Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ИСПОВЕСТ БОШЊАКА Вехабије усред ноћи дошле да ме воде  (Pročitano 765 puta)
03. Maj 2015, 12:48:55
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Qtek 小米
ИСПОВЕСТ БОШЊАКА Вехабије усред ноћи дошле да ме воде

Ранко Пивљанин   | 02. 05. 2015. - 21:56х | Фото: Д. Миленковић   | Коментара: 4
Напустио је кућу у околини Тузле и са малолетним сином и језивом причом дошао у Београд. Побегао је од вехабија које су дошле по њега да га воде у рат, вероватно у Сирију.



А онда је стигла и потврда његовог сведочења потписана мецима младог вехабије који је у Зворнику убио српског полицајца:
 
„Ево, ово у Зворнику је оно о чему вам причам“, каже за „Блиц” Бошњак Ф. Б., чије пуно име знамо, али га нећемо објавити из страха за безбедност њега и његове деце.
 
Полицајци нису хтели да га заштите, плаше се и они
Разговарамо у соби једног београдског хотела док кршећи прсте и ломећи се у себи одсутно гледа кроз прозор. Јуче је и званично од Србије затражио азил, јер не жели никад више да се врати у родну кућу у селу поред Тузле. Разлог за овако тешку одлуку стигао му је пре десетак дана, у ситне поноћне сате.

Из сна су га пробудила деца: „Тата, неко куца на врата!” Устао је и бунован упитао ко је!?

- Отвори!

- Коме да отварам?

- Отварај или ћемо развалити!

- Немојте људи, немам ја чиме врата поправљати!

Отворио је.

- Испред мене су стајала двојица, један од њих наоружан аутоматском пушком. Имали су фантомке испод којих су вириле дугачке браде. Били су у кратким панталонама. Одмах ми је било јасно да су у питању вехабије. Један је узвикнуо нешто као „екседу ла илах хилала“. Муслиман сам, али појма немам шта им то значи”. Онај ненаоружани ме је ударио песницом у лице! Терали су ме да пође с њима - прича наш саговорник.

Упитао је:
 
- Где да идем?

- Знаћеш где - рекле су му вехабије.

- Немојте, шта ће ми деца без мене!?

- Не секирај се, ми ћемо бринути о њима!
 
Дечак: Бојим се!

Причамо и с малолетним дечаком, жели да утеши оца, али не зна како. Мука и страх се јасно виде у очима овог дечака.
- Јеси ли се уплашио?
- Јесам, и бојим се!
- Недостају ли ти брат и сестре?
- Недостају!
- А кућа?
- ‘Нако. Мало!
„Почео сам да плачем и преклињао их да нас не дирају. Рекао сам да сам самохрани отац. Деца су плакала и вриштала од страха држећи ми се за скуте. Некако су ме пустили уз претеће речи: ‘Вратићемо се‘.“

Ф. Б. је одлучио да их не чека. Чим је свануло отишао је у надлежну полицијску станицу и пријавио шта се догодило. Оно што ће тамо чути од полицајца само га је додатно уверило да му ту више нема мирног сна ни опстанка.

- Знаш, не можемо ми чувати твоју кућу! Већ је пријављен нестанак четири човека. Ми им ништа не можемо, а и зашто бих ја ишао да ризикујем живот за ових петсто марака (250 евра, прим. аут.) плате - рекао му је полицајац.

После разговора с полицајцем спремио је сина, склонио осталу децу на сигурно и кренуо ка Србији. У собици хотела привија уз себе уплашеног сина.

- Ако немам куд, преселићу се у парк с оним Сиријцима и Пакистанцима. Али, у Босну се не враћам. Тамо више немам куд - каже Ф. Б., ставља главу међу шаке и почиње да рида.

Новца нема и неће моћи још дуго да борави у смештају који кошта 2.000 динара по дану. Власник му је, за прво време, дозволио да борави без новца, али и томе ће доћи крај. Ф. Б. чека одговор Србије!
 
Једном ратовао, више не

- Мени су деведесетих ставили пушку у руке и натерали ме да се бијем са комшијама. Е, више неће! Сећам се, дотерали су у село однекуд камион пун пушака, сваку продали по 1.500 марака, а нама оставише две ловаре да њима бранимо село. Кад су почеле борбе, ја сам се са комшијом Србином који је био с друге стране налазио на пола пута да се питамо шта нам све ово треба! Е, онда су нас побацали у друга села, а на наше положаје довели неке друге. Јер, какав је то рат, да ми и „непријатељи“ седимо заједно и егленишемо. Треба да се кољемо - прича Ф. Б.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/555014/ISPOVEST-BOSNJAKA-Vehabije-usred-noci-dosle-da-me-vode
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Qtek 小米
Вехабије дошле да га воде у земљу пророка, а он побегао у геноцидну Србију. ццццццццццц
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Stavi ovo tamo u temu o napadu u Zvorniku jebote više i muslimani i vehabije koji ti je q sa tim... Smile
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
Pa godinama je propagirao cirilicu svuda po internetu. Sada je izgleda presao na hejtovanje muslidza Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ću te patošem

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2882
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Nokia 33-10
Ovaj pobegao u Beograd od islamista kao i oni azilanti iz Sirije, Iraka, Palestine i Libije  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.