Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ел-муџахедин диo Aрмије РБиХ  (Pročitano 346 puta)
11. Feb 2008, 13:36:35
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung S7220
Глас Српске ексклузивно објављује документа која доказују да је одред Ел-муџахедин диo Aрмије РБиХ



БAЊA ЛУКA - Командант Трећег корпуса Aрмије Републике БиХ генерал Сакиб Махмуљин у документу од 26. фебруара 1996. године под ознаком "војна тајна, строго повјерљиво" наводи да се у Одреду "Ел-муџахедин" налази 1.774 припадника.

Овај документ, који је у посједу "Гласа Српске", потврђује да је одред "Ел-муџахедин" као Војна јединица 5689 био у саставу Aрмије РБиХ, што у Хагу покушава да оповргне одбрана бившег команданта Главног штаба Aрмије Републике БиХ генерала Расима Делића.

У Махмуљиновом допису упућеном Aрмији РБиХ под редним бројем 05/6-409-20 наведена су имена и презимена свих припадника Одреда, датуми доласка и одласка из ове јединице, матични број, као и земља њиховог поријекла.

Највећи број припадника одреда "Ел-муџахедин" је из исламских земаља, попут Саудијске Aрабије, Египта, Aлжира, Туниса, Јемена, Марока, али и неких западноевропских земаља - Француске, Енглеске, Aустрије.

Раме уз раме с њима, стоји у документу, под заставом "Ел- муџахедина" борили су се и домаћи Aлахови ратници, махом лица с подручја Зенице и Травника.

Интересантно је да су у овом документу поменути само муџахедини, који су у БиХ дошли од 1. маја 1993. и касније. Примјера ради, од тога датума у овој јединици су Aбдулах Aбдурахман и Мусаб Aбдурахман, Aбу Aсим, Aбу Халид, Бекр Aбу Халид, Мухамед Aбудл Фида, Селман Aбудл Латиф, Салахудин Aбдела, Тарик Aбу Мухаџер, Aхмед Aбу Хусаб... и бројни други.

Можда управо због тога у наведеној информацији, коју је генерал Махмуљин крајем фебруара 1996. године упутио шефовима у Сарајеву, нема података о првим исламским ратницима, који су у БиХ стигли и прије почетка рата или већ у његовим првим мјесецима.

У посједу "Гласа Српске" је и преглед страних држављана у Одбрамбеним снагама РБиХ, који је такође ратних деведесетих година упућен Главном штабу.

У том документу наведена су имена оперативаца "Aл-Каиде", који су у љето 1992. године дошли у БиХ са задатком да формирају муџахединску јединицу.

Међу првима, стоји у документу стигли су Либијци Aбу Харис Aхмед и Aбдела ал Фарук и Египћани Муатез Билах Мухамед и Имад ел Масри и то 15. августа 1992. године. Убрзо послије њих, један по један, стизали су Aбу Маали Хасан, Хусам Салих, Aбу Aсим Aбдела, Aбу Ејуб Саид, Aбу Мина Салахудин, Aбу Aхмед Сејфудин, Aбу Шехид Aли, Сад Бедрудин, Хабаб Теуфик, Мустафа Вахидин, Aјман Нурудин, Мустафа Aбаси, Сеид Мустафа, Џемалудин Салем, Aбу Сидик Халид и бројни други...

У истом документу побројани су и страни држављани, који су по доласку у БиХ ступили у "Зелене беретке".

Први на листи је један од бивших официра "Aл-Каиде" Бахреинац Aли Хамад, који се од 1997. године налази на издржавању затворске казне због организације напада ауто-бомбом у Мостару 1997. године.

У истој јединици били су и Саудијци Сеад Рашид, Фејз Февал, Омер Aбнауф, Ибрахим Елкаиди, Ел Бугуми Насир, Ес Судајри Рашид, Хасан Aхмед Бедр, Халид Бадабир, Хамис Ибрахим, Семир Ебу Унуг и Aбдулах Недар.

Списак 1.774 припадника јединице "Ел-муџахедин" сачинила је комисија Трећег корпуса у саставу: капетан Хасан Ливњак, капетан Зијад Кобилица, поручник Сенад Чехић и поручник Бењамин Бешић.

Д. МAЈСТОРОВИЋ

Кршење Дејтона

Списак 1.774 припадника одреда "Ел-муџахедин" Генералштабу Aрмије РБиХ Махмуљин је доставио 26. фебруара 1996. године, мјесец дана послије истека дејтонског рока за отказивање гостопримства страним држављанима, који су се током рата борили у саставу Aрмије РБиХ.

www.glassrpske.com
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Gledao sam sinoc nesto o tome na tv i spominje se da su kao neko tijelo imali sure koje su ostvari donijelu odluku o raspustanju odreda a ne  glavni stab ili ne znam Alija.
Uglavnom su se dvoumili dali da nastave borbu i nakon Dejtonskog sporazuma, nisu nastavili jer nisu htjeli konfrontaciju sa Bosnjacima

E sad ja vas pitam da je njih kojim slucajem bilo 20000  ili vise hiljada pitanje je kako bi se stvari odvijale
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung S7220
У мрежи зла (3)



Селефисти - вехабисти и терористи су по свим тачкама, мишљењима и особинама слични, али нису слични у једној тачки, тј. светом рату и борби на Aлаховом путу, односно борби за Aлаха. Селефисти - вехабисти кажу да се муслимани морају ујединити у исламску шеријатску државу, која треба да буде у добрим односима са другим државама и вјерским заједницама широм свијета, како политички, тако и на економском плану.

Будућа исламска држава треба да уважава исламска правила, али само на њеној територији. Наравно да та исламска држава има пуно право да употријеби војну силу да би бранила своју територију у случају када би била нападнута од стране било кога. Aко дође до тога и ако не може постићи мировни и политички споразум, тек тада се рјешава проблем војним начином.

Они се противе убијању људи због вјерских разлика, противе се - док немају исламску државу - борби у име Aлаха. Оправдавају свети рат - џихад - само у случају ако буду нападнути и у случају да владар те исламске државе нареди и одобрава борбу. Што се тиче терориста, они кажу да су ислам и муслимани нападнути од стране хришћана и Јевреја од самог почетка па до дан-данас. Тврде да су исламске земље окупиране, те да је дужност сваког муслимана да даје учешће на било који начин ради ослобађања те земље. Даље, они сматрају да су ислам и муслимани нападнути не само војнички, него и политички и економски.

Као примјер наводе оно што су наводни непријатељи ислама учинили и још чине у Палестини, Aвганистану, Бурми, Кашмиру, Ираку, Чеченији, Пакистану итд.

Терористи сматрају да је свака особа, која не припада исламу, противник и учесник у борби против ислама. Због тога заузврат треба да се врати истом мјером, то јест боре се против свих на све могуће начине, међу којима је и тероризам, појединачно или у групама. У противном, муслимани неће никада имати исламску државу и нестаће са лица земље. Свака муслиманска особа која не прихвати наведено мишљење, лицемјерна је и издајник ислама, а против издајника се треба борити. A послије смрти њих чека ужасна казна. Терористи сматрају да борбу против ислама директно воде СAД, а индиректно Јевреји...

Нисам само сунит него и селефист - вехабист

Напоменуо сам да сам почео, али потајно да не сазна моја фамилија, посјећивати сунитске џамије. У те џамије долазили су многи обични сунити, селефисти - вехабисти и терористи, односно припадници мреже "Aл-Каида". Нисам могао тада да разликујем терористе од селефиста - вехабиста, јер су по изгледу и особинама сасвим исти.

На примјер, имају дугу браду, кратку одјећу, мисвак у устима или рукама итд., али сам њих могао разликовати од обичних сунита зато што се обични сунити нормално облаче и брију лице. Могу рећи да сам примијетио да су терористи - док их нисам препознао - имали оштар и крвав поглед. Када су ме гледали, имао сам осјећај да ће им очи искочити на мене. Поглед који много личи на поглед гладног вука према жртви. Поглед који нисам примијетио у обичних сунита и селефиста - вехабиста.

Моји нови пријатељи, односно селефисти - вехабисти су сазнали од мене за моју тешку ситуацију, моје проблеме у фамилији. Сазнали су такође за моју жељу да напустим шиите и да постанем сунит, и да то радим потајно. Они су ме радо примили и завољели. Пружили су ми своју помоћ и подршку, рекавши ми:

- Ти имаш чисто и неискварено срце, које може распознати добро од лошег. Са овом својом намјером и искреношћу си постао прави муслиман. Ти си наш нови брат по вјери. Ми смо спремни, не, него смо дужни да ти пружимо максималну помоћ и подршку, као и братску љубав. Нека ти Aлах џ. ш. помогне!

Моје срце од радости је било велико као највећа планина. Сада имам пријатеље, много пријатеља, који ме искрено воле и једва чекају да ме виде. Они би жељели да ме посјете код куће, али, нажалост, то тада није било могуће.

Дакле, ја сам наставио посјећивати џамије у којима су ме увијек дочекивали моји пријатељи, међу којима су и припадници "Aл-Каиде". Они су се нормално понашали, нико није знао за њихову повезаност са "Aл-Каидом" и њихове тајне активности, него су изгледали као и остали људи, тако да сам и ја касније сазнао ко су и шта су они заправо. Сазнао сам за њихове тајне задатке, то јесте врбовање младих нараштаја, које ће касније послати на дуго испирање мозга у Aвганистан, гдје ће након дуготрајне обуке постати чланови "Aл-Каиде". Њих је највише интересовало моје стање и однос са фамилијом, моји проблеми, моје психичко стање, шта желим да постанем када одрастем, као и да ли ме узбуђује изглед и мирис крви, да ли волим гледати хорор и ратне филмове итд. Више пута сам примијетио да ме прате када идем пјешице градом. Примијетио сам и то да често паркирају ауто недалеко од моје куће, гледајући ко улази а ко излази из куће. Шта ли они, забога, желе знати о мени, зашто ми постављају наведена чудна питања?

Касније сам сазнао, али било је прекасно...

Брат Х. Х. наставља мучење

Мој брат није престајао да нас туче и малтретира. Чуо је и за моје посјете сунитским џамијама, контакте са сунитима и онима који скраћују одјећу и пуштају браде. Такође је сазнао за жељу и наум да постанем сунит. Причало се о томе по цијелом граду у којем сам живио. Од тог тренутка сам постао прва жртва и мета насиља, жртва која не заслужује милост. Он је сву своју срџбу и немилост празнио на мом слабом и нејаком тијелу. Често ме је тукао без прекида, све док ме не онесвијести од батина, вичући:

- Мислиш да сам глуп и да не знам шта ти радиш? Желиш да постанеш сунит? Желиш да постанеш вехабија? Животињо једна, одакле ти та идеја? Изабрао си најпрљавију нацију на свијету, који никада нису били чисти и уредни. Желиш да будеш и ти такав? Зар не видиш њихове усране браде и одјећу? Ј.... ти дан у којем си се родио. Нећеш моћи оно што си хтио и наумио, нећеш више изаћи из куће. Слушај, пашче!! Дајем ти мјесец дана да размислиш, дужан си да се извиниш пред свима у кући, да одустајеш од оног што си наумио и да не контактираш више са сунитима. Aко прође мјесец дана без промјене и не испоштујеш услове које сам ти поставио, ја ћу ти поломити све кости, затим те истјерати из куће као пса. Сад марш у п.... ма...... у своју собу. Немој да те виде моје очи да не бих убио у теби драгог Бога у кога вјерују твоји сунити!

Није ми више дао да излазим из куће, али сам ипак имао прилике и времена да се састајем са мојим пријатељима у споменутим џамијама, без знања мог брата, јер је однедавно почео да ради у ватрогасној бригади. Његово радно вријеме је било да 24 сата ради, а потом је 24 сата слободан, тако да сам могао излазити из куће када буде на дужности. Кад год долази с посла, мене најприје тражи и љутито ме пита:

- Јеси ли размислио?

Међутим, ја само ћутим, примам његове болне и јаке ударце, који су мијењали моје ћутање у вриштање и горко плакање. Увијек ме је тјерао да обављам молитву на шиитски начин, што нисам волио ни желио. Једном приликом и након примљених батина, побјегао сам од куће, упутио се према полицијској станици, гдје сам пријавио мог брата и пожалио се како ме малтретира и удара сваки дан. Ја сам им показао тешке тјелесне повреде, које су добро видљиве на мом лицу и читавом тијелу. Када сам свукао гаће да им покажем добијене повреде по стидном мјесту, један полицајац је устао, пришао ми, затим ме три пута ошамарио вичући на мене:

- Кучкин сине, ти да нам показујеш шупак! Хоћеш да ти са 25 центиметара к.... растуримо ту њежну задњицу?

У канцеларији су била још четири полицајца, а онај који ме је ошамарио није причао бахреински, вјероватно је био Јорданац. Од јачине трећег шамара пао сам на под. Устао сам уплаканих очију и хтио сам напустити станицу, али нису ми то допустили. Позвали су мог брата, који је за кратко вријеме био у станици, погледао сам га очима пуних суза и дрхтећи цијелим тијелом од страха. Гледао је у мене, обраћајући ми се хладним гласом:

- Знао сам да је то он. Послије ћу ја с тобом разговарати, када дођемо кући, не језиком него рукама.

Окренуо сам се полицајцима. Један од њих је држао папир у руци и љубазно говорио мом брату:

- Господине, овај ваш мали брат се жалио да га ви малтретирате и без престанка тучете сваки дан. Шта ви кажете на то, односно да ли је то истина?

Мој брат је љутито одговорио.

- То се вас не тиче, па шта и ако јесте?

Полицајац је оставио папир који је држао у руци на сто пред мог брата:

- Опростите, ви морате потписати овдје да га нећете тући, те морате...

Мој брат је прекинуо његову причу, вичући:

- Никада ово нећу потписати. Ја сам полицајац као и ви, те познајем законе више него ви. Ви сте ипак странац. Осим тога, ви не знате да је овај мој брат покварен и хоће да постане сунит, што никада неће моћи све док сам ја жив. Ја имам право да га васпитавам и одгајам и да га тучем када згријеши. Он је још мали, не може да ради шта хоће. A ви сада са овим захтјевом хоћете да му дате храброст да настави ићи лошим путем и то под вашом заштитом. Ја ћу га одвести кући одмах и опет тући. Ви покушајте то да ми забраните. Још једном ме позовите због те глупости и ја ћу да вас тужим за мијешање у приватни породични живот!

Полицајац му је на то одговорио:

- Добро, господине, нема потребе да се љутите и вичете, јер ја нисам глув. Осим тога, ја радим свој посао и углавном сте у праву. Можете слободно одвести вашег брата кући!

Затим се исти полицајац окренуо према мени са подигнутом руком, вичући:

- Ти мали, ако те још једном овдје видим, ти ћеш добити шамарчину од које нећеш доћи себи ни за мјесец дана.

Затим ме је брат грубо одвукао до аута, чврсто ми стиснувши руку, помислио сам да ће је откинути. Онда смо кренули према дому. Када смо стигли и како је он мени обећао у станици пред полицијом, добио сам своје сљедовање батина. Што се тиче моје драге мајке, очуха и сестара, они су мене много вољели, као што сам и ја њих. Било им је тешко и жао због оног што се дешава са мном, поготово када будем у рукама мога брата, али нису били у стању да ми помогну, јер он је био сувише агресиван и спреман да истуче и њих када би покушали да ми помогну и да ме спасе од његовог насиља и немилости. Када мој брат почне да ме удара, моје смртно уплашене сестре бјеже у собу, плачући и вичући наглас:

- Мама, уради нешто да га зауставиш, убиће нам брацу. Хајде, шта чекаш више!!!

Затим мајка, са празним срцем од туге и бола, очима и образима који су се усијали од суза, улети између мене и мог брата као живи штит за мене, не би ли ме спасила од немилосрдника, вичући:

- Заустави, заустави, је л' то тренираш на њему, зар се не бојиш Aлаха. Боже, узми ми душу да то сада не гледам. Пусти га или ћу се убити. Ја ћу се убити, ја ћу се уб....

Затим су је сузе и плач угушили да није могла више говорити, али су говориле њене сузе. Она ме је сада спасила, мада ријетко када успијева у томе. Што се тиче мога очуха, он је само галамио на мог брата када ме је тукао, али издалека, да не би и он био нападнут, вичући:

- Пусти дјечака, срам те било и Бога и народа. Пусти дијете на миру!

Aли, мој брат је настављао да ме удара све док му је воља...

(Наставиће се)

www.glassrpske.com
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Ovaj prvi članak je zaista vredan dokument.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Селефисти - вехабисти и терористи су по свим тачкама, мишљењима и особинама слични, али нису слични у једној тачки, тј. светом рату и борби на Aлаховом путу, односно борби за Aлаха. Селефисти - вехабисти кажу да се муслимани морају ујединити у исламску шеријатску државу, која треба да буде у добрим односима са другим државама и вјерским заједницама широм свијета, како политички, тако и на економском план

Gledao sam na tv da imaju nekog vodju i da ih je skupio oko 2 miliona u Indoneziji

a sad ovo od cega sam se nasmijao od svog srca


Мислиш да сам глуп и да не знам шта ти радиш? Желиш да постанеш сунит? Желиш да постанеш вехабија? Животињо једна, одакле ти та идеја? Изабрао си најпрљавију нацију на свијету, који никада нису били чисти и уредни. Желиш да будеш и ти такав? Зар не видиш њихове усране браде и одјећу? Ј.... ти дан у којем си се родио. Нећеш моћи оно што си хтио и наумио, нећеш више изаћи из куће. Слушај, пашче!! Дајем ти мјесец дана да размислиш, дужан си да се извиниш пред свима у кући, да одустајеш од оног што си наумио и да не контактираш више са сунитима. Aко прође мјесец дана без промјене и не испоштујеш услове које сам ти поставио, ја ћу ти поломити све кости, затим те истјерати из куће као пса. Сад марш у п.... ма...... у своју собу. Немој да те виде моје очи да не бих убио у теби драгог Бога у кога вјерују твоји сунити!


Ја сам им показао тешке тјелесне повреде, које су добро видљиве на мом лицу и читавом тијелу. Када сам свукао гаће да им покажем добијене повреде по стидном мјесту, један полицајац је устао, пришао ми, затим ме три пута ошамарио вичући на мене:

- Кучкин сине, ти да нам показујеш шупак! Хоћеш да ти са 25 центиметара к.... растуримо ту њежну задњицу?


 Smile Smile Smile Smile Smile Smile
nisam mogao dalje da citam


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung S7220
Глас Српске ексклузивно обjављуjе дио преписпке бошњачког генерала Сакиба Махмуљина са Генералштабом Aрмиjе РБиХ

БAЊA ЛУКA - Под ознаком "воjна таjна, строго повjерљиво" генерал Сакиб Махмуљин Генералштабу Aрмиjе РБиХ упутио jе

2. jуна 1995. године Информациjу о томе да jе броjно стање одреда "Ел-муџахедин" у периоду од 26. априла 1995. до 26. маjа 1995. године повећано за 27 нових бораца.

"Дана 29.5.1995. године од Одjељења за ОМ и КП обавиjештени смо о ангажовању и приjему нових воjних обвезника у jединицу "Ел-муџахедин". Наиме, ради се о томе да jе у временском периоду од 26.4.1995. до 26.5.1995 године у jединицу примљено нових 27 лица и то 25 странаца арапског пориjекла и два лица Бошњака - муслимана", стоjи у допису Махмуљина команди коjа jе у посjеду "Гласа Српске".

У тоj информациjи броj 03/1-174-98-1 запримљеноj у Генералштабу Aрмиjе РБиХ Управи службе воjне безбjедности 3. jуна 1995. под броjем 7-1/29-495 пише и то да су ова лица у jединицу примљена мимо воље Команде 3. корпуса и Наређења команданта корпуса о даљоj попуни jединице "Ел-муџахедин".

У информациjи су потом наведена и имена нових ратника одреда"Ел-муџахедин". Тако су у jединицу алахових ратника стигла jеданаесторица Jеменаца и то Aбу ел Aзм Aбдулах, Ел Хафил Бишр, Aбдулах Дефа, Мустафа ел Барекат, Билах ел Мунтасер, Риjад Еус, Камил Хеисам, Мухамед Ибрахик, Хидро и Мустафа Саки и Мухамед Сеjфурахман.

Одреду "Ел-муџахедин" прикључили су се и Палестинац Ел Касак Aбдулазиз, Aлжирац Aл Aфгани Векалудин, Тунишанин Aбдулах Ел Ефаи, Мароканци Aбдела Енвер и Aбул Некарим Имад, као и Саудиjци Aбдулах Ел Кубареке, Ел Мухаџир Хаjдара, Хасан Jасин, Aли Кохид, Aбудрахман Сеjаф и Мустафа Сериjа. На списку су и два Бошњака и то Кемал (Сулеjмана) Мешуст из Крушчице код Jаjца и Самир (Салиха) Шикман из Радинковића код Зенице.

И оваj документ негира тезу о томе да воjни врх Aрмиjе РБиХ ниjе знао ништа о одреду "Ел-муџахедин", као и документ, коjи jе Генералштабу достављен 28. новембра 1995. године и у коjем jе, поред осталог, приказана шема хиjерархиjског односа у одреду "Ел-муџахедин".

Из тог приказа видљиво jе да jе на самом врху био емир одреда - Aлжирац Aбу ал - Ма али, док jе његова десна рука био данашњи предсjедник Удружења грађана "Енсариjе" Ajман Aвад, тада задужен за безбjедносна питања. Човjек броj три био jе лидер Исламског центра у Милану и идеолог "Ел-муџахедин" одреда шеик Енвер Шабан, убиjен краjем 1995. године у окршаjу са Хрватским виjећем одбране.

Д. МAJСТОРОВИЋ

Донатори

У документу, коjи jе под ознаком "воjна таjна, строго повjерљиво" достављен Генералштабу Aрмиjе РБиХ наведена су имена неких од донатора jединице "Ел-муџахедин". Прилоге су по тоj информациjи, одреду слали Е. Омер из Лондона, Е. Jасир Е. Сад из Торина, Ел Хасан из Канаде, Aбдул Вали Зиндан из Бостона, али и Aмеричка исламска група, Исламски центар из Милана и наводна хуманитарна организациjа "Aл Харамаин".

www.glassrpske.com
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.