Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:15:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojska Kralja Milutina  (Pročitano 22204 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
Каталонце су, ако се не варам, довели прво Ромеји.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Znas me,znam te

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 84
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.95
mob
SonyEricsson k8001
Колико ја знам целокупну војну опрему,снагу и традицију Душан је наследио од Милутина, под том специјалном Милутиновом војском мислио сам на коњанике,који су имали тада најбоље оклопе у Европи ,рањиве само на визиру . Душан је касније у својој војсци највише имао коњаника. исто тако чуо сам за тог Палмана,баш сад у уторак на предавањима , зна ли неко нешто више о њему ,наводи се да је немачки плаћеник .
IP sačuvana
social share
Znas me ,znam te
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.95
Palman Braht...kapetan nemačkih plaćenika i komandant careve lične garde,koju su samo i činila dotična gospoda(Alemani).Car Dušan je imao više poverenja u njih,nego u svoje sunarodnike,da ga čuvaju,čisto iz tradicionalnih, a i ličnih razloga.Novcem je kupio njihovu apsolutnu lojalnost i znao je to.
To me jako podseća na Švajcarce,u renesansnoj Evropi.Visoko obučeni profesionalci,lojalni poslodavcu,ali nepotkupljivi.Ne znam koliko ih je bilo.Bili su katolici,naravno,ali to u carstvu nije bio problem.Kada danas razmišljam o podeli hrišćanske crkve i razlikama izmedju katoličanstva i pravoslavlja,kontam da u vreme srednjeg veka one nisu bile toliko izražene,pa ni uočljive,makar u percepciji većine ljudi.Nije bilo TV,interneta,medija,koji bi plasirali odredjene stavove političke elite.Bilo je doba gluvih telefona i propovednika i najracionalnijeg poimanja stvari-odgovara mi ili ne.
Dakle,smatram da car Dušan i nije bio neki kosmopolita,pošto su visoke,državne funkcije držali ljudi drugačije veroispovesti i političkog opredeljenja(Grci ga sigurno nisu voleli,rušio im je državu i smatrali su ga varvarinom),ali je primarni interes(ja volim da kažem: čista matematika) bio zajednički imenitelj za sve.Bilo je trenutaka,kada su nastupali i iracionalni momenti(pobuna velikaša Bogoja i Dimitrija Sume u Zeti,period depresije za vreme Dušanove bolesti,itd.) ali ozbiljna država zna kako se sa time izlazi na kraj.Represijom.A Dušanova Srbija je bila ozbiljna država.
E,Srdjane,a na kom to predavanju i gde se priča o Palmanu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Znas me,znam te

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 84
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
SonyEricsson k8001
Na Istoriji drzave i prava na pravnom ,samo je spomenut Palman kao Dusanov Nemacki placenik.
IP sačuvana
social share
Znas me ,znam te
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Moraću da upišem pravo...Na kojoj godini je to?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Znas me,znam te

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 84
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
SonyEricsson k8001
Hahaha ma to je samo na prvoj Smile
IP sačuvana
social share
Znas me ,znam te
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Hahaha ma to je samo na prvoj Smile

Pa,nema veze...Upisaću prvu... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:15:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.