Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Virtuelna državna zajednica malteških vitezova  (Pročitano 13346 puta)
Poznata licnost


Sors aspera monstrat amicum

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3520
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy II
osim Seselja (ovamo se qrci a papin podanik ccc) i aleksandra karadjordjevica,javno je potnato da marko nicovic je njihov pripadnik! evo jednog davnog intervjua o tome

EKSKLUZIVNO
Marko Nicovic, jedini malteski vitez u Jugoslaviji
NEMAMO NIKAKVE VEZE SA MASONIMA,
NIJE TACNO DA SLUZIMO VATIKANU,
JA SAM ORTODOKSNI PRAVOSLAVAC
@ Sredoje Simic

       Kod nas je, nazalost, stvorena pogresna slika o Malteskim vitezovima. Nismo masoni, niti pripadamo masoneriji. Red malteskih vitezova svetog Jovana od Jerusalima, kome pripadam, osnovan je 1070. godine. To su bili ratnici koji su se, u to vreme, borili protiv otomanske invazije. Branili su Jerusalim i Carigrad, vodili krstaske ratove, obucavali ljude koji su cuvali hriscanstvo od najezde Turaka, pratili hodocasnike.
       Stitili su hriscansku civilizaciju od opste invazije islama. Red Malteskih vitezova sv. Jovan od Jerusalima dao je globalni doprinos dobrobiti, odbrani istinskih vrednosti covecanstva. Nismo organizacija koja ima politicke ambicije, politicki uticaj u svetu. Ne tezimo da imamo moc, radi stvaranja materijalnog bogatstva - kaze za "Svedok" advokat Marko Nicovic.
       Nicovic je trenutno nas jedini (izvorni) malteski vitez. U red sv. Jovana od Jerusalima primljen je 11. septembra 2001. godine, na svecanosti u zamku kralja Solomona, 30-tak kilometara od Budimpeste. Osim Nicovica osmokraki malteski krst tada su primili italijanski general Djuzepe Ferara, komandant specijalnih jedinica italijanske vojske Majkl Faraone i veliki dobrotbor Unicefa, Ceh Aleksandar Car.
       Nicovic je prvi Jugosloven (i Srbin) malteski vitez posle kralja Petra II Karadjordjevica, koji je tu titulu dobio 1965. godine. Ovo priznanje pripalo mu je za zasluge u suzbijanju narkomanije, narkotika i opojnih droga, kao i za razvoj sporta u svetu. Ovim poslom bavi se vec 25 godina. Potpredsednik je Medjunarodne policijske organizacije za drogu.
       Svedok: U svetu, kazu, postoji samo jedan suvereni, priznati red vitezova Malte. Svi ostali su pobocni, nepriznati redovi i deluju kroz humanitarne organizacije. Da li je to tacno?
       Marko Nicovic: Red Malteskih vitezova sv. Jovana od Jerusalima ima suverenitet i autonomiju kao svaka medjunarodno priznata drzava, svoje ministre inostranih poslova i ambasadore u vise od 60 drzava. Stampamo svoje marke i novac. Nas regent je don Lorenco, patrijarh njujorske pravoslavne crkve, a ambasador u UN prof. Manuel Kosta Kosmeli. Postoji jos samo jedan malteski red, koji je pod uticajem pape i Vatikana.
       Novi red malteskih vitezova, ovaj kome i ja pripadam, osnovan je kad su katolicki poglavari u Vatikanu poceli borbu za vlast i kad su hteli da pod svoju kontrolu stave i vitezove Malte, ratnike koji su se borili za dobrobit hriscanstva. Zato su se vitezovi odvojili pod cenu trpljenja i zrtava. Selili su se na Rodos, pa na Maltu. Jedva su preziveli sukob sa Napoleonom i katolickom crkvom.
       S: Sta je sa tzv. pobocnim, nepriznatim, humanitarnim redovima, ciji je rad, navodno, mnogo opasniji od tradicionalnih masonskih loza?
       M.N: Oni kod nas, u nasem redu, ne postoje. Masoni imaju takve organizacije, mi ne. Mi, ponavljam, nismo masoni. Doduse, pojedini malteski vitezovi imaju pomocne organizacije koje se bave humanitarnim radom, projektima koji doprinose napretku covecanstva. Neupuceni to pogresno tumace. Te nase organizacije pomazu u obalsti zdravstva, bore se protiv siromastva i bolesti, rade na unapredjenju obrazovanja. Malteski vitezovi su, jos kao ratnici, primali pod svoje okrilje bolesne u opkoljenim gradovima, kad su vladale epidemije kuge i kolere. Spasavali su bolesnike. Nisu se, dakle, samo borili protiv otomanskih ratnika. Stvarali smo organizacije koje su pomagale ugrozenim regionima i narodima.
       S: Koliko takvih organizacija ima kod nas?
       M.N: Ja ne znam ni za jednu.
       S: Zar nemacki ogranak Malteskih vizetova "Velika oblast Branderburga, red sv. Jovana", nije u Subotici osnovao humanitarnu organizaciju "Johanniter Unfall Hilfe"?
       M.N: Mozda je neki finansijski mocan malteski vitez osnovao tu organizaciju, ako je to tacno. Ali, to je mogao da uradi samo u svoje ime, a ne u ime naseg reda. Mi to radimo organizovano. Medjunarodni centar za projekte ce, recimo, 22. novembra, u Lozani imati sastanak na temu: "Socijalni programi u siromasnim zemljama". Posto sam zaduzen za drzave jugoistocne Evrope, pozvan sam u Lozanu.
       S: Da li je tacno da je red Malteski vizetova sv. Jovana od Jerusalima uspostavio diplomatske odnose sa SRJ?
       M.N: Jos nije. Na tome se tek radi.
       S: Koliko je malteski pokret jak na nasim prostorima?
       M.N: Tek je u povoju. Jedini pripadam tom redu. Osmokraki krst sam primio tek pre nesto vise od godinu dana.
       S: Bilo je, medjutim, i ranije pokusaja da vitezovi Malte ovde "puste korene". U decembru 1993. dosla je njihova zvanicna delegacija, ali ih tadasnji predsednik SRJ Zoran Lilic nije primio, a patrijarh Pavle je odbio pomoc. Ne uspevsi u Beogradu, otisli su u Crnu Goru gde su, navodno, vrlo srdacno primljeni.
       M.N: Bilo je poseta i pokusaja da nam se pomogne. Zemlja je bila u ratu, narod je patio i propatio. Ali, sve je ostalo samo na pokusajima. Vitezovi Malte nisu naisli na razumevanje, ne samo u Srbiji, nego i u Crnoj Gori. Bili smo tada dosta zatvoreni za medjunarodne kontakte i saradnju. Ne verujem da je patrijarh Pavle odbio pomoc. Verovatno je drzava to zabranila. Jer, patrijarh zna sta je red Malteskih vitezova uradio tokom deset vekova na suzbijanju gladi, bolesti i ratova, na unapredjenju obrazovanja, pomoci socijalno ugrozenima. To znaju svi poglavari muslimanske, protestantske, katolicke i pravoslavne veroispovesti.
       S: Da li je tacno da su Malteski vitezovi najuticajniji vojno-viteski red katolicke crkve, kome je pravoslavlje "trn u oku"?
       M.N: Viteski je, jer je red vojnicke oligarhije, a religiozan zato sto je vezan za hriscanstvo. Nastao je za odbranu od najezde osmanlija, za spasavanje ljudi hriscanske vere. U ranom srednjem veku, red je, osim vojnicke, ugrozenom stanovnistvu pruzao i druge vrste zastite i pomoci. Vecina Malteskih vitezova su katolici, jer katolicka crkva ima najvecu moc i infrastrukturu u svetu. Ali, red nije samo za katolike. Imamo vitezove pravoslavne i protestantske vere, delujemo u katolickim i pravoslavnim sredinama. Ja sam, recimo, ortodoksni pravoslavac. Nas regent don Lorenco je poglavar i pravoslavne i katolicke crkve u njujorskom okrugu. Mnogo nas uvazavaju i Vatikan i papa, zato sto znaju sta smo do sada uradili za bespomocni narod.
       S: Mitropolit Amfilohije je 1993. obelodanio da se relikvija, ruka svetog Jovana Krstitelja, zastitni znak i nekadasnje vlasnistvo Malteskih vitezova, nalazi u SPC. Da li je tacno, da su posle toga vitezovi pokrenuli kampanju protiv SRJ, i pokusali da uguse Veliku lozu Jugoslavije, jer im nije odgovarao veliki majstor Zoran Nenezic?
       M.N: Ne, mi se ne bavimo sukobima sa drugim organizacijama. Malteski vitezovi su nobl, prava aristokratija u odnosu na te organizacije. Ne bavimo se drugima, ne zelimo da ih eliminisemo, umanjimo njihov ugled i znacaj, ili unistimo. Kao pravi aristokratski red, vodimo racuna samo o nasim ciljevima. Ne zavisimo ni od jedne drzave, ni od jedne vere, religije ili verskog poglavara. Nas red nije stetan ni za jedan prostor u kome deluje, ni za jednu drzavu, vlast ili grupaciju, vec obrnuto.
       S: Koji su ciljevi vitezova Malte?
       M.N: Dobrobit covecanstva, unapredjenje vrednosti koje znace buducnost covecanstva, i uticaj na prevazilazenje svih destruktivnih i negativnih pojava. Nasa misija je kosmicka, univerzalna. Stitimo coveka od njega samoga. Gledamo ga kao tvorevinu Boga. Videli smo da nasa organizacija ne moze jacati ako je suzena samo na aristokratsku krvnu vezu, pa smo "olabavili" uslove za prijem u red. Da bi dobili titulu malteskog viteza, nekad je bilo potrebno da vam cetiri kolena unazad, sa zenske i muske strane, budu plemici. Danas vise nije tako. Suvise mali broj ljudi je, zbog toga, mogao da "pokrije" ogromne obaveze koje su se pred nas postavljale.
       S: Imate li neki projekat za nas prostor?
       M.N: Iduce godine cemo predsedniku drzave ponuditi jedan takav, koji cu, ako se prihvati, ja voditi.
       S: O cemu se konkretno radi?
       M.N: O unapredjenju socijale, eliminaciji siromastva i pomoci zdravstvu.
       S: Vlada misljenje da se iza humanitarnih programa, u stvari, krije namera Malteskih vitezova da uticu na raspolozenje gradjana i da privuku sto veci broj ljudi iz vladajucih struktura, kako bi lakse sprovodili ideje i koncepte. Da li je to tacno?
       M.N: To rade druge grupacije. Njima je cudno sto ne koristimo moc koju imamo. Ali, nama nije u interesu osvajanje vlasti. Jedna smo od retkih organizacija koja u programu nema "otimanje vlasti" od bilo koga, ili uklanjanje nekoga sa vlasti. Nas je zadatak da pomognemo onim narodima i sredinama gde vlada zlo, nemastina i beda. Gde je teze, nas doprinos je veci. Zato smo se i okrenuli prema zemljama bivseg komunistickog lagera i Africi.

PREDLOZICU DA SE U NAS RED
PRIMI VOJISLAV KOSTUNICA
   Smile
     &nbspS: Ko ce biti nas drugi malteski vitez?
     &nbspM.N: Na sastanku u Bolonji, u decembru, predlozicu da se u red Malteskih vitezova Sv. Jovan od Jerusalima, primi predsednik SRJ Vojislav Kostunica. To bi mu bila nagrada za doprinos razvoju demokratije kod nas. Ako moj predlog prodje, promociju Kostunice u malteskog viteza obavice neko ko je u njegovom rangu, neki sef drzave koje pripada nasem redu. Urucice mu malteski krst i crveni plast, i obaviti ceremonijal sa macem.
DEDEJIC ZLOUPOTREBLJAVA
MALTESKI OSMOKRAKI KRST
     &nbspS: Kako objasnjavate da kvazicrkva Mirasa Dedejica, kao crnogorski pravoslavni barjak nosi zastavu sa malteskim krstom?
     &nbspM.N: Verujem da se radi o teznji da se povezu sa simbolima i idejama Malteskih vitezova. Jer, u svetu nema organizacije koja zivi vec hiljadu godina. Naravno, Dedejic i njegovi sledbenici to ne bi smeli da rade. Osmokraki krst sv. Jovana je nas znak, priznat i poznat u celom svetu, i njegovo stavljanje na barjak takozvane crnogorske pravoslavne crkve predstavlja zloupotrebu.

Izvor:SVEDOK
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
I ponovo ce reci da je Seselj izmislio da je vatikan pomagao hrvatima Smiley
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
je je poslali su dragovoljce da se bore u Hrvatskoj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.