Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:47:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vojna gimnazija  (Pročitano 26941 puta)
05. Sep 2007, 12:05:50
Clan u razvoju

Zvezda,Srbija nikad Jugoslavija

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 41
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zeleo bih da upisem Vojnu gimnaziju, ali neznam nista o njoj.
Da li neko moze da mi kaze kakvi su uslovi za upisivanje, da li treba prijemni ispiti ili takve slicne stvari? Smile


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 05. Sep 2007, 12:15:11)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
http://www.mod.gov.yu/01aktuelno/indexs.htm
http://www.vj.yu/

Probaj ovde, mozda nadjes odgovore na tvoja pitanja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


CS Maniac

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 5699
Zastava Novi Sad Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
SonyEricsson k300i
Zeleo bih da upisem Vojnu gimnaziju, ali neznam nista o njoj.
Da li neko moze da mi kaze kakvi su uslovi za upisivanje, da li treba prijemni ispiti ili takve slicne stvari? Smile


Moj drug iz osnovne je upisao vojnu gimnaziju kaze da trebas da imas iz mate i srpskog najmanje cetiri i da prodjes milion pregleda. Dakle netrazi se fizicka snaga ili tako nesto samo moras da budes zdrav kao dren
IP sačuvana
social share
         
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Vojne akademije opet vrlo primamljive i interesantne za mladiće
Pitomac postaje tenkista, ali i mašinski inženjer
Autor: t.n.đaković | 15.09.2007 - 09:21

Nenad M. bio je kandidat na prijemnom za Vojnu akademiju. Oborili su ga jer ne razlikuje nijanse zelene boje. Milan Mihajlović, međutim, ispunio je sve uslove, odličan uspeh, testovi iz matematike ali i rigorozne testove psihofizičke spremnosti: 2.400 metara trčanja ispod devet minuta, 100 metara ispod 12 sekundi... I kada sve to prođe, mesec dana na teren, na vojni poligon, i obuku. Ubrzo je sebe samo malo razlikovao od običnog vojnika. Možda po tome što vojnik ustaje u pet, a pitomac u šest časova.

- Noge nenavikle na čizme, zabijaju se u vruć pesak, beretka, radiš sa pravim bombama, minama, eksplozivom, snajperima sa nightvisionom... Maskiran ratnim bojama, voziš se u oklopnom vozilu, trčiš za tenkom, prespavaš noć u rovu, čekajući pet ujutru i napad iz nekog pravca. Kada nije bilo obaveza, održavaš travu da bude pet do deset milimetra iznad zemljine površine, zimi čistiš sneg, a u jesen lišće - priča pitomac Milan Mihajlović.

stroga pravila
- Dvadeset odsto ljudi ne izdrži do kraja. A na teren se šalju odmah po dolasku, da osete municiju. Ustajanje u šest ujutru, duga pešačenja, baratanje pravim oružjem. Tu prolaze kroz sito i rešeto, i to je prva prava selekcija - kaže general Vidosav Kovačević, načelnik Vojne akademije.
- Postoje pravila i kodeks ponašanja koji važi kako za studente, tako i za oficire i, ako ga ne poštuješ, to znači da ispoljavaš nedisciplinu - kaže Milan.
Tokom pet godina školovanja na Vojnoj akademiji, on nikad nije imao zabranu izlaska u grad. To znači da nije imao niti jednu grešku u poštovanju pravila. To podrazumeva i da nikada nije zakasnio ni na čas, ni na postrojavanje ili ma šta drugo... Poštovanje discipline i odgovornost, koja ga je i dovela na Vojnu akademiju, pomogli su mu da se isto tako odgovorno ponaša i na nastavi, kasnije i na ispitima. On je danas jedan od trojice najboljih diplomaca Vojne akademije sa prosekom 9,36.
- Ako imaš problem sa disciplinom, Vojna akademija nije za tebe, bez obzira na rezultate koje postižeš na nastavi. Sve je na Akademiji jednostavno način života, mnogo organizovanji nego civilni, i to je uglavnom najvažniji motiv, uz sticanje znanja za studente - kaže Milan.
Odlazak na teren i obuka zimi mogu biti i veoma zanimljivi.
- Kopaonik, usred turističke sezone. Strava zezanje, dobijaš skije, najbolju opremu. Imali smo opremu čak bolju od onih turista iz Nemačke, Austrije, Švajcarske - priča Srđan, koji je pre dve godine upisao Vojnu akademiju, kada odziv kandidata i nije bio baš tako veliki kao danas.
Ove godine na jedno mesto prijavljena su tri-četiri muškarca, ali ima i žena. Razlog za veliko interesovanje je najverovatnije reforma Vojne akademije, i mogućnosti da studenti pored diplome Akademije dobiju i diplomu jednog od beogradskih fakulteta važećih u civilnom svetu.

Diploma i za civilstvo

- Sklopili smo ugovor sa Fakultetom organizacionih nauka, Mašinskim, Elektrotehničkim, Saobraćajnim fakultetom, kao i sa Akademijom. Započeli smo zajedničke studijske programe. Tako će pešadijski oficiri istovremeno biti i civilni menadžeri bezbednosti ili organizacionih nauka, tenkisti - mašinski inženjeri, piloti - saobraćajni inženjeri, a oficiri vazduhoplovno-tehničke službe i inženjeri elektrotehnike - kaže Kovačević.
Šta, osim toga, podrazumeva reforme školstva u Vojnoj akademiji?
- Školovanje uglavnom onog dela koje se odnosi na sistem komandovanja i slično, prilagođen je standardima NATO, a u naučnom delu propisima po Bolonjskoj deklaraciji. Tako da smo se prijavili za akreditaciju kako bi diploma naše akademije bila priznata svugde gde je priznata Bolonjska deklaracija, i čekamo odgovor - ističe general Kovačević.
Student ove akademije državu godišnje košta oko 200.000 dinara.
Pitanje koje se nameće jeste da li će ovi studenti nakon što dobiju diplomu napustiti posao u vojsci. Ali Kovačević kaže da je student ukoliko padne godinu ili napusti Akademiju, u obavezi da plati troškove školovanja. Takođe, mladi oficiri dužni su da nakon dobijanja diplome provedu dupli broj godina na poslu u vojsci od provedenog na vojnom školovanju.
Broj primljenih studenata u skladu je sa brojem potrebnih oficira u budućnosti, naznačenim u Strategijskom pregledu odbrane.
Niko nije višak, jer Uprava za kadrove Ministarstva odbrane i Generalštaba, u skladu sa potrebama, određuju upisnu kvotu. Ipak, diplome priznate na pet beogradskih fakulteta novim studentima Akademije daju dodatnu sigurnost, da u slučaju izmene reforme neće ostati bez posla.

Biće 213 potporučnika
Ove godine 213 diplomaca dobiće čin potporučnika. Od tog broja, 190 ih je planirano za angažovanje u Vojsci Srbije, sedam u Vojsci Crne Gore i 16 u zajedničkim snagama BiH.
- Studente iz Crne Gore i BiH plaćaju njihove države. Vojna akademija je jedina opstala od bivših republika. I verujemo da imamo ozbiljne šanse za lidera vojnog obrazovanja u regionu - kaže Kovačević, najavljujući svečanu promociju studenata 127. i 128. klase Vojne akademije Vojske Srbije za danas u 17.30 časova ispred Doma Narodne skupštine Republike Srbije.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zanima me koliko treba poena da bi se upisala vojna gimnazija, moj brat hoce da je upise, ako neko zna nek odgovori Smile :P
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da neko mozda ne zna gde mogu da nadjem rezultate prijemnog ispita za vojnu gimnaziju? :D :D :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
  Malo kasnim ,tek sam sad vidio temu .

  Ipak cu je malo dopuniti da se nebi zbog svoje tvrdoglavosti oprzio kao sto sam i sam. Meni su lijepo govorili da mi nije pametno ici u VOGI , jer lijepo zavrsim srednju skolu u civilstvu pa polako na akademiju (ako u zrelijim godinama jos uvijek budem napaljen).
Postavlja se pitanje zasto ici u VOGI i maltretirati se kad mozes na akademiju i bez VOGI-a. Zasto trpiti majmune(najblaza rijec koju sam mogao naci) od oficira i drugog civilnog osoblja na svojoj kozi . Imam pravo da ovako pricam jer sam to sve prosao , ali na svu srecu sam se opametio i poslije druge godine vratio se u "civilstvo".
Nisam se ni za tren pokajao !

 Ja sam imao pogresnu predstavu o VG ! Mislio sam cim dodjem ide akcija od jutra do mraka . Disciplina , fizicke aktivnosti , strucni predmeti ....
Ali ono sto sam tamo nasao vise mi je licilo na popravni dom ili neka socijalna ustanova !

Niti jedan strucni predmet osim nekih vannastavnih sekcija.
  Da se radi o vojnoj institucij podsjecaju :ciscenje mokrog cvora, pozarstva(kojekakve gluposti) ,
ciscenje kruga (da bi se uvukli u dupe strjesine nadredjenim iz CVS) i to metlama kod kojih je ostala samo drska ,postrojavanje prije obroka ,pisanje izjava zbog nediscipline .

  Rukovodeci kadar (nacelnici, pomocnici nacelnika, zastavnik) , sve go debil do debila. Nacelnik moje klase je bio blago pogubljen , ali i pored toga , valjda da bi i pored toga zadrzao autoritet bio je i SMRAD !  Sjecam se kako je napravio postrojavanje klase i proglasio kako smo napravili "ATENTAT" na njega tako sto je neko hemijskom prevukao preko papirica na kojem je pisalo njegovo ime ! Smile

    Takvih slucajeva ima milion ali me mrzi pisati , a mozda vise nikog i neinteresuje !

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Tel.Me Your.Number
Da ne otvaram novu temu sta mislite o vojnoj akademiji?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Apple iPhone 5
Moj ortak vec dve godine pokusava da je upise i ne ide mu.... Oba puta su ga vratili jer nema dovoljno kg Smile
Inace, visok oko 185, oko 67kg
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ajde da i ja kažem nešto.
Ja sam završio Vojnu gimnaziju i Vojnu akademiju tako da vam iz prve ruke mogu reći kako je tamo.
2810 je rekao da u Vojnoj gimnaziji nema stručnih predmeta. Normalno da nema kada je to gimnazija. Gimnazija kao i svaka druga, samo što ne pripada Ministarstvu prosvete već Ministarstvu odbrane. Kada sam ja išao u tu školu (a to je bilo od 1991. do 1995) to je bila jedna od jačih, ako ne i najjača škola po obrazovanju u državi. E sada, što se tiče kojekakvih vojnih gluposti to je neizbežno. Redarstva, požarstva i sl. postoje svuda u vojsci, pa tako i u Vojnoj gimnaziji. Završetkom Vojne gimnazije nemate ništa konkretno, tj. isto kao da ste završili bilo koju gimnaziju u civilstvu. Sa njom možete da upišete bilo koji faks a ne samo Vojnu akademiju. Jedina prednost  je što možete direktno da se upišete na Vojnu akademiju, tj. imate prednost u odnosu na one koji dolaze iz civilnih srednjih škola (naravno sve zavisi od uspeha).
Moj savet je da lepo kao ljudi završite srednju školu u civilstvu pa onda odete na akademiju, a evo i zašto. Pošto školovanje u vojnim školama plaća država, to mora da se vrati. A to se vraća tako što se plati ako se napusti, ili tako što posle školovanja radiš u vojsci duplo od onoliko koliko te je država školovala. Dakle, završiš samo akademiju dužan si da radiš u vojsci 8 godina. Završiš i gimnaziju i akademiju, dužan si 16 godina. Ako se desi da želiš da napustiš vojsku zato jer si našao bolji posao, ili ti je dokurčilo, ili bilo šta drugo, a nisi odradio svoje, plaćaš. Onda je bolje da si državi dužan što manje. Osim toga, u vojnoj gimnaziji si u internatu gde ne možeš da izađeš kada hoćeš već onda kada je izlaz u grad (kao i svuda u vojsci). Naravno disciplina nije kao kod običnih vojnika, ali pitanje je koliko klinac od 15 godina može da prihvati da mu je određeno kada ustaje, kada može da izađe, da ne može da radi šta hoće itd. Sem toga Vojna gimnazija služi i za navlačenje kadra za akademiju. Naime, dosta ljudi posle mature ne želi da upiše akademiju (jer više nisu napaljeni na vojsku) već hoće na neki civilni fakultet, ali onda mora da plati troškove školovanja (koji su moje vreme bili 15000 DM) a nema odakle, i onda budu prinuđeni da upišu akademiju. Zato je, opet kažem, bolje završiti civilnu srednju školu, pa ako sa 19 i dalje želiš da budeš vojno lice, a ti onda upiši akademiju. Doduše, od mojih klasića koji nisu upisali akademiju retko ko je platio troškove školovanja, ali to je bilo u vreme čika Slobe kada si mogao da muvaš po sudovima. Sada ne znam kako je, ali mislim da je ozbiljnije nego onda. Trenutno mi ništa više ne pada na pamet (davno je bilo Smile), ali ako se nečega setim dopisaću(naravno ako nekog zanima).
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:47:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.