Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vso o pogibijama vojnika  (Pročitano 1765 puta)
22. Okt 2004, 10:03:39
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Podgorica, Beograd -- Vrhovni savet odbrane u petak u Podgorici održava sednicu povodom novih saznanja o pogibiji tri vojnika.

Reč je o vojnicima Draženu Milovanoviću i Draganu Jakovljeviću, koji su izgubili život u kasarni u Topčideru, i vojniku Draganu Kostiću, koji je, prema zvaničnom izveštaju, izvršio samoubistvo u kasarni u Leskovcu. Sednica je zakazana po hitnom postupku, a inicirao ju je ministar odbrane Srbije i Crne Gore Prvoslav Davinić.

Posle tog zahteva, iz Ministarstva odbrane je saopšteno da je zbog pogibije dva vojnika u Topčideru smenjen komandant Gardijske brigade, pukovnik Radomir Ćosić. Ministar odbrane je doneo odluku i o raspoređivanju na druga radna mesta starijeg vodnika Marka Kovačevića i tri civilna lica na službi u Vojsci SCG. Kako je navedeno u saopštenju, i komandantu Prištinskog korpusa je naloženo da izvrši premeštanje izvesnog broja osoba iz svoje nadležnosti, koja se nalaze na dužnostima u jedinici u kojoj je smrtno stradao vojnik Dragan Kostić.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
UZBUNA
U VOJSCI
Z. USKOKOVIĆ - M. VUKSANOVIĆ  21.10.2004, 18:06:13

BEOGRAD - Na zahtev veštaka balistike pri Komisiji za ispitivanje okolnosti pod kojima su pre dve nedelje u kasarni "Topčider" poginula dva vojnika, u naredna dva dana biće obavljena ekshumacija tela Dražena Milovanovića i Dragana Jakovljevića. U četvrtak obavljeno je veštačenje odeće u kojoj su bili nastradali.
Članovi pomenute komisije, koju predvodi Boža Prelević, sa mnogobrojnim novinarskim ekipama su obišli mesto pogibije dvojice pripadnika Vojske Srbije i Crne Gore. Tu je bio i Jovica Mitić, pravni zastupnik porodice Milovanović.
Velika gvozdena kapija u Teodora Drajzera, preko puta jednog od ulaza u kasarnu "Topčider", teškom se mukom otvara. Dočekuju nas predstavnici Vojske i vode betonskom stazom do mesta pogibije dvojice vojnika. Do tamo ima 500 metara puta kroz šumu i čestar. Tu i tamo naziru se neki objekti. Ceo ovaj kompleks nosi oznaku vojnog objekta posebne namene.
Niko, međutim, od prisutnih ne zna ili ne želi da kaže o kakvom se objektu konkretno radi. Koračamo betonskim stepenicama penjući se uz brdo, ka mestu tragedije. Na svakih stotinak metara primećujemo elektronske kamere. Okačene su na visoka stabla i okrenuta ka žici koja opasuje ceo ovaj vojni kompleks. Prate i nas sve vreme.
Na jednoj zaravni, u trenutku skretanja nalevo dalji put nam onemogućuje traka na kojoj piše "stop policija"! Nekoliko metara dalje grupa vojnika prekopava betonsku stazu i prosejava zemlju.
- Šta to rade? - pitaju zbunjeno novinari članove Komisije i vojne oficire.
- Traže zrna, odnosno projektile - stiže kratak vojnički odgovor.
U mukloj tišini čuje se samo škljocanje fotografskih aparata. Polušapatom prisutni razmenjuju komentare, jer dalje se nije moglo. Paralelno sa mestom gde se dogodila tragedija uzdiže se velelpna bela vila. I tog jutra, 5. oktobra, kao i danas, između nastradalih vojnika i tamnih prozora jedva je nekoliko metara, odvojenih žičanom ogradom.
- Kakva je ona kuća, da li je to objekat za domaćina ili domaćicu, o kojem je pričao ministar odbrane Prvoslav Davinić, o čemu se tu radi...? - ređala su se novinarska pitanja.
- Ne znam - nesigurno odgovara jedan od oficira. - I ja sam prvi put danas ovde. Mislim da je reč o privatnoj kući. Ona je izvan ograde.
Nismo dobili odgovor ni kuda ide staza na kojoj su nastradali Milovanović i Jakovljević. Dalje se nije moglo. Posle pola sata novinarske ekipe krenule su nazad. Pogibija dvojice vojnika i dalje je obavijena velom tajne.

VIDEO-NADZOR
CEO kompleks, u okviru kojeg je i mesto pogibije dvojice vojnika, pod posebnim je elektronskim obezbeđenjem. Pored kamera i računara, tu su i senzori.
- Ne znamo da li postoji snimak, ali kad smo pitali za neke stvari dobijali smo odgovore tipa: "Ovo ne radi toliko i toliko...", "Ovo je nemačko, pa baš nam nije jasno...", tako da ćemo videti šta je bilo sa tim video-nadzorom - rekao je okupljenim novinarima Jovica Mitić, pravni zastupnik porodice Milovanović. - Tražili smo i da nam se dostavi integralni snimak uviđaja, bez rezova, kao i fotografije sa obdukcije u boji.

KOMISIJE
U RASVETLJAVANJU pogibije dvojice vojnika paraleleno rade dve komisije - vojna i državna.
- Danas smo prvi put na mestu događaja - rekao je Boža Prelević, predsednik državne komisije. - Ne znam koji je objekat unutra, ali nam je poznato da su dvojica vojnika patrolirala kad je došlo do tragedije. Nisu čuvali nijedan objekat. Tek smo počeli da radimo i rano je za bilo kakave informacije, naročito oko toga da li je postojala treća osoba. Bezbednosne kamere su radile, a tražićemo i veštačenje snimka.

HITNO
MINISTAR odbrane SCG Prvoslav Davinić zatražio je hitno održavanje sednice Vrhovnog saveta odbrane, zbog, kako je saopšteno, značajno novih saznanja u vezi sa pogibijom dvojice vojnika u kasarni "Topčider" i jednog u kasarni u Leskovcu.
Prema poslednjim informacijama, sednica VSO zakazana je za petak.

"IZNUTRA, IZNUTRA..."
U SPISIMA povodom pogibije dvojice vojnika u kasarni "Topčideru", na jednom mestu se spominje da je teško ranjeni Dražen Milovanović, drugarima koji su ga nosili do ambulatnih kola nekoliko puta ponovio: "Iznutra, iznutra..." Uzalud su vojnici pokušavali da saznaju šta te reči tačno znače. Milovanović je jedino izgovorio: "Iznutra".
Postoje razna nagađanja, šta bi ove reči trebalo da znače. Neki ih tumače kao dokaz da je na vojnike neko pucao iz obližnje zgrade ili čak iz same unutrašnjosti ovog vojnog kompleksa.
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Moje mišljenje o svemu je da je neko ipak upao u sam objekat ..

Nakon posete istražitelja hag'a .. očigledno su snimili teren .. a plaćenicima je bilo lako da upadnu u objekat .. pogotovu ako su dobili informacije iz VJ o rasporedu stražarskih mesta i ostalih detalja o objektu ..

Ovo je moglo biti izvedeno samo sa izdajnicima iz redova VJ .. a SB bi trebalo da povede računa o svojim pripadnicima na višim funkcijama .. posle Periše su valjda nešto naučili ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
POSTOJE NOVE ČINJENICE
Ekipa Novosti  22.10.2004, 18:21:11

POSTOJE izvesne novine i činjenice u istrazi oko pogibije vojnika Dragana Jakovljevića i Dražena Milovanovića, ali za sada u interesu istrage ne mogu da kažem o čemu se konkretno radi. To je nešto što se menja iz dana u dan, i biće ih sve do zaključenja istrage, izjavio je za "Novosti" Božidar Prelević, predsednik Komisije za ispitivanje uzroka smrti dvojice gardista
Na naše pitanje da li te nove činjenice mogu bitno da utiču na nastavak istrage, Prelević objašnjava da je "istraga nalik mozaiku od hiljadu činjenica i da svaka od tih činjenica može da bude bitna".
- Ovo je trenutak kada trosolozi prikupljaju sve tragove i svaka od tih činjenica služi za usmeravanje istrage u određenom pravcu. To je jedan vrlo opsežan rad koji podrazumeva angažovanje mnogih eksperata i DNK analiza, analiza odeće, vitusa, ekshumacije. Sve to bi moglo da dovede do novih saznanja ili bitnijih saznanja. Niko od članova naše komisije ne može reći kakvi će biti konačni nalazi istrage.
Na pitanje da li ima indicija oko eventualnog učešća trećeg lica u pogibiji vojnika, Prelević je kratko odgovorio:
- Uzdržavam se od ocene bilo kojih vojnih organa, i to nije mandat komisije. Ne može da se isključi nijedna mogućnost, jer u ovom trenutku još nemam dovoljno činjenica.
Komentarišući pisanje pojedinih medija "da je odmah po započinjanju istrage došao do saznanja da se u kasarni na Točideru krio jedan haški begunac zvučnog imena", Prelević je ironično rekao:
- Slobodno napišete da je taj haški begunac koji se krio urednik lista. To je toliko istinito, koliko i ova moja opaska. Više puta sam upozoravao medije da se uzdrže od daljih povređivanja porodica. Ali, želja za prodajom lista je prešla sve granice.
Prelević nije želeo da komentariše ocenu ministra odbrane SCG Prvoslava Davinića o tome da istraga nije dovoljno profesionalno urađena i da su napravljeni neki propusti.
Za razliku od Prelevića, istražni sudija Vojnog suda u Beogradu Vuk Tufegdžić je osporio navode ministra odbrane.
- Takve navodi, koje nisam pročitao, ne stoje. Istraga je vođena u skladu sa zakonom, na profesionalnom nivou. Nije bilo propusta i kašnjenja. Ovo je težak slučaj i svaka žurba može da nam se osveti.

ŠTA SU KAMERE SNIMILE
VUK Tufegdžić i dalje tvrdi da "nema ničeg novog i spektakularnog u istrazi". Saslušavaju se svedoci, posle čega će biti izvršena rekonstrukcija, kao i ekshumacija poginulih gardista. On je potvrdio da za sada nema indicija o postojanju trećeg lica u vreme pogibije vojnika.
- I veštak je potvrdio "da nema narušavanja sistema obezbeđenja. Kamere, iz sistema obezbeđena, nisu pokrivale mesto tragičnog događaja, unutrašnjost, već su bile fokusirane na ograde i spoljni deo vojnog objekta.
Na naše pitanje da li posle kritičkih opaski ministra odbrane očekuje eventualno smenu, kapetan Tufegdžić je rekao:
- Ništa nije isključeno, ali ako bi se to i dogodilo, ne bih se mnogo uzbudio. Ako neko zna bolje da radi, neka izvoli...

KO JE SVE SMENJEN
SMENJENI komadant Gardijske brigade pukovnik Radomir Ćosić je bio na čelu ove elitne jedinice od 2001 godine. Nije, dakle, bio komadant brigade u vreme hapšenja Slobodana Miloševića u njegovoj vili.
Naši izvori smatraju da su pukovnik Ćosić, kao i još četvoro iz te kasarne i brigade, smenjeni i premešteni na druga radna mesta više iz "moralnih" razloga, a manje zbog nekih propusta i odgovornosti.
Vodnik Marko Kovačević nije komandir straže, dok su Ivan Pavlović, Dejan Pavlović i Nenad Ćosić bili "civili na službi u Vojsci SCG". Kakva su bila njihova konkretna zaduženja, niko nije želeo da kaže. Svi oni su saslušani od istražnog vojnog sudije, koji nije našao elemenata za eventualno pokretanje njihove krivične odgovornosti.
M. VUKSANOVIĆ

ŠTEKTALO NA SVE STRANE
BILO je strašno. Praštalo je na sve strane. Čini mi se iz različitog naoružanja. I pucnjava nije dopirala sa jednog mesta, već kao da je "šetala". Komšija je, puzeći, stigao do svoje kuće. Silno se uplašio.
Ovako, gotovo u jednom dahu, priča jedan od stanara u Ulici Avgusta Cesareca na Dedinju, koji nije želeo da kaže svoje ime, a koja je najbliža mestu gde su 5. oktobra ujutro poginuli vojnici Dražen Milovanović i Dragan Jakovljević.
- Niko od nas nije video šta se desilo, jer je taj deo kasarne obrastao visokim drvećem i gustim šibljem - kaže naš sagovornik. - Ipak, iz pucnjave koja je dopirala sa tog mesta moglo se naslutiti da tamo traje drama. Nismo, međutim, ni slutili da su nastradala dva vojnika.
Stanari tvrde i da ih niko od istražnih organa nije ispitivao.
O velelepnoj zgradi, koja nije završena i koja je najbliža mestu tragedije, ne znaju ništa. Navodno, pre izvesnog vremena njen vlasnik je u ovoj građevini prodavao tri stana. Niko ne zna ko je vlasnik vile.
- Nikad ga nismo videli, ali je sazidao pravu palatu - kažu komšije. - Asfaltirao je i put i napravio i ulicu u kojoj je samo njegova kuća. Ulica nema ni ime. Tuda gotovo da niko ne prolazi.
Bela zgrada na kojoj celom njenom dužinom dominiraju plava stakla, tik je uz žičanu ogradu, koja je deli od vojnog kompleksa "posebne namene". Prozori gledaju na šumu u kojoj su "vip" objekti. Ni sa te strane se, međutim, zbog rastinja i drveća, ništa ne vidi.
Unutrašnjost vile još se završava. Pogled kroz prozor na podrumu: ogroman prostor.
Cvrkut ptica i tišinu dedinjskog kraja narušava samo zvuk lopata. Vojnici kasarne "Topčider" i juče su kopali i prosejavali zemlju u potrazi za olovnim zrnima. Ta zrna, kao i čaure, treba da daju odgovor iz koliko je oružja pucano. Za sada je u opticaju verzija da su pucali samo poginuli vojnici. Istraga tek treba da odgovori i na to pitanje.
- Udaljite se odavde - energično će vojni policajac.
Duž betonske staze, kojom su patrolirali nastradali vojnici, nekoliko kamera. Staza vijuga duboko u šumu. Ali, šta je tamo?..

OBDUKCIJA
NA groblju Tekija u Paraćinu u subotu će biti ekshumirano telo Dražena Milovanovića. Naknadna obdukcija biće obavljena na licu mesta i njoj će prisustvovati članovi vojne i državne komisije koji rade na rasvetljavanju okolnosti tragedije u "Topčideru".
Z. USKOKOVIĆ

SVETOZAR MAROVIĆ
SVE OBELODANITI
PODGORICA - Predsednik državne zajednice Srbija i Crna Gora Svetozar Marović izjavio je da će svi nalazi istrage o pogibiji trojice pripadnika Vojske Srbije i Crne Gore biti obelodanjeni, javlja Tanjug.
- Svi nalazi istrage biće objavljeni i nijedan detalj neće biti sakriven od javnosti - rekao je Marović povodom hitne sednice Vrhovnog saveta odbrane (VSO).

DUBOKA I TAJNA I TUNELI
POGIBIJA dvojice vojnika u kasarni na Topčideru uzburkala je javnost, ali je pokrenula i pitanje podzemnih objekata ispod ovog brda, na sličan način na koji se to desilo kada je bio uhapšen bivši predsednik Slobodan Milošević u Užičkoj ulici.
Različiti stručnjaci, koji su želeli da ostanu anonimni, podsećaju da je Topčider značajan, da je jedinica garde elitna, i da nije nikakvo čudo da jedan takav sastav, sačinjen od posebno uvežbavanih vojnika, ima i posebne podzemne objekte.
- Topčider je bio važna vojna tačka još u vreme kralja Petra - objašnjavaju naši sagovornici. - Topčiderska železnička stanica bila je od ogromne strateške važnosti. U brdu su bile pećine odakle je municija odvožena vozovima ka frontu. To nije tajna. Tada je Topčider bio udaljeno izletište, ali i veoma povoljna lokacija za vojne vežbaonice, što je ostao i danas.
Podzemni objekti u okruženju ostali su i sada, mada su neki od manje važnosti, kao što su pećine na Čukaričkoj padini ili u okruženju restorana "Topčiderska noć". Međutim, i one su nekada imale značajnu vojnu namenu.
- Sve vojske sveta imaju svoje podzemne objekte, od kojih neki imaju takozvanu "posebnu namenu". Tu se najčešće čuva eksploziv, gorivo, arhive, informativni podaci. Međutim, postoje i mesta gde se, u slučaju rata, sklanja državno ili vojno rukovodstvo. Svaki vladar u svetu ima rezidenciju koja je opremljena posebnim, tajnim izlazima, kako bi, u slučaju opasnosti, mogli da se nađu stotinak metara od zdanja. To nije čudo. Čudo bi bilo kada jedna elitna jedinica, poput gardijske, ne bi imala takva skloništa i magacine. Svi znamo da je JNA bila jedna od najmoćnijih armija Evrope posle Drugog svetskog rata, kako u brojčanom, tako i u tehnološkom smislu.
Posle hapšenja Miloševića počela je priča o tajnim izlazima iz Užičke ulice. Još pre Drugog svetskog rata takva priča je bila vezana za Beli dvor. Međutim, u dugom kontinuitetu prethodne dve Jugoslavije, ne bi bilo ništa neobično da takvi podzemni koridori postoje. Oni su elementarni deo svakog bezbednosnog sistema. Ali, ako su tretirani kao "vojna tajna" to nije slučajno.
- Jedino što je sigurno: ovakva mesta nisu deo novije gradnje - dodaju naši sagovornici. - Oprezniji posmatrač lako će uočiti da je drveće u okolini staro nekoliko decenija, a najmanje toliko je staro i podzemlje. Najzad, najviše se gradilo pre Drugog svetskog rata, i posle njega. Dakle, to je tekovina nekih znatno starijih vremena, a ne ovog današnjeg.

TUNEL U BLIZINI
VELIKI tunel je stotinak metara u odnosu na mesto gde se dogodila tragedija u topčiderskoj kasarni, i on je ispred Četvrte beogradske gimnazije, takođe u Ulici Teodora Drajzera. Ovaj sistem napravljen je u sklopu Železničke stanice "Prokop", dugačak je oko 500 metara, sa strminom od oko 25 odsto i u slučaju rata mogao je da posluži za sklanjanje stanovništva.

KAKO JE U BELOJ KUĆI
IZ rezidencije američkog predsednika, poznate "Bele kuće" vodi nekoliko izlaza. Obezbeđenje američkog lidera tako je koncipirano da su u trenutku kada predsednik izlazi iz zgrade svi na svojim mestima, ali tako da do poslednjeg trenutka ni sami ne znaju da li će se predsednik pojaviti na njihovom, ili izlazu njihovih kolega.
Z. NIKOLIĆ

NE DIRAJTE U RANE!
ŠABAC - Teže mi je bilo kada su mi javili da će obaviti ekshumaciju, nego kada sam sahranjivala sina Dragana, rekla je za “Novosti” Rosa Jakovljević, majka nastradalog gardiste iz Bele Reke kod Šapca.
Ona ne veruje da će ikada saznati šta se stvarno dogodilo 5. oktobra u Beogradu.
- Ništa mi neće vratiti sina. Sve je samo radi reda. Nikako da nas ostave da tugujemo kako znamo i umemo.
Jakovljevići su sina sahranili na brzinu, jer ih je njegova smrt sve zatekla. Kada u nedelju odnesu Draganovo telo, pa dok ga ponovo ne vrate, Rosa kaže da bi jedino volela da mu naprave pristojnu grobnicu.
- Zar sam othranila onolikog mladića da bih ga izgubila. Nijedna majka ne treba da šalje sina u vojsku, dok se stanje u VJ iz korena ne promeni. Da je mene slušao, Dragan ne bi vojsku ni služio - skrhana bolom kaže Rosa Jakovljević.
A. D.
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Kada sam odlazio u VJ .. rekao sam roditeljima da ako mi se nešto desi to prihvae tako kako je .. ipak služenje državi i narodu je (bar za mene) iznad svega i ličnog ..
E sad ovo je malo jbg .. neko je nešto zasrao .. imao sam i ja zajebancije na straži i delimično znam proceduru .. pa mi sve ovo bazdi .. dobro ..
Mada postoje situacije kada se žrtvuju manji broj života radi života većeg broja ljudi .. možda je to ovde u pitanju .. ipak je ovo gardijska jedinica i nalazi se gde se nalazi ..

Žao mi je mladića i njihovih familija .. odnos VJ prema roditeljima je krajnje bezobrazan .. ako su pak pokušali da sačuvaju čin nekog officira onda treba svi da odgovaraju kao saučesnici .. svi do Krge ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
ja sam bio u Vj u Subotici , u Vojnoj Policiji . Znam proceduru oko svega .
Za vreme sluzenja vojnog roka imali smo 2 samoubistva ( jedan vojnik i jedan staresina )

Kada se taj vojnik ubio na strazi ( dosao sa vikenda , ostavila ga devojka i mangup cev u usta i jedan kratak rafal ... zvanicna verzija koju su svi prihvatili) , obavili smo proceduru uvidjaja , slikanja . Decko je dobio limeni kovceg i kraj . Znaci nista od tih gluposti obdukcije ili rekonstrukcija dogadjaja .

Roditelji su ga dobili nazad i kraj . zato kazem nema sanse ovde u ovom slucaju da se otkrije bilo sta sto bi moglo da ugrozi poziciju nekoga . Pogotovo ako su krili nekoga u onoj vili u samoj kasarni . Tesko , zao mi je momaka ali zaista tesko . Bolje da im vojska ne dira jos vise ranu .... sina im niko nece vratiti , niti ce im neka tkz istina povratiti bilo sta ili ublaziti bol !!!
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nekako ipak verujem prelevicu...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.