2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vladimir Radmanović : Igrao bih opet za Željka  (Pročitano 1715 puta)
09. Jan 2006, 03:00:29
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Vladimir Radmanović Igrao bih opet za Željka
Ono što je Obradović rekao pred novinarima bilo je sasvim neukusno. Ali, s jedne strane ga i razumem, zbog dva neuspeha koje smo ostvarili. Možda je to što je učinio za njega predstavljalo rasterećenje, bacanje kamena sa srca

Nije sezona 2005-06 počela onako kako se Vladimir Radmanović nadao. Pošto je odbio više od 40 miliona dolara, koje mu je uprava Sijetl Supersoniksa ponudila tokom leta prošle godine za šestogodišnju vernost, naše reprezentativno krilo je pretpostavljalo da će na kraju ove takmičarske sezone dobiti bolje ponude, s obzirom na to da će ponuda kvalitetnih igrača na njegovoj poziciji verovatno biti siromašnija nego tokom prethodnog prelaznog roka.

Nadu je dodatno podgrevao i odlazak Nejta Mek Milana s pozicije glavnog trenera ekipe sa severozapada Amerike. Uprkos biranim rečima našeg košarkaškog asa, nije tajna da mu je Mek Milanov pristup košarci i izbor startne petorke bio veoma neodgovarajući.

* Vladimire, koji je glavni razlog slabijih igara Sijetla u odnosu na prošlu sezonu?
- Iskreno da ti kažem, ne znam. Ekipa je ostala gotovo ista kao i prošle godine. Otišli su Antonio Denijels i Džerom Džejms, ali dobili smo nekoliko košarkaša koji mogu da popune njihove uloge. Mislim da ne igramo kolektivno kao što smo igrali prošle sezone. Koji je razlog tome, zaista ne znam. Atmosfera i duh ekipe nisu isti kao što su bili. Nadam se da ćemo uspeti da prebrodimo trenutnu malu krizu i da se vratimo na stare staze uspeha - kaže Vladimir Radmanović za Start.

* Da li mislite da je deo problema u ekipi i promena trenera tokom leta, pa zatim još jedna protekle nedelje? Da li vam nedostaje Mek Milan?
- Sigurno da promena trenera uvek donosi nešto novo. Nažalost, nama je ove sezone donela malo lošije rezultate. Ne može se samo trener kriviti za poraz. Mislim da imamo dovoljno dobrih igrača koji bi mogli da ispune sve trenerove želje i zahteve, ali se to ne dešava svaki put.

* Kakav je potencijal ekipe ove sezone i da li mislite da imate šanse za plej-of?
- Iskreno se nadam da ćemo da uđemo u plej-of. Bilo bi sramno da, posle prošle sezone, ove godine ne uđemo ni u plej-of. Sigurno da neće biti lako, pogotovo zbog načina na koji igramo trenutno. Ali, duga je sezona. Što pre se opasuljimo to bolje po nas. Ne treba sve uzeti zdravo za gotovo. Ne možemo očekivati da će zbog lošeg starta i sezona završiti lošim rezultatima. Treba popravljati igru iz utakmice u utakmicu i doći do prave forme do kraja sezone.

* Kakav je bio Vaš odnos sa, sada već bivšim, trenerom Bobom Vajsom, koji je preuzeo ekipu nakon Mek Milanovog odlaska, i da li ste zadovoljni minutažom?
- Iskreno, ja ne bih pričao o minutaži. Mislim da ona govori sama za sebe. Odnos s trenerom je sasvim korektan i profesionalan, kao i sa svakim dosada. Da li sam ja zadovoljan ili ne, to je drugo pitanje. Ja sam od onih igrača koji poštuju trenerove odluke i želje, pa pokušavam da se prilagodim i na ovu novu ulogu. Nije lako, ali šta mi drugo preostaje?...

* Da li ste razmišljali o tome šta raditi po završetku sezone, kada vam ističe ugovor sa Sijetlom? Da li za vas postoji neki omiljeni tim za koji biste najviše voleli da igrate?
- Još je rano pričati o tome. Treba prvo videti kako će ekipe izgledati posle svih trejdova i stvari koje će se dešavati u naredna dva meseca. Tek posle bih negde mogao da vidim samog sebe. Normalno, zavisiće sve i od želje te ekipe. Zasad sam maksimalno skoncentrisan na ovu sezonu, tim i svoje igre, a planove o novom ugovoru trenutno stavljam na stranu.

* Otkad je počeo prelazni rok neprestano se spekuliše o mnogim promenama širom NBA lige. Da li ste Vi u sve to upućeni i da li ste čuli za neke trejdove koji bi uključivali i Vas?
- Iskreno, ne znam. Novine slabo čitam. Povremeno se priključim na internet i pogledam nekoliko stvari, ali to je nešto što je poslednje na mojoj dnevnoj listi obaveza. Možda je jedan od razloga i to što, zbog ugovora, ne mogu da budem trejdovan ako na to ne dam i lični pristanak. Sasvim mirno preživljavam sve spekulacije o mogućim trejdovima.

* Ako dođe do promene sredine, bilo trejdom, bilo na kraju sezone, šta bi vam najviše nedostajalo iz Sijetla?
- Prijatelji i veze koje sam ostvario u proteklih pet godina bili bi ono što bi mi najviše nedostajalo. Što se grada tiče, ja nisam rođen u Sijetlu, pa o tome ne bih ni razmišljao.

* Da pređemo malo na reprezentaciju. Da li ste zadovoljni onim što se trenutno dešava u Košarkaškom savezu SCG?
- Ne bih da komentarišem Savez iz prostog razloga što ni ne znam šta se dešava tamo. Nisam od ljudi koji mnogo zabadaju nos u neke stvari na koje ne mogu da utiču. Sigurno da nisam zadovoljan onim što smo uradili u nekoliko prethodnih godina. Koji su sve razlozi za to, ne bih želeo da komentarišem, pošto ih ima mnogo. Svakako da treba učiniti nešto da se reprezentacija vrati na mesto na kom je ranije bila.

* Da li planirate da se odazovete pozivima reprezentacije u budućnosti? U proteklih nekoliko dana aktuelne su spekulacije da bi Pešić mogao da bude novi selektor. Da li bi to uticalo na vašu odluku?
- Ne bih u ovom trenutku da komentarišem. Kad se završi moja sezona u NBA, kad neko iz Saveza kontaktira sa mnom i kad obavimo razgovor, tek tada ću moći da donesem odluku.

* Da li biste ikada opet igrali za Željka Obradovića?
- Igrao bih za Željka. Međutim, ono što je on rekao pred novinarima i medijima bilo je sasvim neukusno. Ali, s jedne strane ga i razumem, zbog dva neuspeha koje smo ostvarili. Možda je to što je učinio za njega predstavljalo rasterećenje, bacanje kamena sa srca. Pa ipak, ono što je rekao u svojim izjavama dešavalo se i ranije. Nije to nikakva novost - igrači su uvek izlazili. Nikada neću reći da mi nismo izlazili. Izlazilo se i 2001, i 2000 i 1999. Sad, da li ćemo gledati u to ili u nekim drugim razlozima potražiti prave uzroke naših neuspeha, zavisi od nas samih. Ali, da se vratim na pitanje: da, igrao bih za Željka opet, i to ne bi predstavljalo nikakav problem!

* Kakav je kvalitet naše reprezentacije u odnosu na ostale selekcije?
- Mislim da nas ostali ne sustižu toliko koliko mi sami sebe sputavamo. Igranje za reprezentaciju ne treba da bude mesto za individualno dokazivanje i brigu o tome ko će koliko poena postići. Reprezentacija treba da je mesto na kome ćemo da uživamo u tih par meseci koje provedemo zajedno, s nekom nadom da ćemo da razveselimo narod koji svake godine razmišlja o tome šta će biti i koje ćemo mesto osvojiti. Lične interese treba da stavimo na stranu i podredimo se kolektivu. To je i jedini način da se dođe do uspeha. To sigurno nismo radili u proteklih nekoliko godina i ja se nadam da će biti bolje u budućnosti, za bolje sutra nacionalnih plavih.
Nije svejedno

Koliko je, za jednog NBA profesionalca, teška ili možda neprijatna činjenica da se svakog dana mogu desiti određene promene koje bi ga poslale u novu sredinu?
- Sigurno da nam nije svejedno. Međutim, iako ne znam za ostale igrače, mogu da kažem da ja o tome ni ne razmišljam. Ukoliko dođe do nekog trejda, igrač nema izbora sem da promeni sredinu i nastavi dalje. Sve što možeš da uradiš je da spakuješ svoje stvari, preseliš se i nastaviš kao da se nikad ništa nije ni desilo - kaže Radmanović.

Razgovarao: Senad Mustafić ,Priredio: Nebojša Petrovački

Izvor: Start

(02. May 2007, 21:41:51)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.