Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: volite li više benzince ili dizelaše ?  (Pročitano 8070 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 102
evo vam jedan test Honda Accord 2.2 i-CTDi , najveća brzina 210 km/h , a ubzanje do stotke 9,4 s .Uz sve to , masu od 1,5 tona prosječna potrošnja je 5,4 litre , na otvorenom 4,5 , a u gradu i kod brze vožnje više od 7,5 litre .Iako su Hondini benzinci poznati po uglađenom radu , dizelaš 2,2 je još mirniji i uglađeniji . to je prvenstveno zasluga perfektno izbalansiranog klipnog mehanizma i mekog stupnjevitog izgaranja  , te znatno manje brzine vrtnje u usporedbi sa benzincem . Po radnoj karakteristici najsličniji je common-railu iz Bmw - a 320 d ( 150 ks ), a u usporedbi sa jednako snažnim pumpa-duse 2.0 TDI 16V, koji će se uskoro ugrađivati u Passat. Manje je eksplozivan ali je znatno tiši i elastičniji , te ima šire područje iskoristivih okretaja .

pa kad kažu da je dizel ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 175
Što se tiče brzine u ubrzanja stvarno su napredovali, ali nije to to, benzinci se vrtei i do 8.000 obrtaja a kod dizela uživanje prestaje i prije 4.500 hiljada.
Kod benzinca obrtni moment raste do skoro max. obrtaja a kod dizelaše nakon 2.500 rmp naglo opada...

Benzin je benzin, ali kako kašu benzinac je za uživanje a dizelaš za rad.
Najbolja je kombinacija imati i jedan i drugi Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 357
Citat: Sike

Benzin je benzin, ali kako kašu benzinac je za uživanje a dizelaš za rad.
Najbolja je kombinacija imati i jedan i drugi Wink

Smiley
Auto na benzin, a Camac od cca 300ks diesel. E tako moze Smiley Smiley Smiley Smiley
IP sačuvana
social share
:cheesy:  :cheesy:  :cheesy:  :cheesy:
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 102
yesss
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Slažem se da u automobilima visoke klase nema potrebe za dizelom jer su u tim automobilima ugrađeni jaki agregati koji imaju visoki okretni moment i budući da su opremljeni automatskim mjenjačem koji izvrsno funkcionira, no tu izlaze drugi problemi kao autonomija, tj. potrošnja.
Najveći okretni moment ovako i onako ima benzinac.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 175
Veći okretni moment je odlika dizelaša...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 31
Pa benzin je No1, običnog dizela nikad ne bih kupio, vozim s vreman na vreme GOlfa2 i u odnosu na OPEL Kadet 1.4i je kao traktor, em što grokće kao svinja, em što me maltane svi ostave na semaforu, em što se preznojavam kad nekog obilazim, UŽAS! E sa Kadetom je već druga priča,...
E a TDI vi je već OK, mada dizele ne volim, ali bih u vakom slučaju ( i to ozboljno razmišljam) uzeo Golfa IV TDI, mnogo mi se sviđa auto.
Kod benzinca volim kad zareši na 4, 5xxx obrtaja, a kod TDIa volim zvuk turbine.
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 399
Zastava Pancevo
mob
HTC Tytn II
plin Smiley
Dizel,naravno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Definitivno sad i gas postaje ozbiljna opcija, sve je vise ljudi koji ga koriste...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
u vreme moje mladosti benzinci su bili pojam startnosti, brzine i ubrzanja... evo dvadeset godina kasnije se okrenulo... benzinci su lenji, veliki potrosaci i non stop im nesto fali, disel kupis , punis ga sa malo i sa jeftinom gorivom, trosi duplo manje od benmzinca a ne da vuce nego lepi za sediste...  Kod mene na poslu kao patrolna kola moji ljudi dobijaju novi polo dizel - 1,5 TDI i mogu da kazem da lepi za sediste i da prosecna brzina mu je 170-180 km/h. Ja sam mene castio sa jednim audijem a-3 sportive isto diselasem koji na satu postize 225 km/h ali stvarno neznam koja mu je stvarna brzina... Privatno jos vozim benzinca i bas mi je krivo sto nedadoh jos par hiljada za dizel....

Ukratko dizel je majka...
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.