Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vrh opštine Derventa bavio se sex trafikingom!  (Pročitano 19922 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
`Načelnik opštine me trgao kao manijak`


BANJALUKA - Skočio je na mene, kao manijak, i počeo da me trga, kad je otišla njegova sekretarica. Zaključao je vrata i onda smo imali seks na trosjedu u njegovoj kancelariji...

Ovo je jedan isječak iz "bliskog susreta" tada šesnaestogodišnje tinejdžerke, jedne od žrtava lanca maloljetničke prostitucije, i Milorada Simića, načelnika opštine Derventa.

U ekskluzivnoj ispovijesti za "Nezavisne", djevojka, čija je sudbina, kao i njene dvije drugarice, izbila u žižu javnosti poslije hapšenja devetoro derventskih uglednika, otvorila je dušu i ispričala šta se desilo u kancelariji načelnika Simića, koji danas negira cijeli događaj.

U kontakt sa Simićem, tvrdi, došla je posredstvom izvjesnog Senke, povratnika iz inostranstva, koji je načelniku navodno vraćao uslugu jer mu je sredio donaciju za obnovu kuće.

"Senko mi je rekao da će me načelnik zvati i da moram otići kod njega kad me bude zvao. A, onda je počeo da me zove svaki dan... Zvao me sigurno 15 do 20 puta. Pričao mi je kako imam lijep glas i pitao me da li bih ja došla tamo gdje mi kaže. Jednog dana nazvao me, bilo je to proljeće 2005. godine, i pitao me da li bih došla kod njega. Pristala sam i došla ispred opštine. Tad sam ga nazvala, a on mi je rekao da uđem u zgradu opštine i tražim načelnika Simića...", ispričala je djevojka.

Kad je, kaže, ušla u kancelariju zatekla je Simićevu sekretaricu, koja se upravo spremala da ide kući, pošto je isticalo radno vrijeme. Simić je, kaže, uveo u salu za sastanke, gdje ih je, kaže, sekretarica poslužila, nju kafom, a njega alkoholom.

"Kad je ona otišla, premjestio me u svoju kancelariju gdje smo razgovarali. Ispitivao me o tome s kim živim, a meni pričao o tome kako je Senki ili njegovoj majci, tako nešto, sredio donaciju. A, onda je ustao sa svoje stolice, zaključao oboja vrata i povukao me na trosjed pored stola. Skočio je na mene, kao manijak. Počeo je da me čupa...trga.... i tu, na tom malom dvosjedu pored stola, tu se sve desilo..."

Tadašnja učenica Ugostiteljske škole, koja je na sigurnoj lokaciji, poslije je načelnika, kaže, često viđala u gradu. Pozdravljao je, kaže, ali kao nekoga koga poznaje tek onako, ovlaš.

Svoj iskaz, koji je dala i u policiji, spremna je, tvrdi, da ponovi pred bilo kojim sudom, jer stoji iza svake riječi.

Načelnik Simić, međutim, tvrdi da je sve ovo neistina, ali ne želi detaljnije da priča o tome, sve dok danas na pres-konferenciji u Derventi ne kaže svoju stranu priče.

"Ja to apsolutno demantujem. Mogu samo da kažem - apsolutno ne. To je duga priča i u ovom trenutku ne želim u javnost da izlazim sa poluinformacijom. Zar vi mislite da je meni lako čekati utorak da bih dao svoj stav na ove optužbe", rekao je Simić.

Na pitanje da li poznaje navedenu djevojku poslije duže pauze je rekao da bi "trebalo da je poznaje".

Ova djevojka, koja je u Derventu došla s majkom kao izbjeglica, pošto joj je otac poginuo u ratu, jedna je od tri tinejdžerke koje su u središte medijske pažnje došle 18. decembra, kad je policija uhapsila devet osoba iz Dervente, među njima i lokalne uglednike, zbog sumnje da su umiješani u organizovanje maloljetničke prostitucije.

U akciji su uhapšeni: biznismeni Čedo Markelić i Milivoje Nović, Miloš Vračević i Maja Golub, radnici Centra za socijalni rad, Slobodan Jamedžija, Mladenko Nović, upravnik motela "Na Babinom brdu" te Goran Jevtić, Slaviša Vuković i Husein Silvić.

U pritvoru su, međutim, završili samo Jevtić i Vuković, dok su biznismeni Markelić i Nović, koji slove za jedne od najbogatijih Dervenćana, pušteni da se brane sa slobode. Njihov slučaj prebačen je u Tužilaštvo BiH, zbog sumnje da su umiješani u trgovinu ljudima.

Porodice žrtava lanca prostitucije u više navrata protestovale su u Derventi i Doboju, zahtijevajući od tužioca da sve uhapšene u policijskoj akciji ponovo stave iza brave. Međutim, to se do danas nije desilo.

Pištoljem primorao na seks

U izjavi datoj policiji, djevojka je ispričala da ju je Aleksandar Jamedžija u ljeto 2004. godine, pod prijetnjom oružjem, primorao na oralni seks.

Jamedžija je sin Slobodana Jamedžije, direktora Srednje stručne škole u Derventi i bivšeg šefa lokalne policije, koji je 18. decembra bio uhapšen u policijskoj akciji. Slobodan Jamedžija joj je, kako je djevojka kazala u istrazi, rekao da bi trebalo da prestane da se bavi prostitucijom, ali da nikome ne govori ništa o tome i ne pokazuje dnevnik koji je vodila. Takvo upozorenje joj je, tvrdi, uputio u oktobru ove godine, kad je saznao da je dala iskaz u dobojskoj policiji. Nakon upozorenja, djevojka je, kako je kazala, dnevnik bacila u rijeku.

Izvor:     Nezavisne
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Citat: kuper link=topic=294768. msg4580653#msg4580653 date=1198958200
Kolika ja vidim ovim banditima ce se jos i osteta morati platiti.   To su lokalni mocnici kako rece jedna od majki koji sve mogu da kupe a pogotovo tuzilastvo i policiju(to je valjda kod nas najjeftinije).   To je nasa stvarnost samo sto se mi pravimo da ne vidimo i ne cujemo.   Taj profiter Markelic je bio i poslanik u skupstini Republike Srpske a nevjerujem i osnovnu skolu da je zavrsio.   Nazalost takvi kao on i taj prolupali sminker Novic imaju vlast u rukama i policija u Derventi im nista ne smije.   Ako nisam u pravu neka mi neko od njih odgovori kada su poslednji put zaustavili i kaznili sina od Milivoja Novica-Mladenka koji ih vrijedja i ismijava na ulici.   Kada bi neko od onog napacenog i gladnog naroda ukrao kiflu da pojede mislim da bi se policija stvorila na licu mjesta sa televizijskim ekipama da pricaju kako su uhapsili velikog lopova.   Nazalost to je nasa stvarnost, i misljenja sam da ce ovaj jadni narod jenom morati progledati i mnoge stvari preuzeti u svoje ruke.  

Vidi se da si mnogo upucen, cim je po tvojoj izjavi Mladenko sin od Milivoja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7726
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Nastavljena istraga o maloljetnoj prostituciji

SARAJEVO, DERVENTA - Tužilaštvo BiH intenzivno radi na istrazi vezano za slučaj maloljetnica iz Dervente koje su prisiljavane na prostituciju, izjavio je Boris Grubešić, portparol Tužilaštva BiH.

On je istakao da ne može odavati detalje istrage i podsjetio da je Sud BiH, na prijedlog Tužilaštva, prije nekoliko dana produžio pritvor za još 60 dana Goranu Jevtiću (26) i Slaviši Vukoviću (29), koji su osumnjičeni u ovom predmetu.

Majke zlostavljanih maloljetnica kazale su "Nezavisnim" da očekuju da će se i ostali krivci naći iza rešetaka jer vjeruju u rad Tužilaštva BiH.

"U stalnom smo kontaktu sa Tužilaštvom BiH. Mislim da su napravili dobar pomak i nadamo se da će tako nastaviti", kazala je Milodarka Borčić jedna od majki zlostavljanih maloljetnica.

Istakla je da se maloljetnice još nalaze u sigurnoj kući i da su u kontaktu sa njima.

Borčićeva je navela da nemaju direktnih prijetnji, ali da se dešavaju provokacije na kućni telefon.

U Derventi je 18. decembra akcijom pripadnika Specijalne jedinice MUP-a RS devet osoba iz Dervente i Prnjavora, među njima i lokalne uglednike, zbog sumnje da su umiješani u organizovanje maloljetničke prostitucije.

Oni se sumnjiče da su umiješani u slučaj zlostavljanja tri maloljetnice iz Dervente tokom tri godine. Nakon saslušanja sedam od devet privedenih osoba je pušteno kućama, a istraga o ovom slučaju je nastavljena.

Izvor:    Nezavisne
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.