Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vodafone Smart Tab 10.1''  (Pročitano 18057 puta)
06. Feb 2012, 22:27:24
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
HTC One
Vidim da nema tema o ovom tabletu, a obzirom da je trenutno promocija u VIP-u, malo da razmenimo misljenja.  Smile



Ovaj tablet kosta 1 dinar u tarifi Neogranicen internet 15 (15gb max raspolozive brzine, kada se potrosi onda je brzina 200 Kbit/s). Pretplata za ovaj paket je 2.190 din, uzima se na ugovor od 2 godine, ali prvih 12 meseci ima popust 25% i izadje 1.642 din (ako nadjete kupon za 25% popusta, moze i druga godina ugovora sa popustom).



Sta mislite, isplati li se uziti ovaj tablet za ovu cenu?

I ako moze bez klasicnog "Skupi pare, uzmi Samsung galaxy tab/Htc taj i taj... Svi znamo da postoje bolji tableti za vece pare, mene zanima da malo popricamo bas o ovoj konkretnoj ponudi.
« Poslednja izmena: 06. Feb 2012, 22:27:47 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Citao sam o njemu. Ima odlican proc, jos bolju graficku. U nekim stvarima je u prednosti sto se tog dela tice nad ostalim "vecim" imenima. Ali zbog manje cene da je, ustedeli su na ekranu. Prosvetljen je, na crnoj pozadini se vidi svetlo otpozadi kako izbija i boje nisu toliko jarke. Pa ko moze da predje preko toga ...

jbg, kada se pogleda, koliko para toliko muzike. Ali gledajuci proc i grafiku, mozda bi se moglo zanemariti ono oko ekrana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
HTC One
Citao sam to. Evo samo najkrace, mozda najbitnije, da ne selim drugi forum ovde.  Smile

"Pogledajmo šta nam to model ZTE Smart Tab 10 zapravo nudi od hardvera. Kao što smo pomenuli, jedan od bitnijih delova hardvera, kao što su procesor i grafički čip, jako su dobri, uzimajući u obzir koliko je sam tablet cenovno pristupačan. U pitanju je dvojezgarni Qualcomm Snapdragon MSM8260 1.2 GHz Scorpion procesor, u standardnoj kombinaciji sa moćnim Adreno 220 grafičkim procesorom. Po pitanju performansi, Scorpion procesor na frekvenciji rada od 1.2 GHz će davati nešto niže rezultate u poređenju sa Cortex A9 1GHz procesorima koji se koriste u Tegra 2 rešenjima, dok je grafički čip Adreno 220 znatno moćniji od Nvidia GeForce GPU rešenja u Tegri 2. Ovo znači da ćete u većini slučajeva dobijati slične CPU performanse Tegra 2 tableta, dok će u grafički zahtevnim operacijama, kao što je gejming i video reprodukcija, pružati mnogo bolje performanse. U prevodu, dobijate slične/bolje performanse od Tegra 2 tableta, po nižoj ceni. Sigurno se pitate "mora da postoji neka začkoljica!?". Postoji, a o čemu je reč, otkrićemo vam na narednim stranicama teksta, nakon specifikacije."


Evo i za probijanje svetla:

"Stvar koju smo primetili istog trenutka kada smo po prvi put izvadili i uključili tablet je količina probijanja pozadinskog osvetljenja, na svim ivicama. Viđali smo situacije gde i kod drugih (skupljih) modela postoji probijanje pozadinskog osvetljenja, ali ne u ovoj meri. Situacija na našem primerku je bila sledeća na 100%, 50% i 0% pozadinskog osvetljenja, pa se možete uveriti i sami na slikama ispod."







Inace, citao sam komentare na jos par mesta. Kazu da se ovo probijanje svetla (sto je i logicno) jedino ovako drasticno primecuje prilikom paljenja tableta. Obzirom da je najveci broj internet stranica bele ili neke svetlije boje koja preovladjuje u pozadini, tokom rada se to uopste ne primecuje.


A evo ukratko i prednosti i mana:

"Prednosti:

- Dobar procesor i još bolji grafički čip
- Veoma solidna konstrukcija
- Mogućnost reprodukovanja visokoprofilnog 1080p materijala bez seckanja
- Pravi dobre spoljne fotografije
- Niska cena

Mane:

- Loš ekran
- Težina i debljina tableta
- Softverski problemi
- Loše video snimanje"


Meni za ove pare deluje vise nego povoljno, ali kao sto rekoh - da razmenimo misljenja.  Smile
« Poslednja izmena: 06. Feb 2012, 22:45:34 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
E da, to. Isto smo citali. Smiley

I meni deluje iskreno receno. Sta vise, razmisljao sam se da doplatim 10 hiljada i uzmem srednju tarifu. Ali o tom potom.
« Poslednja izmena: 06. Feb 2012, 22:46:47 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
HTC One
Sta vise, razmisljao sam se da doplatim 10 hiljada i uzmem srednju tarifu.

Nisam razumeo?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Da uzmem onu od 10 giga. Za nju se doplacuje 10000 din.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
HTC One
Ne isplati se.  Smile

Odmah sam ja izracunao... sa paketom od 10gb na kraju ispadne 43.374 a sa paketom od 15gb 45.984.  Smile
« Poslednja izmena: 06. Feb 2012, 23:04:04 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Mislis razlika u pretplati kada se preracuna ? To nisam radio. Vise sam gledao da mi je nepotrebno onih 5 giga. Ako si racunao, plus umanjenje onim popustom, onda se drzim tvoje racunice. Da ne racunam sad' pa ja. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
HTC One
Racunao, naravno.  Smile



10gb - 1.godina 25% popusta 12 x 1.192 = 14.304 / 2. godina 12 x 1.590 = 19.080 / Tablet 9.990 / Sve ukupno - 43.374

15gb - 1. godina 25% popusta 12 x 1.642 = 19.704 / 2. godina 12 x 2.190 = 26.280 / Tablet 1 dinar / Sve ukupno - 45.985

 Smile




Sad nesto citam pa me jedna stvar zbunjuje, mozda neko moze da pojasni da li je ovo tacno:

Also that is Gigabits not bytes and there are 8 bits to a byte, therefore in computer terms your 15 Gbits is actually 1.875 Gbytes.

Ovo je pojasnjenje na necije pitanje koliko je 15gb realno saobracaja, sta mozes sa tim. Da li je moguce da je ovaj Neogranicen internet 15gb ustvari 1,8 gigabajta odnosno 2 filma i jedna serija?  Smile Ne deluje mi da je to tako.  Smile

« Poslednja izmena: 06. Feb 2012, 23:33:04 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Cek, cek, polako. Ako su kao na screenu sto pise, naisali 10GB, znaci veliko B, to znaci da je rec o bajtovima. A jedan bajt ima 8 bita. Da je u bitima napisano bilo bi Gb. Po tome bi bilo 8 puta vise bitova, a ne manje.
Drugo je sto se u brzini internet konekcije koristi bit. Pa se onda deli sa 8 da bi se dobili bajtevi, pa kazemo 4Mb konekcija a skida brzinom od 370-380KB.
Opet kazem sudeci po screenu na kome pise GB.

« Poslednja izmena: 07. Feb 2012, 00:07:57 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.