Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 18:26:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vitezovi Beogradskog neba - 6. lovacki puk  (Pročitano 21767 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Tvrdnje koje mi iznosimo su svedocenja ucesnika aprilskog rata, poput Bozidara Kostica i drugih, koji su tvoji izvori?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 "moji", odnosno izvori sa sajtova koje sam pokupio, su ekstrapolacija tvrdnji obe strane - nashe i njihove o gubicima. inache ,ne znam odakle ta ideja da nemci nisu vodili urednu evidenciju o izgubljenim avionima - ljudi su se bavili potvrdjivanjem pobeda mnogih saveznichkih asova i sve se prilichno dobro slaze. recimo ,nemachki izvori su potvrdili onu chuvenu pobedu i.kozheduba protiv me-262 koju mu njegova sovjetska strana nije priznala Smile

shto se tiche tvrdnji nashe strane u aprilskom ratu ,one nisu mogle biti zvanichno potvrdjene iz razumljivih razloga ... naravno,neke su nesumnjive -tamo gde su olupine pronadjene blizu nashih jedinica .

inache , ne shvatam zashto se vi ljutite na mene - nashi tvrde da su oborili 46 aviona - ja pretpostavljam da je realna cifra oko 30 ,a da je ostatak delo pvo . bilo kako bilo , s obzirom na broj i kvalitet nashih aviona to nije preterano veliki uspeh .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Otkud podaci o propustima u eviodenciji... pa da sam jedini sto je to naso!! Evo sad mi drugar iz francuske pise knjigu o jednom avionu i on bije bitku sa takvim stvarima.

I vratite se na temu!!! Kolko je Belgija izdrzala protiv nemacke? Opet svaka cast svakom njihovom pilotu koji je izasao na crtu Nemcima! Nije samo bilo iskustvo vec i taktika. Svi su za mene vitezovi- Poljaci, Cesi, Francuzi, Danci, Belgijanci, Norvezani, nasi... i stvarno mi je muka sto mora svaka tema da se usere nekom tamo statistikom i prepucavanjem.

Stavite se malo u sediste tih junaka koji su srcem branili ono jedino sto imaju- otadzbinu!!!
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
 ako se uporede vazduhoplovstva poljske ,holandije i jugoslavije ,vidi se da su nashi imali mnogo modernije avione (i vishe njih) . osim toga ,zanimljiva je chinjenica da osim 6.l.puka ,druge jedinice naoruzane modernim lovcima nisu radile skoro nishta ..(npr ona jedinica kod kragujevca ili knica ,zaboravio sam ...)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
E bas si dobri tvoji podaci... vise patrola je odatle letelo u odbranu Beograda a upoznao sam i civeka ciji je rodjeni stric iz te jedinice ranjen u borbi. Vidim da si dobro upoznat da je po planu R-41 ta jedinica u Knicu trebala da stiti industrijsku oblast i srednjoj Srbiji i da sa ostalim delovima nije imala nista.

Pocinjem da verujem u teoriju zavere- da si poslat od strane drugog foruma da ovde rovaris i bljujes. A to se radi i nije nemoguce  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
e pa po sajtovima koje su ovde slali drugi clanovi foruma se tvrdi bash to shto si rekao ,da ta jedinica sa aerodroma u knicu nije radila skoro nishta ,osim shto je poslala par puta po 2 lovca u patrole koje nisu pronashle neprijatelja Smile inache , da ja nisam pisao na ovoj temi ona bi potonula kao kamen ,tako da je prilichno uvredljivo to shto tvrdish da sam saboter ...

shaljem prilog listu pobeda sa sajta http://users.accesscomm.ca/magnusfamily/ww2yug.htm gde se cini mi se nalazi realnija lista pobeda nashih pilota



Yugoslav Aces:
 The list below contains claims made by Yugoslav pilots during fighting for Yugoslavia
 in April 1941. Due to the rapid defeat, many claims were never confirmed, and thus this
 list contains known pilot claims, which in many cases were probably never "oficially
recognized"  last name    given name    airforce    victories    comments
Aleksic   Miodrag   Royal Yugoslav Air Force   1   32.vazd.grupa; claimed German Bf-109E on 07/Apr/1941 while flying Bf-109
Bjelanovic   Milan   Royal Yugoslav Air Force   1   claimed German Ju-88 on 11/Apr/1941 while flying Hawker Hurricane
Borcic   Dusan   Royal Yugoslav Air Force   1   51Grupa/6Puk; KIA 6/Apr/1941; victory flying IK-3
Boskovic   Miodrag   Royal Yugoslav Air Force   1   102.eskadrila; claimed German Ju-87 on 6/Apr/1941 while flying Bf-109
Gogic   Todor   Royal Yugoslav Air Force   1.5   51Grupa/6Puk; victories flying IK-3
Gorup   Vladimir   Royal Yugoslav Air Force   1   32.vazd.grupa; claimed German Ju-87 on 7/Apr/1941 while flying Bf-109
Grozdanovic   Milutin   Royal Yugoslav Air Force   2   32.vazd.grupa; claimed German Do-17 on 6/Apr/1941 & German Ju-87 on 7/Apr/1941 while flying Bf-109
Grujic   Blagoje   Royal Yugoslav Air Force   1   sam. lov. esk.; claimed Italian Cant Z 1007bis on 7/Apr/1941 while flying Bf-109
Jelic   Vule   Royal Yugoslav Air Force   1   102.eskadrila; claimed German Ju-87 on 6/Apr/1941 while flying IK-3
Kanzleric   Tomislav   Royal Yugoslav Air Force   1   32.vazd.grupa; claimed Geman Bf-110 on 06/Apr/1941 while flying Bf-109; could this be Tomislav Kauzleric?
Kapesic   Jovan   Royal Yugoslav Air Force   1   32.vazd.grupa; claimed German Bf-110 on 6/Apr/1941 while flying Bf-109
Klavora   Miho   Royal Yugoslav Air Force   1   32.vazd.grupa; claimed German Bf-109 on 7/Apr/1941 while flying Bf-109
Kolarov   Vasa   Royal Yugoslav Air Force   1   32.vazd.grupa; claimed German Bf-110 on 6/Apr/1941 while flying Bf-109
Krajinovic   Stevan   Royal Yugoslav Air Force   1   Stab 6. puk; claimed German Ju-87 on 6/Apr/1941 while flying Bf-109
Lajh   Otmar   Royal Yugoslav Air Force   1   32.vazd.grupa; claimed German Do-17 on 6/Apr/1941 while flying Bf-109
Nikolic   unknown   Royal Yugoslav Air Force   1   102.eskadrila; claimed German Ju-87 on 6/Apr/1941 while flying IK-3
Pajic   N.   Royal Yugoslav Air Force   1   141.eskadrila; claimed German Hs-126 on 6/Apr/1941 while flying Bf-109
Poljanec   Sava   Royal Yugoslav Air Force   2   161.eskadrila; victories flying IK-3; claimed at least 1 German He-111
Rupcic   unknown   Royal Yugoslav Air Force   1   sam. lov. esk. (SESM 2); claimed Italian bomber
Semiz   Milislav   Royal Yugoslav Air Force   4   102.eskadrila; victories flying IK-3; claimed German Ju-87 on 6/Apr/1941 while flying IK-3
Stojanovic   Djordje   Royal Yugoslav Air Force   1   claimed German Ju-88 on 7/Apr/1941 while flying Bf-109
Strbenk   Karlo   Royal Yugoslav Air Force   1   102. eskadrila; claimed German Bf-109E on 6/Apr/1941 while flying Bf-109
Tomic   unknown   Royal Yugoslav Air Force   1   claimed German Bf-109E
Vujicic   unknown   Royal Yugoslav Air Force   2.5   51Grupa/6Puk; victories flying IK-3
Zunic   Milos   Royal Yugoslav Air Force   1   102.eskadrila; claimed German He-111 on 6/Apr/1941 while flying Bf-109
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Kvalitet teme se ne svodi na kolicinu proruka. Dobra tema se zavrsi na jednoj a najvise na dve strane. Drugo- veruj da znam sve te sajtove koje navodis. I bez tvrdoglave rasprave vise sa bilo kim- ovo je zvanicna opomena.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Ovo je losa i nepotpuna lista, najpotpunija je ona data u aeromagazinu, mada i tamo fali nekih imena.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6483
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
HTC HD2
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 18:26:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.