Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:38:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Voće za lepo lice  (Pročitano 1447 puta)
21. Jun 2010, 10:23:13
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Domaće maske najbolji su izbor ako želite da negujete kožu čistim i prirodnim sastojcima. Press vam preporučuje maske od limuna, kivija, mandarine i banane



Majka priroda pobrinula se za obilje voća, čija cena je pristupačna, a koje u trenutku hrani i podmlađuje kožu. Mali savet - pobrinite se da maske uvek nanesete na prethodno očišćeno lice, koje nije opterećeno šminkom, masnoćom i drugim nečistoćama.

Press vam ovog puta otkriva kako da najbolje iskoristite letnje, tropske plodove!

Limun

Ovo kiselo i sočno žuto voće odličan je izvor vitamina citrusne kiseline i mnogih drugih sastojaka, koji garantuju lepu kožu. Zbog prisutnosti kiseline, limun sužava proširene i začepljene pore, posvetljuje kožu i čini je mekom. Limunom možete uspešno da posvetlite staračke pege, ožiljke od bubuljica i pegice.

Recept:

Za masnu kožu, bore i sužavanje proširenih pora pripremite masku od dve kašike brašna, soka od limuna i belanaca. Dobro pomešajte sastojke i nanesite ravnomerno na lice. Posle 20-ak minuta isperite mlakom vodom. Kada skinete masku, bogato nanesite kremu kako biste nahranili kožu.

Kivi

Kivi je jedan od najboljih izbora za dubinsko vlaženje i hranjenje suve kože. Reč je o voću koje je najbogatije vitaminom C, ali obiluje i citrusnom kiselinom, kao i vitaminima A i E.

Ovo egzotično voće možete iskoristiti za tretman podmlađivanja. Kivi sužava proširene pore, uklanja nečistoće i smanjuje sjaj kože koji nastaje preteranim lučenjem sebuma, a sok kivija poboljšava cirkulaciju.


Recept:

Za masku vam je potrebno jedno žumance, kašika soka od kivija i kašika maslinovog ulja. Masku ostavite na licu 10 do 15 minuta, a uklonite je običnom maramicom.

Mandarina

Mandarine koži obezbeđuju vitamine C i B, magnezijum, folate, beta-karoten i kalijum. Ovi sastojci su neophodni za mladolik izgled kože i pravilnu hidrataciju.

Recept:

Kako biste voćnom maskom rešili problem suve i perutave kože umutite sok od mandarine i žumance. Smesom premažite lice i posle pola sata isperite hladnom vodom. Sveža voćna maska od mandarine čisti kožu i daje joj glatkoću i čistoću.



Banana

Banane su izuzetno hranljive, a obiluju vitaminima A, B i E, cinkom, gvožđem, magnezijumom i kalijumom. Šta vam je potrebno za masku koja usporava starenje kože?

Recept:

Zgnječite bananu, dodajte dve kašike zobenog brašna i kašiku ružine vodice. Dobijenu masku nanesite na lice i vrat, a kada se osuši (posle 20 do 25 minuta) lice očistite vatom, a ostatke isperite vodom. Maska od banane daje vašem licu gladak, svež i čist izgled.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:38:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.