Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 08. Jun 2024, 16:05:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojska Srbije za ponos  (Pročitano 1306 puta)
17. Sep 2006, 12:52:46
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Vojska Srbije za ponos

Na svečanoj paradi u centru Beograda juče u čin potporučnika promovisani studenti 126. i 127. klase Vojne akademije


BEOGRAD - Studenti 126. i 127 klase Vojne akademije promovisani su juče u potporučnike Vojske Srbije na vojnoj paradi na platou ispred Doma Narodne skupštine (bivša Savezna skupština).
Svečanost je počela intoniranjem himne Srbije "Bože pravde", a mladim oficirima i brojim okupljenim građanima prvi se obratio načelnik Vojne akademije general-major Vidosav Kovačević. On je pohvalio mlade potporučnike, rekavši da su svojim radom tokom školovanja zaslužili prve oficirske zvezde.
General Kovačević je proglasio najbolje mlade oficire po odsecima. To su potporučnik Slobodan Cvetković (Kopnena vojska), potporučnik Uroš Racković (Logistika), potporučnik Bojan Dragutinović (Mornarica) i potporučnik Željko Ćorić (Vazduhoplovstvo). Svima njima premijer Vojislav Koštunica uručio je nagradu - vredne satove sa posvetom.
Premijer Koštunica je svoje obraćanje mladim potporučnicima počeo rečima: "Živela Srbija!". Koštunica je naglasio da "prvi put posle Kajmakčalana" Vojska Srbije gazi pločnicima Beograda.
- Svi vi treba da budete ponosni na srpsku vojničku tradiciju. Na Lazara, na Miloša, Karađorđa, Sinđelića, Tanaska Rajića, Mišića i bezbrojne znane i neznane junake - naglasio je premijer Koštunica, i poručio da se Srbija nikada i ni po koju cenu neće odreći Kosova:
- Kosovo je srce Srbije i duša srpskog naroda. Danas pitanje Kosova rešavaju Vlada, Skupština i predsednik. Svi mi imamo jedinstven stav da je Kosovo uvek bilo i zauvek ostaje u Srbiji. To će i u Ustavu biti zapisano, da tako ostane dok postoji Srbija! - istakao je premijer Koštunica.
Nakon premijerovog govora, načelnik Vojne akademije general Kovačević proglasio je i prve u rangu. To su potporučnik Uroš Racković (9,86), potporučnik Boriša Jovanović (9,68) i potporučnik Slobodan Cvetković (9,67). Njima trojici predsednik Srbije Boris Tadić je uručio oficirske sablju. U ime mladih potporučnika zahvalio je Uroš Racković, a predsednik Tadić je u svom govoru obećao da će država učiniti sve da standard oficira bude na najvišem mogućem nivou.
I predsednik Tadić je iskoristio priliku da naglasi da je Kosovo deo srpskog identiteta.
- Učinićemo sve da odbranimo dostojanstvo i čast srpskog naroda i države. Srbija ima cilj, a Vojska je deo tog cilja, ona je deo naše demokratije. Naš vojnik je najbolji u ovom delu Evrope - naglasio je predsednik Tadić.
Potom je na platou ispred Skupštine usledio svečani defile mladih oficira, a centar Beograda su u niskom, brišućem letu nadletela i četiri aviona Vojske Srbije.
Inače, među mladim potporučnicima koji su juče promovisani ima i oko 30 pitomaca iz Crne Gore koji će službovati u Vojsci Crne Gore.
(E. P.)

I predsednik RS na bini

Pored najviših državnih zvaničnika i predstavnika vojno-diplomatskog kora, na svečanoj bini bio je i predsednik Republike Srpske Dragan Čavić.
- Moje mesto je ovde, baš kao i svakom Srbinu - objasnio je Čavić radoznalim zapadnim novinarima.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
ваљда ћемо једном доживети, после свега да се назове СРПСКА војска... ваљда једног лепог, сунчаног дана Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
nazalost,vojska je u tako loshem stanju da komotno moze da se primeni poslovica chega se pametan stidi ,tim se lud ponosi ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Beograđanin najbolji pitomac
Želeo sam da budem oficir

Iz novobeogradskih blokova je. Najmanje što očekujete od momaka iz tog kraja jeste da upišu Vojnu akademiju. Naročito ako su srednju školu završili sa prosekom 5,0, kao što je to njegov slučaj. A, i ekonomske mogućnosti njegove porodice nisu ništa manje od prosečnih. Ovaj mladić mogao je da bira koji će fakultet da upiše. Ali, uprkos čitavom nizu poraza koje je doživela bivša Vojska Jugoslavije tokom prethodnih ratova, izabrao je baš to - Vojnu akademiju.

Uroš Racković je prošle nedelje promovisan u potporučnika, u klasi prve generacije srpskih oficira, nakon 94 godine. Osim toga, najbolji je student te 126. klase. Njegov prosek je 9,86.

- Da neko iz blokova ode na Vojnu akademiju je retkost. Moji drugovi su bili začuđeni što odlazim na Vojnu akademiju kada sam najbolji učenik, sa prosekom 5,0, ali nisam im mnogo objašnjavao. Što odlučim, to i uradim - kaže Uroš, koji je, iako iz Beograda, studentske dane provodio u internatu, kao i svi ostali pitomci.

- Nikakve ekonomske neprilike nisu me naterale da upišem Vojnu akademiju. Završio sam Akademiju, odsek logistike, bivše informatike, jer mi je čast da budem oficir Vojske Srbije. I to je jedan jedini motiv. Sasvim je jednostavno. Sviđa mi se da budem oficir i da budem u službi otadžbine. Poslednja generacija oficira promovisana je 1912. godine, pre gotovo čitavog veka, i to je za moju generaciju imalo poseban značaj. I sad me prolazi jeza kada pomislim na trenutak kada sam postao oficir - kaže Racković.

Njegova majka je ekonomista, otac zastavnik u penziji, ali ni to, tvrdi, nema nikakve veze s njegovom odlukom da krene očevim stopama, nakon što je završio Elektrotehničku školu „Rade Končar“ u Beogradu.

- Rekao sam zašto sam odlučio da upišem Akademiju, i tako je kako je - kaže on.

Do 9. oktobra Racković će biti na odmoru, a nakon toga počinje da radi u beogradskom Centru za razvoj komandno-informacionih sistema i upisaće postdiplomske studije na Elektrotehničkom fakultetu.

Na pitanje da li očekuje da će kao najbolji student dobiti stan, on odgovara:

- Ne! Ne! Ne! Nema to nikakve veze s tim da li sam najbolji ili ne. Niko to ne može nikome da obeća. Postoji pravilnik kako to ide. To su dve stvari koje nisu povezane jedna s drugom. A i plate oficira su adekvatne. Bitno je da sam oficir, da za otadžbinu radim ono što volim - kaže on.

Tanja Nikolić-Đaković

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 08. Jun 2024, 16:05:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.