Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojna industrija skopila ugovor u Africi vredan 400 miliona dolara  (Pročitano 3056 puta)
18. Nov 2010, 15:52:02
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Apple iPhone SE 2020
DRAGAN ŠUTANOVAC, MINISTAR ODBRANE
Vojna industrija skopila ugovor u Africi vredan 400 miliona dolara

Tanja Nikolić-Đaković    | 18. 11. 2010. - 13:03h | Foto: M. Jošida    | Komentara: 0
Od danas stupa na snagu najnoviji ugovor odbrambene industrije sa inostranstvom, vredan približno 400 miliona dolara.

Ovaj ugovor podiže ukupnu vrednost izvoza vojne industrije ostvarene u poslednje tri godine na 1, 2 milijarde, što vojnu industriju izbacuje na sam vrh liste izvoznika.

 
“To je najveći ugovor od osamdesetih godina”, kaže ministar odbrane Dragan Šutanovac. Ne želeći da otkriva o kojoj zemlji je reč, samo kaže da je na području Severne Afrike, da se ugovor odnosi na transfer znanja, da odbrambena industrija Srbije treba da ga realizuje u narednih šest godina, kao i da će uposliti više hiljada ljudi.
 
Glavni nosioci posla su, kako otkriva Šutanovac za “Blic”, SDPR, Holding kompanije „Krušik“ iz Valjeva i Kompanije „Sloboda“ a.d. iz Čačka.

Pored navedena tri preduzeća, koji su glavni nosioci ovog posla, u realizaciju ugovora biće uključeni i Tehničko Remontni Zavod iz Kragujevca, preduzeće „Prvi partizan“ iz Užica, kao i niz drugih preduzeća iz Republike Srbije.
 
- Potrebna je puna mobilizacija svih zaposlenih u preduzećima koji su učesnici u ovom projektu, kako bi se sve obaveze preuzete ugovorom realizovale uspešno i u ugovorenim rokovima - naveo je Šutanovac.
 
Povodom ovog ugovora ministar je danas održao sastanak sa direktorima preduzeća Jugoimport-SDPR J.P., Holding kompanije „Krušik“ iz Valjeva i Kompanije „Sloboda“ a.d. iz Čačka, koji će biti angažovani na ovom poslu. Na sastanku je ocenjeno da i dalje treba jačati prisustvo naše odbrambene industrije na tržištima Bliskog istoka i Severne Afrike, a pre svega Iraka, Libije, Kuvajta, Alžira i Egipta.
 
Šutanovac je takođe, najavio prvi put psole dvadeset godina izgradnju vojne fabrike, zapravo kovačnice u HK „Krušik“, razrušene tokom NATO bombardovanja. Ovo kao i niz drugih investicija koje će biti realizovane u ostalim preduzećima odbrambene industrije Srbije, objasnio je, imaju za cilj njihovo tehnološko i kadrovsko jačanje, što će omogućiti trajno pozicioniranje ove grane industrije kao jedne od najznačajnijih izvoznih privrednih grana u Republici Srbiji.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12

Zna li se tacno o kojim zemljama se radi. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
ma uobichajeno pro..ravanje iz bljica , nije hteo da oktkrije o kojim zemljama se radi ....  Smile Smile Smile  sve na foru 200 000 novih radnih mesta , srbija na dobrom putu , ne lipshi magarche do zelene trave  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
ma uobichajeno pro..ravanje iz bljica , nije hteo da oktkrije o kojim zemljama se radi ....  Smile Smile Smile  sve na foru 200 000 novih radnih mesta , srbija na dobrom putu , ne lipshi magarche do zelene trave  Smile


Lepo receno. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
Saznace se pre ili kasnije, ako ne drugacije a ono preko spoljnotrgovinskih bilansa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Cim ne otkriva o kome se radi znaci da jos nista nije potpisano... Kad pocne da se radi, saznace se u roku od 2 dana gde ide, ipak na svom oruziju mora da se gravira ime zemlje u koju se izvozi Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Ma verovatno nesto sa Gadafijem mute....mada, ako cemo mi stvarno da vidimo 400mil onda niko normalan ne moze biti protiv toga.
E sad ono sto mene zanima, jeste, jel bar vide ti radnici u fabrikama, u vidu dobrih primanja, nesto od tih para?
Jel vide nesto od tih para fabrike, u vidu modernizacije pogona, prosirenja proizvodnje, novih radnih mesta?


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Mislim da u namenskoj u Uzicu nema ni jedan radnik ispod 35 hiljada platu....
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 209
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ma verovatno nesto sa Gadafijem mute....mada, ako cemo mi stvarno da vidimo 400mil onda niko normalan ne moze biti protiv toga.
E sad ono sto mene zanima, jeste, jel bar vide ti radnici u fabrikama, u vidu dobrih primanja, nesto od tih para?
Jel vide nesto od tih para fabrike, u vidu modernizacije pogona, prosirenja proizvodnje, novih radnih mesta?




Vide ! Jedna fabrika u okviru "IMK 14. Oktobar" bar deset godina nije imala ljudski posao. A onda... u julu i avgustu radnici su radili u tri smene, ostajali prekovremeno pa čak dolazili subotom i nedeljom kad je frka. Uspešno su izvršili narudžbu a to se itekako osetilo na plati.
Što se tiče same Industrije... polako, biće ! Smile
« Poslednja izmena: 21. Nov 2010, 12:17:59 od Rajevski »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Polako?
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.