Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vučić: Postavljanje Beka na čelo Železnice je moja ideja, presuda Miškoviću do k  (Pročitano 451 puta)
01. Avg 2014, 09:15:16
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 31.0
mob
Sony xperia
Vučić: Postavljanje Beka na čelo Železnice je moja ideja, presuda Miškoviću do kraja godine

Predsednik Vlade Srbije izjavio je danas da ugovor sa Fijatom neće biti pokazan javnosti, a da je što se tiče ugovora sa NIS-om primedbe lično izneo predsedniku Rusije Vladimiru Putinu

BEOGRAD - Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da ugovor sa Fijatom neće biti pokazan javnosti, a da je što se tiče ugovora sa NIS-om primedbe lično izneo predsedniku Rusije Vladimiru Putinu.

Odgovarajući na pitanje lidera Nove stranke Zorana Živkovića kada će "tajni ugovori" biti predstavljeni javnosti, što je premijer obećao još u kampanji, Vučić je rekao da ni ugovor sa Fijatom, kao ni sa NIS-om nije potpisao on već stranka na čijoj je Živković bio listi.

"Što se tiče Fijata na žalost taj ugovor neće biti pokazan.. To je ugovor na koji je država Srbija potrošila najviše novca i da smo ga kojim slučajem mi potpisali bili bismo optuženi za najveći kriminal", rekao je Vučić u parlamentu.

Podsetivši i da je ugovor o NIS-u takođe potpisala stranka na čijoj je listi bio Živković i, kako je rekao, još jedna stranka, premijer je kazao:

"Izborili smo se da dobijemo jedan dobar ugovor o Južnom toku iako je početak bio trapav... Dobili smo uslove neuporedivo bolje nego što ih imaju Bugarska i Mađarska".

On je izrazio očekivanje da radna grupa koja je formirana reši sve probleme u vezi sa tim ugovorom kako, kako je rekao, i dolikuje prijateljima - Srbiji i Rusiji.

Vučić je rekao i da je tokom nedavnog boravka u Moskvi na najdirektniji način zastupao interese Srbije i da je premijeru Dmitriju Medvedevu predao dokumentaciju o iscrpljivanju srpskih izvora energije, nafte i gasa, u iznosu koji prelazi preko 400 miliona dolara u prvih pet meseci ove godine.

BEKO JE BIO MOJA IDEJA

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izajvio je večeras u Skupštini Srbije da je njegova ideja bila da Milan Beko preuzme dužnost direktora Železnica Srbije, ali da ona još nije došla pred vladu.

Na opasku poslanika NDS Aleksandra Senića da vest da je Beko možda novi direktor Železnica zvuči kao povratak u devedesete, Vučić je kazao da je bilo i gorih vremena od devedesetih, jer Beko tada nije bio ni upola bogat kao dvehiljaditih.

Ne mislim da je moj čovek, direktor Železnica Dragoljub Simonović, bolji menadžer od Beka, ali vas baš briga kakav će železnica rezultat da ima, a mene to interesuje, jer se radi o novcu građana Srbije, kazao je Vučić.

PRESUDA MIŠKOVIĆU DO KRAJA GODINE

Premijer Aleksandar Vučić izjavio je danas da pretpostavlja da će do kraja godine biti prve pravosnažne presude u postupku koji se vodi protiv vlasnika Delte Miodraga Miškovića.

"Video sam danas da su neki rekli - postavite Miškovića za direktora Srbijagasa. I to me pitaju oni koji su postavili Miškovića za šefa Srbije, da bude direktor svih javnih preduzeća, ministar u svim ministarstvima, da bude predsednik vlade i države, a protiv Miškovića nikada nisu pokrenuli postupak. A ova država i neka druga vlast vode protiv Miškovića postupak i do kraja godine pretpostavljam biće prvostepene presude", rekao je Vučić.


PENZIONERI, MIRNO SPAVAJTE

Premijer Aleksandar Vučić poručio je danas penzionerima da mirno spavaju, da ne brinu za svoju budućnost i da će Vlada Srbije voditi računa o njima, kao što je to, kako je rekao, činila i do sada.

"Niko ne treba da ih sekira ni po medijima ni na drugi način...", poručio je premijer i dodao da će oni imati pristojnu starost.

NAŠE UČEŠĆE U JUŽNOM TOKU JE MINIMALNO

Premijer je u parlamentu najavio da će uskoro biti potpisan ugovor sa Mercedosom o proizvodnji njihovih autobusa u FAP-u.

Vučić je rekao i da mu nije bilo teško da i Amerikancima i Evropljanima kaže da je Južni tok dobar ugovor jer, kako je dodao, posao Vlade Srbije je da vodi računa o Srbiji, građanima i njihovim interesima.

"Ne više vole Evropu, neki Rusiju. Mi smo na putu ka EU. A naša obaveza je da poštujemo ono što je dobro za Srbiju", poručio je premijer.

On je ponovio da je ukupna investicija Srbije u projektu Južni tok 19 miliona evra od ukupno 2,1 milijardu evra.

"Naše učešće je minimalno. Taj rizik da li će poteći ili neće gas je na ruskoj strani. Mi imamo po ugovoru 50 odsto građevinskih radova. Dobili smo ponudu ruske strane da radimo 100 odsto radova što Srbiji donosi 470 miliona evra", rekao je premijer i dodao da je to ogroman novac.

A, ako još uspemo da rešimo pitanje Železare u Smederevu, Azotare i Južnog toka i nastavimo sa politikom ovakve ozbiljne konsolidacije i reforme siguran sam da ćemo 2015. godine zabeležiti značajan rast, a 2016. taj rast će biti veliki.

ER SRBIJA JE SRPSKO PREDUZEĆE

Premijer Aleksandar Vučić izjavio je danas da je ER Srbija srpsko preduzeće i da smo mi ti koji upravljamo, a da što se poljoprivrednog zemljišta tiče koje je davano u zakup arapskim investitorima to ne znači I da su oni valsnici zemlje

Vučić je to rekao odgobvarajući na pitanja poslanice Olgice Batić koju je interesovao ugovor sa Etihadom kao I zakup poljoprivrednog zemljišta od strane firme iz UAE.

Vucić je rekao das mo mi kao I arapski partner uložili po 40 miliona što je bilo neophodno za nove avione I flotu I podvukao da smo mi ti koji upravljamo I da je to srpsko preduzeće.

ALBANCI OD SUTRA DA POČNU DA PLAĆAJU STRUJU

Srpski premijer Aleksandar Vučić obećao je danas da će do 1. septembra đaci albanske nacionalnosti u Bujanovcu, Preševu i Medveđi dobiti besplatne udžbenike na albanskom jeziku, ali je istovremeno pozvao Albance da ispune svoju obavezu prema državi Srbiji i počnu da plaćaju struju.

Odgovarajući na pitanje poslanika albanske manjine u parlamentu Šaipa Kamberija kada će đaci Albanci, kao i drugi, dobiti udžbenike na albanskom jeziku, Vučić je rekao:

"Potpuno ste u pravu i takvih problema je bilo i ranije. Ima problema i sa udžbenicima na hrvatskom i na bugarskom jeziku i mi ćemo dati sve od sebe da pre 1. septembra to ispravimo. Država će sve svoje obaveze prema svim svojim građanima da ispunjava, ali očekujemo da vi lično i svi ostali u Bujanovcu, Preševu i Medveđi ispunjavaju svoje obaveze prema državi i počnu da plaćaju struju redovno, jer Srbija ima pravo da naplati ono što joj pripada", rekao je Vučić.

PROTIV UGOVORA SA ARAPIMA BUNE SE LjUDI KOJE JE OKUPIO DžOMBA

Premijer Aleksandar Vučić rekao da se protiv ugovora sa Arapima bune ljudi koje je okupio "jedan tajkun" a to je Nikola Džomba, lokalni biznismen i bivši finansijer FK Hajduk.

- Zašto se bune protiv ugovora sa Arapima i organizuju tribine? Zato što ih je okupio jedan tajkun - gospodin Džomba - naveo je Vučić, koji u Skupštini odgovara na pitanje poslanika.
VUČIĆ: SRPSKI AVIOPREVOZNIK OVE GODINE PRVI PUT U PLUSU

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će srpski avioprevoznik ove godine prvi put biti u plusu i da Er Srbija doprinosi budžetu Srbije sa 1,5 odsto BDP.

Vučić je, odgovarajući na pitanje predsednika Nove stranke Zorana Živkovića kad će država objaviti ugovor sa Etihadom, rekao da je JAT imao gubitke godinama, nijedne godine manji od 28 miliona evra, a da će ove godine prvi put biti u plusu i "dati državi novac".

Vučić je rekao i da je broj putnika u 2014. porastao za 70 odsto na 940.000, a ukupni prihodi za 21 odsto.

On je rekao da je uvedeno devet Erbasovih aviona u flotu, kao i da je naručeno još deset Erbasovih aviona koji će biti pušteni u rad 2018. godine.

"To znači da će Er Srbija imati najnapredniju i najefikasniju flotu u regionu", rekao je Vučić.

Premijer je dodao i da je proširena mreža na 38 destinacija u svetu, povećana povezanost sa susednim zemljama tako da je Srbija postala regionalno čvoriste.

"Er Srbija radi sa čistim bilansom stanja", rekao je Vučić i dodao da Er Srbija doprinosti sa 1,5 odsto u BDP.

DO 5. AVGUSTA NA SAJTU VLADE SPISAK DONATORA

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će do utorka, 5. avgusta, na sajtu vlade biti spisak svih donatora koji su pomogli Srbiji posle majskih poplava.

„POLITIKA“ - Kad je ta vaša stranka na čijoj ste listi izabrani vladala oni su pljačkali tako da tu ni Sveti Petar ne može da ustanovi ko je tu i šta radio. Mi zaista nemamo rešenja za "Politiku". Tako su vični bili lopovi na vlasti da nikakva arbitraža tu može da pomogne, ali trudićemo se da razmrsimo to klupko, rekao je Vučić odgovarajući na pitanje Zorana Živkovića o ugovorima oko "Politike".

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19854
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.125
mob
Sony 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.4
Browser
Chrome 36.0.1985.125
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.