Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:44:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vlada: Omogućen izvoz oružja u Jermeniju  (Pročitano 7361 puta)
29. Dec 2006, 20:50:25
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S7220
Vlada: Omogućen izvoz oružja u Jermeniju
Petak, 29. decembar 2006. 20:45

Ministarstvo za ekonomske odnose sa inostranstvom saopštilo je u petak uveče da će prvog radnog dana 2007. godine fabrici oružja "Zastava" iz Kragujevca izdati dozvolu za izvoz.

Kako se navodi u saopštenju ministarstva, ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Aleksejev obavestio je u petak Vladu Srbije da se ruska vlada ne protivi izvozu odredjenih kategorija robe posebne namene u Jermeniju.

Na taj način je otklonjena prepreka za izvoz proizvoda posebne namene u Jermeniju, dodaje se u saopštenju.

Zakon o spoljnoj trgovini naoružanjem, vojnom opremom i robom dvostruke namene predvidja da se izvoz oružja može obavljati isključivo nakon pribavljanja dozvole Ministarstva za ekonomske odnose sa inostranstvom, i mišljenja ministarstava spoljnih poslova i odbrane.

Predsednik Srbije Boris Tadić je u sredu razgovarao sa grupom radnika "Zastava oružje", koji su štrajkovali dva dana u Skupštini grada i poruičio da je poslao svog specijalnog izaslanika u Moskvu da razgovara o mogućnostima izvoza oružja kragujevačke "Zastave" u Jermeniju.

Aleksejev je preneo u petak predsedniku Srbije pozitivan odgovor Rusije o mogućnosti izvoza oružja kragujevačke "Zastave" u Jermeniju.

Izvor: MTS-Mondo

IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung S7220
Aleksejev i Tadić o izvozu oružja u Jermeniju
Petak, 29. decembar 2006. 17:14

Ambasador Rusije Aleksandar Aleksejev preneo je u petak predsedniku Srbije Borisu Tadiću pozitivan odgovor Rusije o mogućnosti izvoza oružja kragujevačke "Zastave" u Jermeniju.

Kako je saopšteno iz pres službe srpskog predsednika, Aleksejev i Tadić su se složili da obim i vrsta izvezenog naoružanja ne bi trebalo da remete bilans snaga u kaspijskom regionu.

Tadić je u sredu razgovarao sa grupom radnika "Zastava oružje", koji su štrajkovali dva dana u Skupštini grada i rekao da je poslao svog specijalnog izaslanika u Moskvu da razgovara o mogućnostima izvoza oružja kragujevačke "Zastave" u Jermeniju.

Tadić i Aleksejev ocenili su da odnosi Srbije i Rusije napreduju uzlaznom linijom i izrazili zadovoljstvo činjenicom da su ekonomske teme, koje su predsednici Srbije i Rusije inicirali na sastanku u Moskvi, počele da se ostvaruju.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
BlackBerry bold
a zasto mi ne mozemo da izvozimo cvece i kondome, nego moramo oruzje? Smile
peace!!!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia E50
a zasto mi ne mozemo da izvozimo cvece i kondome, nego moramo oruzje? Smile
peace!!!

Zato sto pravimo relativno dobro oruzje...nemamo fabriku kondoma,a i drugi proizvode cvece... Smile....

To je pravi posao...trgovina oruzijem...bar mi to znamo,ali kada nekome uletimo na trziste...onda taj neko poteze malo jace veze i vezice...pa onda dolazi do diplomatskih skandala,strajkova...dok se stvar ne razresi,izmedju glavnih posrednika...SAD,NATO,Rusija,Izrael,Francuska,V.Britanija...i ostali"glavni"trgovci oruzjem ne dogovore...a, nama sta ostane...a,i to nam je mnogo s obzirom ko smo i sta smo... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
BlackBerry bold
ma daj, salim se!
znam odlicno sta je proizvodnja i trgovina oruzjem!
a i znam jos bolje gde smo mi kad je rec o gore pomenutom!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia E50
ma daj, salim se!
znam odlicno sta je proizvodnja i trgovina oruzjem!
a i znam jos bolje gde smo mi kad je rec o gore pomenutom!


Izvini...ako si trgovac oruzijem(proizvidjac)...a,gde mo mi u tom poslu...(osim tebe kao pojedinca naravno)...pa cesto budemo pominjani na svim svetskim stanicama zbog zabrane prodaje istog,po svim afro-azijskim zemljama...a,ti ako znas bolje,ti onda pomozi ovim"oruzarima"sto strajkuju,jer nemaju kome da ga prodaju...mozda je firmi potreban novi menedzment... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia N95
Jel videste Tadica covek menja svet samo tako,posalje pismo mi u partnerstvu,danas popio neku sa rusom i moze izvoz.Ima da ga glasam pa cu posle da opljackam meridian banku i da kazem ako me kaznite i osudite bice to sukob interesa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Nokia 
Jel videste Tadica covek menja svet samo tako,posalje pismo mi u partnerstvu,danas popio neku sa rusom i moze izvoz.Ima da ga glasam pa cu posle da opljackam meridian banku i da kazem ako me kaznite i osudite bice to sukob interesa.
Tadic je sposoban covek...samo to.  Smile
kko on to covek lepo fino sredi, a?
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Nokia 
a evo i malo detaljnije:



Pozitivan odgovor Rusije o oružju
Kragujevac -- Ruski ambasador u Beogradu potvrdio da je odgovor Rusije o izvozu oružja iz Kragujevca u Jermeniju pozitivan za Srbiju.

Ambasador Rusije Aleksandar Aleksejev preneo je danas predsedniku Srbije Borisu Tadiću pozitivan odgovor Rusije o mogućnosti izvoza oružja kragujevačke "Zastave" u Jermeniju. Izvoz oružja u Jermeniju obustavljen je odlukom Srbije zbog dobrih odnosa sa Moskvom i problema koje Rusija ima na Kavkazu, gde se nalazi i Jermenija.

Kako je saopšteno iz pres službe predsednika Srbije, Aleksejev i Tadić su se složili da obim i vrsta izvezenog naoružanja ne bi trebalo da remete bilans snaga u kaspijskom regionu.

Razgovore sa ruskom stranom najavio je u sredu predsednik Srbije Boris Tadić, rekavši da je poslao specijalnog izaslanika u Moskvu da razgovara o mogućnostima izvoza oružja kragujevačke "Zastave" u Jermeniju.

Ministarstvo za ekonomske odnose sa inostranstvom večeras je saopštilo da će prvog radnog dana 2007. godine fabrici oružja "Zastava" iz Kragujevca izdati dozvolu za izvoz.

U saopštenju ministarstva, ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Aleksejev obavestio je Vladu Srbije da se ruska vlada ne protivi izvozu određenih kategorija robe posebne namene u Jermeniju.

Prekinut štrajk oružara

Oružari tokom protesta (Fonet)
Oružari tokom protesta (Fonet)

Inače, kragujevački oružari su sinoć prekinuli štrajk odlukom Skupštine sindikata većinom glasova. Predsednik Samostalnog sindikata fabrike Jugoslav Ristić rekao je za B92 da je prekinuta blokada Skupštine grada Kragujevca jer su oružari prihvatili uslov Vlade Srbije da protest mora biti prekinut da bi započeli pregovori.

Ristić je rekao da su kragujevački oružari protestom uspeli da ukažu na probleme u domaćoj odbrambenoj industriji i težak položaj zaposlenih u njoj, kao i da očekuju da Vlada Srbije počne ozbiljnije da se bavi problemima domaće vojne industrije.

Predsednik sinidikata je rekao i da je radnicima obećana isplata regresa tokom današnjeg dana i akontacija, koja treba da bude isplaćena 5. januara.

Samostalni sindikat "Zastava oružja" započeo je pre četiri dana protest u Skupštini grada Kragujevca, zahtevajući da država nadoknadi štetu koju je ta fabrika pretrpela zbog zabrane izvoza oružja u Jermeniju, a koja se procenjuje na 2,55 miliona dolara.

Bubalo: Vlada traži način

Ristić je izjavio da je sinoć razgovarao sa ministrom za privredu Predragom Bubalom, ali da datum pregovora sa Vladom još nije ugovoren.

Ministar privrede Predrag Bubalo ocenio je da je dobro što su radnici "Zastava oružja" prekinuli protest i naveo da je Vlada Srbije preduzela sve kako bi našla najbolje rešenje za izvoz oružja te fabrike.

On je agenciji Beta kazao da su se ministarstva privrede, spoljnih poslova, odbrane i za ekonomske odnose sa inostranstvom angažovala kako bi našla trzište za izvoz već proizvedenog oružja.

Bubalo nije mogao da precizira koje mere je vlada preduzela, ali je naveo da se o izvozu pregovara sa zemljama u koje je "Zastava" izvozila oružje, kao i sa drugim.

A direktor  fabrike "Zastava oružje" Dragoljub Grujović rekao je da je Vlada predložila da se nađe rešenje "sagledavanjem svih problema koji se javljaju u plasmanu naoružanja". Grujović se nada da je ovo bio poslednji štrajk oružara i da kragujevačku fabriku i zaposlene u njoj čekaju bolji dani.

On je rekao da je ta fabrika vodila računa o pribavljanju dozvole za izvor naoružanja u Jermeniju, ali da se dozvola ne može dobiti bez pregovora i ugovora, dok je fabrika zbog dugog proizvodnog procesa morala da proizvede oružje unapred.

Šta kaže zakon

Zakon o spoljnoj trgovini naoružanjem, vojnom opremom i robom dvostruke namene predviđa da se izvoz oružja može obavljati isključivo nakon pribavljanja dozvole Ministarstva za ekonomske odnose sa inostranstvom i mišljenja ministarstava spoljnih poslova i odbrane.

Iako Ministarstva spoljnih poslova i odbrane o izvozu oružja daju samo mišljenje, u slučaju da je mišljenje negativno, nadležno ministarstvo ne sme dozvoliti izvoz naoružanja.

Zakon nalazi da se prilikom izdavanja dozvole vodi računa o mogućim sankcijama UN i preporukama OEBS-a, preuzetim međunarodnim obavezama i spoljnopolitičkim interesima i o pravilima ponašanja EU u vezi sa izvozom naoružanja i vojne opreme.

U obzir se uzima i stepen poštovanja ljudskih prava i sloboda u zemlji odredišta, uticaj na bezbednost Srbije i da li se oružje predviđeno za izvoz nalazi na listi naoružanja koje je dozvoljeno za izvoz.

Povećan vlasnički udeo države

Proizvodnja naoružanja
Proizvodnja naoružanja

Inače, država je danas povećala vlasnički udeo u svim preduzećima namenske industrije.

Ministar odbrane Zoran Stanković i direktori šest preduzeća namenske industrije potpisali su ugovor prema kome se dve milijarde i 260 milona dinara duga koji ta preduzeća imaju prema ovom ministarstvu pretvara u vlasnički udeo Republike Srbije.

Stanković je potpisivanje ocenio kao spremnost Vlade da pomaže vojnoj industriji, ali u skladu s mogućnostima. Tu spada i problem koji je nastao u fabrici "Zastava oružje" zbog stopiranja izvoza u Jermeniju.

"Moj stav je da ovaj problem koji postoji pokušamo da prevaziđemo i da se namenskoj industriji omogući da radi. Mi na tome radimo permanentno, cele godine, i na tome ćemo raditi i u sledećem periodu. Samo se razilkuju metode, neko to želi da radi preko medija, a neko u pregovorma sa poslovodstvom fabrike", kaže Stanković.

Direktor "Zastave oružja" Dragoljub Grujović kaže da posle ove konverzije država ima 80 odsto vlasništva u toj fabrici. On navodi da od Vlade očekuje pismeno objašnjenje zbog čega im nije dozvoljen izvoz, ali da će Zastava i bez toga poštovati više državne interese.

Grujović očekuje da će im sada država pomoći na drugi način: "Mi trenutno imamo dosta robe na stoku, odnosno magacinu. Mi to možemo vrlo brzo plasirati kada nađemo tržište, država će ovog puta pomoći u tome. Jedna od mogućnosti je i da se deo oružja proda državnoj instituciji koja se bavi prometom naoružanja".

Pomoć im je potrebna, kaže Grujović, jer su štrajkom sami sebi naneli velike štete: "Mi smo već samim objavljivanjem imena određenih zemalja, iznosa, rezervi koje imamo u našim magacinima, napravili loš rezultat. O ovoj vrsti proizvoda, možda će vama biti čudno, ne govori  se u svetu".

Osim sa Zastavom, ugovor je potpisan i s kompanijama  "Prvi partizan" iz Užica, "Prva iskra" iz Bariča, "Milan Blagojević" iz Lučana, "Sloboda" iz Čačka i "Krušik" iz Valjeva.

"Zakavkazje - ruski zabran"

Urednik ruske redakcije BBC-ja u Moskvi Kostantin Egert u emisiji Svet u dva Radija B92 razjasnio je stav Rusije oko izvoza srpskog oružja u Jermeniju.

"Mislim da je prvobitna reakcija establišmenta ruske vojne industrije bila ‘Sklonite se sa našeg terena’. Rusija prodaju oružja zemljama kavkaskog područja ipak smatra svojim pravom. Tu je naravno izuzetak Gruzija, koja velike količine vojne opreme dobija od SAD, kao i od Turske", kaže on.

"Što se tiče Jermenije, ona je ovde oduvek bila smatrana i to jeste još uvek za rusko tržište. Ali ja pretpostavljam da su, kada je priroda ugovora ustanovljena, Rusi zaključili da je za njih diplomatski povoljnije i bolje da odustanu od protivljenja srpskoj isporuci te, ne baš tako važne količine malog naoružanja”, rekao je on.

Rusija i Jermenija su saveznici u problematičnom regionu Kavkaza, gde se nalazi i Gruzija sa kojom Moskva ima zategnute odnose.
izvor: www.b92.net
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
eto ,rusi su ispali fer prema nama . zamislite da li bi amerika dozvolila izvoz oruzja u neku zemlju koju smatraju neprijateljskom ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:44:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.