ali, ja dodajem da je većinsko raspoloženje u međunarodnoj zajednici - protiv nezavisnosti Kosmeta. I usuđujem se reći javno, kada bi Evropska unija tajno glasala o budućem statusu Kosmeta, nezavisnost bi propala. Mi moramo koristiti ove činjenice da je većina sveta protiv nezavisnosti Kosova zbog sopstvenih interesa. Ako se dozvoli rasparčavanje države Srbije, ko će sprečiti sutra rasparčavanje tolikih država u svetu po istom scenariju? I u tome je naša šansa.

A ima li Srbija razloga da veruje u rusko pravo veta i koliko se može verovati Rusiji?
- Velike sile su uvek imale velike i male interese, nastojeći da sačuvaju i jedne i druge, a kada god bi između svog velikog i malog interesa morale da izaberu jedan interes, odlučivale su se za svoj veliki interes. Predsednik Putin je poslao jasnu poruku kojoj nisu potrebni prevodioci. Rusija se neće ustezati da upotrebi pravo veta ukoliko predloženo rešenje za Kosmet bude protivno interesima Rusije. Srbija i njeni interesi nisu ni spominjani, što je i logično.

I pored problema s Kosmetom i nesaradnjom s Hagom, Srbija je zakoračila u međunarodnu zajednicu ulaskom u Partnerstvo za mir. Šta nas očekuje posle toga?
- Ovo bi mogao da bude događaj od istorijskog značaja pod uslovom da ne dođe do nekih lomova koji bi nas vratili unazad. Ostvarila se politička stabilnost, a to znači da se će prispeti strane investicije, Brisel je poslao signal da Srbija zaslužuje da nastavi pregovore o stabilizaciji i pridruživanju, a naša vojska je dobila istorijsku priliku za svoju profesionalizaciju i modernizaciju. Kao šef državnog tima u pregovorima o stabilizaciji i pridruživanju Evropskoj uniji, smatram velikim uspehom i to da smo te pregovore praktično priveli kraju. Trebalo je da se održe još dva sastanka i da potpišemo sporazum o stabilizaciji i pridruživanju, a onda je to prekinuto i to ne krivicom Ministarstva spoljnih poslova, nego zato što nije ispunjena ta haška obaveza.

Čija je to onda krivica?
- Mi nismo uspeli da popravimo jedinicu iz vladanja i zato ne možemo da upišemo sledeći razred.

Kada će oni nama dozvoliti da popravimo tu ocenu, odnosno kada će prestati ta agonija s Hagom?
- Pustiće nas onog trenutka kada se mi odvežemo od te slabe ocene iz vladanja. Kad god ne znamo šta da radimo, vratimo se tradiciji pobedničke Srbije. To znači da ćemo doći do saznanja koja ćemo saopštiti narodu, pa neka čuju i ti begunci od haške pravde da je sve do tih ratova Slobodana Miloševića Srbija bila pobednik i kao pobednik i žrtva velikih ratnih zločina i genocida kojima je bivao izlagan srpski narod, a nikada nije posegla da u osveti počini zločin nad onima koji su pravili zločin nad Srbima. Ako, pak, optužnica nije tačna, čemu onda to bežanje i skrivanje od sopstvene čestitosti i nevinosti. Ovako se popravlja ta jedinica iz vladanja. Ja to stalno govorim, ali dok i jedan čovek govori, onda je to "glas vapajućeg u pustinji". Kada bi bilo pratnje u ovom mom odnosu, mi bismo nastavili pregovore o stabilizaciji, mi bismo potpisali pregovore o stabilizaciji, bez obzira na to da li bi optuženi bili isporučeni Hagu uz jednu uverljivu, tehničku potvrdu da se za njima iskreno traga, ali ne mogu da se pronađu.

Ipak mnogi još uvek veruju da su Srbi u Hagu žrtve, Mladić i Karadžić heroji...
- To su naopake naočari. A ja ovako gledam: gospodo, ne postoji ni jedan jedini razlog da se Srbi ponose vama. Stali ste pod komandu čoveka i izvršavali strategiju jednog čoveka koji je od 1990. do 1999. godine polomio srpsku istoriju. Po čemu ste to heroji? Po rušenju države za koju smo se borili od Karađorđa pa naovamo. Kažite nam makar nešto zbog čega bismo mogli da budemo ponosni na vas. Nema ničeg. Ja tako gledam i mislim da je ovo nacionalni stav. Srbija mora biti pobednička, opet.

Srbija posle 21. januara. Da li će biti promena imajući u vidu predviđanja istraživačkih agencija da su SRS, DS i DSS sigurno viđene u parlamentu?
- S obzirom na unapred dogovorena istraživanja dve ili tri partije da se, proizvođenjem nerealnih procenata, izrežira takav rezultat, naročito pritiskajući narod lažima da će im propasti glas ako ne glasaju za ove dve partije jer će glas tada pripasti radikalima, što je sramno, jer je to napad na slobodu razuma i na slobodu izbora. Tako je radio i Milošević, ali nekako manje suptilno nego što to rade ovi glumci za promene. I mi u SPO smo uvek bili borci za promene, ali nikako glumci, bez obzira na to što se gluma u Srbiji često bolje plasirala i prodavala od iskrenosti. Mi iz SPO smo stradali često zbog toga što smo odbijali da izađemo na ispite iz glume.

Kakvi su vaši planovi u novom sazivu vlade?
Planovi moje partije koja će ostvariti bolji rezultat nego na prošlim izborima u skladu su s narodnim i državnim potrebama. Srbiji je snažan, borbeni SPO danas možda i potrebniji nego 90-ih godina da bi uklanjao prepreke ubrzanom kretanju naše države ka EU.

Tanja Uroševic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


ab aeterno ZEMUN ad infinitum

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 688
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson k800i
Smešan je Vuk.. Dlaku menja.. Ali ćud  Smile....
IP sačuvana
social share
Ne pada sneg da prekrije breg, već da svaka zver pokaže svoj trag.


Bivši ministar za rudarstvo i energetiku je ministar vera;
Bivši ministar za upravu i lokalnu samoupravu je ministar prosvete;
Bivši ministar unutrašnjih poslova sa dosijeom je i dalje ministar unutrašnjih poslova.

Premijer je Koštunica.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 297
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vuk je kao i bio nekakav pisac. Kao politicar on je najveca NULA u istoriji, ne samo Srpskog, nego i svih naroda na zemaljskoj kugli.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
          E, toliko sam se naslusao svakakvih nebuloza od Draskovica,da mi je muka!Priznajem da ovaj tekst nisam ni procitao,ali da li ista vise sme da kaze covek koji je prvi pozivao na secenje ruku,komandovao juris Srba na Srbe,formirao prvu paravojnu organizaciju,angazovao bandu kriminalaca kao svoje obezbedjenje,svoje rodjake postavljao za direktore JavnihPreduzeca,pretvorio Bg u dzunglu kioska,izdao sve svoje kumove(Seselj,Borovic...) i prijatelje,zalagao za monarhiju a kandidovao za predsednika Srbije,igrao kozaracko kolo 68,a posle diplomiranja zaposlen kao sef kabineta nekog Slovenackog komunistickog glavonje,najvise napadao i pljuvao Djindjica,a prvi izjavio saucesce.........sve to i mnogo toga lose je gosn.Vuk Draskovic
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Citat
[tt]Ipak mnogi još uvek veruju da su Srbi u Hagu žrtve, Mladić i Karadžić heroji...
- To su naopake naočari. A ja ovako gledam: gospodo, ne postoji ni jedan jedini razlog da se Srbi ponose vama. Stali ste pod komandu čoveka i izvršavali strategiju jednog čoveka koji je od 1990. do 1999. godine polomio srpsku istoriju. Po čemu ste to heroji? Po rušenju države za koju smo se borili od Karađorđa pa naovamo. Kažite nam makar nešto zbog čega bismo mogli da budemo ponosni na vas. Nema ničeg. Ja tako gledam i mislim da je ovo nacionalni stav. Srbija mora biti pobednička, opet.[/tt]

Vuk zaboravio da je bio dio toga poduhvata  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Равна Гора победити мора!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 708
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Е,овај ми је добар,није ни прочитао текст,а кења! Па,човече,ако су теби испрали мозак РТС пропагандом,покушај бар нешто сам да разлучиш.ако икако можеш! Имао је Вук и својих грешака,али кад се мало анализира све оно што је радио и говорио,лако се дође до сазнања да је у већини случајева био у праву.Мислим да му је време за пензију,не верујем да има више енергије за велику борбу,али кад чујем овакве коментаре... Smile
IP sačuvana
social share
Нек се сваки Србин напије воде са чесме хајдучке,нека узме сабљу Милоша Обилића и топуз Краљевића Марка,па ће опет настати царство Душаново!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
E,procitao sam,pa cemo sad da vidimo ko sta kaze.

VD:U svakom slučaju, ne prihvatamo da je republikansko uređenje države zakovano. Smatramo da se vredi boriti za harmoniju između himne "Bože pravde", što je državna himna, bila je i himna Kraljevine Srbije, i novog državnog uređenja
....Ja sam isto po opredeljenju monarhista,ali ne kao doticni koji se nebrojano puta kandidiovao na republikanskim predsednickim izborima.Monarhista sam zato sto je Srbija bila uvek monarhija i sto je to nedeljivo od Srbstva,ali sam i za to da narod slobodno odluci za kakvo je uredjenje i kako vidi svoju buducnost.Gospodin misli da ako su njegovi komunisti oteli monarhiju od Srba nasilno,nasilno ona treba da se i vrati.Razlog za monarhiju ima i previse.Da se ne vracamo u istoriju i prethodne Karadjordjevice od kojih su neki ubili rodjenog oca i brata,neki bracu slali u ludnice,neki Srbe vodili u zbegove po Prokletijama izlagajuci ih milosti i nemilosti arnautskih bandi,a sami bili noseni u svili i kadifi,do drugih koji su pobegli iz zemlje preko noci,Srbiju prepustili komunistima,vencavali se sa svakojakim svetskim olosom i na kraju izdali sve one koji su se borili za kralja i Otadzbinu,obratimo paznju na poslednjeg Aleksandra.Cime je ta persona,drzavljnin Velike Britanije zasluzila da bude kralj,pa japanskom ambasadoru je bilo potrebno 2 meseca da nauci Srbski,a ovaj je za 15 godina stigao da nauci da"voli svoja zemlja,voli svoja dvorova",sta je on uradio za vreme bombardovanja,za vreme genocida nad Srbima od Slovenije,Krajine do Kosova....

VD:To su naopake naočari. A ja ovako gledam: gospodo, ne postoji ni jedan jedini razlog da se Srbi ponose vama.
...kad je takav junak koji je pretio masovnim odsecanjima ruku,neka ovo kaze onima koji dodju svake godine na Ravnu Goru i neka to nekoliko puta ponovi,da bi i onaj poslednji covek cuo,ako sme!I usput neka pronadje i jednu tezgu koja ne prodaje majice sa likovima Srbskih Heroja.Jos uvek se secam kada je jedan stariji ravnogorac sekirom srusio barjak sa americkom zastavom Smile?

VD: Albancima vlast, Srbiji granice, ili jedna Srbija dva sistema.
....da li ce on ponovo da osniva neku novu Srbsku Gardu koja ce braniti te granice,cije ce sad sinove da salje da ginu?

VD:Diplomatskim rečnikom je to saopšteno, ali je bilo jasno ko je većina u tom "narodu Kosova" (Albanci) i da oni traže nezavisnost. Pregovori su tim stavom Kontakt grupe blokirani.
...a sta je on kao ministar spoljnih poslova uradio da to spreci osim sto je trazio prislusne uredjaje po uticnicama svoje vile(bas se pitam da li ju je zaradio od plate? Smile),larmao o sprezi drzave i organizovanog kriminala,a zaboravio na cijoj su strani 9.marta bili Giska,Knele,Beli,Majmun,Zuca....pa pola kriminalaca iz "Vidimo se u citulji" imali su clanske karte SrpskogPokretaObmane.

IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N95
E,procitao sam,pa cemo sad da vidimo ko sta kaze.

VD:U svakom slučaju, ne prihvatamo da je republikansko uređenje države zakovano. Smatramo da se vredi boriti za harmoniju između himne "Bože pravde", što je državna himna, bila je i himna Kraljevine Srbije, i novog državnog uređenja
....Ja sam isto po opredeljenju monarhista,ali ne kao doticni koji se nebrojano puta kandidiovao na republikanskim predsednickim izborima.Monarhista sam zato sto je Srbija bila uvek monarhija i sto je to nedeljivo od Srbstva,ali sam i za to da narod slobodno odluci za kakvo je uredjenje i kako vidi svoju buducnost.Gospodin misli da ako su njegovi komunisti oteli monarhiju od Srba nasilno,nasilno ona treba da se i vrati.Razlog za monarhiju ima i previse.Da se ne vracamo u istoriju i prethodne Karadjordjevice od kojih su neki ubili rodjenog oca i brata,neki bracu slali u ludnice,neki Srbe vodili u zbegove po Prokletijama izlagajuci ih milosti i nemilosti arnautskih bandi,a sami bili noseni u svili i kadifi,do drugih koji su pobegli iz zemlje preko noci,Srbiju prepustili komunistima,vencavali se sa svakojakim svetskim olosom i na kraju izdali sve one koji su se borili za kralja i Otadzbinu,obratimo paznju na poslednjeg Aleksandra.Cime je ta persona,drzavljnin Velike Britanije zasluzila da bude kralj,pa japanskom ambasadoru je bilo potrebno 2 meseca da nauci Srbski,a ovaj je za 15 godina stigao da nauci da"voli svoja zemlja,voli svoja dvorova",sta je on uradio za vreme bombardovanja,za vreme genocida nad Srbima od Slovenije,Krajine do Kosova....

VD:To su naopake naočari. A ja ovako gledam: gospodo, ne postoji ni jedan jedini razlog da se Srbi ponose vama.
...kad je takav junak koji je pretio masovnim odsecanjima ruku,neka ovo kaze onima koji dodju svake godine na Ravnu Goru i neka to nekoliko puta ponovi,da bi i onaj poslednji covek cuo,ako sme!I usput neka pronadje i jednu tezgu koja ne prodaje majice sa likovima Srbskih Heroja.Jos uvek se secam kada je jedan stariji ravnogorac sekirom srusio barjak sa americkom zastavom Smile?

VD: Albancima vlast, Srbiji granice, ili jedna Srbija dva sistema.
....da li ce on ponovo da osniva neku novu Srbsku Gardu koja ce braniti te granice,cije ce sad sinove da salje da ginu?

VD:Diplomatskim rečnikom je to saopšteno, ali je bilo jasno ko je većina u tom "narodu Kosova" (Albanci) i da oni traže nezavisnost. Pregovori su tim stavom Kontakt grupe blokirani.
...a sta je on kao ministar spoljnih poslova uradio da to spreci osim sto je trazio prislusne uredjaje po uticnicama svoje vile(bas se pitam da li ju je zaradio od plate? Smile),larmao o sprezi drzave i organizovanog kriminala,a zaboravio na cijoj su strani 9.marta bili Giska,Knele,Beli,Majmun,Zuca....pa pola kriminalaca iz "Vidimo se u citulji" imali su clanske karte SrpskogPokretaObmane.


Pa kad si monarhista sto nepopljuva Jelisavetu sto se kandidovala za Predsednika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
@JP
....zar stvarno mislis da sam ja toliko besposlen da se bavim sudbinama svih Karadjordjevica,ali kad vec insistiras,nek bude i ona!Medju njima postujem pokojnog princa Tomislava(covek je bio kraljevskog drzanja i ponasanja) i njegove potomke,ljudi ne traze ni jednu svoju vilu,vinograd,nista...jer nista od toga nije njihovo vlasnistvo(sem crkve na Oplencu koju je Veliki Kralj Petar gradio od sopstvenog novca),vec vlasnistvo naroda koji im je ostao veran do dan danas.O licnostima mladih princeva ne mogu nista da kazem,posto se oni nigde ne oglasavaju niti imaju bilo kakav komentar o bilo cemu!
« Poslednja izmena: 24. Dec 2006, 20:47:30 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Равна Гора победити мора!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 708
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Ма,видим ја да теби није лако.Знаш ли ти шта хоћеш у животу?Да ниси случајно неки монархистички опредељени радикал!? Smile
IP sačuvana
social share
Нек се сваки Србин напије воде са чесме хајдучке,нека узме сабљу Милоша Обилића и топуз Краљевића Марка,па ће опет настати царство Душаново!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.