Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:28:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vladimir Petrovic  (Pročitano 60490 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Marko Todorovic je mrtav vec osam godina, a Vladimir Petrovic ima firmuu koja se bavi marketingom,ima sina i cerku a ozenjen je knjizevnicom i psihologom Jasminom Petrovic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Lude Godine su meni najbolji domaci film,a Dragomir Bojanic Gidra je najbolji glumac u tom filmu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E
I dalje me zovu Boba!

U ispovesti za Press Vladimir Petrović tvrdi da ga mnogi još uvek pamte po ulozi u hit serijalu „Lude godine", napominje da je još pre dve decenije zalupio vrata domaćeg glumišta i da se sada bavi marketingom


Vladimir Petrović, koji se proslavio kao Boba - sin Žike Pavlovića (Gidra Bojanić) u devet nastavaka legendarnog serijala „Lude godine", potpuno se povukao iz glume i danas se bavi marketingom. U ispovesti za Press 55-godišnji Vladimir kaže da ga publika nije zaboravila jer se „Lude godine" često repriziraju.

- Mnogo sam se promenio, pa me ljudi mahom prepoznaju po glasu. Ponekad me dugo gledaju dok se ne sete odakle me znaju. Oni koji me poznaju i dalje me zovu Boba - kaže Petrović.

Vladimir je glumom počeo da se bavi u dramskoj sekciji Radio Beograda, zajedno sa Buletom Goncićem, Oliverom Ježinom, Sonjom Savić i Zoranom Cvijanovićem.

Komercijala ubila kvalitet

- Debitovao sam sa četrnaest godina pored legendarnog Mije Aleksića u komadu „Ričard Treći" u Narodnom pozorištu. Ubrzo posle toga reditelj Zoran Čalić me je angažovao za lik Bobe. Zanimljivo je da je Sonja Savić trebalo da igra ulogu Marije umesto Rialde Kadrić, koja je „uletela" u ekipu nekoliko nedelja pred snimanje, iako sam se sa Sonjom dugo pripremao za tu ulogu.

Film „Lude godine", snimljen 1978. godine, postigao je veliki uspeh, pa su producenti insistirali na nastavcima. Petrović je zadovoljan kako su urađena prva tri nastavka.

- Ostalih šest nastavka su čista komercijala i nisam srećan što je to baš tako ispalo. Ipak, uloga Bobe mi je donela enormnu popularnost i slavu. Sećam se kad su mi u producentskoj kući pokazali jednu sobu koja je bila puna pisama za Rialdu i mene. Poštar, koji me zna odmalena, ređao je pisma po hodniku zgrade jer više nisu mogla da stanu u moje sanduče. Slava je imala i drugu stranu medalje - nisam mogao da upišem Fakultet dramskih umetnosti, što sam veoma želeo, jer tokom prve dve godine studija nije dozvoljeno da se snimaju filmovi - kaže Boba.

U pauzi između snimanja popularnog serijala Vladimir se bavio hobijima, pre svega muzikom. Osnovao je prvu privatnu radio-stanicu Pingvin i režirao je „Indeksovo radio pozorište".

- Veoma sam voleo muziku, svirao sam bubnjeve. Jedno vreme svirao sam u bendu Olivera Mandića. Početkom '80-ih počeo sam da režiram čuveno „Indeksovo radio pozorište". Radeći sa prvobitnom ekipom - sa Mićkom Ljubičićem, Petrućijem, Bićkom, Zvonimirom Šimunecom i Kanjevcem stekao sam iskustvo koje ni sa čim ne mogu da uporedim. Uglavnom sam snimao i režirao emisije, a povremeno bih „odglumio" glas nekog beogradskog mangupa. Kada je kasnije došao Raka Đokić, koje se brinuo o finansijama, nisam više želeo da učestvujem u „Indeksovom pozorištu", jer mi je sve to više ličilo na estradnu predstavu, a ne na kritiku Miloševića.

Supruga piše hit knjige

Zbog takvog stava Petrović je devedesetih dao otkaz u Radio Beogradu, jer nije želeo da bude upotrebljen u službi rata.


- Ko se seća tih godina, zna da je takav potez bio sulud. Svi smo robovali poslovima za stalno. Naročito moji roditelji, jer sam veoma teško našao i taj posao. Međutim, nisam se plašio, već sam se otisnuo u privatnike i osnovao marketinšku agenciju pod imenom „Reklamna agencija". Trenutno radim na brojnim reklamnim kampanjama i promocijama.

Popularni Boba oženjen je Jasminkom i ima sina Igora (26) i ćerku Anu (20).

- Suprugu sam upoznao u dramskoj grupi Radio Beograda, oko koje se sve u mom životu vrtelo. Moja supruga je inače napisala desetak veoma uspešnih knjiga: „Seks za početnike", koja je prevedena na više od dvadeset jezika, „Kaži teti dobar dan", „Bonton", „Škola bez dlake na jeziku" i trenutno je naš najtiražniji pisac za decu i dobitnik mnogobrojnih nagrada. Piše i radi za Kreativni centar i, naravno, za našu agenciju. Ćerka Ana je završila školu za grafički dizajn, sada je student druge godine na Fakultetu primenjenih umetnosti i autor je knjige „Da pukneš od mede". Sin Igor je diplomirani grafički dizajner, svira bubnjeve i gitaru i jedan je od prvih profesionalnih skejt vozača u Srbiji - ponosan je Petrović. 


----------------------------
Izvor: pressonline.rs
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
hxxp:|| www. discogs. com/image/R-2086989-1263236074. jpeg

Kad je doslo ono ludo doba,
ludo doba da se ljubav proba,
Voleli se Marija i Boba.
Marija i Boba, aaa.

Nisu stigli da misle i sude,
Ljubav dodje, odjednom svi gube,
Ljubav luda za godine lude,
za godine lude. . .

Ubedljivo najlepsa scena na filmu je kad Boba ljubi Mariju u kolima.  Najezim se koliko je lep trenutak! I naravno prvi poljubac na oblakoderu.  Kakva ljubav, kakv film.   Smile Prelepi su oboje.  A Vlada (Boba) je frajercina za ove nase danasnje praznoglave bildere.

hxxp:|| serbianforum. org/domaci-filmovi-uzivo/95076-lude-godine-1978-a. html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:28:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.