Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 139 140 142 143 ... 147
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vodic za kupovinu aparata, objektiva, kamera i druge opreme... (Pitajte ovde)  (Pročitano 505420 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
HTC Sensation XL
@filip93
Hvala na odgovoru prije svega.
Pod opremom sam mislio dva objektiva najviše eventualno stativ... jer sam početnik...

Da se malo konkretnije izjasnim...
Trebalo bi mi nešto početničko a što će koliko toliko odraditi (gorespomenuti) posao, a na čemu ću moći učiti, vježbati,  savladati osnove fotografije, vremenom više od osnova, a najbitnije nešto što ću moći praktično upotrebiti za ovo što šljakam.
Ja ne mora da radim bogzna kakve svemirske super mega gotivne slike, ali trebalo bi da izgledaju dovoljno dobro, profesionalno i drugačije od običnih.
Tako da vjerujem da bi bio saglasan sa mnom ako kažem da je besmisleno kupovati okidač ili dodatne bliceve... ako uzmemo okolnosti u obzir.
Cijenu sam rekao maksimalno, jer naravno da ću vremenom kad se malo upraksam i edukujem, izvježbam kupovati dalje više i bolje, jeftinije varijante naravno dolaze u obzir.

Hvala još jednom na izdvojenom vremenu Smiley


IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Mogao bi neki jeftiniji full frame, Nikon D600 mi deluje dobar i neki fiksni  objektiv 50mm 1.8, ja mislim da on i dolazi sa njim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6120
@VLNP: Pazi, možeš ti uzeti recimo Canon 550D i Canon 10-22mm, to bi trebalo da ti ulazi u budžet. Entry level telo, sjajan široki objektiv koji ti je must za enterijer. Pa kasnije možeš uzeti neko makro staklo. Nisam probao Canon 60mm, ali trebalo bi da ti radi posao. Kontam da je to najpovoljnija varijanta. Smiley

Inače, fotkanje enterijera je prilično zajebano (ako hoćeš da to ispadne dobro) i koristi se dodatna rasveta. Zato sam ti rekao da ti trebaju bar dva blica i okidači. Pogledaj malo po netu kako se fotka enterijer, cenim da ima dosta objašnjenja pa češ skapirati.

P.S. Sigurno da i Nikon ima telo i objektive koji rade posao, samo ja ne znam tako dobro šta sve oni imaju kao za Canon, zato ti dajem preporuke samo za C.

@Latif: Enterijer da fotka sa 50mm? Smile
« Poslednja izmena: 17. Dec 2013, 12:43:29 od Filip93 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16

@Latif: Enterijer da fotka sa 50mm? Smile


Hranu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
HTC Sensation XL
 Smile
Da, hranu bih prvenstveno slikao (najčešće makro) i to je prioritet , enterijer tu i tamo Smiley
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120

@Latif: Enterijer da fotka sa 50mm? Smile


Hranu  Smile
To već ima logike! Smile

Smile
Da, hranu bih prvenstveno slikao (najčešće makro) i to je prioritet , enterijer tu i tamo Smiley
Trebaće ti makro staklo za tu priliku Smiley

Možeš da pogledaš i neka stakla 3rd party proizvođača, ona su ti dosta jeftinija, tipa Sigma, Tamron... ali ti tu ne mogu preporučiti ništa konkretno pošto slabo znam njihove ponude. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


stvarno pokusavam :)

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 179
Zastava Mengomeyén
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Apple iPhone 4
Pozdrav svima, treba mi savet.
Imam Nikon d5200 sa objektivom 18-55, sto mi je neko vreme bilo dovoljno,
Medjutim sad mi treba neki objektiv sa sirim uglom, ne fisheye.
Posle duze pretrage sam naisao na razne i objektive i adaptere sa kojima mogu da se koriste i objektivi drugih firmi
Sad vise ne znam sta da uzmem. i sta bi bilo najbolje da se uzme.
Sto se objektiva tice treba mi nesto sto je u ekvivalentu nikonovog objektiva 10-24
samo da jos napomenem da bi objektiv trebao da bude AF, i za dx format senzora
Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.76
Cao ljudi  Hteo bih da kupim neki kompaktni fotoaparat cene oko 300eura i ovaj mi je zapao za oko NIKON COOLPIX S9500. Kakvo vam je misljenje o njemu ili imate neku drugu preporukucu za tu cenu? Nije mi bitno veliko uvecanje koliko da slika bude sto bistrija. Pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.76
ili Canon PowerShot SX280 HS?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
Cao svima,

Vec neko vreme nameravam da kupim fotoaparat do 300 EUR pa me zanima sta mislite o Fuji FinePix HS30EXR

http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_finepix_hs30exr_review/

Ocene su mu veoma dobre i cini mi se da nije los...

Takodje imam opciju za kupovinu polovnog Nikon P500 za 250 EUR malo koriscenog ali po ocenama na ovom sajtu losiji je od pomenutog Fuji FinePix HS30EXR

http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpix_p500_review/conclusion/

Sta vi mislite?

Pozdrav!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 139 140 142 143 ... 147
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.