Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vlada neće da pritiska ženu generala Mladića  (Pročitano 654 puta)
31. Jul 2005, 01:50:14
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vlada neće da pritiska ženu generala Mladića

O "Oluji" treba raspravljati i obavestiti svetsku i domaću javnost, o tome se dosad nije razgovaralo, a dugo se piše o Srebrenici. Mora da se vidi da li je to bio genocid, progon ili neka ekskurzija

Ministar za kapitalne investicije i lider Nove Srbije Velimir Ilić ubeđen je da je Ljiljana Zelen-Karadžić svojevoljno pozvala svog muža Radovana da se preda Haškom tribunalu.
- Gospođa mi se izuzetno svidela jer je govorila iz srca, iz duše. Nadam se da će Radovan Karadžić, ako je to video, shvatiti veoma tešku situaciju njegove porodice, države i naroda srpskog jer je svaki čovek minoran u odnosu na državu i narod.

Pošto s Mladićem ne možemo da izađemo na kraj, treba li Vlada Srbije da uzme isti recept i pokuša preko porodice da ga privoli na predaju?
Kada bi me pozvala moja porodica da to uradim u interesu porodičnog mira i svoga naroda, sigurno bih ih poslušao. Međutim, Vlada Srbije tu ne može da uradi ništa, mi ne želimo da vršimo pritisak na gospođu Mladić da bi ona reagovala i pozvala svog muža. Ali, drago nam je da se u čoveku pobude ljudska osećanja i dobrota koju sam video u obraćanju gospođe Karadžić. I njoj, njenom sinu i ćerki, kao i svakom građaninu je muka jer, kad pomenete investicije, oni kažu: "da, ali uslov je Hag, uslov su Karadžić i Mladić". Čovek mora da bude velike širine i kaže: "došao sam da mom narodu bude bolje, da mojoj porodici bude bolje, a ja ću odgovarati i braniti ono što sam radio".

Da li je sporazum sa NATO-om legitiman?
Ne može o tome da odluči pojedinac, o tome mora da se razgovara. To je pitanje koje je Vlada morala da pokrene, a onda da ode i u Skupštinu, da se vidi šta se traži, kakve su obaveze na infrastrukturi koju će uništiti i oštetiti. To se tiče srpskog naroda i Srbije, ne možemo da kažemo da je Srbija odgrađena avlija. Vidite kakav je proces da uđete u Ameriku, u EU, u neku državu pešice kao građanin.

Duško, sram te bilo!

Bivši ministar policije Dušan Mihajlović tvrdi da nije podignut nalog za hapšenje Mladića. Je li to istina?
Ne mogu da shvatim da ne postoji nalog, pa šta je onda radio Duško Mihajlović. Postoje tolike poternice, čitav svet se digao protiv Mladića, a Mihajlović kaže da nema nikakav nalog. Stvarno čudna situacija. Uz to, Duško piše knjige, a zna malo pravih informacija. To kažem jer znam događaje oko 5. oktobra i DOS-a. Ne bi on smeo tako sve ljude da potceni i ponizi, a sam da ostane uzvišen. Oni koji se najviše plaše pišu knjigu da se ograde, a druge napadaju. Pažljivo sam čitao knjigu, to su gluposti i pitam ga: Duško, ti si bio ministar, ubili su ti premijera i ništa nisi uradio, ubili su ti i generala policije i ništa nisi uradio, oslobođeni su počinioci i ti i dalje sediš i pišeš knjigu. Duško, sram te bilo, sedi tamo i ćuti!

Ko je za to odgovoran? Koštunica ili Drašković?
Drašković je to morao da pokrene kao ministar inostranih poslova, a mi zajedno da raspravimo. Svi smo odgovorni jer treba zajedno striktno da ga definišemo.

Da li je o tome bilo reči na sednici Vlade?
Ne, želeli smo o tome da razgovaramo, ali, kako je potrebna priprema, tražili smo dodatne informacije. Ne možemo blanko reći da može da prolazi kad ko hoće, da kad kome padne na pamet zatvori aerodrom, uključi svoje letove, zaustavi železnicu, uvede svoj vozni red. Mi smo zemlja koja ništa ne odlučuje, ali možemo reći "gospodo, imamo svoj život, a vi možete dobiti određene termine kada možete raditi nešto. Uslovi su ti i ti". To se mora definisati na nivou države, ne možemo reći "evo vam Srbija, radite šta god hoćete, mi ćemo ćutati, a ako nam ponekad dozvolite da naš voz prođe kroz Srbiju ili naš avion poleti, bićemo srećni".

Podržavate li zahteve za vanrednu sednicu Skupštine Srbije povodom donošenja rezolucije o "Oluji"?
O "Oluji" treba raspravljati i obavestiti svetsku i domaću javnost. O tome se dosad nije razgovaralo, a dugo se piše o Srebrenici. Kada je neko pokrenuo velike vojne i policijske snage i oterao narod sa svojih vekovnih ognjišta, mora da se vidi da li je to bio genocid, progon ili neka ekskurzija, kako to sad prikazuju. Ne može tako da se ponaša i o "Oluji" ćemo raspravljati.

Stiče se utisak da ne donosite ustav jer vladajuća koalicija ima minornu podršku građana?
Ustav ne može da donese sama vladajuća koalicija, već sve partije. Zbog ovog ustava država nema veću perspektivu i svi su odgovorni što se novi ne donosi. Ne shvatam da opozicija ne želi usvajanje novog ustava jer je to jedini način da se dođe do izbora, ako ih žele.

Prema istraživanjima, Nova Srbija ne bi prošla u parlament na izborima. S kim planirate koaliciju?
Ne bih rekao da nemamo šansi da sami uđemo u parlament. Nova Srbija je stranka kojoj rejting raste i za nas ulazak u Skupštinu ne predstavlja problem.

U igri su Veroljub Stevanović, Bogoljub Karić, Zoran Drakulić...
A niste rekli glavnog igrača - Koštunicu i njegov DSS. O tome ćemo naknadno odlučiti.

Nije li mnogo da Vlada da 4,5 miliona evra za Guču?
Ne mislim da je mnogo jer je to novac za infrastrukturu. Pre nekoliko godina je pukao most, bilo je mnogo povređenih, pa zato sutra otvaramo dva mosta. Takođe, sutra počinje i 45. Dragačevski sabor trubača, a tamo dolazi stotine hiljada ljudi. Moraju da se naprave i toaleti, da ih posetioci koriste, tako da pare idu u infrastrukturu, a ne za proslave.

Što su samo radikali napravili kuću u Jaši Tomiću?
Nije ih lako podići, a mi dižemo stotine kuća. Jednu je lako ozidati, ali kuće imaju svoj proces, voda je bila i do dva-tri metra, zidamo ih u blatu. Radikali su na jednom uzvišenju napravili kućicu, mogli smo i mi to još pre. Međutim, ne možemo ih deliti tek tako, moramo više da ih napravimo jer bi u suprotnom bio haos. Ne možete deliti tri kuće, ako ih 100 porodica čeka.

Hoće li Vlada poput Putina zabraniti finansiranje političkih aktivnosti nevladinih organizacija iz inostranstva ili će im dati pare iz budžeta?
Zavisi čime se bave. Ako se bave humanitarnim poslovima, mogu dobiti pare iz budžeta, a ako ne - ne dajemo.

Guverner Jelašić optužio je Vladu da ne ispunjava obaveze prema MMF-u pošto ne privatizuje Telekom, Mobtel, ne uvodi trećeg mobilnog operatera.
Nije istina, Vlada ispunjava svoje obaveze, raspisala je tender za finansijskog savetnika i kada se to to završi, biće privatizacija.

Pregovarate li sa nekim strancima o prodaji udela u Mobtelu?
Ne učestvujem u tome jer to radi Agencija za privatizaciju. Moja briga je da Mobtel radi dobro i po zakonu.

Hoće li do 2007. godine biti završeni naši putevi kako nam ne bi uzeli pravac na Koridoru 10?
Veoma brzo ćemo ući u koncesije i napraviti autoput do naznačenog roka.

Jelena Jevremović
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.