Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojvođani traže američko državljanstvo  (Pročitano 12144 puta)
05. Dec 2011, 12:05:13
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Piše: Ljiljana Jokić Kaspar

Odgovor na rusofiliju Srba sa severa Kosova

Baš razmišljam ovih dana kako Odgovor na rusofiliju Srba sa severa Kosovabi reagovala vlast i građani Srbije da smo mi u Vojvodini odlučili da sakupljamo potpise u želji da dobijemo državljanstvo Mađarske, Nemačke, a možda i Amerike. Pretpostavljam da bi kao od šale sakupili bar pola miliona potpisa. Ne mogu da zamislim kakve bi bile reakcije vlastele u Beogradu, a tek komentari i mišljenje nebrojenih građana uže Srbije koji se ježe i na samo ime Vojvođanin. I to im je smetalo na poslednjem popisu, a kamoli da se recimo ponašamo kao Srbi na Kosovu koje još niko zbog prikupljanja potpisa nije proglasio izdajnicima i separatistima.



Poslednjih dvadeset godina o sudbini srpskog naroda odlučivali su inat, prkos, bezumlje, mržnja i balvani. Posle je đavo bio kriv, a “svetska nepravda“ saterala je Srbe iz gotovo čitavog regiona u granice jedne države koja je, sudeći po poslednjim događajima na Kosovu, i poslednja oaza političkog bezumlja. Kada su u pitanju Kosovo i sudbina srpskog naroda, odlučivalo se uvek na najvišem vrhu, ali sa slabim rezultatima i štetnim posledicama. U odnosu na politički profil vladajućih struktura to je sitnica koja treba da služi svojoj svrsi - obmanjivanju celokupne javnosti u svrhu pokrivanja političkih brljotina, izigravanju demokratije i sistemskoj pljački građana. Po starom, oprobanom receptu kosovski problem mora da bude tema da imamo čime da se igramo i zabavljamo dok nam život prolazi. Od sedam miliona građana Srbije, bar dva miliona je na ivici egzistencije i ne zna kako da preživi zimu. Vlast to ne brine, a do juče se uzdržavala da pozove kosovske Srbe da se okanu barikada i počnu saradnju sa kosovskim institucijama. Barikade i balvani na graničnim prelazima između Kosova i Srbije kao prilično neodgovorna i besprizorna politička borba, koštaće ceo srpski narod bar onoliko koliko je koštalo sve što nam se dogodilo u bliskoj prošlosti. Ovi poslednji „balvani“doneće samo nevolje i ono što su balvandžije svakako priželjkivale, najverovatnije uskraćivanje kandidature za pristup EU. I nisu najkrivlji oni koji sede na barikadama, krivi su oni koji ih podržavaju, lažu i obećavaju nemoguće. U međuvremenu, za samo dva dana, barikade su postale nepoželjne tj. opasne u trenutku kada je shvaćeno da će KFOR upotrebiti silu. Brže-bolje je došlo do promene plana koji trenutno nikoga ne zanima osim naivčina koji veruju u nemoguće.

A nekako mi zvuči nemoguće i da je tridesetak hiljada Srba sa Kosova odlučilo da postanu Rusi. Tolike godine su se predstavljali kao najveće patriote u Srbiji, kad ono „očin“, što bi rekli Vojvođani - oni što se zbog nekakve, komunističke izmišljotine o pokrajini izjašnjavaju kao Vojvođani. To što neće da budu popisani kao Srbi je čist separatizam, dok rasni i pravi Srbi sa Kosova jedva čekaju da dobiju rusko državljanstvo! Baš razmišljam ovih dana kako bi reagovala vlast i građani Srbije da smo mi u Vojvodini odlučili da sakupljamo potpise u želji da dobijemo državljanstvo Mađarske, Nemačke, a možda i Amerike. Pretpostavljam da bi kao od šale sakupili bar pola miliona potpisa. Ne mogu da zamislim kakve bi bile reakcije vlastele u Beogradu, a tek komentari i mišljenje nebrojenih građana uže Srbije koji se ježe i na samo ime Vojvođanin. I to im je smetalo na poslednjem popisu, a kamoli da se recimo ponašamo kao Srbi na Kosovu koje još niko zbog prikupljanja potpisa nije proglasio izdajnicima i separatistima. Nisu samo oni nezadovoljni vlastima u Beogradu, pa žele da budu građani neke druge države, po mogućstvu mnogo veće i jače od Srbije. Veruju da će im biti bolje ako steknu i rusko državljanstvo. Ili ne znaju, ili im je jasno da će onda morati dvojicu gazda da služe, a to je, moliću lepo, prilično nezgodna situacija.

Eto, otoič neki profesor izreče svoje privatno viđenje budućnosti Vojvodine kao republike, kad se podiže neverovatna prašina. Odmah su reagovale državne, ali i privatne patriote sa idejom da se dotični ima smesta uhapsiti! Uto se nadigoše svi mogući obmanjivači srpskog roda da spreče zaveru, otcepljenje i rasparčavanje Srbije. „Statut Vojvodine na Ustavni Sud i da se smesta ukine VANU! I privredna kancelarija Vojvodine u Briselu“, zaurlali su profesionalni nacionalisti. VANU je najveća opasnost za Srbe i srpski narod, a ko zna šta se radi u vojvođanskoj kancelariji u Briselu. (Sigurno ništa kao i u onoj koju je osnovao Kragujevac). A Vojvođani su sumnjivi još od kada je onaj njihov Dositej Obradović došao u svilenim dokolenicama da prosvećuje Srbiju. Putovao po bivšoj Jugoslaviji, u Srbiji uradio šta je mogao, ali očito zalud jer se skoro svaki srpski političar mentalno i kulturno formirao po uzoru na knjaza, iliti vožda Miloša Obrenovića. Ako i nije tako, onda se bar nada da će makar malkice ličiti. I danas je Srbija zaslepljena svojim najgorim vladarima, apsolutistima. 

Čitam grozne komentare građana na sajtovima na temu autonomije Vojvodine. Sve u stilu „šta hoćete, mi smo vam gazde“. Činjenica je da se Vojvođani proglašavaju izdajnicima i separatistima kad nekog u Srbiji zasvrbi guzica. Zato mislim da bi ipak trebalo da počnemo da sakupljamo potpise i vidimo hoće li se nad našom tužnom sudbinom zamisliti Mađari i Nemci. Ne znam šta bi rekao Obama i da li bi nam namenio da naselimo Veliki Kanjon ili pustinje Arizone, ali pre no što bi i stigao bilo šta da kaže, ne sumnjam da bismo masovno od strane vlasti i mnoštva građana bili proglašeni izdajnicima i stranim plaćenicima. U Srbiji nisi izdajnik samo ako hoćeš da budeš ruski podanik, pa zato predlažem da se na vreme deklarišemo. Da i mi Vojvođani dobijemo isti tretman kao Srbi sa Kosova, a vlast da se ne meša. Da ne bude posle problema i ljubomore ako se pokaže da u Srbiji ima neuporedivo više Amerikanaca nego Rusa. 

U svakom slučaju odbijanje kandidature za pristup EU silno bi obradovalo sve polupismene i pismene budale, mržnjom zadojene mračnjake i zaluđene i neprosvećene građane koji veruju u svetsku zaveru. Njihovo će još potrajati jer je trenutno na vlasti mnogo političara, partijskih funkcionera- apartčika, članova DS i SPS koji imaju problematičnu prošlost tj. „rupe u rešetu“. Predsednik Tadić to pocepano rešeto čuva kao relikviju. O URS-u neću ni reč, oni u hodu skidaju i presvlače prljavi veš, ali teško ga mogu sakriti. Još od masovnog pomirenja koje je inicirala današnja vlast i izjednačavanja žrtava i zločinaca, sve se u srpskom društvu izmešalo u političke pomije. Te pomije su svakodnevno na meniju nacije. Fascinanatan mi je podatak da je nekadašnji urednik TV Dnevnika RTS Miodrag Popov, danas član DS. Zvuči nemoguće. U tom slučaju, ne znam kada DS namerava da u svoje redove primi Čukića, Lenardovu, Jovićku i bar još pedesetak novinara udarnih pesnica Miloševićevog režima koje smo u svom neznanju tako „nespretno“ nazivali ratnim huškačima. Istina može da zaboli, ali da će se u demokratskoj Srbiji bol zbog izgovorene istine naplaćivati političkim progonima novinara koji nisu nikad lagali i služili satrapovskoj politici, izaziva užas! Ko sme da napiše ili govori istinu, ako Miodrag Popov i njemu slični nastavljaju da rade u kontinuitetu, evo već dvadeset godina!

e-novine
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Želim onima koji bi tražili američko državljanstvo da im stvarno i zatreba, isto onako kao što Srbima na Kosovu treba rusko. Smile
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Свашта земља држи.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
HTC Wildfire S
Ja bih želio, ako može, moja opština Rakovica da uđe u međuplanetarnu galaktičku uniju.
Sky is not our limit.   Smile  Smile



To infinity and beyond!
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 243
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
Jesi li uopste procitao tekst? Zena ismeva, ne trazi... I koliko god ne zelim da priznam u pravu je. Sta koji moj ima neko da trazi drzavljanstvo druge zemlje? I sta bi bilo da su trazili americko drzavljanstvo... Sta na kraju krajeva Rusija uopste moze da uradi? Da ostro osudi sto nam narod upropastise... Cek, to su vec uradili!

P.S. Ja iskreno ne volim rec Vojvodjanin, ali realno to znaci isto sto i Sumadinac, samo smo dozvolili da nam isperu mozak. Ne secam se da mi je smetalo kad neko kaze vojvodjanin pre nego sto je Canak usao u celu pricu sa ostalom st*kom kao sto su Kosters i Pajtic.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Није исто, Војвођанин је напредније Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Jesi li uopste procitao tekst? Zena ismeva, ne trazi... I koliko god ne zelim da priznam u pravu je. Sta koji moj ima neko da trazi drzavljanstvo druge zemlje? I sta bi bilo da su trazili americko drzavljanstvo... Sta na kraju krajeva Rusija uopste moze da uradi? Da ostro osudi sto nam narod upropastise... Cek, to su vec uradili!

P.S. Ja iskreno ne volim rec Vojvodjanin, ali realno to znaci isto sto i Sumadinac, samo smo dozvolili da nam isperu mozak. Ne secam se da mi je smetalo kad neko kaze vojvodjanin pre nego sto je Canak usao u celu pricu sa ostalom st*kom kao sto su Kosters i Pajtic.

Hvala na iskrenosti, ne podnosim Sumadince  Smile

Realno, zena je rekla sve kako jeste. I mislim da bi mi za pola dana prikupili dovoljno glasova za tudje drzavljanstvo.
I sta to govori o nasoj zemlji ako gradjani Kosova zele rusko drzavljastvo. Ali prc.. Rusi ne daju  Smile

Sta bi tek rekli za BeograDZane ..... Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 243
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
Nasoj drzavi? Kojoj? Je8es ti tu drzavu ako jedni su Sremci, drugi su Beogradjani, treci Ere itd. Gde su bre nestali Srbi?

A imamo i tebe koji ne podnosis Sumadince... Zasto, u stvari znas li nekog uopste? Uzgled ja sam napisao ne volim rec Vojvodjanin a ne da ne volim Vojvodjane.
« Poslednja izmena: 05. Dec 2011, 12:57:51 od gsilni »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
 Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.