Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vladimir Ivic: AEK u srcu, Bundesliga u mislima  (Pročitano 2157 puta)
23. Dec 2005, 03:49:45
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
AEK u srcu, Bundesliga u mislima
   
   
Igrači, rukovovodstvo i navijači grčkog AEK-a u dobrom raspoloženju dočekuju dolazeće Božićne i novogodišnje praznike. Drugo mesto u prvenstvu, sa samo bodom zaostatka za Olimpijakosom i čak sedam koraka prednosti u odnosu na Panatinaikos, i realni izgledi za plasman u četvrtfinale nacionalnog Kupa idu na ruku trofejnim ambicijama atinskog kluba, za koji sa uspehom igra bivši Partizanov tandem Nikola Malbaša - Vladimir Ivić, a sa pozicije sportskog direktora vodi Ilija Ivić.
- Iako nas od zvaničnog kraja polusezone deli još duel sa Ksantijem, jednom od najboljih grčkih ekipa koju je teško savladati na sopstvenom a kamoli na njenom terenu, možemo biti zadovoljni rezultatima u prvom delu šampionata. Nalazimo se u vrhu tabele, sa više nego dobrim izgledima za osvajanje titule, koju smo prošle sezone prokockali u poslednjim kolima - rezimira standardni vezista crno-žutih Vladimir Ivić, koji je u sadašnji klub stigao prošle zime.

Prošlo vreme u reprezentaciji



Ne tako davno, Ivić je važio za jednog od najperspektivnijih fudbalera u našoj zemlji, igrača koji bi u budućnosti trebalo da predstavlja oslonac najjačeg državnog tima SCG. Danas je daleko izvan vidokruga selektora Petkovića, a on smatra da će tako i ostati.
- Ne vidim sebe u reprezentaciji. Ne zato što ne bih voleo da se vratim među plave, već zato što je red da na Svetskom prvenstvu igraju momci koji su izneli teret kvalifikacija, sve odreda odlični ljudi i igrači. Moje vreme je prošlo. Kada mi je, sa 23, 24 godine, zbog dobrih igara u Partizanu, bilo mesto u državnom timu, neki nefudbalski faktori učinili su da ne dobijem šansu, a onda su došle povrede, jednogodišnja pauza... - iskren je naš sagovornik, po čijem viđenju plavi na SP 2006, "bez obzira na tešku grupu, mogu da naprave zapažen rezultat".
   

 Do mnogih od 12 ostvarenih pobeda stigli ste kroz "iglene uši", u neizvesnim završnicama. Kao da igra nije na nivou rezultata koje beležite?
- Nije, i to je ono što brine, jer ne možeš doveka računati na sreću. Već neko vreme pobeđujemo u poslednjim minutima meča. Ako u međuvremenu ne promenimo neke stvari u igri, bojim se da će nam se tako osvojeni bodovi vratiti kao bumerang. Defanziva nam je jako dobra, taktički zrelo se branimo, ali nam zato napad nikako ne ide. Imamo dosta problema sa organizacijom napada i realizacijom, a da stvar bude gora ne činimo dovoljno da ih eliminišemo. Umesto da, kao što sam to navikao da radim kod Tumbakovića u Partizanu, do rešenja dođemo kvalitetnim treninzima, mi ih tražimo na utakmicama, gde su pritisak i rizik mnogo veći.


 Ima li mesta zadovoljstvu na ličnom planu? Kako (pro)cenjujete svoje igre poslednjih meseci?
- Trener, saigrači, navijači i mediji mi ništa ne zameraju, ali ja sam taj koji misli da sam morao i mogao bolje. Nije to još uvek Vladimir Ivić iz prvih pola godine u AEK-u. Dobro se krećem, čini mi se korisno delujem na pozicijama zadnjeg veznog i levog krila, koje menjam u zavisnosti od izabrane formacije, često nameštam golove, ništa ređe dolazim u priliku da ih sam postignem, ali nikako da to učinim. Ni na jednoj od dvanaest utakmica nisam se upisao među strelce, a to je za igrače mog tipa predugačak post. Nerviram se zbog toga, mada znam da što veći pritisak pravim sebi, to su manje šanse da "proradim". Uvek sam, recimo, silno želeo da zatresem mrežu Zvezdi, a otišao sam iz našeg fudbala, a da nisam ostvario taj cilj.


 Vi u timu, vaš stariji brat Ilija u funkcionerskoj loži. Kako se nosite sa negativnom konotacijom takvog međusobnog profesionalnog odnosa?
- Upravo zbog tih relacija, dugo sam odugovlačio sa dolaskom u AEK, a onda sam shvatio da je sve na meni. Budem li igrao dobro, niko neće potezati bratski odnos sa sportskim direktorom, i obrnuto. Tako je i bilo. Nije Ilija, već Santos taj koji mi iz utakmice u utakmicu daje šansu.


 Porodica na okupu, kontinuirane igre u ambicioznom klubu, život u velegradu... Nemate razloga za promenu profesionalne i životne sredine?
- Lepo mi je u AEK-u, obožavam Atinu i način života u Grčkoj, drago mi je što su mi se posle dužeg vremena ukrstili profesionalni putevi sa Ilijom, ali imam ambiciju da igram u boljoj ligi. Najradije bih se vratio u Bundesligu, po mom mišljenju jednu od najjačih i najorganizovanijih u Evropi. Da pokažem koliko mogu u takvoj konkurenciji, jer u vreme epizode u Menhengladbahu nisam dobio priliku za to - otkriva dalje planove naš internacionalac.

O. Nikolić

(02. May 2007, 21:41:26)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.