Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:47:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 203 204 206 207 ... 398
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojska Srbije: Stižu domaći sistemi  (Pročitano 625098 puta)
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Inicio odgovorio smisleno nekome...očekujte danas kolaps interneta ili možda trajno nestajanje. Smile
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Bogami, prijatno sam iznenadjen
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Inicio odgovorio smisleno nekome...očekujte danas kolaps interneta ili možda trajno nestajanje. Smile
И даље је у десетерцу али нема везе.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
picke priznajte da sam se svidelo poredjenja gde niko ne radi nista... Smile

znam ja vas...namazani ste vi... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
Mogu da iznajme moj kurac. Oracle i Ubisoft i njihov profit je bas uporediv sa drzavnim vojnim budzetima.
Znaci, htedoh reci poredjenje ti je glupo do jaja. Ako vec kroz post nisi i sam shvatio....



Zasto ?

Zbog cinjenice da je vojni budzet drzave u kojoj zivis smejurija kada se poredi sa
zaradom neke firme ?

( a i drzava u kojoj zivis nema takve firme )


Te cifre sam postavio, samo da vidis gde si i u kakvoj drzavi zivis.

Tu si negde sa bugarima.

Sekundarni cilj je suzbijanje besmislenih mastarija da je zemlja u kojoj zivis neki bitan faktor odlucivanja,
tako da ce neka tandrkanja o okretanju ovom-onom ostati to sto jesu.... tandrkanja.



da samo sto je to tamo obrt...cifre se prikazuju kroz obrt...

a budzet je cist...nije to preduzece pa da ima obrtna sredstva...

drugo to je prikazivanje sume kroz obligacije...

oni primer platu pa idu kupe shere te firme u kojoj rade...

95% poslova berzanski su manipulativne prirode...algoritmi koji izmedju sebe trguju...

da ne pricamo da su to vece cene...da je to kompanija internacionalna...

koja prakticno ima monopol...itd itd...

to samo lud covek moze da pravi takvo poredjenje...

to bi bilo ko kad bi poredio tvoj ucinak i recimo abramovicha ...

pa kazes i ion i ja ne radimo nista a on ima toliko novca...

Sta je ovo ? Haiku ?
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
shiva...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
Одржана вежба „Зима 2017“




Показна тактичка вежба Прве бригаде са бојним гађањем „Зима 2017“ одржана је на Интервидовском полигону „Пасуљанске ливаде“.

Догађају су присуствовали министар одбране Александар Вулин и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић с члановима колегијума. 

Циљ здружене вежбе, нивоа батаљона, чија је тема била - борбена група у одбрани са преласком у напад, био је приказивање обучености снага за командовање и потчињених јединица борбене групе у припреми, организовању и извођењу борбене операције у свим временским условима. 

Кроз реализацију активности приказан је начин организовања и извођења тактичке вежбе са бојним гађањем са борбеном групом, као и потребан ниво обучености јединица за извршавање постављених задатака у току извођења операције.

У свом обраћању након вежбе, министар одбране Александар Вулин рекао је да ће, у складу са наређењима добијеним од врховног команданта Војске Србије Александра Вучића,  Војска Србије у наредној години имати неколико тежишних задатака.

- На првом месту то је унапређење наше обучености и даљи рад на бољој обуци наших војника, на повећању борбене готовости и спремности баш сваког нашег припадника.  Данас смо видели да је то могуће и могли смо да се уверимо у изузетну обученост и мотивисаност, а слободно могу да кажем, и храброст припадника Војске Србије.  Министарство одбране ће са своје стране наставити да ради на опремању Војске, на њеној модернизацији и на побољшању материјалног положаја наших припадника.

 Министар одбране је рекао да му је драго што јавност може да види у каквим условима вежбају наши војници.

- Да се види зашто се припремају и обучавају, колики су напори и одрицања потребна да би били у стању да испуне највише стандарде који су пред њима. Драго ми је што јавност може да види да се сваки уложени динар у припаднике наше војске враћа изузетним људима, и враћа се Војсци, која може да гарантује безбедност и сигурност на сваком делу наше територије.  Данас смо овом вежбом показали да су припадници Копнене војске, у овом случају,  Прве бригаде, на највишем могућем нивоу и да наша земља може да буде мирна и сигурна, а да свака претња већ унапред може да буде отклоњена. Овако снажна војска је највећи гарант мира. Овако спремна војска је гарант да рата неће бити - рекао је министар одбране Александар Вулин.

Официр за планирање вежбе и командант Прве бригаде Копнене војске бригадни генерал Жељко Петровић рекао је да су данашњим даном двонедељне вежбовне активности на полигону Пасуљанске ливаде, у оквиру обуке борбене групе, успешно завршене.

- Припадници борбене групе имали су прилику да осете како је изводити борбена дејства у тешким временским условима. За обуку борбене групе у оваквим условима вазно је да њена команда, и све јединице, кроз вежбовне активности подигну ниво способности и створе услове за даљу обуку која ће такође подизати ниво оспособљености наших снага - рекао је генерал Петровић и додао да извођење обуке у оваквим условима јача морал и способност јединица и обећава да ћемо и у наредној години овакве и сличне активности још успешније реализовати.

Вежба "Зима 2017"  показала  је успешно садејство јединица и родова и интеграцију обуке родова Копнене војске, као и интеграцију два вида - Копнене војске и Ратног ваздухопловства.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate

IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
Zvanično potvrđeno: Srbija remontuje makedonske helikoptere Mi-17 Smile


Kako je za Tango Six zvanično potvrđeno u Ministarstvu odbrane Srbije, u domaći Vazduhoplovni zavod ‘’Moma Stanojlović’’ na Batajnici, na remont su pre izvesnog vremena stigla dva transportna višenamenska helikoptera Mi-17 koji pripadaju Ministarstvu unutrašnjih poslova Makedonije. Nezvanično saznajemo i da su makedonski helikopteri, u razmaku od par dana, na batajnički aerodrom sleteli još krajem novembra.

Imajući u vidu da je reč o međudržavnom poslu nije teško zaključiti da se on obavlja preko kompanije Jugoimport SDPR. Takođe, kako naš vazduhoplovni zavod do sada nikada samostalno nije radio remont helikoptera Mi-17 najverovatnije je reč o tesnoj saradnji sa Rusima, jer ne samo da se radi o Mi-17 već su Makedonci poslali noviju verziju ovog helikoptera – Mi-171.

Interesantno da je Ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin još 13. septembra ove godine, na sednici Odbora za bezbednost i unutrašnje poslove Narodne skupštine, izjavio da naš vazduhoplovni zavod trenutno radi na remontu makedonskih helikoptera Mi-17. Do sada je međutim u ‘’Momi’’ rađen samo remont helikoptera Mi-8T a njegovi zaposleni su učestvovali i u određenim aktivnostima prilikom remonta dva Mi-17 za Vojsku Srbije koji su tokom 2010. upravo u ovom zavodu izvršili ruski stručnjaci.

Treba reći i da su određena iskustva na novijim verzijama ruskih Mi-17, stručnjaci VZ ‘’Moma Stanojlović’’ stekli i prilikom modifikacije i modernizacije helikoptera Mi-17V-5 i Mi-171Š RV Iraka kada je rađeno na unapređenju njihovih borbenih mogućnosti, ugradnjom nove elektronske opreme i integracijom novog naoružanja. Ovaj posao, koji je takođe vodio Jugoimport SDPR, odrađen je pre nekoliko godina.


Moguće je da je ovo prvi konkretan pokušaj da vazduhoplovni zavod iz Batajnice zaista jednom postane regionalni remontni centar za ruske helikoptere familije Mi-8 i 17, što je već nekoliko puta najavljivano, kako iz Rusije tako i od domaćih političara.

Postavlja se međutim pitanje da li je to i dalje realno s obzirom da su se okolne države već snašle, Mađarska je svoje Mi-17 remontovala u Rusiji, za remont u Rusiji se po svemu sudeći priprema i Hrvatska (u pitanju su helikopteri Mi-171Š), BiH je to poveravala Ukrajini, Bugarska to sama radi a Makedonija je vojne primerke remontovala u Litvaniji.

Zanimljivo je da su Makedonci na svojim policijskim Mi-17 u hrvatskom zavodu ZTC iz Velike Gorice februara 2016. godine odradili preglede sistema helikoptera, njihovih motora kao i radioničko ispitivanje sistema infracrvene opreme. Ovaj posao obavljen je uz stručnu pomoć i saradnju posada i tehničkog sastava Helikopterske jedinice MUP-a Makedonije.

Ova formacija danas raspolaže sa dva helikoptera Mi-171 i jednim Mi-17V-5. Dva Mi-171 nabavljena su krajem novembra 2008. godine preko litvanske kompanije Aviabaltika Aviation iz Kaunasa pod ugovorom koji je vredeo 20,4 miliona dolara dok su krajem decembra iste godine preko jedne finske kompanije naručena i dva helikoptera Mi-17V-5 u vrednosti od 21,7 miliona dolara.  Helikopter Mi-17V-5 srušio se 10. jula 2014. prilikom noćnog trenažnog leta a sva četiri člana posade su poginula.



Citat
Сматра да иако ништа нисмо чули о војним споразумима, сигурно је током сусрета било речи и о томе и додао да је Вучић пре одласка у Москву рекао да нам треба шест хеликоптера руских Ми-17 и да се о томе разговара.

Истакао је да, када је у питању испорука, продаја или донација војних ствари, онда нико неће превише јасно излазити са цифрама.

"Не ради се о количини, већ се ради о ценама. То је пословна тајна. Руси су нама већ неколико пута на неки начин дискретно рекли немојте са тиме лицитирати у штампи за колико пара сте то добили, јер се њима јављају и други кандидати, земље бившег Совјетског Савеза које исто желе ту врсту дампинг цене – да добију од Руса тенкове, хеликоптере, авионе по неким јако добрим ценама што су Руси нама дали из неких политичких разлога", рекао је Лазански.

Нагласио је да разуме ту врсту тајновитости када је у питању вредност посла, јер нико у свету не излази са прецизним подацима.

"Ми разговарамо врло озбиљно са Белорусијом око испоруке шест авиона 'миг-29' и испоруке система С-300 које Белорусија има, али да би се то реализовало Русија мора да да сагласност с обзиром на то да је Русија произвођач. По њиховом законодавству, оно што они произведу и раније продају некој држави, када та држава продаје трећој држави, Русија мора са тим да се сагласи", објаснио је Лазански.

Указао је да су разговори са Белорусијом у врло озбиљној фази, као и да је на састанку српског и руског председника вероватно било неких прецизности око коначне сагласности Москве да нам то Белорусија испоручи.

На питање како на сусрет двојице председника гледају ЕУ и Америка, Лазански каже да сигурно анализирају сваки детаљ.

"Сигурно са великом позорношћу анализирају конференцију за штампу, сваки покрет једног и другог председника с обзиром на то да је састав делегације са српске стране био на највишем нивоу, а да је и са руске стране не само председник Путин, него и потпредседник руске владе Дмитриј Рогозин, који је и управо задужен за војну индустрију и продају испоруке наоружања, министар спољних послова Сергеј Лавров. Значи и руска страна је била представљена на највишем нивоу", рекао је Лазански.
« Poslednja izmena: 20. Dec 2017, 14:31:30 od Gale10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 203 204 206 207 ... 398
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:47:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.