Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 15:00:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vratite Ravnu svoje pravo ime  (Pročitano 5245 puta)
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Или ниси прочитао комплет пост или не разумијеш шта сам написао.
Ја и јесам написао да је приоритет то што ти тврдиш али то не значи
да друге ствари не треба радити док се социјала не стабилизује.
Да ли ће се и када ће то је друга ствар.
Није примитивизам поништавати окупацијско име и враћати на
претходно.За мене то није примитивизам.
Јесте то једноставно са петицијом али што то није урађено за ових
100 и кусур година.Није Србија увијек била толико сиромашна благом,
већ духом.
Мој Доминик ја тебе разумијем али ти мене не разумијеш.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Apple Kineska kopija
Lepo sam napisao da je tema da se vrati ime gradu sto su ga nasi dedovi dali i da ne nosi tursko ime... Geopoliticki opis nije sluzio da se odmah prica o politici i privredi. jos uz to odmah da se ceo Srpski narod naziva primitivcima i da su svi Srbi glupaci kao sto napisa slan iznad mene.
Samo sam rekao da je krajnje vreme da se isptavi nepravda i prema Knezu Lazaru i prema nasim praocima bez namera da me neko vredja i da odmah trazi da se zakljuca i ukine tema...

Sto se tice administrativnih troskova promene imena mislim da nam to nije nepooznata tema jer prvi sused Jagodina je promenila ime, pa Uzice a koliko je tek ulica promenilo ime.

« Poslednja izmena: 26. Dec 2009, 22:28:42 od RadovanIII »
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Lepo sam napisao da je tema da se vrati ime gradu sto su ga nasi dedovi dali i da ne nosi tursko ime... Geopoliticki opis nije sluzio da se odmah prica o politici i privredi. jos uz to odmah da se ceo Srpski narod naziva primitivcima i da su svi Srbi glupaci kao sto napisa slan iznad mene.
Samo sam rekao da je krajnje vreme da se isptavi nepravda i prema Knezu Lazaru i prema nasim praocima bez namera da me neko vredja i da odmah trazi da se zakljuca i ukine tema...

Lepa je to demokratija, kazes sta te muci a covek odma zove da ga zatvaraju, prica da smo prosti i glupi... Neznam samo koje je on narodnosti?

Ја сам изнад тебе (мој пост).Ил ја нисам добро разумио или ти ниси добро формулисао
реченицу па испада да сам ја навео da su svi Srbi glupaci kao sto napisa slan iznad mene.
Сачувај боже ја сам био за то што ти покушаваш да учиниш за себе и за свој град.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19849
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Sony 
Svi nazivi mesta i ulica se menjaju kako se na vlasti menjaju razni ne sposobnjakovići i kako se menjaju ideologije , nije Ćuprija jedini takav grad , ima još mnogo takvih gradova....recimo Sremska Mitrovica , mesto gde se rodilo nekoliko Rimskih imperatora , bi mogla da se zove Sirmium , a ima i još primera...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Apple Kineska kopija
Lepo sam napisao da je tema da se vrati ime gradu sto su ga nasi dedovi dali i da ne nosi tursko ime... Geopoliticki opis nije sluzio da se odmah prica o politici i privredi. jos uz to odmah da se ceo Srpski narod naziva primitivcima i da su svi Srbi glupaci kao sto napisa slan iznad mene.
Samo sam rekao da je krajnje vreme da se isptavi nepravda i prema Knezu Lazaru i prema nasim praocima bez namera da me neko vredja i da odmah trazi da se zakljuca i ukine tema...

Lepa je to demokratija, kazes sta te muci a covek odma zove da ga zatvaraju, prica da smo prosti i glupi... Neznam samo koje je on narodnosti?

Ја сам изнад тебе (мој пост).Ил ја нисам добро разумио или ти ниси добро формулисао
реченицу па испада да сам ја навео da su svi Srbi glupaci kao sto napisa slan iznad mene.
Сачувај боже ја сам био за то што ти покушаваш да учиниш за себе и за свој град.

izvini druze, trebao sam bolje da napisem i stavim jedan od clanova iznad mene... a ti i sam znas da nisi trazio od moderatora da mi zatvori ovu temu...

Kao sto rece Pouckovic, nove vlasti menjaju imena gradova a mene bas muci i pitam se sto jos to nije uradjeno sa Cuprijom ranije jos za vreme Obrenovica jer iskreno receno neznam jos neki grad u Srbiji koji nosi jos uvek ime iz vremena ropstva pod turcima...

IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
nove vlasti menjaju imena gradova a mene bas muci i pitam se sto jos to nije uradjeno sa Cuprijom ranije jos za vreme Obrenovica jer iskreno receno neznam jos neki grad u Srbiji koji nosi jos uvek ime iz vremena ropstva pod turcima...



Većina kvartova grada Beograda ima isključivo turske toponime (Dorćol, Tašmajdan, Kalemegdan, Neimar, Torlak, Topčider, Karaburma, Terazije, Čubura, Bulbuder) pa to nikom ne smeta.

Kad sam već na temi, apsolutno prvi put čujem ovo za Ćupriju, nikada nisam čuo ni video da je iko to mesto zvao Ravno. Nikada nisam video ni jednu kartu Srbije na kojoj piše Ravno, umesto Ćuprije. Ovo se odnosi na zadnjih 200 i kusur godina, od kad je Srbija oslobođena turskog jarma.

Mislim da je toponim Ćuprija opšteprihvaćen naziv u narodu, tako da ovakva ideja verovatno ne bi prošla.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Богами Земунац сада се морам сложити са тобом.Такође сам користио
претраживач и ништа.Једина страница која се тим бави је блокирана од
стране сервера.http://ravno.rp-cuprija.org/ и то је све што сам успио
пронаћи.
Имају римљани и археолошка налазишта али топонима нигдје.
Ако има нека информација од стране Радована 3 не би било лоше да
нам каже адресу чисто из радозналости да прошетам.
Све Параћин и Јагодина о историји а Ћуприје нема као да је "јуче"
настала. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Apple Kineska kopija


grb grada Cuprije

Ime Ravno se vrlo retko nalazi jer su jednostavno turci (namerno pisem malim slovom) skoro sve unistili. Samo na nekim topografskim kartama iz Templerskog doba i vreme prvih krstaskih ratova nalazi se Ravno. Igra sudbine je da ima vise spisa na zapadu nego u samoj Srbiji o Ravnu... Do je isto jedan od danaka koje smo turcima platili.
Horreum Margi se mnogo cesce pominje najvise zbog Rimljana a i bogatih arheoloskih nalazista oko Cuprije.
Najveci dokaz postojanja tog grada je Manastir Ravanica i istoimena reka koji su dobili ime po gradu Ravnu.
Sto se tice same Cuprije jedan mali podatak je da u periodu izmedju dva svetska rata je bila velika artiljeriska podoficirska skola i skola rezervnih oficira. Nesreca po grad je da je kasarna u samom centru grada tako da je NATO prilikom bombardovanja gadjao strogi centar grada i unistio zgradu bivse vojne akademije.
To sto posle drugog svetskog rata nije vraceno ime Cupriji krivi su jaki Ravanicki cetnicki odredi te svako vracanje imena 1945 i kasnije podsecalo je na Ravanicke cetnike te nije smelo to ime ni da se spomene. Apsurd je da je mesto pored Cuprije u kome je bila komanda Ravanicke cetnicke divizije dalo posle rata vise od 75 posto predsednika opstine Cuprija a oni bas da dokazu kako su veliki komunisti pokopavali su Ravno i ideju povratka imena.
I jos jednom da kazem da ne pisem o privredi vec o nazivu grada.

Moram da kazem da sam ja nisam rodjeni cupricanin ali da Cupriju volim kao moj Vozdovac, ja sam cupriski zet, silom prilike dosao  i zavoleo ljude i grad.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Maло сам прегледао Раваницу (манастир) и колико сам могао примјетити нигдје
се не помиње Равна.
Сам манастир је добио име по рјечици Раваница.Исту  је "подигао" Кнез Лазар
између 1375-1377.
По мом виђењу ствари што у сваком случају и није мјеродавно не постоје
писани трагови да се Ћуприја некада звала Равна.
Ако име града вежеш за рјечицу онда мора постојати разлог зашто сматраш да
је то  било некадашње име Ћуприје?
По оном што сам у манастирским подацима видио на локалитету данашње Ћуприје
налазило се насеље које се звало а преведено на српски језик Житница Мораве.
Наравно то је период много прије него што су турци "дошли" у твој крај,односно
Римско насеље.
Другу информацију нисам нашао.У сваком случају за оног кога такве ствари
интересује занимљива тема.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6

Sto se tice administrativnih troskova promene imena mislim da nam to nije nepooznata tema jer prvi sused Jagodina je promenila ime, pa Uzice a koliko je tek ulica promenilo ime.


jagodina je promenila ime u jedno vreme kada je kod ljudi josh uvek postojao neki idealizam (kraj 80-ih ,pochetak 90-ih) i nisu sve gledali kroz lichnu korist i udobnost. danas su ljudi pretvoreni u idiote u starogrchkom smislu te rechi ,tako da bi upravo chinjenica da bi bili primorani da stoje u redovima pred shalterima nashe efikasne  Smile administracije doprinela da ova tvoja lepa ideja bude dochekana na noz.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 15:00:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.