Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:40:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vucic: Obračun s mafijom po ruskom receptu  (Pročitano 1091 puta)
22. Jul 2005, 03:11:22
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Obračun s mafijom po ruskom receptu
Uzećemo trojicu, petoricu ili desetoricu najmoćnijih, koji su se najviše upleli u kriminal, i sprovesti pravdu. Kad završe iza rešetaka, videćete kako će svi ostali da poštuju državu, plaćaju poreze i kako će prestati pljačkanje državne imovine. Ovima iz vlasti jedino je važno da našminkaju svoje zadnjice pred onima koji će da im daju pare za sutra neke izbore. A ako je to sve i ako je to takmičenje u "izlaganju" zadnjica jedino što imaju, uz objašnjenje da je to realnost, neka dovedu šimpanzu iz zoološkog vrta da vlada, kaže Vučić

BEOGRAD - Aleksandar Vučić, generalni sekretar Srpske radikalne stranke, kritikuje gotovo sve poteze vlasti, posebno poslednju odluku o rebalansu budžeta koja je usvojena bez navođenja rashoda i drugih detalja koji bi se u svakoj drugoj zemlji, osim Srbije, podrazumevali.

- Oni su napisali samo: 30 od 32 milijarde otpisujemo strane dugove. Ne piše ni koje dugove, ni na koji način, ni kakva su zaduženja, da li je prošao grejs period, da li se odnose na vreme pre 2000. ili posle, kojim zemljama, kojim međunarodnim institucijama - nema ništa. Radili su kako kome padne na pamet - ko koliku proviziju da - optužuje Vučić, sasvim siguran da se niko od nadležnih neće ni vraćati na ovo pitanje zato što imaju većinu u parlamentu, iako sve stranke vlade, a ima ih sedam, zajedno nemaju 18 do 20 odsto podrške građana iza sebe.
   
      

Okupaciona uprava realnosti

Ako tvrdite da srpski političari ništa ne smeju da traže, kako to da Riza Halimi i ostali albanski čelnici s juga Srbije mogu tako često da uslovljavaju vladu?
- On sme da pita i da traži, ali oni koji treba da brinu o srpskom narodu ne smeju ni da pitaju niti išta ikome da kažu, pa ni Rizi Halimiju, jer je njihova politika: "to je realnost". Pa ćemo onda da skinemo gaće. Ovima iz vlasti je jedino važno da našminkaju svoje zadnjice pred onima koji će para da im daju sutra za neke izbore. A ako je to sve i ako je to takmičenje u "izlaganju" zadnjica jedino što imaju, uz objašnjenje da je to realnost, neka dovedu šimpanzu da vlada. I neka ukinu izbore, neka kažu da mi ovde imamo okupacionu upravu realnosti i da je sve ono što je realno okupaciona uprava i da sprovodi. I neka ne pričaju više šuplju priču o višepartijskim izborima, o demokratiji, ako je to tako. Ali, ja ne mislim da je tako. Znam da može mnogo više da se postigne za zemlju i da Srbija može mnogo više da brine o svojim građanima, da može mnogo više i bolje da se radi nego ono što ovi iz vlasti rade.
      
      
      
   

Kako je moguće da s takvim procentom održavaju vlast?
- To je moguće bez legitimiteta. Oni pokazuju da su nemoralni zato što njih sedam nema petinu biračkog tela.

Kako komentarišete preokret u Koštuničinom ponašanju, jer je u vreme vladavine Đinđića i DS-a on stalno pitao kako neko sa 15 odsto građana iza sebe ima 85 odsto vlasti, dok DSS kao najjača stranka koalicije trenutno nema ni 10 odsto, a ima sva "ministarstva sile", dok G17 plus sa dva odsto kontroliše sav novac?

- Očigledno je da im se vlast osladila. Pitanje legitimiteta je ključno pitanje vlasti. Ako niste u stanju da vladate uz podršku, kao na primer u Nemačkoj. Čim se videlo da Šreder gubi podršku, izbori se raspisuju i svi znaju da neće biti novi premijer, ali to ne menja na stvari.

Javnost i vama zamera što stranke bez podrške vladaju, jer vi i DS ne možete da se ujedinite u rušenju vlasti i kad god krene DS, nećete vi, a kad vi hoćete neće oni - i tako ukrug, dok vlast opstaje?

- Mi smo u mnogo čemu protiv DS-a, ali smo samo mi i oni podneli zahtev za smenu vlade i time jasno pokazali da smo protiv vlade. Mi smo protiv skoro svih njihovih zakona, protiv njihovih odluka i predloga vlade. Suština je u tome što male stranke sa političarima iz prošlosti, koji žive na lovorikama i misle da su mnogo važni, i iz SPO-a, SPS-a, DSS-a i G17 plus, neće da prepuste vlast, jer ne mogu da razumeju da nisu više najomiljeniji. I to su bukvalno traume.

Onda razmišljaju ovako: e, nas sedam sa tri-četiri odsto smo se uhvatili vlasti i držaćemo je do sudnjega dana dok izbori ne dođu, a do tada ćemo već nešto smisliti. Oni su u potpunom haosu, koji rešavaju tako što kažu: ajde da mi još malo vladamo, da se još malo mazne - ko gde stigne i kako stigne.

Da li postoji mogućnost da Koštunica, ako uvidi da će Kosovo ubrzo postati nezavisno, pre te odluke raspiše izbore? Ili će, i dalje, nastaviti da produžava vladavinu bez podrške?


- Dve su mogućnosti. Prva je da zamoli predsednika Republike da raspusti Skupštinu. A druga mogućnost je da on faktičku nezavisnost prikaže kao nešto što nije prava nezavisnost. Lično, više verujem u ovu drugu opciju.

U tom pravcu ide i njihov koncept "više od autonomije, manje od nezavisnosti" koji je veoma glup i ne znači ništa sem nezavisnosti. Razgovarao sam sa predstavnicima vlade i rekao im: vaš koncept o KiM i insistiranje na suverenitetu i integritetu Srbije u skladu sa Rezolucijom 1244 je u redu, to podržavamo.

A tu izmišljenu priču "više od autonomije, a manje od nezavisnosti" koja znači odloženu nezavisnost za 2-3 godine, svejedno, ta priča je potpuno pogrešna i suprotna interesima našeg naroda. To je idiotska priča.

Danas imamo idiota od Vuka Draškovića i ne znam koga sve od njih, koji kažu: Srbi su manjina i mi moramo da učinimo sve da zaštitimo tu manjinu, a ja mu kažem: idiote jedan, Srbi su narod na KiM, jer se nalaze u državi Srbiji, a manjina su Albanci. Međutim, oni ne razumeju da tako pravne formalnosti nisu nimalo formalnosti već stvari od suštinskog značaja.

Veći deo političke javnosti uvek će vam na to reći: ma šta vi umišljate, pa to je realnost?


- Je l' jedina politika Koštunice, Tadića, Karića, ovoga ili onoga, to da vam na svako pitanje odgovore: pa to je realnost. Ako je to odgovor na svako pitanje, onda neka nađu šimpanzu iz zoološkog vrta, čuo sam da ima jedan dobar, koji će da nauči da drži olovku u ruci i potpisuje sve šta mu neko donosi uz uvek isto obrazloženje: pa to je realnost.

U okupacionom režimu u Drugom svetskom ratu, Nedić je donosio mnoge odluke samostalno i radio mnogo toga samostalno, s tim da je mnogo više vodio politiku nego što je vode Koštunica i Tadić. Zato mislimo da tog prostora ima. Postavlja se pitanje kako je moguće da niko ne pita Draškovića: majstore, kako si to mogao da potpišeš prolaz NATO trupama kroz ovu zemlju, da mogu da intervenišu kad hoće i gde hoće, zbog ugroženosti ljudskih prava. Koga si ti to pitao, jesi ti pitao Skupštinu državne zajednice.

Da li vi verujete da je Drašković to uradio na svoju ruku?

   
      

Ova vlast jedva čeka Demaćijeve lažne uzbune

Plašite li se pretnje Adema Demaćija o novoj eskalaciji nasilja na Kosovu?
Ne verujem u to.
Da li, onda, vlast jedva čeka da Demaći izjavi tako nešto, pa se onda svi ovde bave Demaćijem samo da se ne bi bavili time što vlast nema odgovor ni na jedno ozbiljno pitanje?
- Apsolutno tačno. Pustite Demaćijevu izjavu da biste narod u Srbiji plašili novim nasiljem kako suština nikada ne bi isplivala. A suština je to što je ključno pitanje KiM pitanje teritorije naše države. Drugo po važnosti je pitanje odnosa vlasti KiM i centralnih institucija vlasti u Beogradu. Treće je odnos necentralnih srpskih organa vlasti u odnosu vlasti autonomije na Kosovu. Tek četvrto je pitanje ljudskih prava i sloboda. A oni, naši iz državnog rukovodstva, svaki put hoće da kažu: ključno pitanje su vam ljudska prava i slobode, što će reći: sutra ako u Prištini kažu sve vam je obezbeđeno, sve vam je mirno, naši će reći: pa dobro, dobili smo sigurnost i bezbednost za naše građane na KiM, a teritorija nije važna, to je parče zemlje. E, to je suština njihove prevare. Svaki put se čak i lažni strah od nemira pronosi ne bi li se pitanje teritorije, iako ključna tema, sklonilo u stranu.
      
      
      
   

- Mi čekamo odgovor od Koštunice i Tadića da kažu li je to moguće ili ne. Da su oni protiv politike Vuka Draškovića, oni bi ga smenili, a ovako stoje iza toga. Problem je što oni ne razumeju šta se dogodilo Srbiji i srpskom narodu. Ne razumeju promenu raspoloženja i ne shvataju da dolaze neki novi ljudi, koji su za njih do juče bili neka deca, a danas su pet puta jači i popularniji od njih. Jednostavno imaju problem sa legitimitetom. I to svi redom. Evo, uz sve poštovanje funkcije predsednika Republike Srbije, pitam šta je on za godinu dana uradio za Srbiju, sem što je jednog čoveka oterao u zatvor tako što je izmislio da hoće da izvrši atentat na njega, pa ga je onda bilo sramota da prizna da je lagao i strpao ga iza rešetaka. Mislim na Cimpla.

Kako biste vi, da ste na vlasti, rešili pitanje Kosova i njegovog ostanka u Srbiji s obzirom na to da je za vreme vašeg učešća u vlasti ta teritorija i izgubljena?

- Kosovo nije potpuno u našim rukama. Neko će da kaže: vi ste krivi, u vreme vaše vlasti sve je propalo. A ja ću da kažem: Mi smo jedini u Srbiji bili protiv Kumanovskog sporazuma, za razliku od onih svih onih koji su podržali Miloševića, a danas bi da kritikuju taj sporazum, počev od DS-a pa nadalje. Problem je što mi nemamo diplomatiju, nemamo spoljnu politiku i naš ministar nikad ne priča o KiM, kao ni naši ambasadori.

Ali, zato samo pričaju kako Srbiju treba pacifikovati, denacifikovati, da su svi u Srbiji zločinci, psihopate i ubice. I sve im se svelo na to. Dakle, mi moramo da imamo diplomatiju koja će da radi, koja će da postavi jedan jedini zadatak, a to je KiM. Imamo rezoluciju 1244 i zato treba da kažemo strancima: dobro, ljudi, mi hoćemo da ispunimo svoje međunarodne obaveze.

Evo, došao Jap de Hop Šefer, kažite mu: evo, mi smo ispunili svoje obaveze, zašto ti nisi ispunio svoje. I kažite isto svima. Ali, jeste li vi čuli ikad ijednog našeg političara da im je to rekao.


A šta ako su im rekli nezvanično, privatno?

- Eee, privatno. Pa, pohvalili bi se oni dosad trista puta javno da su im rekli jednu jedinu reč, makar i privatno. A intimno im, inače, kažu: uništite Srbiju što pre, ali ugurajte mene u neku međunarodnu finansijsku instituciju ili da mi sprečiš optužnicu za Hag. To im je jedini posao. Jer, oni su nesposobni za bilo šta. Kad im kažete: ajde da se dogovorimo kako i šta da uradimo da zaštitimo narod u Crnoj Gori, to su jalovi sastanci od po tri dana i nikad nikakvog ozbiljnog zaključka nema.

A mi smo otišli u Jašu Tomića, mesec dana pošto su tamo bili Tadić i predstavnici Vlade Srbije, i uradili smo četiri kuće do kraja, a oni nisu nijednu. Uz to, ja vam dajem podatak i garantujem da je Bojan Pajtić naložio pokrajinskoj vladi da isključivo članovima DS-a šalje pomoć kao što su čizme i rukavice.

Prethodnu vladu ste žestoko napadali zbog afera, a čini se da ste prema ovoj blaži, pogotovo što je o aferama progovorio i doskorošnji član DSS-a Zoran Drakulić?


- Napadamo i ovu, ali Drakulić se pojavljuje kao neko ko neće ime da im izgovori. A ja govorim na svakom mestom i sad kažem: Hamović je mafijaš koji uništava Srbiju! On me je već tužio sudu. Podneli smo krivičnu prijavu, čekam odluku tužioca i šta još da radim - da skačem i igram kolo.

Nije valjda da samo Hamović uništava Srbiju?


- Ima ih mali milion i svi rade ovoj zemlji o glavi. Ali, naš plan je putinovski obračun sa njima. Jedina velika stvar koju obećavam ljudima, ukoliko dođemo na vlast, jeste da ćemo se obračunati sa svim mafijašima, kao što je to uradio Putin sa Berezovskim, Hodorkovskim i Gusinskim. Uzeti trojicu, petoricu, desetoricu najmoćnijih koji su se najviše upleli u kriminal i sprovesti pravdu. Ima da završe iza rešetaka. Onda ćete videti kako će svi ostali da poštuju državu, da plaćaju poreze i kako će prestati pljačkanje državne imovine.

Mislite da će iko sa vama u vladu ako krenete u takav obračun?


- Nadam se, a ne znam. Mislim da će tu nešto drugo da bude veći problem. To je ono što će mafijaši da urade, ako bude potrebe čak i da likvidiraju. Oni danas mogu da trpe da ja ovo govorim jer sam u opoziciji. Onog trenutka kad se uđe na vlast, uveren sam da će raditi na likvidaciji, zato što je u pitanju ogroman novac. I to ne samo ovi koje sam pomenuo.

Kako ocenjujete potez ministra Dinkića o dodeli navodno povoljnih stambenih kredita, pošto ste i sami kandidaturu za gradonačelnika uglavnom bazirali na gradnji jeftinih stanova?


- Funkcioneri ove zemlje, i to na lokalnom nivou, pogotovo na nivou Beograda, svi su se pretvorili u velike političke biznismene. U prevodu lopove. I tu je Bogdanović mila majka u odnosu na neke druge iz njegove stranke. Što bi oni - i Dinkić i gradska vlast - davali povoljne kredite, kad mogu da daju 10 hektara zemlje na urbanom području, i za to mogu da uzmu proviziju pet miliona evra. Pa što bi onda radio za džabe.

Stalno govorite o tome, ali ne dokazujete?


- Evo ja vam se kunem i garantujem svojim životom: dajte mi policiju - dokazaću vam koliko su para uzeli za pumpu ELP kod Centra "Sava". Vi po zakonu ne možete da idete 2,5 km pre ispusta, pre petlje i posle petlje da imate benzinsku pumpu, a ova je 200 metara od petlje. To je direktno u naselju, na autoputu, sve je napravljeno suprotno zakonu.

Pa za to su uzeli najmanje pola miliona evra u kešu. Suština je sledeća: što ja da gradim za 600 evra nekog siromaha koji teba da dobije decu, kad ja mogu za sebe da uzmem, pa neka se posle toga prodaje za 1.800 evra. Bitno je samo da ja uzmem pet miliona evra.
Ekipa Glasa javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:40:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.