Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Voz naleteo na kamion kod Čačka ~ Poginulo pet žena  (Pročitano 2466 puta)
14. Okt 2005, 02:26:17
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Voz naleteo na kamion kod Čačka

Poginulo pet žena

ČAČAK - U sudaru putničkog voza i kamiona koji se juče ujutru u 6.50 sati dogodio u selu Mršinci kod Čačka, život je izgubilo pet lica, dok su tri osobe zadobile teške povrede. Na licu mesta poginule su Đurđija Jovanović (59), Dobrila Dragović (66), Božana Branković (56), sve tri iz čačanskog naselja Atenica, Jelisaveta Stanišić (59) iz sela Premeća i Milica Stanisavljević (64) iz Mršinaca kod Čačka.

Nesreća se dogodila kada je na obeleženom, ali neobezbeđenom pružnom prelazu u Mršincima putnički voz broj 842, koji je saobraćao iz pravca Kraljeva prema Čačku, naleteo na zadnji deo kamiona marke TAM čačanske registracije koji je prevozio nadničare koji su nastradali.

Teško su povređeni Ljubivoje Cvetković (65) iz sela Goričani, vlasnik i vozač kamiona, Danijel Nikolić (23) iz Trnave i Dragica Vulišić (19) iz Atenice. Niko od desetak putnika u vozu nije povređen, a lokomotiva se zaustavila na oko 150 metara od mesta nesreće.

Prema prvim informacijama, nesrećne žene pošle su u nadnicu na njivu. Svih pet nastradalih nalazilo se na prikolici pod ceradom, dok su povređeni bili u kabini kamiona.

Milenko Lazarević, istražni sudija Opštinskog suda u Čačku, rekao je da je u toku istraga o uzrocima nesreće. Lazarević je izjavio da je Sibinu Veljkoviću, mašinovođi iz Kraljeva, urađen alkotest i da prema prvim rezultatima Veljković nije bio u alkoholisanom stanju. Radi provere ispravnosti kamion je upućen na vanredni tehnički pregled.

Aleksandar Šljivić, koji živi u blizini prelaza na kome se dogodio sudar i koji je prvi došao na mesto nesreće, rekao nam je da su se prvo čule sirene voza, a onda strašan udar.

- Potrčao sam prema mestu nesreće. Delovi karoserije bili su na odbojniku pruge, a tri ljudska tela u neposrednoj blizini kamiona. Čovek, za koga sam kasnije saznao da je vozač, ležao je na pruzi i bio je u šoku, a drugo dvoje bili su pored kamiona. A onda sam video tela po pruzi, jedno čak 50 metara od mesta nesreće. Bilo je jezivo. Nijedna od žrtva nije davala znake života. Zatim su naišli neki automobili i prevezli povređene u bolnicu - priča Šljivić.

Prema njegovim rečima, na mesto nesreće ubrzo je stigla policija čačanskog SUP-a, dok se sanitet pojavio pola sata kasnije.

Milanko Šarančić, direktor „Železnica Srbije“, i Dejan Lasica, pomoćnik ministra za kapitalne investicije, juče su obišli mesto nesreće, kao i povređene u čačanskoj bolnici. Šarančić je izrazio žaljenje zbog teške nesreće i izjavio da će „Železnice Srbije“ pomoći porodicama nastradalih.

Zbog teške saobraćajne nesreće danas je u Čačku proglašen dan žalosti.



Izvor: Blic \ V. Trtović

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

hronika_zel_sudar01.jpg
(18.54 KB, 250x165)
hronika_zel_sudar02.jpg
(16.09 KB, 150x260)
hronika_zel_sudar03.jpg
(13.06 KB, 150x260)
hronika_zel_sudar04.jpg
(17.73 KB, 250x165)
hronika_zel_sudar05.jpg
(15.17 KB, 250x165)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Teška saobraćajna nesreća na pruzi Kraljevo-Čačak kod sela Mršinci

Voz raskomadao žene

Zakočio sam iz sve snage, ali nije vredelo. Mašina kojom upravljam teška je 112 tona i ne može se lako zaustaviti. Sve sam učinio da sprečim nesreću, ali nisam uspeo - pričao je vidno potreseni mašinovođa Sibin Veljović
UŽICE - Pet žena poginulo je juče oko 7 časova u selu Mršinci kod Čačka, kada je voz na pruzi Kraljevo-Čačak, na pružnom prelazu Čatrančka rampa u ovom selu, udario u kamion TAM (ČA-301-78). Stradale su Đurđija Jovanović (59), Dobrila Dragović (66), Božana Branković (56) iz Atenice i Jelisaveta Stanišić (59) iz Tremeće kod Čačka. Peta stradala žena još nije identifikovana.

Sve poginule sedele su na drvenoj klupi, pod ceradom u prikolici koju je vukao kamion, tako da verovatno, u trenutku nesreće, nisu ni znale šta se dešava. U vozu je bilo 12 putnika, ali niko nije povređen. Troje putnika koji su bili u kabini zadobili su teške povrede i odmah su prebačeni u čačansku bolnicu gde im je ukazana pomoć. Do ranih popodnevnih sati čačanska policija nije saopštila identitet poginulih, a pretpostavlja se da se radi o sezonskim radnicima koji su putovali u susedno selo da sakupljaju krompir.

Jedino što se zna jeste identitet troje putnika koji su bili u kabini. Kamionom je upravljao Ljubivoje Cvetković (65) iz Goričana, dok su pored njega sedeli Danijel Nikolić (22) iz Trnave i Dragica Vulišić (19) iz Atenice, koji su takođe pošli u nadnicu da sakupljaju krompir.

 
  Šarančić: Mašinovođa nije kriv

Milanko Šarančić, generalni direktor Srpskih železnica koji je na mesto udesa stigao tri sata posle nesreće, izjavio je da prvi rezultati istrage govore da nije bilo propusta odgovornih za saobraćaj voza koji je udario u kamion.
- Vozač kamiona i posle zvučnih upozorenja nije zaustavio kamion i lokomotiva je udarila u prikolicu. Voz se kretao brzinom od 86 kilometara na sat, a dozvoljena brzina na tom delu pruge je 100 km na sat. Odmah je uzet za analizu uzorak krvi mašinovođe i, prema rezultatima, nije imao alkohola u krvi - rekao je Šarančić.
On je kasnije obišao povređene u čačanskoj bolnici.
   
 
 
 
Očevici koji su prvi stigli na lice mesta zatekli su raskomadana tela putnika iz kamiona, razbacana oko 80 metara niz prugu, a leš jedne žene nađen je u žbunju, na 40 metara od mesta udara. Delovi tela nađeni su i na lokomotivi voza koja se zaustavila 320 metara od pružnog prelaza.

- Telo jedne žene bilo je probodeno šinom od koje je napravljena ograda pored pruge. Dalje niz prugu, na sve strane bili su razbacani delovi tela, ruke, noge... Prizor je bio stravičan, jedno telo našli smo tek posle pretrage okolnog žbunja - kazao je juče jedan od očevidaca.

Na mestu udara ostala je šoferšajbna kamiona koji je odbačen na seoski put, bezmalo trideset metara dalje. Sama kabina u kojoj je iščupano sedište vozača nije ozbiljnije oštećena, dok su na prikolici, u kojoj su pod arnjevima i ceradom sedeli nastradali putnici, sasvim iščupani točkovi. Klupu na kojoj su sedeli nesrećni radnici lokomotiva je sa delovima tela odnela 300 metara niz prugu.

Veoma potresen, mašinovođa Sibin Veljović, koga smo dva i po sata posle udesa zatekli na mestu nesreće, ispričao je da se kamion iznenada pojavio na pruzi, da ništa nije pomoglo što je dva puta sirenom pokušavao da upozori vozača.

- Zakočio sam iz sve snage, nije vredelo. Mašina kojom upravljam teška je 112 tona i ne može se lako zaustaviti. Sve sam učinio da sprečim nesreću, ali nisam uspeo - pričao je Veljović.

Njegov pomoćnik Nenad Šeovac kaže da se kamion našao na pruzi bez zaustavljanja pred znakom "stop", ispred pružnog prelaza.
- Video sam da će kamion proći i da ćemo udariti u prikolicu. Ponadao sam se da je prikolica prazna. Na nesreću, nije bilo tako - rekao je Šeovac.

Kondukter Radiša Radulović kaže:
- Mašinovođa je jako zakočio, a onda smo žestoko udarili u kamion. Pomislio sam da ćemo svi ispasti iz voza. U vagonu u kome sam e nalazio bilo je 10 do 12 putnika, ali niko od njih nije povređen. Iza nas na pruzi ostala su raskomadana tela, ruke, noge... sve je bilo samleveno.

Meštanin Aleksandar Šljivić (53), čija je kuća na oko 80 metara od pružnog prelaza Čantraska rampa, juče ujutru je ispričao da je najpre čuo dva zvučna signala kojima se oglasio mašinovođa lokomotive, a onda i strahovit udar.

- Dotrčao sam do prelaza. Vozač kamiona sedeo je na metar od pruge, video sam da ima veliku čvorugu na glavi. Druga osoba, mlađa devojka, ležala je i ječala pod kamionom koji je bio odbačen oko 30 metara od mesta udara. Kamion je još radio, osovina kardana se okretala i pretila da zakači devojku. Protrčao sam iza kamiona i tamo zatekao dečaka, sveg u krvi, koji je sedeo na zemlji, a onda sam ugasio motor kamiona - opisao je Aleksandar jezivu scenu koju je zatekao na mestu nesreće.

U čačanskoj bolnici, u koju su odmah po udesu prebačeni povređeni, juče oko 11 sati zatekli smo uplakane roditelje 22-godišnjeg Danijela Nikolića.
- Izostao je sa posla da bi išao da sakuplja krompire za nadnicu, da zaradi koji dinar - ispričala nam je njegova majka.

Svi povređeni su hospitalizovani u čačanskoj bolnici, a prema rečima direktora Miloja Vukotića, Cvetković ima prelom čeone kosti i prebačen je na dalje lečenje u KBC u Kragujevcu. Danijel Nikolić zadobio je prelom vratnog pršljana, a Dragica Vulišić je lakše povređena. Vitalne životne funkcije im nisu ugrožene.
- Ljubivoje Cvetković, koji je odmah po nesreći primljen u bolnicu, zadobio je frakturu čeone kosti i kontuziju mozga. Nismo uspeli da sa njim ostvarimo komunikaciju. On će ubrzo biti prebačen u Klinički centar u Kragujevcu. Danijel Nikolić, sa frakturom drugog vratnog pršljena, veoma brzo će biti transportovan u Spinalni centar u Beograd. Dragica Vulišić ima kontuziju mozga i ona ostaje na lečenju u našoj bolnici - izjavio je dr Petar Gojgić, načelnik intenzivne nege u čačanskoj bolnici.



Izvor: Glas Javnosti \ Z. Š - O. D.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Nesreća na pruzi kod Čačka

Drugarice i u smrti

ČAČAK - Danas će na groblju u čačanskom naselju Atenica biti sahranjene komšinice i prijateljice Božana Branković (56), Đurđija Jovanović (59) i Dobrilu Dragović (66), koje su pre dva dan tragično nastradale u sudaru voza i kamiona na pružnom prelazu u selu Mršinci kod Čačka. Ista slika će se ponoviti i u selu Premeća, gde će rodbina i prijatelji na večni počinak ispratiti Jelisavetu Stanišić (59) i Milicu Stanisavljević (64).

Nesreća se dogodila u četvrtak oko 6.50 sati, kada je na pružnom prelazu putnički voz iz Kraljeva prema Čačku naleteo na kamion marke TAM, kojim je upravljao Ljubivoje Cvetković (65) iz sela Goričani. Pored Cvetkovića u kabini kamiona bili su i Danijel Nikolić (23) iz sela Trnava, koji je takođe teško povređen, i Dragica Vulišić (19) iz Atenice, koja je zadobila lakše povrede. Prema rečima Miloja Vukotića, direktora Bolnice u Čačku, Vulišićeva je imala lakše povrede čela i desne potkolenice, a trenutno se oporavlja u bolnici.

Svih pet tragično nastradalih žena nalazilo se u prikolici kamiona pod ciradom. Niko od desetak putnika voza nije ovom prilikom povređen.

Božana Branković, Đurđija Jovanović i Dobrila Dragović, sve tri su rodom iz Premeće, drugarice u mladosti, koje su svoje prijateljstvo nastavile i posle udaje i doseljavanja u čačansko naselje Atenicu. I smrt ih je, kaže rodbina, zatekla zajedno.

- Sve tri su već duže vreme udovice, sa porodičnim penzijama. Bez velike nužde povremeno su išle u nadnicu, kao i tog crnog jutra. Činile su to više zbog druženja, nego da nešto zarade - kažu gotovo sva deca nastradalih žena.

- Grdio sam majku što ide u nadnicu, jer ni u čemu nije oskudevala. Ali, ona je bila puna snage i života. Nije htela da sedi kod kuće, htela je među narod. Nisam ni znao gde je otišla tog jutra. Kažu da su žurili da stignu na njivu u sedam sati - priča Božanin sin Dejan.

I u kući Dragovića plač i jecaji. Miroslav i Gordana, sin i snaha Dobrile Dragović, još su u neverici.

- Petoro dece imamo, a ja sam bio jedinac. Baka je bila ponosna na njih. Retko kad je odlazila da radi, uvek na nagovor prijateljica. Ništa je nije moglo zaustaviti. Eto, kakav je život... - priča Miroslav.

I Radenko Jovanović je jedinac. Majka Đurđija mu je već 14 godina bila i otac i majka.

- Htela je da zaradi još koji dinar i poput mnogih žena iz Atenice tog jutra krenula na njivu. Nisam je, jadnicu, ni pitao gde ide. A htela je tim parama da unukama poklon za rođendan - kaže Radenko.

Zbog teške saobraćajne nesreće juče je u Čačku proglašen dan žalosti. Opština Čačak uputila je po 50.000 dinara, a Ministarstvo za kapitalne investicije i JP „Železnice Srbije“ po 200.000 dinara pomoći porodicama nastradalih i povređenih.



Izvor: Blic \ V. Trtović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.155 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.