Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Registracijom prihvatate pravila foruma.
ConQUIZtador
banner
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 143 144
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vodic za kupovinu aparata, objektiva, kamera i druge opreme... (Pitajte ovde)  (Pročitano 336819 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 559
mob
SonyEricsson k800
budjet  ..500-1300 eura
danima listam int.i sav sam vise pogubljen od pojmova,oznaka..canon,,sony,nixon,,60,70,1300d.e.1100..600..6300
1. teski sam amater,ali sa velikom voljom(vezano za fotografiju)
2.previse godina imam da bih kretao od osnovnih stvari,pa se polako prebacivao na vece,ozbiljnije
3.prioriteti fotografisanja su mi portreti,priroda. (pluis sve ostalo :) )
4.uslov za fotoaparat je da ima dovoljno kvalitetnu i kameru (ako ne i vise nego dovoljno)
5.dosta bitna stavka je da aparat ima kvalitetniji autofokus
6.u budjet treba da udje ne samo aparat,vec i stativ,naravno  minimum potrebnih (2-3) objektiva..i eventualno jos neke opreme..blic..svjetlo..
7.novi aparati..a moze i koristeni
8.ako moze i neki predlog (ne ulazi u ovaj budjet)kakav stampac uzeti,koji bi mogao sto kvalitetnijepratiti izabrani aparat,dakle da moze napraviti sliku kojoj nece niko naci zamjerku (prof. se ne racunaju,pod tim niko)

« Poslednja izmena: 12. Nov 2017, 10:26:20 od cvijics »
IP sačuvana
social share
....U prevelikom zanosu, zbog mrve savršenstva događalo se da počinim obilje neoprostivih grešaka.
Najveća od njih je bila sto sam se bavio znacima, umesto da pazim na predznak....
Pogledaj profil

Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma

Zodijak Aries
Pol
Poruke 42266
Zastava
dSLR aparati su svi kvalitetni, bitan ti je objektiv.

Ja bi licno Nikon ili Canon Full frame, 85mm objektiv F1.8, ali za to ti treba 2000 evra, minimum.

Druga opcija ti je sa crop senzorom, na primer Nikon d7100, d7200 ili ako si za Canon, pitaj nekoga sto ima Canon :)

AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G ili Nikon AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G su "must have" za svakog pocetnika kostaju 200 evra novi za portrete fenomenalni, imas isto to i za Canon, a za drugi objektiv ne bacaj pare, nego malo kasnije kad udjes u stos vidis sta ti treba od zuma do blende.

Kad sve to usavrsis kupis 14-24mm + 24-70mm + 70-200mm f2.8
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter

Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 559
mob
SonyEricsson k800
kako nije bilo par dana odgovora,onda ija zaspao :)
doduse zaspao sto se tice bureka,ne i price o aparatu.
..kroz to vrjeme sam se dodatno edukovaopa i ubjedio se da definitivno se odlucim ua FF aparat.
ono sto se izdvojilo zasad je  nikon d750, nikon 810 (ali polovni) i sony a7ii
nikon  d750-1500 eura
nikon d 810-1500 eura (20k okidanja)
sony a7ii-1200 eura (nov,ali ipak druga ruka-mislim neki lik prodaje,ne trgovina)

...nekako mi naj ,naj zvuci d750,ali...i sony mi mirise.
svjestan sam i da 750 moze imati oaj flare,gresku,pa cu ako budem ga uzimao obratiti paznju.
nnaravno doslo je do izmjene u pogledu ukupnog ulaganja,pa tako da sad budjet je narastao :)
2000-3000 ( s tim da bbih bio sretan da ne ode preko 2,500)

neznam kako nigdje nisam naletio da canon da mi mirise,pa ako neko ima preporuku slobodno neka kaze

uglavnom sve preporuke nevezano za moje navodjenje pomeutih aparata su dobrodosle, dakle budjet 2000-3000 e
IP sačuvana
social share
....U prevelikom zanosu, zbog mrve savršenstva događalo se da počinim obilje neoprostivih grešaka.
Najveća od njih je bila sto sam se bavio znacima, umesto da pazim na predznak....
Pogledaj profil

Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 154
Pozdrav svima. :D
Apsolutni sam amater u svetu DSLR-a, pa sam došao po savet. Koji aparat biste vi izabrali od navedenih:
Nikon D3200 + 18-55 DX
Nikon D3200 + tamron objektiv 70-300
Canon 700d + 24mm 1:1.4
Canon 1200d + 18-55mm
Svi ovi aparati su do 300e. Ukoliko imate neki drugi da mi predložite, slobodno napišite :)
Takođe, zanima me koji objektiv čemu služi(i koji ima stabilizaciju a koji nema i sa kojim objektivima može da se pravi dobar bokeh efekat). Ako bi mogao neko ukratko da napiše, ili pak da mi ostavi link do neke teme gde bih mogao malo više o tome da se informišem, jako bi mi značilo.
Hvala unapred!
« Poslednja izmena: 31. Jan 2018, 23:07:30 od seki952 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil

Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1529
Zastava Srbija
mob
Sony Xperia Sp
Pre svega kao dugogodisnji nikondzija ti toplo preporucujem da ides na canona jer su jevtinija stakla i ima malo bolji spektar boja...

ja da se pitam uzeo bi canon 700d imas flip screen 18 Mp i fino staklo i kasni jec sa male pare uzeti jos neki zum ili prajm zavisi u kom pravcu se budes razvijao...

puno srece i lepih slika!
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype

Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 143 144
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: 24sata :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: ConQUIZtador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: Juzne Vesti :: Citati :: Serbia News :: Kuvar :: Tvorac Grada :: MojaFirma

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.