Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vodic za kupovinu aparata, objektiva, kamera i druge opreme... (Pitajte ovde)  (Pročitano 504898 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 567
mob
SonyEricsson k800
budjet  ..500-1300 eura
danima listam int.i sav sam vise pogubljen od pojmova,oznaka..canon,,sony,nixon,,60,70,1300d.e.1100..600..6300
1. teski sam amater,ali sa velikom voljom(vezano za fotografiju)
2.previse godina imam da bih kretao od osnovnih stvari,pa se polako prebacivao na vece,ozbiljnije
3.prioriteti fotografisanja su mi portreti,priroda. (pluis sve ostalo Smiley )
4.uslov za fotoaparat je da ima dovoljno kvalitetnu i kameru (ako ne i vise nego dovoljno)
5.dosta bitna stavka je da aparat ima kvalitetniji autofokus
6.u budjet treba da udje ne samo aparat,vec i stativ,naravno  minimum potrebnih (2-3) objektiva..i eventualno jos neke opreme..blic..svjetlo..
7.novi aparati..a moze i koristeni
8.ako moze i neki predlog (ne ulazi u ovaj budjet)kakav stampac uzeti,koji bi mogao sto kvalitetnijepratiti izabrani aparat,dakle da moze napraviti sliku kojoj nece niko naci zamjerku (prof. se ne racunaju,pod tim niko)

« Poslednja izmena: 12. Nov 2017, 10:26:20 od cvijics »
IP sačuvana
social share
....U prevelikom zanosu, zbog mrve savršenstva događalo se da počinim obilje neoprostivih grešaka.
Najveća od njih je bila sto sam se bavio znacima, umesto da pazim na predznak....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
dSLR aparati su svi kvalitetni, bitan ti je objektiv.

Ja bi licno Nikon ili Canon Full frame, 85mm objektiv F1.8, ali za to ti treba 2000 evra, minimum.

Druga opcija ti je sa crop senzorom, na primer Nikon d7100, d7200 ili ako si za Canon, pitaj nekoga sto ima Canon Smiley

AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G ili Nikon AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G su "must have" za svakog pocetnika kostaju 200 evra novi za portrete fenomenalni, imas isto to i za Canon, a za drugi objektiv ne bacaj pare, nego malo kasnije kad udjes u stos vidis sta ti treba od zuma do blende.


Kad sve to usavrsis kupis 14-24mm + 24-70mm + 70-200mm f2.8
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 567
mob
SonyEricsson k800
kako nije bilo par dana odgovora,onda ija zaspao Smiley
doduse zaspao sto se tice bureka,ne i price o aparatu.
..kroz to vrjeme sam se dodatno edukovaopa i ubjedio se da definitivno se odlucim ua FF aparat.
ono sto se izdvojilo zasad je  nikon d750, nikon 810 (ali polovni) i sony a7ii
nikon  d750-1500 eura
nikon d 810-1500 eura (20k okidanja)
sony a7ii-1200 eura (nov,ali ipak druga ruka-mislim neki lik prodaje,ne trgovina)

...nekako mi naj ,naj zvuci d750,ali...i sony mi mirise.
svjestan sam i da 750 moze imati oaj flare,gresku,pa cu ako budem ga uzimao obratiti paznju.
nnaravno doslo je do izmjene u pogledu ukupnog ulaganja,pa tako da sad budjet je narastao Smiley
2000-3000 ( s tim da bbih bio sretan da ne ode preko 2,500)

neznam kako nigdje nisam naletio da canon da mi mirise,pa ako neko ima preporuku slobodno neka kaze

uglavnom sve preporuke nevezano za moje navodjenje pomeutih aparata su dobrodosle, dakle budjet 2000-3000 e
IP sačuvana
social share
....U prevelikom zanosu, zbog mrve savršenstva događalo se da počinim obilje neoprostivih grešaka.
Najveća od njih je bila sto sam se bavio znacima, umesto da pazim na predznak....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 161
Pozdrav svima. Smile
Apsolutni sam amater u svetu DSLR-a, pa sam došao po savet. Koji aparat biste vi izabrali od navedenih:
Nikon D3200 + 18-55 DX
Nikon D3200 + tamron objektiv 70-300
Canon 700d + 24mm 1:1.4
Canon 1200d + 18-55mm
Svi ovi aparati su do 300e. Ukoliko imate neki drugi da mi predložite, slobodno napišite Smiley
Takođe, zanima me koji objektiv čemu služi(i koji ima stabilizaciju a koji nema i sa kojim objektivima može da se pravi dobar bokeh efekat). Ako bi mogao neko ukratko da napiše, ili pak da mi ostavi link do neke teme gde bih mogao malo više o tome da se informišem, jako bi mi značilo.
Hvala unapred!
« Poslednja izmena: 31. Jan 2018, 23:07:30 od seki952 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
mob
Samsung J6
Pre svega kao dugogodisnji nikondzija ti toplo preporucujem da ides na canona jer su jevtinija stakla i ima malo bolji spektar boja...

ja da se pitam uzeo bi canon 700d imas flip screen 18 Mp i fino staklo i kasni jec sa male pare uzeti jos neki zum ili prajm zavisi u kom pravcu se budes razvijao...

puno srece i lepih slika!
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 15606
mob
LG Nexus 4
Pozdrav svima. Posle dugo vremena odlucio sam kada prodje ovo sranje sa virusom da kupim ozbiljan fotoaparat.
Pocetnik sam. Sto znaci da sam do sada slikao sa kompaktnim fotoaparatima, i sa telefonima. Moja prva ideja za budzet je bila izmedju 500 i 1000 evra, ali su mi ljudi sugerisali da je to previse za pocetak i da misle da mi je u startu dovoljno da kupim aparat do nekih 500e, pa da u nekoj buducnosti kupim jaci u zavisnosti gde me fotografija odvuce. Nemam bas neke odredjene stvari koje zelim da slikam, naime slikao bih sve. Od portreta, preko prirode, do nekih dogadjaja i desavanja. Voljan sam da eksperimentisem i otkrivam nove stvari, ali ne volim ni kada je toliko komplikovano da moram da pozovem proizvodjaca da mi objasni kako da ga upalim. Da li se slazete sa predlozima za manji budzet i da li imate neke savete i predloge, zelim sve da saslusam. Kum me je savetovao da kupim kao on Canon EOS 2000D kit 18-55mm IS II, a ja sam u medjuvremenu video i Nikon D5600 kit 18-55mm VR, kao i Canon EOS 200D kit 18-55mm IS STM, koji mi laicki super deluju. Dajte molim vas neki savet i na sta bih trebao najvise da obratim paznju prilikom odabira i kupovine. Hvala vam puno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Uzmi u obzir da kod Canon sto vise ima nula, to je nizi nivo aparata... 200D je svakako bolji od 2000D, izmedju ostalog i zato sto je manji, ima bolji senzor i touch i flip screen...

Nikon i D560 i Canon 200D su tu negde...

Sto se tice izbora Nikon ili Canon, to je stvar ukusa... kakve boje volis, kakav meni, koji su objektivi bolji, kakva je pokrivenost objktivima drugih proizvodjaca... da li poznajes ljude oko sebe koji imaju objektive i dodatnu opremu te marke aparata...

I tu je, u stvari, caka... objektiv. Za pocetak je ovaj kit sasvim OK, ali kasnije ces ukapirati sta ti vise pase... i dokupiti neki sirokougaoni (za prirodu) ili teleobjektiv (makro, portreti, sportski dogadjaji) ili neki prime (objektiv koji ima samo jednu ziznu duzinu, npr. 50mm ili 85mm za portrete).

Uzmi u obzir da se polako ali sigurno ide prema mirorless fotoaparatima... tako da racunaj da za par godina izvrsis tu tranziciju... za sada su nikon vs. canon.. ipak za dlaku bojli canon... Inace, tu je i dalje Sony mama... tako da...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 17
Zastava
Može li savet ili mišljenje o nekom brendu fotoaparata, koji je dobar za početnike, a da nije Canon ili Nikon?
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
pentax
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Nikako Pentax. Smile

Ako bas moras, onda su ti opcije Sony ili Panasonic.

I zavisi sta ti treba...samo foto ili foto/video?

Hoces prosumer, DSLR, mirorless?
Za slikanje iz ruke i putovanje ili neki koji je vise za studio/stativ?
Ako ces video, da li hoces neki koji je za vlog (ima flip ekran)?

I na kraju... koji je budzet?


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.