Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojni otpad: Od tamića do vozića, nepresušni izvor za filmsku scenografiju  (Pročitano 41809 puta)
07. Jul 2013, 01:10:27
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Nexus 5
Cena vojnog ranca na Sabirno-prodajnom centru u Rakovici je 30 dinara, stare pilotske kožne jakne koštaju 300 dinara, dok je kamion TAM 150 izlicitiran na 600.000 dinara.



U okviru kasarne Vojske Srbije koja se nalazi u naselju Kneževac u Rakovici, na desetak kilometara od centra Beograda, smešten je Vojno-sabirni centar, popularno nazvan “vojni otpad”, na kome možete kupiti stvari od kojih mnogih nema ni na jednom drugom mestu.

Šatorska krila, uređaji za prenos podataka, nosila, zubarske stolice, opasači, kamioni, ranci, veš mašine, kanisteri za benzin čine samo deo ponude.

Iako su upotrebljavani, interesovanje za kupovinu ponuđenih artikala ne jenjava.

Kapetan Igor Arifović, koji je zadužen za ovaj Sabirno-prodajni centar, navodi da oni imaju tri vrste prodaje: neposrednu, putem ugovora i licitacije, u okviru kojih se prodaju pre svega rashodovana vozila Vojske Srbije.



- Ova prodavnica radi svakodnevno od 7.30 ujutru do 14.30 popodne i uprkos tome što se nalazi u okviru kasarne, mogu doći i pogledati šta imamo da ponudimo svi zainteresovani građani. Popularne su licitacije, kada prodajemo vozila, i uobičajeno ih organizujemo četiri puta u okviru godine. Ove godine su održane dve, u martu i junu, a najskuplje vozilo koje je prodato je kamion TAM 150 koji je izlicitiran od kupca na 600.000 dinara, a promet koji je ostvaren prošle godine je iznosio 130 miliona dinara – navodi on.

U dvorištu prodavnice se nalaze gabaritnije stvari, uredno složene u gomile, pa je veoma zanimljivo videti stotinak kanistara za benzin, polovne frižidere i zamrzivače sređene na gomili, od kojih većina ima flomasterom na sebi natpis “prodato” i cenu koja je postignuta.

                     


- Uobičajeno imamo redovan asortiman proizvoda koje imam o u ponudi, ali se desi da dobijemo i nešto neubičajeno. Evo na primer, sada smo dobili zubarske stolice, kojima tek treba da odredimo cenu i da vidimo da li postoje interesovanje za njih. Pored toga, imamo i rashodovane medicinske instrumente. Na mestima na kojima su upotrebljivani, nabavljeni su novi, dok su ovi završili kod nas i sad čekaju svog kupca – ističe Arifović i dodaje da je za cene zadužena komisija, i ona ide po principšu tražnje.

- Ukoliko za neki proizvod po ponuđenoj ceni nema interesovanja, cena se skida sve do limita prodaje po kilogramu. Onda takav artikal prodajemo tako, na kilogram –  objašnjava Arifović.

U samoj prodavnici, preovlađuju pre svega odevni predmeti. Ima svega, tako da je najbolje da se za stvari prvo raspitate kod prodavca i uz njegovu pomoć potražite ono što vas zanima u raspoređenim kutijama po radnji.

Cene variraju od jednog do drugog proizvoda. Tako je običan vojni ranac 30 dinara, vreća za spavanje 600, vetrovke su 400 dinara, džemperi su 300 dinara, sanitetska nosila 765 dinara, podmetači za vreće 300 dinara, opasači 120 dinara, a cena starih pilotskih kožnih jakni je 300 dinara.

Za ljubitelje starih aparata za veze i komunikaciju ovaj otpad se može nazvati “Ali babinom pećinom”, jer je na policama izloženo nekoliko desetina najrazličitijih sprava, za koje ni zaposleni nisu sigurni u njihovu tačnu namenu, ali zato postoje kupci koji itekako znaju.

- Često dolaze radio amateri i zaljubljenici u staru tehniku. Oni se odlično razumeju u stare uređaje i dosta kupuju takvu opremu. Ne mogu je naći u drugim prodavnicama, pa kupuju ovde, kažu zaposleni – kaže Arifović.

Ova prodavnica je i utočište scenografe, koji ovde nalaze brojne stvari kako bi scene izgledale što uverljivije. Poslednji u nizu filmova za čiji su se deo scenografije našli artikli iz ove prodavnice je “Falsifikator”, a u najavi su snimanja novih.

-  Poslednji zahtev se ticao pronalaženje stvari koje bi mogle da ilustruju scenu koja bi sadržala unutrašnjost vojnog transportera. Tu na žalost nismo uspeli da pomognemo. Međutim, mnogo je više onih koje smo uspešno snabdeli potrebnim rekvizitima i kojima smo pomogli u realizaciji filmskih ostvarenja – ističe kapetan Arifović

Izvor: Telegraf
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.116
jel bio neko s foruma u skorije vreme ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
U, milina ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Jel ima neko ulicu i broj hteo bih ja da odem
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Nexus 5
jel bio neko s foruma u skorije vreme ?

Bio sam u februaru, trazio sam desantni camac, trebao stricu za pecanje, bio neki slepacki, busen i krpljen 100 puta, za 40k dinara. Sad mislim da sam se zajebao, trebao sam da ga uzmem.  Smile

Trazio sam i rup-ove 12 sa uredjajima za kriptozastitu, cisto da se malo zajebavam, ali nisu ih imali, kao trebalo je da im stignu rupovi 33, negde su ih rashodovali, ali im jos nisu poslali.

Uniforme ima na tone, do kraja jula treba da odem, hocu sebi da uzmem nekoliko snb kosulja, varteks varazdin, fak jea.

Jel ima neko ulicu i broj hteo bih ja da odem

Mislim da se vodi pod kruzni put kijevo ali nisam siguran, evo ti mapa pa ti vidi.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

vp.png
(352.68 KB, 1681x672)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
fala Smiley
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
jel bio neko s foruma u skorije vreme ?

Ja sam bio prošle godine i nisam našao ama baš ništa interesantno. Razbucane pisaće mašine, pocepana ćebad, vreće, rđave kante i tako to smeće.

Uostalom,zna se već kod nas da ono što vojska prodaje,tome je i duša već izvađena i sažvakana.

Uniforme ima na tone, do kraja jula treba da odem, hocu sebi da uzmem nekoliko snb kosulja, varteks varazdin, fak jea.

Jel ima nešto od maskirnih komada odeće? Ja kolko znam,i kad sam bio tamo prošle godine,to je tamo retkost,mnogo je bolja opcija Bubanj Potok ili internet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Nokia 1800
Citat
Cena vojnog ranca na Sabirno-prodajnom centru u Rakovici je 30 dinara

U mamu im, poskupeli su  Smile

Bio je 20 dinara  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.116
eh što bih voleo ovu stopedesetku, al za te pare ima i preko oglasa.

koliko je udaljena kasarna od kružnog puta ?
jel to ono što se ide uzbrdo ? mislim od kružnog puta, do kasarne je uzbrdica ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
eh što bih voleo ovu stopedesetku, al za te pare ima i preko oglasa.

koliko je udaljena kasarna od kružnog puta ?
jel to ono što se ide uzbrdo ? mislim od kružnog puta, do kasarne je uzbrdica ?

Kasarna je odmah ispod Straževice. Kad se dođe do kraja 37ice ili 3ke,ide se ''dalje'' nekih 200 metara,i sa leve strane se vidi vijugavi prilaz sa rampom. Tu je ulaz. Daš ličnu,uđeš i oni ti pokažu gde je magacin.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.