Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:23:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojne tajne Crne Gore  (Pročitano 16694 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
PVO sistemi se po pravilu ne nalaze pod zemljom  Smile  - ja nisam chuo za bilo kakav takav sistem osim mozda Nike Hercules ...

pod zemljm su ili neka skladishta ,ili centri veze ,komandni centri ,aerodromi ... medjutim s obzirom na to ko je na vlasti u cg ,pre bi se reklo da se radi o skladishtima "poverljive" robe ...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16

Poverljive robe, Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 569
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.2
mob
Nokia n70
Naravno da ne mora da bude pod zemljom,ali u ovom slucaju je tako:

Da li ste culi za akcije Orlov let i slicno, bukaju se Albanci previse  Smile
IP sačuvana
social share
<> nisam siguran da li sam to JA<>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 476
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Pa normalno prave sisteme pvo kada im ameri doguraju (radioaktivniotpad) vise tu niko i nece hteti leteti! Smile Nisam izdrzao moraosam da se nasalim uvek me to podseti na srpski s-300 ili sfrj atomsku bombu.. Smile
IP sačuvana
social share
Tetis
Edit by ziledin: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Opet grijesite...
Crna Gora ima vojsku,itekakvu vojsku.
A postrojenja za protivavionsku odbranu su istinita zataskavana prica, PG/Niks ,cuces o tome jednog dana...

Pogledaj malo bolje koliki je budžet Crne Gore, pa onda odvajanja za vojsku pa ćeš vidjeti da tu nema ništa za bilo kakve radove.
Svi moderni PVO sistemi su napravljeni kao mobilni uređaji i na kraju krajeva nećeš stavljati PVO sistem u rupu. Posebno ne radar. Kao što je BF rekao, moguće bi bilo da se kopa za neki centar veze, podzemno sklonište i slično ali nikako za PVO sistem. To bi čak i neupućeni ministar odbrane Crne Gore Boro Vučinić morao da zna.
Jedino se bojim da ne kopaju nešto za Amerikance.

Kakvu to ima CG vojsku? Gdje su OMJ? Kakvo je stanje artiljerije? Da li CG posjeduje ikakve PVO sisteme uopšte? Gdje je avijacija? U kakvom je stanju helikopterska jedinica? Što se radi sa mornaricom? Specijalne jedinice? Kakav nam je stručni kadar? Vojna doktrina?
Molim te definiši mi "itekakvu vojsku"? (ozbiljno te pitam)

Što se tiče Albanaca, eto ih osudiše minimalno, a pola ekipe pustiše napolje, a od Orlovog leta se napravi čista farsa na kraju.

Ma kome treba krs i kamen od zemlje,tako da nema potrebe za vojskom jer ih niko i nece napasti. Smile

Lepo receno. Smile

E baš tako kratkovidi i plitki umovi kao što ste vas dvojica, a kojih ima u Srbiji još mnogo nažalost, daju razloge independistima da budu srećni zbog svojih odluka i tako olako baca onih 45% akcija koje je Srbija "imala" tog 21. maja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 569
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.2
mob
Nokia n70
Ne kazem da Crna Gora ima svoje kadrove vec mislim na dogovor Amerike i Crne Gore da u slucaju bilo cega dodje do medjusobne pomoci tako da bi vojska nikla iz zemlje.
Sto se tice PVO-a vjeruj da crna gora ima para, opet kazem Amerika mijesa prste...
IP sačuvana
social share
<> nisam siguran da li sam to JA<>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ne kazem da Crna Gora ima svoje kadrove vec mislim na dogovor Amerike i Crne Gore da u slucaju bilo cega dodje do medjusobne pomoci tako da bi vojska nikla iz zemlje.
Sto se tice PVO-a vjeruj da crna gora ima para, opet kazem Amerika mijesa prste...
Ti ponovo po starom. OK neka ti bude. I ja bih volio da CG ima jaku i iskusnu vojsku (sva tri roda). Ali na žalost želje su jedno a mogućnosti nešto sasvim drugo.
Međusobna pomoć Smile Molim te, ne kupuj izjave naših političara.
I kako bi nas Amerika odbranila? Pogledaj kako su Gruziju odbranili. Rusi su ih razbili kao zvečku a ovi čitavo vrijeme tokom konflikta nisu ni pisnuli. Tek kad se rat završio Amerikanci su počeli da laju.
Ne radi se ovdje o nikakvom partnerstvu, pomoći u razvitku demokratije, ekonomije, vojske ili nešto slično. Radi se o čistom interesu dok je sve ostalo maska. Prevashodno interes je strateške prirode: ukrcati NATO brodove u Boku, tj. tamo napraviti bazu. Možda se još nešto nadoda na tu listu (kao što je plan o zakupu kasarne Masline za potrebe NATO trupa koje bi bile u "prolazu" od Kosova ka Baru, i da im služi za odmor - kao da se od Kosova do Bara putuje danima).
U slučaju da napadnu Šiptari (trenutno malo vjerovatno), oni mogu do Podgorice bez otpora stići. Jer na granici nema vojske. Pola karaula su deaktivirane. Granična policije ima bukvalno 10 puta manje nego što je bilo vojske. Vojske nema u kasarnama Masline i Morača. Najbliži je Danilovgrad sa novoosnovanim bataljonom (brigadom) za specijalne operacije. I kad ovi uđu u PG, i dovedu nas u pat poziciju, što će nam onda NATO - koji ih je inače podržavao svih ovih godina. Ne znam, mogao bih sa ovom pričom i hipotezama da idem u nedogled, sad stvarno nemam vremena za to.
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 569
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.2
mob
Nokia n70
U pravu si za neke stvari ali ja jedino ovdje ciljam na teoriju u slucaju nekog konflikta Crna Gora ima svoje snage u NATO-u
IP sačuvana
social share
<> nisam siguran da li sam to JA<>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
 crnoj gori je koliko znam ostala  samo laka PVO (znachi cevni sistemi i IC rakete koje se lansiraju sa ramena ) .naravno , i to je dovoljno za albance ,koji sigurno nece napadati avijacijom  Smile .

 za rat sa albancima takodje ne bi pomogla nikakva podzemna utvrdjenja ,makar bila i kao verden i keninsberg zajedno  Smile - takav rat bi se vodio prvenstveno na onoj teritoriji gde su albanci vecina i to uglavnom na gerilski i polu-gerilski nacin.

 da li bi NATO mogao da intervenishe ? pa naravno da bi mogao - ali da li bi hteo , e to je vec pitanje  Smile .

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mislim na dogovor Amerike i Crne Gore da u slucaju bilo cega dodje do medjusobne pomoci tako da bi vojska nikla iz zemlje.

Bas me zanima kako bi to CG pomogla Americi i cime? Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:23:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.