Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:05:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Koje od predizbornih obecanja je ispunjeno?
objavićemo ugovore sa Fiatom i Etihadom
4.2%  (11)
ukinućemo pretplatu na RTS
5.3%  (14)
struja će biti jeftinija
3.8%  (10)
smanjićemo javni dug
5.7%  (15)
zaustavićemo partijsko zapošljavanje
4.5%  (12)
svaka biografija biće dostupna javnosti
3.8%  (10)
smanjićemo nezaposlenost
6.8%  (18)
pravićemo srpski Mercedes
4.5%  (12)
ukinućemo BusPlus
4.2%  (11)
biće 100 milijardi evra investicija
3.8%  (10)
izgradićemo fabriku čipova za Emirate
3.4%  (9)
izgradićemo kanal Dunav - Morava - Vardar - Egejsko more
3.8%  (10)
Dinkić će biti uhapšen
4.9%  (13)
Karić će u zatvor
4.2%  (11)
bolji život već 2014.
5.3%  (14)
primaću građane jednom nedeljno
4.2%  (11)
Siniša Mali neće biti kandidat za gradonačelnika
5.7%  (15)
nećemo smanjivati penzije
3.8%  (10)
donećemo zakon o poreklu imovine
3.8%  (10)
bolji život već 2016.
5.3%  (14)
objavićemo istinu o rušenju u Savamali
3.4%  (9)
neću se kandidovati za predsednika
5.7%  (15)
Ukupno glasova: 46
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vucic - izmedju stida i straha  (Pročitano 1074944 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Citao sam jedan od poslednjih intervjua u formi knjige. Fantasticno. Koča cinik filozof veteran, pesnik, oficir, realista i jos uvek ipak idealista
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Шешељ и Вучић промовишу Бошка Обрадовића боље него било ко. Сваки пут када му лупе етикету Љотићевац, фашиста, они заправо поручују да је он већи Шешељ од Шешеља и Вучић од Вучића старог.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ah da srebrni, koca je uspeo u svom naumu. Pobedio je nemce ustase, italijane i cetnike. Ona izjava je iz duboke razocarane penzije
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ma ko je bre izbrisan...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Ah da srebrni, koca je uspeo u svom naumu. Pobedio je nemce ustase, italijane i cetnike. Ona izjava je iz duboke razocarane penzije
Dobro je do si to napisao ...ko je cinio tu vojsku koja ja pobedila nemce, ustase itd, nego "opanak i sajkaca"?
Titovka tj parizanska kapa nije nista drugo nego modifikovana srpska sajkaca.  Smile
Vodili smo malu raspravu oko toga sta je civiliazacija pre neki dan, i ovo je bas kao neko nadovezivanje na tu raspravu. Od tog seljaka sve pocinje jbga ... elita posle od toga "zida gradjevinu" i onda kad se cela ta struktura srusi kao kula od karata, pocne kukanje na sajkacu i opanak. Ja licno nemam veze sa selom, rodjen sam u gradu, na 50 metara od centra i nisam od likova koji tripuju seoski zivoti seljake u onom romantizovanom smislu. Pogotovo srpski seljak je opak covek, vekovima dresiran da prezivi sve. Al to ti je materijal sa kojim moras da radis, pa ili radi ili se skloni da neko drugi radi. Svi bi da budu elita, al da im se dovede neki drugi narod ... e onda bi se pokazali kao sposobni. Pun mi je qrac vise takvih prica, jer ih slusam vec decenijama. Svima koji tako misle mogu da porucim samo da ako im ne odgovara ovaj narod neka potraze neki drugi podesniji. I pri tome ne mislim da ove sto se iseljavaju trbuhom za kruhom, nego ove "drustveno-politicke" radnike.
45 godina su imali komunisti da iskorene zlo koje se zapatilo tokom DSR, da bi se ono u punom kapacitetu vratilo 90ih i danas vlada celim exyu prostorom. Bas Koca kao izdanak predratne elite i deo posleratne ima ponajmanje prava da prica o bilo cemu. Ne znam doduse kakav je bio pesnik ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, sad.. ne znam koliko se u BiH i Hrvatskoj nosila sajkaca. Od 7 ofanziva, 6 se odigralo na tom prostoru i pruzao najveci otpor. Opanak jeste.
Ta opaska je cinjenica da je toliko radjeno na razvoju srpske drzave od vremena kneza Milosa, da, kneza Milosa do Milosevica i u narodu se sustinski nista nije promenilo... Srbin je uvek voleo tiranine...
Sav taj prosveceni apsolutizam Milosa i Mihaila srucio se sa Milanom koji je vise juri suknje, nesposobnim Aleksandrom i krajnje retardiranim Karadjordjevicima kojima je jedini cilj bio vlast. Ima jedan opis gde se kaze, parafrasiram - Karadjordjevici su svoju porodicnu nesposobnost nadomescivali pakoscu i agresijom. Sta vise, za vreme njih se Srbija resetovala na fabricka podesavanja...
Zbog slicnog stava su svojevremeno cerecili i Jovana Raskovica...
« Poslednja izmena: 19. Mar 2019, 22:06:23 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Koca je u jednom trenutku rekao: Svasta... Bavim se poezijom i filozofijom a svet treba menjati. I otisao je da ga menja. Bas pise o postovanju i poverenju koje su mu ukazivali njegovi vojnici, visoki snazni seljaci njemu sitnom preobrazovanom gradjaninu. Znali su da su razliciti ali su bili drugovi. Ratni drugovi.

Nemoj tako o koči srebrni. Nije on iz salona pametovao. A posle je skrajnut jer nije odgovarao.


A za to da sve od seljaka pocinje. Pa naravno. Ali sad imamo tu kapitalisticku poljoprivredu. Ali ako gledamo hronoloski, selo prethodi gradu. Ali to ne menja znacenje reci. Neka zajednica  mora imati kulturu. Ta kultura se razvija. Ali tek sa gradskim zivotom nastaje civilizacija. Po definiciji. Necivilizovani je rec koja je postala uvreda. Slicno kao nekulturni. Ali niko nije nekulturan kao zajednica, samo kao pojedinac. Zajednica uvek ima kulturu. Dok zajednica moze biti necivilizovana a da to ne bude uvreda. Nego mera priviknutosti na zivot u specificnoj drustvenoj organizaciji. Postoje kulturne prakse koje se ne mogu oslanjati na tradiciju nego su nova resenja- za nove probleme koje pred drustvo stavljaju izazovi civilizacije
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Izvinjavam se za nepismenost. Pisem sa telefona na brzinu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Pa, sad.. ne znam koliko se u BiH i Hrvatskoj nosila sajkaca. Od 7 ofanziva, 6 se odigralo na tom prostoru i pruzao najveci otpor. Opanak jeste.
Ta opaska je cinjenica da je toliko radjeno na razvoju srpske drzave od vremena kneza Milosa, da, kneza Milosa do Milosevica i u narodu se sustinski nista nije promenilo... Srbin je uvek voleo tiranine...
Sav taj prosveceni apsolutizam Milosa i Mihaila srucio se sa Milanom koji je vise juri suknje, nesposobnim Aleksandrom i krajnje retardiranim Karadjordjevicima kojima je jedini cilj bio vlast. Ima jedan opis gde se kaze, parafrasiram - Karadjordjevici su svoju porodicnu nesposobnost nadomescivali pakoscu i agresijom. Sta vise, za vreme njih se Srbija resetovala na fabricka podesavanja...
Zbog slicnog stava su svojevremeno cerecili i Jovana Raskovica...
Heh ... bas potvrdjujes nerazumevanje naroda kojem pripadas. Srpska kultura je specificna po fascinaciji autoritetima, istorijom i tradicijom. Jednostavno to ti je "materijal" sa kojim radis, pa ili radi ili se skloni ... jednostavno receno.Ako hoces drugaciji narod, odes tamo i to je to jbga
Objektivno ova nasa kulturoloska osobenost je priznajem zgodna za zloupotrebu, jer se lako pretvori u obozavanje vladara i to je tacno. Ali to je problem koji treba resiti.
Ubr pominjao sam i kod onog Vucicevog spota u avionu kad on strogim pogledom natera pilote da se vrate za komande aviona, i napisah tada da je spot radio neko ko zna znanje, tj na koju srpsku drustvenu fascinaciju da puca. Ceo SNS, a i SPS je prihvatio igru, i "salutira" Vucicu, ne sto ih on nesto fascinira, nego sto je neko pametan reko "rodjaci, Srbi se lako zaljubljuje u autoritete i glumite da je Vucic autoritet" ... da malo banalizujem stvar.
Ali to je nesto bez cega mi nismo Srbi. Jeste konstantan problem za demokratizaciju drustva i politike, ali to neko mora da resi, bez da pokusava da tu kulturolosku fascinaciju ukida. Po meni treba to usmeriti u neke stvari koje nemaju veze sa politikom, npr sportove neke, folklor, filmove neke o bivsim kraljevima i carevima. Jbga bolje da se Srbin lozi na Dusana silnog nego na aktuelnog politicara. Taj neki rad, a ne vecita kunjava i krivljenje "gospodskih nosica" na srpskog geaka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Kulture se menjaju. Nasa je npr pretrpela uticaj turske vlasti pa sno se duze od vek trudili da to potisnemo pa onda da se urbanizujemo pozapadnjacimo itd.

Kultura nije staticna stvar. Nije sada isto kao u vreme slobe, a bice jos drugacije za 30 godina. Samo kako?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:05:08
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.