Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:08:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vize prepreka za putovanja u poslednjem trenutku  (Pročitano 2275 puta)
24. Jul 2007, 14:58:08
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Zašto u Srbiji nema ekstremno jeftinih putovanja koja postoje u svetu
Vize prepreka za putovanja u poslednjem trenutku
Autor: M. Cvejić | 24.07.2007. - 08:36

Da li biste želeli da letujete na Majorki za 200 evra, ili da otputujete do Bahama za 600 evra? Problem je samo što na taj odmor morate da idete iz Engleske, gde se i nalazi turistička agencija koja nudi last minit aranžmane.

Odmor u poslednjem trenutku (last minit) u Srbiji, po svemu sudeći, još nije u dovoljnoj meri zaživeo, kao što je to u drugim zemljama. Turističke agencije nude popuste, ali su oni, čini se, zanemarljivi u odnosu na ono što u drugim zemljama nude njihove agencije.
Last minit podrazumeva da potencijalni turista aranžman uplati svega nekoliko dana ili dan pred samo putovanje, zbog čega ostvaruje znatan popust. Agencije na taj način pokušavaju da popune sva mesta kako u avionu, tako i po hotelima koje su zakupili, kako ne bi bili u gubitku.
Jeftiniji aranžmani u poslednjem trenutku mogu se naći i kod nas, ali se čini da te cene i nisu tako niske u odnosu na ono što nude agencije u inostranstvu.
- Prvi razlog što kod nas sad nema pravih last minit aranžmana jeste to što se jeftiniji aranžmani nude pre svega u predsezoni, kao i van sezone. Drugi razlog je taj što su gotovo u svim agencijama u julu i avgustu kod nas gotovo svi kapaciteti za najinteresantnije destinacije popunjeni, pa samim tim agencije i nemaju aranžmane koje bi mogle jeftinije da prodaju - objašnjava za „Blic“ Radisav Stanković, direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija, poznatije kao „Juta“.
Po njegovim rečima, građani kod nas uglavnom i nemaju novac na gomili kako bi odmah uplatili aranžman, jer last minit podrazumeva da potencijalni turista ima novac na računu, te da odmah može da uplati ceo aranžman i tako ostvari dobar popust.
- Kod nas ljudi odu na odmor, a onda ga na odloženo plaćaju i posle povratka sa letovanja - kaže Stanković.
On objašnjava da je jedan od glavnih razloga što nema last minit aranžmana i taj što su našim građanima za putovanja u inostranstvo potrebne vize.
- Kako će neko danas da uplati aranžman i sutra, recimo, otputuje za Grčku? Nikako, sem ukoliko već nema šengensku vizu - kaže Stanković.
O tome kako je kod nas teško doći do last minit aranžmana govori i prošlogodišnje iskustvo jedne agencije koja je za 15 dana polupansiona u italijanskom mestu Lido di Jesolo nudila aranžman od 330 evra. Međutim, problem je bio taj što agencija svojim putnicima nije vadila vize, a zainteresovani tu vizu nikako nisu mogli da dobiju, najviše zbog toga što su već u julu, pa do kraja septembra, u italijanskoj ambasadi bili zauzeti svi termini za predaju dokumenata potrebnih za dobijanje šengenske vize.
U svakom slučaju, najjeftiniji aranžmani kod nas se uglavnom mogu naći za zemlje kao što su Grčka i Turska, i to uglavnom uz autobuski prevoz.

Šta nudi Last minit centar u Srbiji

Mesto    Polazak    Aranžman    Prevoz    Cena
Mombasa, Kenija    27. 7. 14    PA    avion    1.388 evra
Marmaris, Turska    28. 7. 15    All    avion    780 evra
Krit, Grčka    12. 8. 11    PP    avion    399 evra
Tasos, Grčka    1. 8. 11    NA    autobus    151 evro
Rabac, Hrvatska    28. 7. 7    PP    sopstveni    285 evra
*Napomena: PP - polupansion, PA - pun pansion, All - sve uključeno. Sve cene su bez taksa i viza koje uvećavaju cenu aranžmana za oko 100 evra, i to samo ukoliko aranžman uključuje avionski prevoz. Bez avionskog prevoza, treba platiti samo vizu čija je cena od 10 do 35 evra, a za Hrvatsku ni to nije potrebno

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Teško do viza za Portugal
Autor: M. Cvejić | 24.07.2007. - 08:59

Iako se Evropska unija poslednjih godina javno deklariše da želi da olakša srpskim građanima ulazak u zemlje EU, pojedine ambasade u Beogradu kao da takvi stavovi EU uopšte ne zanimaju, zbog čega naši građani danima čekaju ne bi li došli do željene vize i otišli na još željeniji odmor. Jedan od poslednjih primera je i Ambasada Portugala.

- Pet dana sam čekala ispred portugalske ambasade da me prime kako bih podnela dokumenta za dobijanje šengenske vize. Ono što je čudno jeste da na predaju dokumenata svaki dan čeka svega desetak turista i nije mi jasno kako ne mogu sve da nas prime. Primaju dokumenta od 10 do 13 sati i obično službenik ambasade izađe i pozove od troje do petoro ljudi, i to je sve. Mi, ostali, ostanemo da čekamo, da bi nam u 13 sati, ili čak sat ranije, pred nosom zatvorili vrata bez ikakvog objašnjenja. Evo, u sredu je ušlo troje građana, a preko reda još neki naši fudbaleri, dok smo mi već pet dana čekali. Na kraju sam ih zamolila da mi daju broj za sutra, ali ni to nisu želeli. Navodno, službenica koja radi na vizama je na bolovanju, pa je menja neki sekretar ambasade ili konzulata koga izgleda mrzi da radi taj posao - priča potencijalna putnica za Portugal.
Ona navodi da kada se uđe u konzulat nema nikakvih problema, može se čak izaći iz ambasade i vratiti sutradan sa dodatnom dokumentacijom.
- Jedino je fora nekako ući u konzulat, ali je to izgleda najteže uraditi. Pored toga, portugalski konzulat uopšte ne želi da komunicira sa turističkom agencijom, jedino što priznaje od dokumentacije jeste da turista preko agencije uplati ceo aranžman, a da zatim hotel u Portugalu na mejl ambasade potvrdi da je ceo iznos novca uplaćen. Moj aranžman staje više od 1.000 evra i, ako ne dobijem vizu, zbog ovakve procedure konzulata sve pare će mi propasti - kaže sagovornica „Blica“.
Ona navodi da se po pravilima ambasade mora doći najranije 21 dan pre putovanja, a ako se dođe, na primer, četiri nedelje ranije, ambasada ne prima dokumenta.
- Meni je u sredu bio tačno 21 dan pre puta i nisam uspela da uđem u konzulat. Sad strahujem da mi dokumenta neće ni primiti narednih dana. Za tih pet dana niko se nije udostojio ni da izađe i kaže u čemu je problem, čak ni kad smo im se obraćali - tvrdi ona.
Sagovornica „Blica“ kaže da su im u ambasadi jedino kao izgovor zašto ne mogu da uđu i predaju dokumenta uglavnom govorili da vize moraju da izdaju nekom kulturno-umetničkom društvu ili fudbalskom klubu.
- Kad im kažete da nije u redu da čekamo danima, a da oni dnevno primaju samo troje ljudi, kažu vam: „Pa, ako vam se ne sviđa, idite u neku drugu zemlju“ - završava ona.

Primaju samo 15 građana dnevno

- Netačno je da dnevno primamo petoro ljudi, primamo ih petnaestoro. Jasno je da fudbaleri imaju prednost nad običnim građanima. Evo, ovih dana su došli iz FK Hajduk pošto igraju sa jednim portugalskim timom. Ne mogu da vas spojim sa konzulom jer je on u Prištini, a njegov zamenik radi i ne smem da ga prekidam - rekao nam je jedan od službenika Ambasade Portugala u Beogradu.
Primera radi, u isto vreme grčki konzulat dnevno uspe da obradi 900 pasoša.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


FORZZA MILAN

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 355
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC smart
Ja bih voleo da idem da glem trku formule 1 u Madjarskoj, ali ne mogu da nadjem neku jeftinu agenciju
IP sačuvana
social share

Non sono interista, per fortune[img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 288
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung X430
Poznato je da Italijani imaju najstroziji sistem za vize,prosle god.je trebalo da putujem u Milano i trazili su mi sve zive lekarske testove,na sidu i ne znam kakve sve bolesti,sva dokumenta prevedena na italijanski ili engleski jez.i jos sto cuda a da ne pominjem da sam isla 5 puta u ambasadu.Da coveku presedne to putovanje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Правда за Уроша

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19943
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2;M
mob
LG L5 II
Ja bih voleo da idem da glem trku formule 1 u Madjarskoj, ali ne mogu da nadjem neku jeftinu agenciju

Ako nadjes nesto javi  Smile
IP sačuvana
social share
Гостовања су кева!!! Инострана гостовања су две кеве!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
Nokia 6300
Zna li neko da li mogu da idem sa multi sengen vizom izdatom na 3 meseca, sa dozvolom od 20 dana boravka u Neckoj da odem u Italiju i budem 5 dana? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:08:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.