Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vinkovci ~ Hrvatska obnavlja pravoslavni hram koji su granatirali četnici  (Pročitano 8401 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung 
Evo direktan link 

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,3,22,pravoslavni_hram,67570.jl

Pa nije niko njemu ni rekao upravo suprotno neka nam i on donese jednom neku lijepu vijest  Smile ali ovo stvarno prelazi svake granice  Smile

pa ali obnova pravoslavne crkve nije lijepa vijest ??

Pa što sam ja napisao  Smile  Smile. . A ljudi ne napadajte ga bezeveze a i dosta se crkava obnovilo ili se obnavlja da mi je neko prije 5 god, rekao da će biti ovako reako bi mu da je lud  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Sledimo duh naših predaka... 1389 

Kosovo je srce Srbije
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
vlado ne briši me , najžalosnije je da se u ovoj temi pokazuje da vas boli briga i za obnovu vlastite crkve, eto zagadila se tema bezveze.


Najžalosnije je to što ti dolaziš ovde podmuklo vređaš  i provociraš sve Srbe na ovom Srpskom forumu!!

ti si bre lud !!

Lijepo je sto obnavljaju, ali nije lijepo da lazu. Kakva je logika da Srbi sami sebi sruse pravoslavnu crkvu? Ja ne bih povjerovao ni u snu u tu vijest. Dovoljno sam se naslusao propagande. Ta ista ce biti zasuta kamenicama, cim se zavrsi obnova, a vlast ce smisliti nesto novo da zataska... i pokaze kako je HR spremna za Evro-atlanske integracije...

a da malo ispitamo pa tek onda da se tako nešto tvrdi , da ne bude uvijek lupetanje napamet .....  Smile


 A ljudi ne napadajte ga bezeveze a i dosta se crkava obnovilo ili se obnavlja da mi je neko prije 5 god, rekao da će biti ovako reako bi mu da je lud  Smile  Smile


nemoj im kvarit zadovoljstvo , jebe se njima za obnovu , njima je do pljuvanja i vrijedjanja .


« Poslednja izmena: 23. Mar 2007, 01:21:50 od nikola34 »
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia E50
Najbolje bi bilo sacekati da vidimo oce li je stvarno graditi ili ne...ovako... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Nema potrebe za ispitivanjem... Povjerovao bih jedino da sam vidjeo svojim ocima, ovako... tesko.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 850
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
vlado ne briši me , najžalosnije je da se u ovoj temi pokazuje da vas boli briga i za obnovu vlastite crkve, eto zagadila se tema bezveze.


Najžalosnije je to što ti dolaziš ovde podmuklo vređaš  i provociraš sve Srbe na ovom Srpskom forumu!!

ti si bre lud !!

Lijepo je sto obnavljaju, ali nije lijepo da lazu. Kakva je logika da Srbi sami sebi sruse pravoslavnu crkvu? Ja ne bih povjerovao ni u snu u tu vijest. Dovoljno sam se naslusao propagande. Ta ista ce biti zasuta kamenicama, cim se zavrsi obnova, a vlast ce smisliti nesto novo da zataska... i pokaze kako je HR spremna za Evro-atlanske integracije...

a da malo ispitamo pa tek onda da se tako nešto tvrdi , da ne bude uvijek lupetanje napamet .....  Smile


 A ljudi ne napadajte ga bezeveze a i dosta se crkava obnovilo ili se obnavlja da mi je neko prije 5 god, rekao da će biti ovako reako bi mu da je lud  Smile  Smile


nemoj im kvarit zadovoljstvo , jebe se njima za obnovu , njima je do pljuvanja i vrijedjanja



Vi Hrvati ste se kroz istoriju više puta pokazali kakvi ste "Prijatelji" Srba tako da ne trebate više da se "toliko" dokazujete!!

Medincinski, naučno  i istorijski je dokazano da ste vi paotološki mrzitelji Srba i svega što je Srpsko i to je kraj priče!! 

To ne možete nikakvim protiv-argumentima da pobijete i osporite!!
IP sačuvana
social share
заспала Србијо пробуди се!!!!!!


за расу и нацију Србија Србима – Eвропа Европљанима – Србин за Србина


Највиша светиња је Част; највеће благо Слобода;
највиша дужност користити Отаџбини; највећа част умрети за Отаџбину; Цео један народ, као и сваки човек,ако није увек кадар,да у заштиту своје Части и Слободе, радо жртвује све,па и сам живот,недостојан је да живи!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Lako je dati zivot za nesto, kad ga nemas

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava Cehoslovacka ;p
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
HTC Topaz
i medicinski?  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
@gebels

TEMA  Smile Smile  Smaraš  Smile

i medicinski?  Smile Smile Smile

 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia E50
@gebels.... Smile

Chekaj malo,bre,bog te...ko je to,gde,kad ,dokazao..."Medincinski, naučno  i istorijski"...ajde bre...nemoj da se brukas...i sebe i nas ostale Srbe...nisi ti ovde jedini,pobogu... Smile Smile Smile

@Dinooo
Sto se ti krijes stalno... Smile pa pokazi se,brate,nece ti niko nista... Smile
« Poslednja izmena: 23. Mar 2007, 01:47:23 od niko79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Hrvatska obnavlja pravoslavni hram koji su granatirali četnici


VINKOVCI - Kalmetino ministarstvo s četiri milijuna kuna financirat će gradnju pravoslavne crkve u centru Vinkovaca koju su ratne 1991. granatirali četnici, a nije u potpunosti utvrđeno kako je naknadno srušena do temelja.

O boze! Sve mi je jasno...




U Vinkovcima

Položen kamen temeljac nove crkve

U Vinkovcima, na mestu na kome je od 1794. do 1991. godine, kada je minama razoren, bio pravoslavni hram Svete Trojice 1. oktobra, Njegovo Preosveštenstvo Episkop osečko-poljski i baranjski g. Lukijan osveštao je kamen temeljac nove crkve.

Projekat crkve je uradila Jelica Bocka, građevinski inž. iz Vukovara.

"Neće biti lako ponovo izgraditi ovaj Božji hram, ali uz pomoć Vlade Republike Hrvatske, resornog Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka, prilozima vernika i drugih ljudi dobre volje, ovaj hram ćemo podići u slavu Trojedinog Boga, Oca, Sina i Svetog Duha", poručio je episkop Lukijan, i pozvao prisutne vernike na prevladavanje nepravde i nesloge, kao i na međusobno pomirenje i praštanje.

Službi Božjoj je, među ostalima, prisustvovala Bojana Ristić, generalni konzul Srbije i Crne Gore u Vukovaru, i Dragan Crnogorac, predsednik Zajedničkog veća srpskih opština.

Uz pojačano policijsko obezbeđenje, svečanost je protekla bez incidenta i provokacija.

protojerej Predrag Azapović




Monumentalna monografija Ranjena crkva u Hrvatskoj – unistavanje sakralnih objekata u Hrvatskoj (1991–1995), Zagreb 1996, 448, sadrzi i poglavlje Stradali sakralni objekti Srpske pravoslavne crkve u Republici Hrvatskoj (416–426), gde je navedeno svega 28 porusenih i ostecenih srpskih crkava, manastira i drugih crkvenih objekata. U predgovoru ove celine receno je da je tekst sacinjen „prema dostupnim podacima". Medjutim, autori ove monografije „zaboravili" su da je Muzej Srpske pravoslavne crkve Eparhije zagrebacko-ljubljanske u Zagrebu, odnosno Rezidencija mitropolita zagrebacko-ljubljanskog u samom centru Zagreba (Dezeliceva 4), minirana jos 11. aprila 1992. godine. Isto tako, minirane su tokom 1991–1995. godine i unistene do temelja srpske crkve u Vinkovcima, Slavonskom Brodu, Stupovaci, Siracu, Kucancima (crkva u kojoj je krsten patrijarh srpski Pavle); zatim tri crkve brvnare, jedinstveni spomenici graditeljstva: crkva Uspenja Presvete Bogorodice u Donjoj Rasenici iz 1709, i crkva Svetog Dimitrija u Rastovcu iz 1730. godine, obe kod Grubisnog Polja; zatim, crkva brvnara iz XVIII veka u Buzeti kod Gline, i jos mnoge druge.
« Poslednja izmena: 23. Mar 2007, 01:46:05 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Znat će Anea , to je njen grad , aj da sačekamo .... meni se ne da sad tražit gebels me medicinski dotukao  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.