Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:55:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojvodina izgubila glavni grad  (Pročitano 55674 puta)
11. Jul 2012, 02:47:05
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Samsung XYZ1004
Vojvodina izgubila glavni grad


Novi Sad -- Zakonska odredba prema kojoj Vojvodina može osnivati predstavništva u regionima Evrope, odnosno u Briselu, nije u skladu sa Ustavom, utvrdio Ustavni sud Srbije.




Ustavni sud Srbije utvrdio je da čak 22 odredbe Zakona o utvrđivanju nadležnosti Autonomne pokrajine Vojvodine nisu u saglasnosti sa Ustavom.

U obrazloženju odluke koja je napisana na čak 85 strana, navodi se da je definisanje Novog Sada kao "glavnog" grada - suprotno zakonu svih zakona.

Grad na Dunavu ostaje administrativni centar i sedište organa pokrajine.

Pored toga, predlagači ove vrste propisa neće morati da traže mišljenje nadležnog organa APV tokom donošenja zakona koji uređuju "pitanja od pokrajinskog značaja".

Ustavni sud je utvrdio da pojedine odredbe, odnosno delovi odredbi ukupno 20 članova Zakona o utvrđivanju nadležnosti Autonomne pokrajine Vojvodine nisu u saglasnosti s Ustavom.

Istovremeno je odbio predlog za utvrđivanje neustavnosti pojedinih odredbi i delova odredbi ukupno 13 članova tog zakona.

Sud je, između ostalog, utvrdio i da deo odredbe člana 4. prema kojoj teritoriju AP Vojvodine čine teritorije jedinica lokalnih samouprava, nije u skladu s Ustavom u delu u kome se kaže "u njenim geografskim oblastima (Bačka, Banat i Srem)".

Prema odluci koja je objavljena na sajtu Ustavnog suda, Novi Sad ne može biti glavni grad, već administrativni centar i sedište Vojvodine.

Severna pokrajina ostala je i bez kancelarije u Briselu, odnosno prava da, kako se navodi u zakonu, "u okviru svoje nadležnosti može osnovati predstavništva u regionima Evrope".

Vojvodini je oduzeto pravo i da preko svojih organa u oblasti poljoprivrede i ruralnog razvoja "donosi, sprovodi i nadzire mere agrarne politike i mere ruralnog razvoja". U suprotnosti sa Ustavom su i članovi zakona koji su APV omogućavali da "uređuje, unapređuje i obezbeđuje zaštitu životne sredine ", kao i pitanja vezana za lov i ribolov.

Autonomna pokrajina je ostala i bez prava da donosi strategiju tehnološkog razvoja i da osniva fondove za sufinansiranje pogona visokih tehnologija, rešavanje stambenih pitanja mladih naučnika.

Isto tako, ukoliko se budu osnivale nove jedinice lokalne samouprave, ukidale ili spajale postojeće, APV neće imati pravo na mišljenje.

Vojvodina je izgubila i neke mogućnosti u oblasti energetike: da predlaže deo programa za ostvarivanje razvoja ove nauke na svojoj teritoriji, da utvrđuje potrebe i obezbeđuje kapacitete.

Republika Srbija imaće i dalje nadležnost da unapređuje politiku u oblasti ravnopravnosti polova na teritoriji pokrajine, zatim da predlaže mrežu sudova, dok pokrajina na severu neće moći da poslove iz kulture, prosvete i javnog informisanja poveri savetima nacionalnih manjina.

Kao neustavno proglašeno je i rešenje zakona koje je Vojvodini omogućavalo da "bliže uređuje službenu upotrebu jezika i pisama nacionalnih manjina"

Tako će APV i dalje uređivati nadležnost, izbor i rad organa i službi koje osniva, a moći će da sarađuje sa "odgovarajućim teritorijalnim zajednicama drugih država, u okviru spoljne politike Srbije".

Izvor: Beeeeee92

---------------------------------------------------

I sada krece histerija i ludilo.......zapravo jedna vrsta takmicenja -  ko vise puta upotrebi pojam nacista, fasista, patriJota, vracanje u 90-te, ugrozenost, kradu nas, krsenje ljudskih prava, je veci Vojvodjanin i treba mu pripasti veca plata u skupsitni u kojoj nikad ne zaseda (ali redovno uzima platu) i veci deo kolaca od NVO projekata zaduzenih nam obajsne kako je ovo cist fasizam i nasilje

Krenite......  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6837
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 13
Zastava Петроварадин
OS
Windows XP
Browser
Chrome 20.0.1132.47
Još malo pa će Vojvodina pa-pa. . .  Mislite o tome.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia 6300
Шта, да је укину?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
glavni grad vojvodine je zemun.. oduvek bio..  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Samsung Galaxy S9+
Ja sam iz Vojvodine i rodjen sam u Vojvodini.Nisam "dodjos" i moji roditelji i deda i... su svi rodjeni u Vojvodini.I smatram da je ova odluka 100% legitimna i pozdravljam je 100%.  Smile Smile Pokrajina je postala jedan obican parazit koji sisa pare za NISTA.

Vec godinama govorim da su rezultati pokrajinskih vlasti NISTA.Novi Sad u kome se doseljava svaki dan stanovnistvo za 12 godina vlasti Canka i DS-a nije otvorio 1 radno mesto a zatvorio je 1000000.I stalno se prosipa demagogija kako mi nemamo nase pare i kako kad Pajtic i Canak budu imali pare Vojvodina ce da procveta.

O sposobnosti pomenute koalicije najbolje govori primer Novog Sada.Uspeli su da uniste sva javna preduzeca.SPENS koji je godinama vazio za profitabilnu firmu danas je mrtav.Toplana ima neverovatne dugove sa astronomskim cenama grejanja.JKP Stan koji za ceo grad odrzava zgrade uspeo je da dodje do stecaja.  Smile

Zamislite da otvorite jednu firmu za mobilne i da svaki gradjanin vam placa mesecno za servis mobilnih.I da svaki gradjanin koji oce da kupi i servisira mobilni dodje kod vas.I pored toga vam mesecno placa npr 200 dinara.I vi objavite da vam se preduzece raspada.Kako???Kako je moguce da jedno monopolno preduzece se raspada.

A da pritom ne zaboravim da pored vase firme za mobilne postoji jos 100 koji su jeftiniji od vas medjutim grad vam namesti da svi kupuju samo od vas.To znaci jedno logicno resenje da je neko toliko krao da je to neverovatno.Cak i verovali ili ne parking servis radi u minusu.  Smile Smile

Preduzece koje ima mesecne troskove to da plati gorivo za 10 pauka i lupam 200 radnika koje naplacuju kazne.A ceo grad je po zonama.Znaci da prdnete ne mozete sa kolima da ne platite parking.Prihodi su extra veliki a troskovi minimalni.I to im radi u minusu.Cak se placa preko racuna za stan i odrzavanje kamera po gradu.  Smile

I onda glupavi gradjani Vojvodine glasaju za te stetocine koje bi ja odma strpao u zatvor.Ja ne kazem da je SNS sjajan.Jos kad je Mirovic bio u SRS ja sam ga na ovom forumu najstrasnije pljuvao da je kreten.I Mircica isto.I ma koliko pljuvao Maju Gojkovic i SRS kad su vladali NS-om mogu da vam kazem da su bili mnogooo bolji.

Pod mnogo bolji to znaci da su mnogo manje krali i vise radili.Normalno krali su radikali na svakom poslu i zaposljavali su svoju rodbinu.Stoji da nisu bili dobri.Ali su bili bolji.Od 2 zla SRS je bio manje zlo.Canak hvata ljude na tu demagogiju ljude kako eto BG krade a on je posten.

I neverovatno ali ljudi piju tu pricu kao dobar dan.I misle da ce sa Cankom na celu da zive bolje.Jer ja imam nesto od zastave i kancelarije u Briselu???Nemam nista od toga.Otvorite nova radna mesta i zaposlite me.Ali ne da se zaposlim ako sam clan DS-LSV.Stavili su debila - Rodnija da bude gradonacelnik.Ja liku ne bi dao da cuva 1 nacrtanu ovcu.  Smile Smile

I treba sve da im ukinu i neka crknu Canak i Pajtic.Ne treba dati 1 dinar za tog parazita zvanog pokrajinska vlada.Da se ja pitam oni bi svi visili na Trgu Slobode.Svaki vid ukidanja nadleznosti pokrajine i ukidanje simbola Vojvodine od mene ce uvek dobiti 100% podrsku.  Smile
« Poslednja izmena: 11. Jul 2012, 12:42:47 od bora82 »
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia 6300
Ja sam iz Vojvodine i rodjen sam u Vojvodini.Nisam "dodjos" i moji roditelji i deda i... su svi rodjeni u Vojvodini.I smatram da je ova odluka 100% legitimna i pozdravljam je 100%.  Smile Smile Pokrajina je postala jedan obican parazit koji sisa pare za NISTA.

Vec godinama govorim da su rezultati pokrajinskih vlasti NISTA.Novi Sad u kome se doseljava svaki dan stanovnistvo za 12 godina vlasti Canka i DS-a nije otvorio 1 radno mesto a zatvorio je 1000000.I stalno se prosipa demagogija kako mi nemamo nase pare i kako kad Pajtic i Canak budu imali pare Vojvodina ce da procveta.

O sposobnosti pomenute koalicije najbolje govori primer Novog Sada.Uspeli su da uniste sva javna preduzeca.SPENS koji je godinama vazio za profitabilnu firmu danas je mrtav.Toplana ima neverovatne dugove sa astronomskim cenama grejanja.JKP Stan koji za ceo grad odrzava zgrade uspeo je da dodje do stecaja.  Smile

Zamislite da otvorite jednu firmu za mobilne i da svaki gradjanin vam placa mesecno za servis mobilnih.I da svaki gradjanin koji oce da kupi i servisira mobilni dodje kod vas.I pored toga vam mesecno placa npr 200 dinara.I vi objavite da vam se preduzece raspada.Kako???Kako je moguce da jedno monopolno preduzece se raspada.

A da pritom ne zaboravim da pored vase firme za mobilne postoji jos 100 koji su jeftiniji od vas medjutim grad vam namesti da svi kupuju samo od vas.To znaci jedno logicno resenje da je neko toliko krao da je to neverovatno.Cak i verovali ili ne parking servis radi u minusu.  Smile Smile

Preduzece koje ima mesecne troskove to da plati gorivo za 10 pauka i lupam 200 radnika koje naplacuju kazne.A ceo grad je po zonama.Znaci da prdnete ne mozete sa kolima da ne platite parking.Prihodi su extra veliki a troskovi minimalni.I to im radi u minusu.Cak se placa preko racuna za stan i odrzavanje kamera po gradu.  Smile

I onda glupavi gradjani Vojvodine glasaju za te stetocine koje bi ja odma strpao u zatvor.Ja ne kazem da je SNS sjajan.Jos kad je Mirovic bio u SRS ja sam ga na ovom forumu najstrasnije pljuvao da je kreten.I Mircica isto.I ma koliko pljuvao Maju Gojkovic i SRS kad su vladali NS-om mogu da vam kazem da su bili mnogooo bolji.

Pod mnogo bolji to znaci da su mnogo manje krali i vise radili.Normalno krali su radikali na svakom poslu i zaposljavali su svoju rodbinu.Stoji da nisu bili dobri.Ali su bili bolji.Od 2 zla SRS je bio manje zlo.Canak hvata ljude na tu demagogiju ljude kako eto BG krade a on je posten.

I neverovatno ali ljudi piju tu pricu kao dobar dan.I misle da ce sa Cankom na celu da zive bolje.Jer ja imam nesto od zastave i kancelarije u Briselu???Nemam nista od toga.Otvorite nova radna mesta i zaposlite me.Ali ne da se zaposlim ako sam clan DS-LSV.Stavili su debila - Rodnija da bude gradonacelnik.Ja liku ne bi dao da cuva 1 nacrtanu ovcu.  Smile Smile

I treba sve da im ukinu i neka crknu Canak i Pajtic.Ne treba dati 1 dinar za tog parazita zvanog pokrajinska vlada.Da se ja pitam oni bi svi visili na Trgu Slobode.Svaki vid ukidanja nadleznosti pokrajine i ukidanje simbola Vojvodine od mene ce uvek dobiti 100% podrsku.  Smile

 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 50
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0
mob
Samsung Galaxy
Slažem se sa Borom i to je činjenica ,kao i većina Vojvođana smatramo da Vojvodinu treba ukinuti jer osim bogaćenja pojedinaca nikakvu svrhu nema..Separatisti mizerni ste ,od toga NEMA NIŠTA. Uskoro će biti novi izbori u Vojvodini i ne treba Beograd da nam uplaćuje ni dinar dok se ne opamete pojedinci kod nas,pre svega Srbi iz severne pokrajine.

Sad ovi što kmeche nek nastave... Smile
« Poslednja izmena: 11. Jul 2012, 13:06:54 od mare2222 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Cekaj pa kako...au krecemo opet sto bi rekli povijest se ponavlja  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Sada oni koji su ovako grubo prekršili ustav u zatvor, ako imamo nameru da budemo ozbiljna država.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:55:25
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.