Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:45:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Cime ce Seselj da se bavi po povratku u Srbiju?
da se leci
10.7%  (12)
da pokusava da srusi vlast
14.3%  (16)
da se razracunava sa Vucicem i Nikolicem
16.1%  (18)
da ojaca SRS
17.9%  (20)
da organizuje nemire u drzavi
3.6%  (4)
malo da talasa pa ce se smiriti
10.7%  (12)
svako cudo 3 dana
26.8%  (30)
Ukupno glasova: 112
Idi dole
Stranice:
1 ... 279 280 282 283 ... 301
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojslav Šešelj posle 12 godina u Beogradu  (Pročitano 224767 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
шешељ је радикална странка,какво повлачење и глупости
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
Повлачи се Шешељ са чела партије. Још када би исто урадили Обрадовић, Радуловић и остала пропала опозиција гдје би нам био крај.
Ljudi su tek par godina u politici kakvo crno povlacenje?
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
"Vucic je pobedio jer je doveo oca i majku na televiziju, a ja sam siroce i nemam oca i majku pa sam zato izgubio" - Seselj.



Znaci, samo predsednicki kandidati sa podrskom svojih roditelja imaju sanse Smile



"Mi se slazemo sa protestim i da treba smeniti clanove RIK-a ali ne sve, ne clanove Srpske radikalne stranke jer su oni dosledno sprovodili postupke@ - Seselj.

Sad je jasno zasto su radikali maltretirali Belog Preletacevica u RIK-u, oni su pretpostavili da ce biti jaci od Sekija Smile
« Poslednja izmena: 06. Apr 2017, 13:41:30 od Shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislim da je sad momenat da Vucic prestane da drami da Toma kriv sto je izdao Vojvodu...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
Гласао сам за Белог само зато што сам хтео јавну срамоту Шешеља. Сад, када је осрамоћен до крајњих граница, нека се лепо покупи из политике и оде на породиљско. И да нам се јави кад стигну близанци... или колико их већ носи.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Šešelj je uz studente.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Naš poslanik pozivao ljude da glasaju za Vučića


Ne znam zašto je iznenađujuća moja podrška protestima, ali za sada ne razmišljamo da im se pridružimo



Imamo saznanja da je bilo potkupljivanja i da su pojedini funkcioneri, ali i članovi biračkih odbora, učestvovali u krađi izbora, trenutno skupljamo dokaze za to, kaže Vojislav Šešelj, lider Srpske radikalne stranke, objašnjavajući, između ostalog, zašto tvrdi da je bilo neregularnosti na predsedničkim izborima i zašto podržava pojedine zahteve, istaknute na protestima, koji se ovih dana održavaju u više gradova Srbije.

On za „Politiku” kaže i da je jedan poslanik SRS-a direktno učestvovao u krađi izbora.

Koji je vaš poslanik učestvovao u krađi izbora i kako?

To je Marko Milenković, koji je prevario naše aktiviste i članove u Žitorađi da smo Aleksandar Vučić i ja postigli dogovor, da on bude predsednik, a ja da budem premijer, te da svi treba da glasaju za Vučića, a ne za mene. I ljudi su u to poverovali, svi su glasali za Vučića, on je tamo dobio sto odsto glasova.

Dobio je 80 odsto glasova, a imate li vi neki dokaz zašto je i kako to radio?

Skupljamo dokaze da sve dokumentujemo, ali on je išao od vrata do vrata kod naših članova i svima pričao priču o dogovoru, koja nikakve veze s istinom nema. Ljudi su mu poverovali i glasali za Vučića.

Ne mislite da ste možda, između ostalog, loše prošli zato što ste najavili da ćete, ako postanete predsednik, pomilovati Zvezdana Jovanovića, ubicu premijera Zorana Đinđića?

Ne mislim, zato što nema nikakvih dokaza da je Zvezdan Jovanović ubio Đinđića, to sam i rekao.

Jovanović je pravosnažno osuđen...

Protivpravno osuđen u režiranom postupku, bez ikakvih dokaza.

Podržali ste proteste, kao i zahteve koji su istaknuti, što je mnoge iznenadilo, šta ste tačno podržali?

Ne znam zašto je to nekoga iznenadilo, nije ovo prvi put da smo podržali proteste, a što se tiče zahteva, pa ne mogu ja sad da budem protiv nečega za šta sam se sam zalagao. Dakle, ja odavno tražim smenu rukovodstva RTS-a, gde se nisam pojavio od kako sam došao iz Haga, a SRS ima najveću opozicionu poslaničku grupu. Prvi put sam se pojavio u „Oku” u toku izborne kampanje, i to samo jednom. Tražio sam i smenu kompletnog REM-a, pa tamo sede samo oni iz SNS-a, ali ja se zalažem za to da se vrati sistem državne televizije, s višestranačkim upravnim odborom i kontrolnim telom koje bi kontrolisalo elektronske medije. Ne bismo mi tu imali većinu, ali bismo imali bar nekoga da vidimo kako oni to rade. Treba smeniti i neke članove RIK-a.

Ali ne one iz redova SRS...

Pa, ne treba smeniti članove RIK-a iz SRS-a, oni su se borili za to da se izbori sprovedu u skladu s Ustavom i zakonom svugde, pa i na KiM, a na KiM su izbori sprovedeni na način za koji je Ustavni sud ranije doneo odluku da je protivustavan. Naravno, slažemo se i da Maja Gojković ode sa mesta predsednika parlamenta.

Hoćete li se pridružiti protestima i šta je, po vašem mišljenju, rešenje?

Nismo razmišljali o pridruživanju protestima. Videćemo, a rešenje je – neka bude borba neprestana.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Протест против диктатуре: Шешељ погазио положај посланика


Псовкама и увредама на рачун грађана који протестују, председник Српске радикалне странке Војислав Шешељ је погазио свој положај посланика и осудио њихову слободу говора и политичког изражавања, наводи се у саопштењу организатора протеста "Против диктатуре".

Шешељ је већ познат по потезању ватреног оружја на демонстранте током студентских протеста 1992. године у Београду и такво понашање нас није ни најмање изненадило.

Због тога смо се и оградили од његове подршке, наводи се у саопштењу.

Истина је, наводе организатори, да је на самом почетку протеста испред Скупштине, Шешељ кренуо аутомобилом кроз тек окупљене демонстранте у нади да ће изазвати инцидент и да је управо зато и отворио прозор.

Неки од окупљених су га чули да је претио да ће пуцати, као и да је завлачио руку под сако, али то ниједна камера није забележила.

Оно што су камере забележиле јесте његово насртање колима на окупљене демонстранте и дрско понашање возача, истиче се у саопштењу.

Такво бахато понашање не приличи једном народном посланику, нити људима који који га окружују, наводе организатори.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
Šešelj: Haški tribunal me više ne interesuje

Lider SRS Vojislav Šešelj ponovio je da neće prisustvovati žalbenom pretresu, koji u Haškom tribunalu počinje u 13 sati, niti ga, kako kaže, taj tribunal više interesuje.

 
"Mene više Haški tribunal ne interesuje. Ja dobrovoljno nikad neću otići. Ako me budu tražili onda je na vlasti da me isporučuju ili ne isporučuju. Mogu me isporučiti samo vezanog u kavezu", rekao je Šešelj za TV Pink.

Ponovio je da je odbio da ode u Hag, a odbio je i da u pretresu učestvuje putem video-linka.

"Neću ja to ni gledati. Nemam vremena. Uopšte me ne interesuje. Presudu će mi poslati poštom i drugo me ništa ne interesuje", rekao je Šešelj.

Prema njegovim rečima, Tribunal danas može da potvrdi njegovu oslobađajuću presudu ili da je obori, ali ne može da je preinači već bi postupak morao da se vodi ispočetka.

"Da bi presuda pala tužilac mora da dokaže da je došlo do kršenje prava ili da je pogrešno utvrđeno činjenično stanje, a on to ne može da dokaže", rekao je Šešelj.


On je ponovio i da je pogaženo njegovo pravo na suđenje u razumnom roku, kao i da su mu kršena mnoga druga prava.

Šešelja će po službenoj dužnosti zastupati branilac koja je imenovan kako bi se obezbedilo da njegova proceduralna prava budu poštovana, ali ne sme da se meša u suštinu procesa.

Dodao je i da oslobađajuća presuda ne može da promeni njegovo negativno mišljenje o Tribunalu koji je, kako je naveo, osudio puno nevinih ljudi.

Pretresno veće III Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju (MKSJ) je 31. marta 2016. Šešelja oslobodilo krivice po svih devet tačaka Optužnice kojom su mu stavljani na teret zločini protiv čovečnosti i kršenja zakona ili običaja ratovanja.

Optužnicom se navodi da je Šešelj, između ostalog, počinio ove zločine uključujući i kroz učešće u udruženom zločinačkom poduhvatu koji je imao za cilj prisilno uklanjanje većine nesrpskog stanovništva iz delova Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Vojvodine u Srbiji.

Tužilaštvo je 2. maja 2016. godine Mehanizmu podnelo svoju najavu žalbe na Presudu Pretresnog veća MKSJ. U skladu sa članom 2(2) Prelaznih odredbi Mehanizam je nadležan za žalbene postupke proistekle iz predmeta vođenih pred MKSJ za koje je najava žalbe podnesena 1. jula 2013. ili nakon tog datuma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Hag osudio Šešelja zbog Hrtkovaca, kazna već odslužena
N1 Beograd |11.04.2018. |14:25 >14:31

Žalbeno veće mehanizma krivičnih sudova u Hagu ukinulo je oslobađajuću presudu lideru radikala Vojislavu Šešelju, i proglasilo ga je krivim za progon i podsticanje na progon Hrvata u Hrtkovcima. Šešelju je izrečena kazna na 10 godina zatvora, ali je ona odslužena pošto se u kaznu uračunava vreme koje je lider radikala proveo u pritvoru.

Žalbeno veće osudilo je Šešelja po tačkama 1, 10, 11 - za progon, deportaciju i podsticanje deportacije Hrvata iz Vojvodine, dok je odbacilo žalbe tužilaštva po ostalim tačkama prvostepene presude Haškog tribunala.

Šešelj je na mitingu SRS, 6. maja 1992. godine, pročitao spisak od 17 “nelojalnih” Hrvata koji su odmah morali da se isele iz svojih kuća. To se smatralo početkom progona Hrvata iz tog mesta, koji su u njemu tada činili većinu stanovništva, da bi danas u njemu živelo 80 odsto Srba. Snimak mitinga u Hrtkovcima je jedan od dokaza koje je tužilaštvo izvodilo u Hagu.

Žalbeno veće zaključilo je da je Šešeljev govor podstakao nasilje, omalovažavanje hrvatskog stanovništva i kršenje njihovog prava na bezbednost.

Podsetimo, Šešelj je u prvostepenom postupku pred Haškim tribunalom pre dve godine oslobođen po svim tačkama optužnice, ali se tužilaštvo žalilo na presudu.

Šešelj je po tri tačke bio optužen za zločine protiv čovečnosti (progon, deportacija i nečovečno postupanje) i po šest tačaka za kršenja zakona ili običaja ratovanja (ubistvo, mučenje i surovo postupanje, pljackanje, uništavanje verskih ili skolskih objekata...), sve to upereno protiv nesrpskog stanovništva u Hrvatskoj, BiH i Vojvodini.

Šešelj je bio optužen da je neposredno izvršio, podsticao, pomagao i podržavao izvršenje tih krivičnih dela, u okviru udruženog zločinačkog poduhvata, sa ciljem trajnog uklanjanja nesrba iz tih krajeva. Radi se o periodu od avgusta 1991. do septembra 1993. godine.

Iako se Šešelj predao 2003. godine, suđenje mu je počelo tek 2006. godine, ali je odmah prekinuto, da bi ponovo startovalo naredne godine. Obeležile su ga brojne Šešeljeve opstrukcije, štrajk glađu, ružne reči koje su se čule u sudnici, ali i činjenica da je 13 godina proveo iza rešetaka i da nijednom nije izlazio.

Pred izricanje presude, Šešelj je jedini put pušten na privremenu slobodu i to zbog bolesti. Po povratku u Beograd izjavio je da je pobedio Tribunal i da ga više ne zanima. I pri tome je ostao do danas, odbijajući svaki razgovor o tome da proces nije gotov i ignorišući zahteve Tužilaštva da se vrati u pritvor.

Zbog toga danas nije bio u Hagu da prati izricanje drugostepene presude, niti je u Hag doputovao iko iz Šešeljevog tima.



Izvor: N1
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 279 280 282 283 ... 301
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:45:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.