Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vremenska prognoza na sajtu na srpskom  (Pročitano 6026 puta)
25. Jun 2010, 20:14:22
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.5
Postoji vec tema sa ovim naslovom forum.  burek.  com/vremenska-prognoza-za-sajt-na-srpskom-t441279.  html ali se tu radi o potpuno drugoj stvari (coveku je trebala prognoza za Grcku a da je na srpskom).    
A meni treba bas prognoza na srpskom za sajt, ali bih voleo nesto slicno ovome
hxxp:|| www.   aladin.   info/vremenska-prognoza/
znaci za 5 dana.    
Kako se to pravi, trazim po netu ali ne provaljujem.    Registrovao sam se na weather.   com i tamo moze da se napravi prognoza za 1 dana i da se postavi na sajt.    
Ali problem je sto je to za jedan dana, i sto je na engleskom.    
Znaci kako ovako nesto napraviti da da je na srspkom, upravo kao na aladin sajtu?
Ocigledno je rec o nekoj kombinaciji sa weather.   com, video sam tamo da imaju neki Gold paket koji se placa 25 dolara godisnje, da nije to u pitanju?
Pozz
« Poslednja izmena: 25. Jun 2010, 20:15:24 od nouzzy »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Kod:
<iframe width="125px"  height="405px" align="center" frameborder = "0px"  scrolling = "no" src="http://www.weather2umbrella.com/prognoze/beograd.php"></iframe>

A korekcije za ostale gradove su prosta promena imena fajla...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
Hvala, ovo je nesto, ali nije isto kao na Aladinu.  Da li postoji mogucnost prilagodjavanja, font, pozadina i sl? Ovo mi je previse sitno i malecko, i samo za tri dana.  

Zeleo bih bas onako kao na Aladinu, ili slicno, zato sto je mnogo preglednije i lepse, nego ovo (konkretno za ovo sto radim mi treba tako nesto, a ovo bi moglo da se iskoristi za neke druge situacije, ali ovde mi ne igra, treba mi nesto vece i lepse). . .

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Jasno je meni sta bi ti zeleo, ali mi je i jasno da je prilicno tesko da to dobijes ako se ne razumes u ovo previse dobro...
Ne znam kako su oni to odradili, ali jedini nacin koji meni pada na pamet ako nema xml ili rss feeda tih podataka je da se sa sajta preuzima cela strana a onda iz nje izvlace kroz potrebni podaci, dok ne dobijes cisto ono sto ti treba...

Alternativa je da vidis sa W2U da li mogu da ti seerviraju nesto posebno, naprednije od onog boksa.. posto mogu, imaju sve uslove za to..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
Postoji xml, ali je samo za dva dana, danas i sutra. Ovo je odradjeno preko weather.com posto su njihovi linkovi i logo tu, znaci da je nesto sto bi trebalo da bude dostupno svima.

Kontaktirao sam i sajt naslovi . net oni imaju istu takvu varijantu, mislim da je bas isto, dobio sam odgovor da je to neka besplatna varijanta koriste se neki servisi:

"Postoje tamo negde web servisi i XML pristup uz uslove postavljanja linkova i sl."

Medjutim, proveo sam dva dana na weather.com sajtu, ali nigde nisam video nista o svemu ovome.

Kontaktirao sam i teh. podrsku, misleci da li Gold paket omogucava ovako nesto, platicu 25 dolara godisnje ako treba, ali na pitanja odgovaraju mnogo sporo, dobio sam odgovor da je gold moguce probati 7 dana besplatno, ali mi nije odgovorio da li mogu da menjam jezik, cekam da mi odgovori drugi put.

Cini mi se da je Gold ustvari neka stranica na njihovom sajtu, gde ima sve i svasta, ali ne znam Smile mozda gresim...

Kako da pitam W2U, na srpskom ili engleskom Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
Da, to sam video, ali pise samo za danas i sutra Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
Evo dobio sam odgovor od W2U:

"Postovani,

u pripremi je servis koji ce omoguciti uslugu koja je Vama potrebna (uz sva potrebna podesavanja).

Kada bude aktivirana, pristupacete joj na strani Srvisi -> WeatherBox.
Nadam se da ce programeri zavrsiti svoj deo posla za desetak dana.

Srdacan pozdrav"

Tako da to bi trebalo da bude to, da sacekamo jos desetak dana, zivi bili pa videli Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.